HWSW Informatikai Kerekasztal: APM - ACPI Mit jelentenek? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

APM - ACPI Mit jelentenek? Értékeld a témát: -----

#1 Guest_Ocsi_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 01. 29. 01:00

Mit jelent ez a ketto a biosban. Annyit tudok roluk, hogy a power managementben van szerepuk.
Melyik mire valo, es melyiket hasznaljam?
Mert mindkettot engedi az alaplap, sot egy olyan is van, hogy apm/acpi.

Koszi

#2 Guest_Pitbull_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 01. 29. 03:31

ACPI= advanced confuguration & power management interface.

APM= advanced power management.

Ez utóbbi az első alatt van felfügesztve. Az ACPI kikapcsolása mostani alaplapokon nem ajánlott, mert az újabb alaplapokon ez osztja ki automatikusan az erőforrásokat, főleg akkor van szerepe mikor közös irq, dma használat van, nélküle teljesen lehal a rendszer.

#3 Guest_oscar_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 01. 31. 11:01

idézet:
Eredetileg Pitbull írta:
Az ACPI kikapcsolása mostani alaplapokon nem ajánlott, mert az újabb alaplapokon ez osztja ki automatikusan az erőforrásokat, főleg akkor van szerepe mikor közös irq, dma használat van, nélküle teljesen lehal a rendszer.[/quote]

Hozzateve , hogy akkor, ha ACPI compliant operacios rendszert hasznalsz. A win2000 ilyen, a winme? (sosem lattam meg olyat.)

#4 Guest_Andreas_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 01. 31. 11:55

idézet:
Eredetileg Pitbull írta:
Ez utóbbi az első alatt van felfügesztve. Az ACPI kikapcsolása mostani alaplapokon nem ajánlott, mert az újabb alaplapokon ez osztja ki automatikusan az erőforrásokat, főleg akkor van szerepe mikor közös irq, dma használat van, nélküle teljesen lehal a rendszer.[/quote]

Tegyük hozzá, hogy azért érdemes megnézni hogyan osztotta ki az IRQ-kat, különösen ha vannak régebbi PCI kártyáink, amelyek esetleg nem komálják ha osztott IRQ-t kapnak. Nálam pl. 1-1,5 óránként megfagyott a gép, mert mint utólag kiderült az ACPI IRQ hiány miatt rápakolta a 11-es IRQ-ra a videókártyát, a hangkártyát, a hálókártyát és a 82801BA nevezetü vezérlőt.

#5 Guest_Pitbull_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 01. 31. 13:07

Oscar!

Nekem egy mezei Winfos98 van fent súlyosbítva azzal hogy Magyar nyelvű. Az Initio9090U scsi vezérlőm se mai darab. A Elsa erazor III is megosztott IRQ-n figyel és totál stabil a rendszerem.

Ez az ACPI marhára az alaplapi BIOS-tól függ, úgy néz ki ezt a soltek jól megcsinálta.

#6 Guest_leslie_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 01. 31. 13:28

Pitbull: Lehet, hogy en regimodi vagyok, de elbol kikapcsolom mindig mindkettot, es sk beallitom a kartyaknak egyenkent az IRQ-jat BIOS-bol. Ezzel meg sosem volt igy gondom, a win-re nem bizok semmit, mert olyan buta. Kép

------------------
leslie

#7 Guest_Pitbull_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 01. 31. 14:20

Leslie!

Ha lehetne én is kikapcsoltam volna, de nekem rögtön összeugrik az SCSI és a VGA és nem volt kedvem vele pöcsölni ohy ki melyik IRQ meg DMA hajlandó működni, azt a pár % erőforrás veszteséget még kibírom amit elvesz az ACPI. A stabilitás nekem fontosabb. Így is úgy néz ki nekem van a legyorsabb soltekem. Kép

#8 Guest_Vertigo_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 01. 31. 15:15

leggyorsab? mennyi? Kép
(csak kivancsisagbol...)

#9 Guest_alfa_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 02. 01. 20:22

Érdekes, nekem is egy SCSI kártya miatt kellet használni, hogy milyen háklisak ezek...

#10 Guest_oscar_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 02. 02. 11:59

idézet:
Eredetileg Pitbull írta:
Oscar!
Ez az ACPI marhára az alaplapi BIOS-tól függ, úgy néz ki ezt a soltek jól megcsinálta.
[/quote]

ACPI defines hardware and software interfaces that enable OS-directed configuration and Power Management (OSPM) to enumerate and configure motherboard devices, and manage their power.
[url="http://"http://developer.intel.com/technology/iapc/acpi/faq.htm"]http://developer.int...pc/acpi/faq.htm[/url]

Valoban, BIOS _is_ de nem csak bios. Az OS tamogatasa nelkul nem az igazi.
De valojaban nem tudom melyik OSek tamogatjak tisztessegesen.
Akar a win98 is tudhatja.
Bar itt (http://www.teleport....~acpi/spec.htm)
99re dataljak az also specet.

#11 Guest_Pitbull_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 02. 04. 18:18

Nekem működik rendesen. Az is lehet hogy a via 4in1 service pack támogatja az ACPI-t.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó