HWSW Informatikai Kerekasztal: Mit takar nálunk a teljeskörű garancia fogalma? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mit takar nálunk a teljeskörű garancia fogalma? Avagy tisztába kellene tenni... Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 16. 08:18

Szerintem ha arra kerül a sor, hogy elismerés kell, akkor csak egy M betűs cég szervizesét ismerik el.

Szerkesztette: Mumia 2004. 08. 16. 08:18 -kor


#22 Felhasználó inaktív   Mikeee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.642
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 16. 09:14

Idézet: Mumia - Dátum: 2004. aug. 16., hétfő - 9:18

Szerintem ha arra kerül a sor, hogy elismerés kell, akkor csak egy M betűs cég szervizesét ismerik el.

Erre valóban megvan minden esély! :D

#23 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 16. 10:09

Csak az a hiba a számításban, hogy akkor meg azért hajtanak el, mert az semmit nem jelent, hogy az rátette a hűtőt, te akár utána még le is vehetted újra :D

#24 Felhasználó inaktív   --==Delon==-- 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 89
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 16. 15:04

Megvan a péz, mehetek vásárolni  :cool: M betűs boltban nem veszek most semmit, csak C és D betűsben, vmint 3-assal kezdődőben  :)  Várjunk csak, mégis veszek M betűsben 1 DVDolvasót. Procit meg lehet, h ismerős révén szerzek be. Majd elolvasom mindenhol az apróbetűs részt is. Aztán mégis magam szerelem be... Majd rajzolok magamnak 1 oklevelet meg 1 számlát  :)
Epox EP-8RDA+, AMD Athlon XP 2000+, Glacialtech Igloo 2470, 2x256 MB Samsung DDR333, Abit Siluro GF2 MX400, Samsung SP0411N + SP0822N, Toshiba SDM-1802, NEC ND-3500A, Coolink CFY012B + Silent Blade 12cm, Enermax EG325AX-VE, Compucase LX-6A21U, A4Tech WOP-35, A4Tech KBS720H, Samsung 730BF, Logitech Z-3e

#25 Felhasználó inaktív   augustusr 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 292
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 18. 10:37

Udv!
Ez az egesz szekemberes historia azert alakult ki "valoszinuleg", mert voltak egyes vegfelhasznalok akik "majd en osszerakom" alapon vasaroltak meg alkatreszeiket innen onnan.
Es persze mivel csak egy procit vagy alaplapot vagy egyebet veszel mindenhol, altalaban nem tudsz meggyozodni arrol hogy az alkatreszed mukodokepes-e. Ha megsem az es viszed vissza,akkor  a kereskedonek is csak dolga van vele ezert egyszerubb azt mondani, biztos rosszul raktad ossze azert nem megy. (10 esetbol 7-ben igaza van a kereskedonek, sajat tapasztalat)
Innentol kezdve inkabb odairjak hogy csak szakember szerelte alkatreszekre gariznak.
Sot legjobban azt szeretik, ha mindent naluk veszel meg, vagy legalabb ahol a fo alkatreszeket veszed oda viszed osszerakatni a cuccot, es altalaban keszsegesen kiprobaljak neked, hogy mikor hazaviszed ne legyen mar semmi problema. Vagy meg naluk deruljon ki ha valamivel van, mert akkor neked is meg maguknak is sok idot sporolnak. (kereskedonek is egyszerubb garit ervenyesiteni nagykernel rovid idon (3nap) belul, mintha vevo elviszi, kiprobalja, nem megy, kiserletezik, meg mindig nem megy, visszavisz minden cuccot oda ahol vette (4-5 uzlet) es mire kiderul mi volt rosz, mar varhat ra 2 hetet hogy kicsereljek neki, mikor mindez kiderulhetett volna vasarlaskor)
Felreertes ne essek, nem akarom vedeni a kereskedoket, de valahol igazuk van...
by Augustus
voltam, vagyok, talán leszek is

#26 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 18. 13:01

A kereskedőnek tökéletesen mind1, hogy mikor viszik vissza, neki akkor már nincs benne pénze, ha a vásárló megvette, ott már a vásárló szív, hogy várhat 2 hetet a cserére. Ami nem mindegy, az, hogy ha a rossz összerakással elbasz valamit a szakbarbár (megcsúszott csavarhúzó, fordítva beeröltetett csatlakozók és memóriák), akkor veszik elő, hogy szakembernek kellett volna beszerelnie, és akkor nem érvényesítik a garit. Aki meg működő alkatrészt visz vissza, hogy rossz, azzal meg úgyis leszurkoltatják a bevizsgálás munkadíját.

#27 Felhasználó inaktív   Silver 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.148
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 18. 13:30

Lehet, hogy népszerűtlen leszek, de egyetértek ezzel a fajta garanciális megkötéssel.
Ha körülnéztek, nagyon sok olyan termék található a piacon, amely kizárólag szakemberrel szereltethető be (pl. villanybojler, gáztűzhely), így garantálható egyrészt a termék szakszerű üzembehelyezése, másrészt az emberi élet védelme (hiába látta Pistike ezerszer, melyik drót milyen színú, anyukáját simán megöli az áram fürdés közben).
Sajnos nálunk azonban mindenki ért a gépösszeszereléshez, ugyanúgy, mint a focihoz...

Hogy ki számít szakembernek? Nagyon egyszerű: akinek megfelelő végzettséget igazoló bizonyítványa van, cég esetén pedig megfelelő tevékenységi körnek kell szerepelni a cég alapító okiratában (társasági szerződés, stb). Utóbbinál ne azt figyeld, hogy X üzlet boltjában Kovács József szerelte be, hanem X cég alkalmazottja. Onnantól X cég felelőssége, hogy olyan embert alkalmazzon e célra, aki valóban ért is hozzá.

Amúgy én tavaly vettem az Electro Worldben Sony autós CD-t, olcsón, és kaptam mellé egy utalványt, amely díjmentes beszerelést biztosított egyes szakműhelyekben. Sőt, jut eszembe, a Media Marktban is ingyenes.

#28 Felhasználó inaktív   2-More 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 18. 17:35

Valahol mind a kettő megérthető. Csak mondjuk egy 50e forintos klímát nettó 50ért szerelnek fel, amihez nem kell nagy ész, akkor azt mondom, de jó a szakembereknek. Vagy egyes boltok 3 rongyért tesznek a helyére egy ram-modult.
A legtöbb baj a barbároknál abból az amugy a hozzáértők által használt frázisból ered, hogy ha minden kötél szakad, vedd elő a leirást. Namost aki már 600 gépet rakott össze, az nem szőrözik a leirással, max az előlap ledjeinek bekötésénél, de conan ugye azt hiszi, há ez egyértelmű, aztán meg győz a nyers erő a ram meg a proci felett....

#29 Felhasználó inaktív   Silver 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.148
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 18. 19:23

Idézet: 2-More - Dátum: 2004. aug. 18., szerda - 18:35

Csak mondjuk egy 50e forintos klímát nettó 50ért szerelnek fel, amihez nem kell nagy ész, akkor azt mondom, de jó a szakembereknek.

Végül is ugyanott vagyunk, mintha 100-ért kapnád a klímát és ingyen szerelnék fel... welcome to the West ;)

#30 Felhasználó inaktív   lehella 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 11. 05:35

egyébként tök jó hogy a kingston flashekre 5 év garit vállalnak. Csak a Mistral meg leszarja az egészet és úgy döntöttek hogy csak 2-t :fuck2:

#31 Felhasználó inaktív   Netmaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.140
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 09. 11. 16:07

A te döntésed, hol veszed meg...

#32 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 11. 20:51

Bizony bizony. Nem kotelezo a hivatalos kingston importorol -amely megadja az 5 evet- vasarolnia a kiskernek, hanem lehet egyeb forrasbol is, melynel mar nem kotelezoen ugyanannyi a garido...
Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó