HWSW Informatikai Kerekasztal: Milyen Hűtőgépet? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Milyen Hűtőgépet? Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 01. 12:13

Nos aktualissa valik lassan a 25 eves LEHEL csereje. Kb a kovetkezokre lenne szukseg:
- 3 csillagos.
- 250-275l normal hutoter.
- 100l melyhutoter.
- lehetoleg ne kelljen kiolvasztgatni.

Nos elegge szor a mezony: 80kHUF-400kHUF kategoriaban es tanacstalan vagyok a sok marketingizu 'parameter' okan. Szal az a kerdes, hogy melyik mennyire strapabiro, kinek melyik mennyire valt be.
Kosz:
SFIJ
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#2 Felhasználó inaktív   Locutus 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 01. 12:40

Nekünk egy 1 éves Zanussi van... tökéletesen jó eddig...
egyebet nemtok mondani :D

#3 Felhasználó inaktív   Zer0 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 877
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 01. 12:44

5éves zanussi és má betegeskedik..
Indesit, vagy bosh....

#4 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2004. 06. 01. 14:54

Nomost az Electrolux az mindig istencsászár volt, de meg kell nézni, utána kell járni. Nekem számított a színe, formája is, üveg vagy műanyagpolcos, hány darab, mekkora a fagasztórész. Nekünk kicsi fagyó kell, és felül, ismerősnek láda és alul... Ízlések meg pofonok, asszony most mondja, hogy 90 rugó egy ilyen Luxi. Nálunk Gorenje van, limitált széria, ami elvileg nem beépíthető de mögötte hagytunk helyet a szellőzésnek és nincs gond. Mi még a Gorenjés időszakban szereztünk be jópárat, azok máig mennek, kolléga meg fikázza, hogy szarok. Ezek után itthonra is azt vettünk, de még csak 4 éves, össz hátránya hogy nehéz volt felvinni a 4-re :-)

Jahh, ajtaját nézd meg, hogy alulra befér-e a 2 littyós kóla, meg mondjuk állítva nagyobb méretű joghurt, polcokra mondjuk állítva a dobozos tej, sör, ilyesmi. Nálunk minden stimmel, anyámék beszívták, hiába nagy, nem tudják gazdaságosan kihasználni. Nálunk beépített tojástartó az ajtón, de ki lehet szedni, lejjebb tenni, külön leszedni a nyitható tetejét, estébé. Belül szép íves designos, és gazdaságosan kihasználható.
Make love not Wor.

#5 Felhasználó inaktív   Do-It-Yourself 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.931
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 01. 15:44

Ha utána akarsz olvasni a témának, akkor: Háztartási gépek topik az Index-en itt sokan sokfélét mondanak :) persze, nekem kb. az jött le, h manapság a nagy 'nevek' pl. Bosch, AEG, Whirlpool, stb. mögött ua. az a technika van mint pl. az Ignis-ben. Némelyikben van antibakteriális bevonat, hát ez nekem parasztvakításnak tűnik... A végén két márkát rostáltam ki: Fagor és Samsung. Az Infomaker nevű nagykeres srác a Fagor cuccokat listaár-20% körüli áron hozza, szal ha F mellet döntesz, szóljál neki.
Nálunk a Samsung lett a befutó a No-Frost rendszer és az ára miatt (RL-36SBSW = 120k a hülyevagyok boltban). A No-Frost tényleg hasznos feature, 3-5 óránként megkergeti a belső levegőt, és kicsapja belőle a nedvességet, emiatt nem jegesedik a mélyhűtő (kb. 2 hónapja van meg a cucc, eddig még nyoma sincs benne jégnek). Amit még figyelembe vettem, az a fogyasztás: 397kWh/év.
Ennek a hűtőnek van egy nagyobb testvére, az RL-39, létezik ezüst festéssel is (nem inox), ha az tetszik, DunaPlaza/Keravill-ban láttam egy mintadarabot belőle, meg lehet tekinteni.
Még egy dolog a hosszúra nyúlt rizsa végén: zajszint. A Samunak 41dB papír szerint, háát mit mondjak szokni kell, amerikai konyhás nappaliba megfontolandó...
"A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék."

#6 Felhasználó inaktív   n.drews 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 644
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 01. 15:52

Szerintem:
- A No-Frost tényleg praktikus, ha lehet ilyet vegyél
- Ami fontos: a fogyasztás! Elsősorban ezt nézd meg, mert ugye egy hűtőgép elég sokat megy...
- Nem érdemes drága gépeket venni, mert ugyanaz a technológia, csak drágább kiadásban...Nálunk a Zanussi bevált, eddig egyetlen Zanussi cuccal se volt gond.
A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek  tovább.

#7 Felhasználó inaktív   Do-It-Yourself 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.931
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 01. 15:59

Idézet: n.drews - Dátum: 2004. jún. 1., kedd - 16:52

- Ami fontos: a fogyasztás! Elsősorban ezt nézd meg, mert ugye egy hűtőgép elég sokat megy...

Bár én is figyeltem rá, nem igazán mérvadó... kb. 3-5eFt/év a különbség "A" és "B" kategóriás cuccok esetén.
"A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék."

#8 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2004. 06. 01. 16:31

:D :D :D Még egy igazi idevágó téma. Egyéb is, HW is, persze itt a helye... :)
Nos, hasonló a felhozatal a többi háztartási gépekhez hasonlóan. Régit veszel, használtat, de tartósat, vagy újat, garival, alacsonyabb fogyasztással de harmadakkora várható élettartammal.
Szóval...Passz:) . Zanussi, Samsung, Elektrolux, az én ismerettségi körömben ilyenek akadnak, gond eggyel sincs.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#9 Felhasználó inaktív   Blue-MOD 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.350
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 01. 16:43

Nekünk a feleségemmel, az LG-re esett a választásunk. Elég türhetőek voltak a paraméterei. Itt egy link róla: LG Hűtő

Csatolt fájl:


Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. - Albert Einstein

#10

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2004. 06. 01. 16:50

Idézet: Do-It-Yourself - Dátum: 2004. jún. 1., kedd - 16:59

Bár én is figyeltem rá, nem igazán mérvadó... kb. 3-5eFt/év a különbség "A" és "B" kategóriás cuccok esetén.

Csak megjegyzem : nálunk 4 gép van...

Szal 12-20k évente; 20 évig azért mennek nagyátlagban... :eek:

#11 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2004. 06. 01. 17:29

A gyerek zsebpénze! :D
Hát, ha ezek a maiak mennének 20 évig...Úgy legyen!
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#12

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2004. 06. 01. 18:16

Idézet: didyman - Dátum: 2004. jún. 1., kedd - 18:29

A gyerek zsebpénze! :D
Hát, ha ezek a maiak mennének 20 évig...Úgy legyen!

Pénz...

20 év : nem fognak.

Talán 10...

#13 Felhasználó inaktív   zeg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 594
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 01. 20:50

Még néhány szempontot hozzáfűznék:
1. Fogyasztás. B energiaosztályt javaslom.
2. Minél kevesebb áttetsző műanyag. Amikor megveszed szép, de könnyen karcolódik, pár év múlva ocsmány lesz.
3. Üvegpolcosat ne, állandóan tisztogatni kell, eltörhet, a rácsos polcosat javaslom, ha jól megtömöd, egy kicsit behajlik(az üveg meg elrepedhet), de ha kipakolsz, visszaáll.
4. Nézd meg az ajtó belső kialakítását, ha tudod mit fogsz belerakni, akkor kevesebb kihasználatlan hely marad. Próbálj bele 2.5L palackot, ha belefér, akkor még jól jöhet.
5. Külön mélyhűtő rész, és külön hűtőrész, a mélyhűtőbe rácsos fiókok(leejtheted, taposhatod:D bele a kaját, nem fog szétmenni).
6. Nézd meg, melyik oldalra nyílik az ajtó, mert ha nem átszerelhető, akkor érhetnek meglepetések..
7. Mivel a hűtőt fogod gyakrabban használni, javaslom, hogy a fagyasztórész legyen alul (minek hajolgass az alsó polcokért?)

#14 Felhasználó inaktív   Lipton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 01. 23:07

Mi ilyesmi Samsungot szeretnénk, csak rendes fehér színűt. Ebben a hűtőben tényleg minden van(jégkocka és jégdara adagoló is :cool:), és elég jónak tűnik. Egyedül baj vele az ára, "kicsit" sokba kerül. Ha teheted akkor szerintem valami ilyesit vegyél, biztos nem fogod megbánni.

Idézet

3. Üvegpolcosat ne, állandóan tisztogatni kell, eltörhet, a rácsos polcosat javaslom, ha jól megtömöd, egy kicsit behajlik(az üveg meg elrepedhet), de ha kipakolsz, visszaáll.

Egy rendes edzettüveg polcot nem tudsz könnyen megkarcolni.

Csatolt fájl:


Szerkesztette: Lipton 2004. 06. 01. 23:10 -kor


#15 Felhasználó inaktív   Do-It-Yourself 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.931
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 02. 07:50

Idézet: Dj.Kakukk - Dátum: 2004. jún. 1., kedd - 17:50

Csak megjegyzem : nálunk 4 gép van...

Szal 12-20k évente; 20 évig azért mennek nagyátlagban... :eek:

Igazából azt kell mérlegelni, h behozza-e a drágább "A" osztályos készülék az árát, az élettartama alatt (TCO :D). Most már azért nincs akkora különbség árban A és B osztályos cuccok között mint 2-3 éve.
Vhol olvastam, h az európai hűtőket 10-15 évre tervezik, míg az amerikai böszme hűtőket 30 évre.
"A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék."

#16 Felhasználó inaktív   DzsiAr 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.927
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 02. 08:03

:offtopic:
Vagy költözz el.
Kép
Csak figyelj a részletfizetésre :)
Kép
:offtopic:
A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne.

#17 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2004. 06. 02. 08:05

Az a baj, hogy a gyártók ezt már jól lemérlegelték helyettünk. És sajnos nekik áll a kassza.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#18 Felhasználó inaktív   zeg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 594
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 02. 08:07

Idézet: Lipton - Dátum: 2004. jún. 1., kedd - 22:07

Mi ilyesmi Samsungot szeretnénk, csak rendes fehér színűt. Ebben a hűtőben tényleg minden van(jégkocka és jégdara adagoló is :cool:), és elég jónak tűnik. Egyedül baj vele az ára, "kicsit" sokba kerül. Ha teheted akkor szerintem valami ilyesit vegyél, biztos nem fogod megbánni.


Egy rendes edzettüveg polcot nem tudsz könnyen megkarcolni.

Írtam én olyat, hogy az üveg karcolódik? :)

#19 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2004. 06. 02. 08:10

Anyunak is üveges a szekrény. Electrolux. De az olyan üveg, hogy van benne anyag...Vastag, amúgy is vmi speckó bevonat van rajta karcok ellen és tényleg bírja a strapát.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#20 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 02. 08:13

Idézet: Do-It-Yourself - Dátum: 2004. jún. 2., szerda - 8:50

Igazából azt kell mérlegelni, h behozza-e a drágább "A" osztályos készülék az árát, az élettartama alatt (TCO :D).

Mosógépnél 10 éven belül nem hozza be, legalábbis a nyáron nézegettem, mert vettünk egyet. Lehet, hogy a hűtőknél is így van ez.
Az nevet utoljára, aki először üt.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó