HWSW Informatikai Kerekasztal: DVD adatvesztés - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (112 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 110
  • 111
  • 112
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

DVD adatvesztés Problémák a megírt lemezekkel Értékeld a témát: -----

#2221 Felhasználó inaktív   Samuraj 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 15. 21:27

2 és fél év???? na de emberek... azémá...

Mi újság a bluréjjel? egy István királyos papírér má belső olvasót lehet kapni. Kb ennyiért vettük anno a 8szoros micsumi cd-t, ráadásul grabbelni is szarul lehetett vele és még rw-t sem olvasott. Plusz az akkori árfolyamon az a pénz többet ért.

És a lemezek hogy bírják-e jobban? Tekintve hogy kék fény, érzékenyebb lehet a napra (UV-re)? Bár nyílván nem hagyjuk kint a napon. Gondolom nem sok tapasztalat gyűtt még össze.

Meg indítványozom a topic névcserét cd-dvd-bluray (meg még ki tudja mik) névre. Illetve korábban mintha létezett is volna nagy optikai topik anno PPeter időkben. Meg a parent topik sem ártana nem pusztán háttértárak, hanem kicsit bővebben kifejtve optikai, ssd satöbbi vonatkozásban. Vagy ennek a fórumnak már mindegy van alapon...?

(bakker há csak bele kellett szerkeszteni nyomda hiba miatt)

Szerkesztette: Samuraj 2015. 05. 15. 21:28 -kor

A vindóz nem program! Nem lehet memória igénye! Csak egy alaprendszer, amin a programok futhatnak, nekik lehet memória igényük! A vindóz igenis érje be 64Kilobyte-val! Kiváltképp a telepítője!

#2222 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 16. 20:19

Blu-ray valahogy nem terjedt el annyira, ha én vennék is, és írnék korongokat, gyakorlatilag sehol nem tudnám használni.
Meg most már itt vannak a nagy pendrive-ok, 32 GB-osakat kapni potomért, azon egyszerűbb átvinni bárkihez bármit.

Ezzel szerintem megvárom a következő lépcsőfokot, és egyelőre maradok a DVD-nél. Vagy a következő lépcsőfokot is átlépem majd.

#2223 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 17. 10:48

Nem használok ilyen elavult dolgokat, az amigában cf kártya van, a macbookban ssd.
Lemezeket meg kidobáltam vinyóra mentés után
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2224 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 17. 21:37

Elavultam, beruháztam egybe.
Hogy bírják a lemezek!? Jövő kérdése. :cool2:

üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#2225 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 17. 23:33

Utoljára akkor foglalkoztam optikai meghajtóval a saját gépemben, amikor gyorsabbá vált mp3 letöltése, mint megkeresni a katalógusban, hogy melyik cd-n van, odamenni a szekrényhez, megkeresni, stb...
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#2226 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 18. 14:08

Üzenet megtekintéseIdézet: Samuraj - Dátum: 2015. 05. 15. 22:27

Meg indítványozom a topic névcserét cd-dvd-bluray (meg még ki tudja mik) névre. Illetve korábban mintha létezett is volna nagy optikai topik anno PPeter időkben. Meg a parent topik sem ártana nem pusztán háttértárak, hanem kicsit bővebben kifejtve optikai, ssd satöbbi vonatkozásban. Vagy ennek a fórumnak már mindegy van alapon...?
Igen, volt ilyen gyűjtőtopik, de lesüllyedt. Nem nagyon ODD-znek már a népek, már a DVD is kihalt, nem hogy a CD, és akkor még van olyan állat, aki floppyval akart tökölni az egyik topikban pár hónapja. PPetert nemrég néztem, már nem foglalkozik lemezekkel, már digitális fényképezésben utazik.

A BD lemezek drágák egyszerűen, a gyári és az BD-R/BD-RW is. Sok embernek nincs is ODD meghajtója már (netbook, újabb szériás notebook, tablet), akinek van, nekik is jó részt olyan még régebbről, ami legfeljebb csak olvasni tudja, vagy még azt sem. Komplett BD-íróra nem költenek az emberek, a lemez is drága bele. Max. ha BD-zik is valaki, akkor csak gyári lemezeket néz asztali lejátszón, vagy PC-s meghajtón olvassa be, de akkor is csak RIP-pel be x264-be, aztán feleslegessé is válik a lemez.

A lemezírás akkor volt slágertéma, mikor mindenki elkezdett ADSL-en KaZaA-zni, majd DC++-zni, majd torrentet tolni, és még nem voltak kellően olcsóak a nagy merevlemezek, így adagonként ki kellett menteni a cuccost, pont ekkor halt ki a CD is, és tért át mindenki a nagyobb DVD-re, ami pont ekkor lett megfizethető, kb. 2000-2004 között. Viszont mióta megfizethetőek a TB-os HDD-k, akár külső, akár belső, és ott vannak az USB-s cuccok (külső HDD, pendrive), meg ott a szélessávú net sok nagyvárosban, senki nem bohóckodik már lemezvásárlással, írással, teszteléssel, épeszű ember nem feccöl már időt ilyenekbe.

Az utóbbi tíz évben alig pár alkalommal írtam CD-t, egyetlen kezemen meg tudnám számolni, meg egyetlen egyszer DVD-t, de ezek is kőkorszaki baromarcoknak voltak szívességi kiírások, akiknek régi gépük, vagy asztali DVD lejátszójuk volt, magamnak már nagyon rég nem írtam ki semmit. Sőt, nem hogy nem nagyon írtam ki semmit, de már be sem nagyon olvastam. Az utóbbi két évben csak egyszer húztam vissza 1-2 régi játékot DVD mentésből (néhány lemez már nem is volt olvasható), meg pár eredeti AudioCD-t AccurateRIP-eztem be FLAC-ba (ami ment az USB-s, 1,5TB-os külső HDD-mre), és már hajítottam is hátra a lemezeket vállam fölött. Az utóbbi években, míg volt asztali gépem, abba az ODD meghajtókat vissza sem kötöttem nagytakarítás vagy szerelés után, csak a helyet foglalták a gépházban az adatkábelet, és nem is hiányzott soha többet.

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2015. 05. 17. 22:37

Elavultam, beruháztam egybe.
Hogy bírják a lemezek!? Jövő kérdése.
A látatlanban azt mondom, hogy annyira van megbízható az írott BD, mint a DVD. Szerintem átlag háztartási tárolást feltételezve azok is 5-6 évig fogják kb. bírni, aztán nem lesz visszaolvasható.

Szerkesztette: Raynes 2015. 05. 18. 14:11 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2227 Felhasználó inaktív   Samuraj 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 18. 19:46

Jó. És a telepítős cuccokat, újság mellékleteket min olvasod be? Plusz néha kerül valahonnan dvd film boltból vagy tk-ból. Most az, hogy a magyar ember nem vásárol, hanem letölt torrenten, dc-n ez egy speciális körülmény.
Bár én kezdek elpártolni a kalózkodástól, csak ha másképp máshol már nem szerezhető be, mert az eredetibe megkapom tuti mőködőt, támogatást, nyelvválaszték, több felirat (nyelvtanulás rulez). Deviance és társaival meg ott lehet szopni, hogy így nem megy úgy nem megy, esetleg hiányos, random kilép, netre se enged be kalóz kulccsal, peccsek nem mennek fel. Meg amíg letöltöd görcsölsz rajta (nem egy játékos topiknál olvastam ahogy szenvedtek). Amennyi nyűg van vele, egyszerűbb eredetibe megvenni. Természetesen mindez egy értékhatártól viselhető, új játékok 15-20 ezer, persze annyit nem ér, 1 év múlva már megfizethető, de akkorra már senki sem játszik vele, mi meg csak sóvárogtunk az élménybeszámolójukkor. Újság melléklettel is pár eredeti játék jön.

Haverom is őskövület: most írt ki rakat dvd-t. Próbáltam lebeszélni róla, mondom nem tartós, inkább külső hdd. Oszt szerzett valahonnan havertól fusiba korongokat jóárasat. Gondolom ahhoz mért lesz majd a tartóssága.

Bluréjnél olvastam, ott is van + - variáns? Meg az RW még oké, de mi az a RE - az is RW csak álnéven?
Mellesleg szerintem egyáltalán nem drágák a korongok: sima R 800-900FT=25GB, RW is e körül van, persze vannak drágábbak is 1200-ig, DL pedig úgy duplája 2500 körül.
A vindóz nem program! Nem lehet memória igénye! Csak egy alaprendszer, amin a programok futhatnak, nekik lehet memória igényük! A vindóz igenis érje be 64Kilobyte-val! Kiváltképp a telepítője!

#2228 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 20. 07:44

Telepítő cucc pendrive. Újság mellékelet? Azmiaz? Ja, a teleszemetelt demo verziós lemezre gondolsz, amit már 10 éve is vérciki volt felrakni? :D
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#2229 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 20. 09:41

Üzenet megtekintéseIdézet: Samuraj - Dátum: 2015. 05. 18. 20:46

Jó. És a telepítős cuccokat, újság mellékleteket min olvasod be? Plusz néha kerül valahonnan dvd film boltból vagy tk-ból. Most az, hogy a magyar ember nem vásárol, hanem letölt torrenten, dc-n ez egy speciális körülmény.
Bár én kezdek elpártolni a kalózkodástól, csak ha másképp máshol már nem szerezhető be, mert az eredetibe megkapom tuti mőködőt, támogatást, nyelvválaszték, több felirat (nyelvtanulás rulez). Deviance és társaival meg ott lehet szopni, hogy így nem megy úgy nem megy, esetleg hiányos, random kilép, netre se enged be kalóz kulccsal, peccsek nem mennek fel. Meg amíg letöltöd görcsölsz rajta (nem egy játékos topiknál olvastam ahogy szenvedtek). Amennyi nyűg van vele, egyszerűbb eredetibe megvenni. Természetesen mindez egy értékhatártól viselhető, új játékok 15-20 ezer, persze annyit nem ér, 1 év múlva már megfizethető, de akkorra már senki sem játszik vele, mi meg csak sóvárogtunk az élménybeszámolójukkor. Újság melléklettel is pár eredeti játék jön.

Haverom is őskövület: most írt ki rakat dvd-t. Próbáltam lebeszélni róla, mondom nem tartós, inkább külső hdd. Oszt szerzett valahonnan havertól fusiba korongokat jóárasat. Gondolom ahhoz mért lesz majd a tartóssága.

Bluréjnél olvastam, ott is van + - variáns? Meg az RW még oké, de mi az a RE - az is RW csak álnéven?
Mellesleg szerintem egyáltalán nem drágák a korongok: sima R 800-900FT=25GB, RW is e körül van, persze vannak drágábbak is 1200-ig, DL pedig úgy duplája 2500 körül.

Mi az a telepítő meg újságmelléklet? Jóhogynem vhs meg magnoszalag....

Appstore van meg kindle, meg ilyenek
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2230 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 20. 10:01

Üzenet megtekintéseIdézet: VKP - Dátum: 2015. 05. 20. 08:44

Telepítő cucc pendrive. Újság mellékelet? Azmiaz? Ja, a teleszemetelt demo verziós lemezre gondolsz, amit már 10 éve is vérciki volt felrakni? :D


Ne viccelj már, nosztalgiával gondolok ezredfordulós időszakra mikor chip-pcguru stb. mellékletről mindent kipróbáltunk, cserébe win98-at 2 havonta raktam újra. :D

üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#2231 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 20. 11:30

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2015. 05. 20. 11:01

Ne viccelj már, nosztalgiával gondolok ezredfordulós időszakra mikor chip-pcguru stb. mellékletről mindent kipróbáltunk, cserébe win98-at 2 havonta raktam újra. :D

üdv
szabi

2 havonta? Volt olyan, hogy kinyitott reggel az újságos, haver megvette a chip-et, délben már kúszott fel a friss windows :)
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#2232 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 05. 20. 11:51

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2015. 05. 20. 10:41

Mi az a telepítő meg újságmelléklet? Jóhogynem vhs meg magnoszalag....

Appstore van meg kindle, meg ilyenek


Meg 110es fordulatnál kezdődik a Last Ninja 2 :-D
Make love not Wor.

#2233 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 20. 13:29

Üzenet megtekintéseIdézet: Samuraj - Dátum: 2015. 05. 18. 20:46

Jó. És a telepítős cuccokat, újság mellékleteket min olvasod be? Plusz néha kerül valahonnan dvd film boltból vagy tk-ból. Most az, hogy a magyar ember nem vásárol, hanem letölt torrenten, dc-n ez egy speciális körülmény.

Ahogy agancsos írta, telepítők pendrive-ról mennek, amikre .iso-t hegesztek rá (dd parancssal), újságmellékletet tartsa meg az újságos, vagy 20 éve nem nyúltam hozzá olyan melléklethez. DVD-t meg nem vettem, nem kölcsönöztem, ezután még annyira sem fogok. Minden másra ott a torrent, DC-t már nem tol senki, csak a társaság kedvéért vannak még HUB-ok.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2234 Felhasználó inaktív   Samuraj 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 20. 19:30

ühüm, aha, jó
szembeszélbe nem hugyozok
bár nem tudom a pendrive-ra hogy megy rá a telepítő cucc és az mitől jobb mint a cd melléklet és mitől garantáltabban nem kell utána telepíteni win-t, elvégre az is csak a store-okból jön.
Nekem ilyen gondom sose volt. Bár nem is mindent próbáltam ki és nem is a chipről.
Az végülis mindegy, hogy a letorrentezett szarokat mire rakja ki az ember pendrivera vagy korongra - és azok után sem kell újtelepíteni? Talán a torrent,rippelt,crackelt szarok egy fokkal rizikósabbak mint az újság melléklet, bár ezekkel se volt még bajom.
... kár érvelni
A vindóz nem program! Nem lehet memória igénye! Csak egy alaprendszer, amin a programok futhatnak, nekik lehet memória igényük! A vindóz igenis érje be 64Kilobyte-val! Kiváltképp a telepítője!

#2235 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 21. 13:39

Üzenet megtekintéseIdézet: VKP - Dátum: 2015. 05. 20. 12:30

2 havonta? Volt olyan, hogy kinyitott reggel az újságos, haver megvette a chip-et, délben már kúszott fel a friss windows :)


Hehe.. milyen jó is volt. :D
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#2236 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 21. 16:07

Üzenet megtekintéseIdézet: Samuraj - Dátum: 2015. 05. 20. 20:30

ühüm, aha, jó
szembeszélbe nem hugyozok
bár nem tudom a pendrive-ra hogy megy rá a telepítő cucc és az mitől jobb mint a cd melléklet és mitől garantáltabban nem kell utána telepíteni win-t, elvégre az is csak a store-okból jön.
Nekem ilyen gondom sose volt. Bár nem is mindent próbáltam ki és nem is a chipről.
Az végülis mindegy, hogy a letorrentezett szarokat mire rakja ki az ember pendrivera vagy korongra - és azok után sem kell újtelepíteni? Talán a torrent,rippelt,crackelt szarok egy fokkal rizikósabbak mint az újság melléklet, bár ezekkel se volt még bajom.
... kár érvelni

Akkor ne hugyozz, vagy ne igyál annyit :Đ

Pendrive-ra telepítőt Windows alatt Rufus, Unetbootin, ISO to USB vagy más hasonló ingyenes programmal tudsz felírni. A CD melléklet meg azért szar, mert tele van szemetelve.

A letorrentezett cuccokat nem tesszük pendrive-re, azokat erre a célra tartott belső vagy külső HDD-n érdemes ma már tárolni. Szoftvert meg csak megbízható forrásból, a fejlesztő hivatalos oldaláról, ha pedig kalózkodás és torrent, akkor meg megbízható belsős torrentoldalról kell szedni, úgy nem rizikós. A CD melléklet nem kell semmire.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2237 Felhasználó inaktív   Samuraj 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 21. 17:26

mosmá mindent tudok :respect:
hiába, mindig tanul az ember újat!
Akkó ezé megiszok egy sört!
A vindóz nem program! Nem lehet memória igénye! Csak egy alaprendszer, amin a programok futhatnak, nekik lehet memória igényük! A vindóz igenis érje be 64Kilobyte-val! Kiváltképp a telepítője!

#2238 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 23. 11:01

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2015. 05. 20. 14:29

... DVD-t meg nem vettem, nem kölcsönöztem, ezután még annyira sem fogok. Minden másra ott a torrent, ...

Figyu már! Ahhoz hogy letorrentezz valamit, valakinek oda is kell készítenie a cuccost, vagy azt gondolod, az oda magától terem? Ha mindenki csak számítana, hogy letölt, akkor nem lenne mit letölteni. Ezzel csak azt akarom mondani, ne népszerűsítsd nagyon a személyes álláspontod, mert ahhoz, hogy letölthesd amit szeretnél, szükség van arra is, hogy valaki rippeljen, és odategye neked. :rolleyes:

#2239 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 27. 12:23

Üzenet megtekintéseIdézet: hkpk - Dátum: 2015. 05. 23. 12:01

Figyu már! Ahhoz hogy letorrentezz valamit, valakinek oda is kell készítenie a cuccost, vagy azt gondolod, az oda magától terem?

Tudom. Olvass vissza, pont ezért írtam, hogy a lemezeket már csak olvassák, akkor is csak RIP erejéig, vagy asztali lejátszón nézik meg. Itt BD-k és DVD-k ÍRÁSÁRÓL van szó. Az megint más, hogy megemlítettem, hogy átlagos felhasználó PC-n esetleg már nem hogy nem ír, de nem is nagyon olvas, hanem letölti, amit más odakészített. Átlagoson azt értem, hogy nem torrentes, meg scene-es Feltöltő Matyi. Nyilván mindig lesz, aki odakészíti ezeket.

Ma még nálunk azért megyegetnek az eredeti lemezek, mert a magyar nagy átlagban csak szinkronizáltat hajlandó nézni, és stream még nem elérhető, ha valaki ki is trükközi, akkor sem magyarul. Sokan nem férnek hozzá belsős magyar torrentoldalhoz, úgyhogy nekik marad a lemezezés asztali lejátszón, és tévézés.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


  • (112 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 110
  • 111
  • 112
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó