HWSW Informatikai Kerekasztal: DVD adatvesztés - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (112 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

DVD adatvesztés Problémák a megírt lemezekkel Értékeld a témát: -----

#61 Felhasználó inaktív   Henci Papa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 30.113
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 13. 12:40

Idézet: PPeter - Dátum: 2004. máj. 13, csütörtök - 13:32

...
8x-os DVD-írás ~ 8 és fél perc
...

Te ezt írásnak nevezed? Ez már pörkölés.  :D

Amúgy mi a véleményed a Ritek szitázású G04 és Toshiba SD-R5002 párosításról? (írási sebesség 1X, 58 perc)
Élj úgy, hogy a hajdani gyermek aki voltál, ne szégyelljen téged, a felnőttet.
Fórumszabályzat X@r1 X@r2
Lehetsz tökös gyerek, de csak Nekem lehet makkos az avatarom! :)

#62 Felhasználó inaktív   Omega 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 47.832
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 05. 13. 13:58

KÖSZI!!! :respect:

Amúgy

Idézet

8x-os DVD-írás ~ 8 és fél perc
<= :eek: :eek: :eek:

#63 Felhasználó inaktív   Tomasz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 15. 05:58

Hi !

Egy dolgot nem taglaltok. A Firmware-ben nagyon fontos dolgok vannak tárolásra.
A DVD-n pedig eleve le van tárolva, ki gyártotta a DVD-t, ki gyártotta hozzá a
mesterlemezt, amelyikkel formázták, és hányszoros sebességre van hozzá tervezve
az írható fólia a lemezen, és annak is ki a gyártója.
Na akkor már könnyen beleátható , hogy a firmware amely ezekhez az adatokhoz
kalibrálja az írást, a kalibrációs adatok alapján csak akkor tudja megírni tökéletesen
a lemezt, amelyik lemezhez van neki adatja. Ez megmagyarázza , miért nem lehet
4X-es lemezt 1x-esen írni. A fólia amely más keverékű mint z 1x-esé nem bírja az írást.
Ugyanis 4x annyi hőt kap. Vagy teljesen el lessz rontva, vagy nagyon nagy rajta a hibás
adatok százaléka.
Jut eszembe Van DVD Lemez gyártó, aki Saját lemezt gyárt egy mesterlemeze van,
a fóliát pedig mindig onnan veszi, ahol a legolcsóbb.
Ezért a minősége hol sz*r, hol pedig mégsz*rabb.

#64 Felhasználó inaktív   PPeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 15. 11:08

Idézet: Tomasz - Dátum: 2004. máj. 15, szombat - 6:58

Hi !

Egy dolgot nem taglaltok. A Firmware-ben nagyon fontos dolgok vannak tárolásra.
A DVD-n pedig eleve le van tárolva, ki gyártotta a DVD-t, ki gyártotta hozzá a
mesterlemezt, amelyikkel formázták, és hányszoros sebességre van hozzá tervezve
az írható fólia a lemezen, és annak is ki a gyártója.
Na akkor már könnyen beleátható , hogy a firmware amely ezekhez az adatokhoz
kalibrálja az írást, a kalibrációs adatok alapján csak akkor tudja megírni tökéletesen
a lemezt, amelyik lemezhez van neki adatja. Ez megmagyarázza , miért nem lehet
4X-es lemezt 1x-esen írni. A fólia amely más keverékű mint z 1x-esé nem bírja az írást.
Ugyanis 4x annyi hőt kap. Vagy teljesen el lessz rontva, vagy nagyon nagy rajta a hibás
adatok százaléka.
Jut eszembe Van DVD Lemez gyártó, aki Saját lemezt gyárt egy mesterlemeze van,
a fóliát pedig mindig onnan veszi, ahol a legolcsóbb.
Ezért a minősége hol sz*r, hol pedig mégsz*rabb.

Egy kicsit el vagy tévedve a technikai dolgokkal. A firmware szerepét leírtam kissé korábban.

1. A DVD-n nincs külön "letárolva", hogy ki gyártotta a mesterlemezt és ki magát a DVD-t, csak a mesterlemez, azaz a nyomóforma gyártójának kódja látszik, ami sok esetben nem egyezik meg azzal, aki magát a lemezt gyártja. A hordozóréteg "gyártója", eredete megintcsak nem olvasható le a lemezről, pusztán (a 2x-esnél gyorsabb lemezeken) a gyártó kódja mellett megtalálható, minden egyes sebességhez külön megadott "write descriptor" értékek tájékoztatják az írót, hogy melyik sebességhez milyen stratégiát (milyen erejeű lézert) kelle(ne) használni - ez elegendő információ, főleg ha a lemez gyártója betartja a nyomóformát gyártó cég szigorú előírásait a lemezhez használandó hordozórétegre vonatkozólag.
2. Milyen "fólia"? Az adathordzóréteg nem a fényvisszaverő és cimkefólián kap helyet, hanem a műanyag korong belső oldalába előre bepréselt barázdákba kerül.
3. Pusztán a gyártókód alapján csak az 1x/2x lemezeknél történt a lézer beállítása, a 4x-es lemezek megjelenésével ez a módszer kiegészült az egyes írási sebességekhez külön  megadott kalibrációs adatmezőkkel, ezért nem lehet sok 1x/2x íróban a 4x-es lemezeket gond nélkül megírni (helytelenül értelmezik az új adatmezőket az ADIP zóna elején, ezért kell új firmware frissítés), és nem azért, mert a 4x-es lemezek hordzórétege nem bírná az 1x-es íráshoz használt lézer erejét - minden normálisabb 4x-es vagy 8x-os DVD-íróval gond nélkül meg lehet írni a 4x-es lemezeket 1x-esen és általában ilyenkor biztosabb az adatrögzítés, mintha a lehető leggyorsabban írnál.

Szerintem egy kicsit olvasgatnod kéne a vonatkozó szakmai oldalak anyagát, mielőtt ilyen technikai fejtegetésekbe kezdenél, mert könnyen félrevezetsz másokat.

#65 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 15. 13:41

Idézet

Egy valamit nem szabad elfelejteni: az optikai (CD/DVD) adattárolás kommersz piacának termékei messze nem a professzionális adatbiztonságról szólnak: egyre olcsóbban, egyre gyorsabb termékeket tolnak az orrunk alá, amelyektől éppen ezért nem várható el, hogy az eszközök által elérhető csúcssebességen, a legfelső határtértéken minden esetben optimális minőséget kapjunk. Ilyen egyszerű.

:up: Igy van. Ezert hasznalunk fontos adatok tarolasara DVD-RAM-ot (LG irok elonyben), a tobbi kommersz dologra meg ott vannak a "megbizhatatlan" - de azert korultekintessel hasznalva mukodokepes - formatumok...

Krinyo
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#66 Felhasználó inaktív   hege8 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 99
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 15. 21:08

Sziasztok!

Már csak egy dologt nem taglaltatok:
Az iróprogit.
Valahol azt olvastam, hohy Decrypterből  legújabb (2.2.3.0?) nem teljesen korrekt.
Ezzel mi a helyzet?
Másik kérdésem:
Rózsaszin BulkPaq lemez, ami Princo. Erre irok most, és az egyik dobozban volt
6-8 darab, aminek a vége felé szaggattak-kockásodtak a filmek.
Ma nyitottam másik dobozt, az faszának néz ki eddig.
Pengo-t ismer valaki?

#67 Felhasználó inaktív   hege8 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 99
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 15. 21:43

Bocs, 3.2.2.0 a legújabb...

#68 Felhasználó inaktív   Silver79 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 17. 12:12

Én sík hüje vagyok a dolgokhoz viszont árulok princo CDt.Senki nem panaszkodott még rájuk.

Józan paraszti ésszel gondolkozva ha 4* es dvd-t nem lehetne 1*-esen írni illetve 52*es cdt pld
10*szeresen akkor miért nincs szerintetek letiltva ez az opció,miért engedi meg hogy olyannal írd amilyennel akarod.Ha akarod 1,2 vagy akár 4*esen.Akkor mindig csak az jelenne meg amivel a leggyorsabban tudod írni nem? :rolleyes:

#69 Felhasználó inaktív   Henci Papa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 30.113
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 17. 12:17

Idézet: Tomasz - Dátum: 2004. máj. 15, szombat - 6:58

...
Ez megmagyarázza , miért nem lehet 4X-es lemezt 1x-esen írni.
...

Na ne má!!! Egy Toshiba SD-R5002-vel írok, ami max 2X sebességre képes. Mivel manapság nehéz 1X-es és 2X-es médiához jutni, marad a 4X-es. Na, én azokra írok szigorúan 1X-en és megfelelő alapanyag esetén (még ha szerinted ez nem is lehetséges) hibátlan a végeredmény. Vajh' miért? A választ PPéter megadta...
Élj úgy, hogy a hajdani gyermek aki voltál, ne szégyelljen téged, a felnőttet.
Fórumszabályzat X@r1 X@r2
Lehetsz tökös gyerek, de csak Nekem lehet makkos az avatarom! :)

#70 Felhasználó inaktív   John Black 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.279
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 17. 12:29

Idézet: Silver79 - Dátum: 2004. máj. 17, hétfő - 13:12

Én sík hüje vagyok a dolgokhoz viszont árulok princo CDt.Senki nem panaszkodott még rájuk.

Józan paraszti ésszel gondolkozva ha 4* es dvd-t nem lehetne 1*-esen írni illetve 52*es cdt pld
10*szeresen...

Idézet: PPeter - Dátum: 2004. máj. 13, csütörtök - 12:39

Azért ne keverjük teljesen össze a CD- és a DVD-írást.


#71 Felhasználó inaktív   wpepi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.825
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 17. 12:30

Idézet: Henci Papa - Dátum: 2004. máj. 17, hétfő - 13:17

Na ne má!!! Egy Toshiba SD-R5002-vel írok, ami max 2X sebességre képes. Mivel manapság nehéz 1X-es és 2X-es médiához jutni, marad a 4X-es. Na, én azokra írok szigorúan 1X-en és megfelelő alapanyag esetén (még ha szerinted ez nem is lehetséges) hibátlan a végeredmény. Vajh' miért? A választ PPéter megadta...

De Te miért írsz 1x-es sebességgel? 2 éve PIO A04 írót használok de még 1 lemezt se rontottam el 2x írással. Természetesen az azért hozzátartozik, hogy csak Pioneer, Verbatim és TDK alapanyagot használok (ezekből ma már mind 4x). Ja néha jön Sony és Fuji is de ezekkel se volt még gond.

Szerkesztette: wpepi 2004. 05. 17. 12:37 -kor


#72 Felhasználó inaktív   Silver79 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 17. 12:48

Jó akkor maradjunk a dvdnél! :rolleyes:

#73 Felhasználó inaktív   Henci Papa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 30.113
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 17. 12:50

Idézet: wpepi - Dátum: 2004. máj. 17, hétfő - 13:30

De Te miért írsz 1x-es sebességgel? 2 éve PIO A04 írót használok de még 1 lemezt se rontottam el 2x írással. Természetesen az azért hozzátartozik, hogy csak Pioneer, Verbatim és TDK alapanyagot használok (ezekből ma már mind 4x). Ja néha jön Sony és Fuji is de ezekkel se volt még gond.

Én mindig úgy választom meg az írási sebességet, hogy az író max írási sebességét (vagy a lemez max írási sebességét) megfelezem. Mondjuk ez a CD írás korszakából maradt meg nálam - lehet, hogy már le kéne vetkőzni - de türelmes ember vagyok, az időn ne múljon az írott anyag minősége. Amúgy meg elég sokan kérnek tőlem Princora anyagot és valószínűleg a fw nem tökéletes, de 2X-en elég gyenge a végeredmény, 1X-en majdnem duplán jó lesz a minősége. Persze ennek semmi köze nincs a sebességhez, valszeg vagy a lemez, vagy a fw a ludas a dologban. Amúgy én is jobban kedvelem a TDK és társai anyagokat, de sajna nagyon megkönnyítik ezek a cuccok a zsebemet. Most G04-re próbálkozom, de az első kísérletben 11-ből 4 bukott.  :reklamacio:  Adok még neki esélyt, mert könnyen lehet, hogy csak egy rossz szériát fogtam ki. Majd kiderül.  :think:
Élj úgy, hogy a hajdani gyermek aki voltál, ne szégyelljen téged, a felnőttet.
Fórumszabályzat X@r1 X@r2
Lehetsz tökös gyerek, de csak Nekem lehet makkos az avatarom! :)

#74 Felhasználó inaktív   wpepi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.825
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 17. 13:01

Idézet: Henci Papa - Dátum: 2004. máj. 17, hétfő - 13:50

Én mindig úgy választom meg az írási sebességet, hogy az író max írási sebességét (vagy a lemez max írási sebességét) megfelezem. Mondjuk ez a CD írás korszakából maradt meg nálam - lehet, hogy már le kéne vetkőzni - de türelmes ember vagyok, az időn ne múljon az írott anyag minősége. Amúgy meg elég sokan kérnek tőlem Princora anyagot és valószínűleg a fw nem tökéletes, de 2X-en elég gyenge a végeredmény, 1X-en majdnem duplán jó lesz a minősége. Persze ennek semmi köze nincs a sebességhez, valszeg vagy a lemez, vagy a fw a ludas a dologban. Amúgy én is jobban kedvelem a TDK és társai anyagokat, de sajna nagyon megkönnyítik ezek a cuccok a zsebemet. Most G04-re próbálkozom, de az első kísérletben 11-ből 4 bukott.  :reklamacio:  Adok még neki esélyt, mert könnyen lehet, hogy csak egy rossz szériát fogtam ki. Majd kiderül.  :think:

Véleményem szerint 500-550Ft egy jó Verbatim lemezért nem sok. Amióta DVD-t írok összesen 2 db "noname" lemezt vettem. Aztán ez a kettő landolt a kukában. Azóta pedig 1db selejtem se volt mivel csak minőségit vettem még akkor is amikor a Pioneer még 2900Ft/db a Verbatim meg 1800Ft/db áron volt.
Ha a selejt/sikeres és tartós írás arányát vesszük akkor mindenképpen márkás lemezt érdemes venni. Az a pár forint többlet meg bejön mert nincs selejt.

Szerkesztette: wpepi 2004. 05. 17. 13:09 -kor


#75 Felhasználó inaktív   Henci Papa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 30.113
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 17. 14:51

Idézet: wpepi - Dátum: 2004. máj. 17, hétfő - 14:01

Véleményem szerint 500-550Ft egy jó Verbatim lemezért nem sok. Amióta DVD-t írok összesen 2 db "noname" lemezt vettem. Aztán ez a kettő landolt a kukában. Azóta pedig 1db selejtem se volt mivel csak minőségit vettem még akkor is amikor a Pioneer még 2900Ft/db a Verbatim meg 1800Ft/db áron volt.
Ha a selejt/sikeres és tartós írás arányát vesszük akkor mindenképpen márkás lemezt érdemes venni. Az a pár forint többlet meg bejön mert nincs selejt.

Sajnos ez igaz. Egyébként (tok nélkül) 350-ért van Verbatim. Hát, valószínűleg erre fogok ráállni - még nem döntöttem el. A tok meg úgysem kell, mert minden DVD tokot kap, így az csak útban lenne, mint a másik 40-50.
Élj úgy, hogy a hajdani gyermek aki voltál, ne szégyelljen téged, a felnőttet.
Fórumszabályzat X@r1 X@r2
Lehetsz tökös gyerek, de csak Nekem lehet makkos az avatarom! :)

#76 Felhasználó inaktív   Stormrider 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 210
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 17. 16:59

Idézet: Henci Papa - Dátum: 2004. máj. 17, hétfő - 15:51

Egyébként (tok nélkül) 350-ért van Verbatim.

Hol lehet kapni ennyiért, ha szabad kérdeznem? :)
"The closer you are to death. The more you realize you are alive." - Joe Simpson

#77 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 17. 17:11

Laikus kérdés: mostanában megírtam pár X-box lemezt (image-ből) és pár darab olvashatatlan a Box számára, el sem indul a játék. 4x Princo lemezre írok (sztem jó minőségűre, nem a gagyira), TEAC DV-W50D-vel (origi gyári firmware, 1.05-ös) 2x sebességgel, Nero-val, illetve CloneDVD-vel. Mit rontok el?

Szerkesztette: FakeJack 2004. 05. 17. 17:12 -kor


#78 Felhasználó inaktív   PPeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 17. 22:40

Idézet: FakeJack - Dátum: 2004. máj. 17, hétfő - 18:11

...4x Princo lemezre írok (sztem jó minőségűre, nem a gagyira)...

:D

És ezt ki mondta? Vagy bevetted az "A" class mesét?

#79 Felhasználó inaktív   Eiki 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.378
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 18. 08:20

Idézet: FakeJack - Dátum: 2004. máj. 17, hétfő - 18:11

Laikus kérdés: mostanában megírtam pár X-box lemezt (image-ből) és pár darab olvashatatlan a Box számára, el sem indul a játék. 4x Princo lemezre írok (sztem jó minőségűre, nem a gagyira), TEAC DV-W50D-vel (origi gyári firmware, 1.05-ös) 2x sebességgel, Nero-val, illetve CloneDVD-vel. Mit rontok el?

1. Chippelve van egyáltatlán az X-box? :)
2. Van azóta új hivatalos firmware, az 1.07. (warning: csak miután az 1.06ot felraktad, azután lehet 1.07-et!)
3. Írj rá 1* Nero-val.

Így általában müxik, nagyon kevés adja meg magát :)

#80 Felhasználó inaktív   Eiki 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.378
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 18. 08:23

Köszi PPéter a kimerítő felvilágosítást, megerősítettél abban, hogy nyugodtan írhatok a 4* anyagra 1*en, ha a biztonságra törekszem. (Bár most próbaként ugyanolyan nyersanyagra írok 1-2-4* sebességgel, kipróbálom csak azért is :))

Téma megosztása:


  • (112 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó