HWSW Informatikai Kerekasztal: DVD adatvesztés - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (112 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

DVD adatvesztés Problémák a megírt lemezekkel Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   Eiki 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.378
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 10. 18:24

Idézet: biglaci - Dátum: 2004. máj. 10, hétfő - 10:48

4* anyagra írsz 1* ?
Az is halálos dózis lehet ám.

Mire alapozod ezt?

#22 Felhasználó inaktív   biglaci 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 11. 08:05

Idézet: Eiki - Dátum: 2004. máj. 10, hétfő - 19:24

Mire alapozod ezt?

Ha már csak a régi cédés korszakra gondolok, amikor gyors írása készített nyersanyagra erőltettük a nagyon lassú írást, akkor az nagy arányban a kukába, jobb esetben a kocsi visszapillantójára landolt.
Alaphelyzetben - hiába van ráírva egy DVD-re, hogy 1-4x - sokszor nem is tudsz 1x sebességgel írni, legfeljebb megbuherált firmwares írokkal.
Ezenkívül az ismeretségi körömben igen sok népnek van írója és az elején mindenhol azt olvasták, azt hallották, hogy 1x-es írás mindenek felett. Persze mindenkinek legalább 4xes írója és anyagja volt és természetesen erőltették is a lassú írást. Hát már dobálják is ki azokat... Én még mindig azt mondom, hogy tartsunk be bizonyos szabályokat mindegy, hogy mennyire vagyunk (gondoljuk magunkat) profik és mennyit gondolunk az egonkról: 1x-es anyagra 1x-esen, 4x-es anyagra ne 1x-esen.
Természetesen hamarosan lesznek akik ezt megcáfolják, hogy így meg úgy nyugodtan mehet 1x-esen meg különben is a Hold és a Vénusz együttállása van...

#23 Felhasználó inaktív   Henci Papa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 30.113
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 11. 08:32

Idézet: biglaci - Dátum: 2004. máj. 11, kedd - 9:05

Ha már csak a régi cédés korszakra gondolok, amikor gyors írása készített nyersanyagra erőltettük a nagyon lassú írást, akkor az nagy arányban a kukába, jobb esetben a kocsi visszapillantójára landolt.
Alaphelyzetben - hiába van ráírva egy DVD-re, hogy 1-4x - sokszor nem is tudsz 1x sebességgel írni, legfeljebb megbuherált firmwares írokkal.
Ezenkívül az ismeretségi körömben igen sok népnek van írója és az elején mindenhol azt olvasták, azt hallották, hogy 1x-es írás mindenek felett. Persze mindenkinek legalább 4xes írója és anyagja volt és természetesen erőltették is a lassú írást. Hát már dobálják is ki azokat... Én még mindig azt mondom, hogy tartsunk be bizonyos szabályokat mindegy, hogy mennyire vagyunk (gondoljuk magunkat) profik és mennyit gondolunk az egonkról: 1x-es anyagra 1x-esen, 4x-es anyagra ne 1x-esen.
Természetesen hamarosan lesznek akik ezt megcáfolják, hogy így meg úgy nyugodtan mehet 1x-esen meg különben is a Hold és a Vénusz együttállása van...

Nekem az íróm max 2X-es (Toshiba SD-R 5002). Mindig 1X-en írok. Gondoltam rá én is, hogy a 4X-es anyagot 2X-en írom (Princo), hátha jobb lesz. Szarabb lett. Úgyhogy ez azért író függvénye is a dolog. Mindenesetre egyetértek azzal, hogy 4X-es anyagra NE 1X-es írjon az ember, hanem minimum 2X-en. Egyszerűen úgy alkották meg az anyagot, hogy gyors íráshoz legyen jó és kész. Viszont (szerintem) ha az író max 2X-es (mint az enyém), akkor mehet a 4X-es anyagra is 1X-esen.

Remélem, nem írtam el semmit.  :D
Élj úgy, hogy a hajdani gyermek aki voltál, ne szégyelljen téged, a felnőttet.
Fórumszabályzat X@r1 X@r2
Lehetsz tökös gyerek, de csak Nekem lehet makkos az avatarom! :)

#24 Felhasználó inaktív   Lord 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 36.428
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 11. 13:58

Ezért írok én is magamnak 2x speedel a 4x-es írómmal a 4x-es lemezre.

#25 Felhasználó inaktív   Eiki 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.378
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 11. 14:30

Remélem PPéter benézi ide és ad épkézláb magyarázatot, miért nem lehet 1*resen írni 4* anyagot...

#26 Felhasználó inaktív   biglaci 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 11. 14:30

Idézet: Henci Papa - Dátum: 2004. máj. 11, kedd - 9:32

Nekem az íróm max 2X-es (Toshiba SD-R 5002). Mindig 1X-en írok. Gondoltam rá én is, hogy a 4X-es anyagot 2X-en írom (Princo), hátha jobb lesz. Szarabb lett. Úgyhogy ez azért író függvénye is a dolog. Mindenesetre egyetértek azzal, hogy 4X-es anyagra NE 1X-es írjon az ember, hanem minimum 2X-en. Egyszerűen úgy alkották meg az anyagot, hogy gyors íráshoz legyen jó és kész. Viszont (szerintem) ha az író max 2X-es (mint az enyém), akkor mehet a 4X-es anyagra is 1X-esen.

Remélem, nem írtam el semmit.  :D

Szerintem a te helyzeteben az 1x-esen írható anyagok a legjobbak (g03). Igaz, azt manapság ritkán kapni.

#27 Felhasználó inaktív   biglaci 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 11. 14:36

Amiket írtam, ahhoz még annyit, hogy én egyeltalán nem kedvelem a princot (még a kezdetekkor a princo valóban jó volt, de manapság...). Tehát arra nem vonatkoznak a "szabályaim".  :) Illetve csak annyiban, hogy kerülöm jó messzire.
Megintcsak ismétlem magamat, hogy lesznek olyanok, akik megmondják, hogy nekik az kiváló, meg a legkirályabb anyag, stb.  ;) 

#28 Felhasználó inaktív   Crok 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 21
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 11. 21:16

Van benne valami, hogy 4x esre ne írj 1xesen. Ugyanis a gyorsabban írható lemezek arra lettek beállítva, hogy a lézersugár egyenletesen lassan végig égesse őket. A 4x esek viszont már jóval érzékenyebbek a lézersugárra, kevesebb idő alatt is beégnek, ha viszont lassan nagy teljesítménnyel égeted őket, akkor a táróló rétegük sérül. hát ennyi

#29 Felhasználó inaktív   Crok 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 21
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 11. 21:17

Adatmentő cégtől hallottam én is, hogy már nem is használnak princot, mert nagyon megszívták belük. Viszont a Ritek G04et istenítik.

#30 Felhasználó inaktív   Henci Papa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 30.113
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 12. 09:49

Idézet: Crok - Dátum: 2004. máj. 11, kedd - 22:17

...
Viszont a Ritek G04et istenítik.
...

Akkr jó, mert arra keztem átállni - már nem bírja a pénztárcám a 7-800HUF-os lemezeket.  :D
Élj úgy, hogy a hajdani gyermek aki voltál, ne szégyelljen téged, a felnőttet.
Fórumszabályzat X@r1 X@r2
Lehetsz tökös gyerek, de csak Nekem lehet makkos az avatarom! :)

#31 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 12. 12:58

Idézet

Adatmentő cégtől hallottam én is, hogy már nem is használnak princot,

Nem tudom milyen "adatmento ceg" lehet az, amelyik ilyen kozismerten alacsony minosegu alapanyagra archival. :confused: Olcso husnak hig a leve, ha valami kesobb is kellhet, azt minosegi lemezre kell irni.

Krinyo
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#32 Felhasználó inaktív   Henci Papa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 30.113
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 12. 14:08

Idézet: Krinyo - Dátum: 2004. máj. 12, szerda - 13:58

Nem tudom milyen "adatmento ceg" lehet az, amelyik ilyen kozismerten alacsony minosegu alapanyagra archival. :confused: Olcso husnak hig a leve, ha valami kesobb is kellhet, azt minosegi lemezre kell irni.

Krinyo

Ez tény, de azon belül jó lenne megtalálni a legolcsóbbat, mert hát csöppet árérzékeny ez a picike magyar nép.

...Én is...
Élj úgy, hogy a hajdani gyermek aki voltál, ne szégyelljen téged, a felnőttet.
Fórumszabályzat X@r1 X@r2
Lehetsz tökös gyerek, de csak Nekem lehet makkos az avatarom! :)

#33 Felhasználó inaktív   wpepi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.825
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 12. 14:18

Idézet: Henci Papa - Dátum: 2004. máj. 12, szerda - 13:08

Ez tény, de azon belül jó lenne megtalálni a legolcsóbbat, mert hát csöppet árérzékeny ez a picike magyar nép.

...Én is...

Viszont mi a fontosabb? Biztonságos adatmegőrzés vagy olcsó lemez? A kettő nem mindig passzol.
Szerintem 550-600Ft egy Verbatim DVD-R lemezért nem sok (már ha az a fontos, hogy pld.10 év múlva is olvasható legyen).

#34 Felhasználó inaktív   Thrawn 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.004
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 12. 14:39

Idézet: wpepi - Dátum: 2004. máj. 12, szerda - 15:18

Viszont mi a fontosabb? Biztonságos adatmegőrzés vagy olcsó lemez? A kettő nem mindig passzol.

Ahogy a mondás tartja: nem vagyok én olyan gazdag, hogy a legolcsóbbat vegyem. Ma vettem 5 db Plextor +R 4x-es lemezt, remélem beválnak.
S minthogy az egész galaktikában nem találtak értékesebbet, mint az értelem, mindenütt segítették fölvirradni. Ők lettek a csillagmező földművesei; vetettek, s néha arattak is. És néha, egykedvűen, gyomlálni is kényszerültek.

#35 Felhasználó inaktív   mad_823 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 12. 15:02

Természetesen lehet bármilyen lassan is írni egy gyorsabb lemezre, nem tudom ki találta ki azt a hülyeséget, hogy nem, mivel kisebb sebességnél kisebb lézerteljesítményt használ az író. Az eredmény mindenképp jobb, tartósabb lesz, mintha max. sebességgel írnád.

#36 Felhasználó inaktív   Eiki 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.378
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 12. 16:42

Világosíts meg minket PPéter  :respect:

#37 Felhasználó inaktív   mm3 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 79
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 12. 19:00

Ez nagyon erdekes!
Most akkor lehet, vagy nem?

#38 Felhasználó inaktív   biglaci 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 12. 20:15

Idézet: mad_823 - Dátum: 2004. máj. 12, szerda - 16:02

Természetesen lehet bármilyen lassan is írni egy gyorsabb lemezre, nem tudom ki találta ki azt a hülyeséget, hogy nem, mivel kisebb sebességnél kisebb lézerteljesítményt használ az író. Az eredmény mindenképp jobb, tartósabb lesz, mintha max. sebességgel írnád.

Nem vagyok benne biztos, hogy a lassú íráshoz szükséges alacsony teljesítmény kifogástalanul elég egy gyors anyagon. Ennyiből akkor lehetne 1x-es anyagra 16x-os sebességgel írni. Vagy nem? Miért nem? Ja, hogy nem bírja ki az anyag. Ugyanez visszafele is igaz lehet, nem?
Szvsz tökmind1 ki mire ír, mert mondjuk a Verba 10 év múlva - mint ahogy valaki írta - is olvasható lesz, arra nincs semmi garancia. Ugyanaz, mint a CD korszakban a TDK. A jó öreg TDK lemezeim közül jó sok nem olvasható már, de a noname viszont gyönyörűen. Szóval igazából nem is lehet álláspontot foglalni.
De azért tartom magam ahhoz, hogy 4x-es és gyorsabb anyagra NE 1x-es sebességgel akarjunk írni.

#39 Felhasználó inaktív   Eiki 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.378
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 13. 09:10

Homályos feltételezéseken kívűl eddig senki sem tudott olyan konkrét okot mondani, ami magyarázná, hogy miért ne írjunk 1* 4*-re.

#40 Felhasználó inaktív   biglaci 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 13. 09:18

Idézet: Eiki - Dátum: 2004. máj. 13, csütörtök - 10:10

Homályos feltételezéseken kívűl eddig senki sem tudott olyan konkrét okot mondani, ami magyarázná, hogy miért ne írjunk 1* 4*-re.

Hadd fordítsam meg a kérdésedet. Mire alapozod azt, hogy az 1x-es írás a 4x-es anyagra jó?

Téma megosztása:


  • (112 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó