HWSW Informatikai Kerekasztal: Egymillió gigabyte - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Egymillió gigabyte a cikk hozzászólásai

#21 Felhasználó inaktív   Do-It-Yourself 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.931
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 07. 22. 14:19

Idézet: Vajonész - Dátum: 2004. júl. 22., csütörtök - 15:03

Amúgy a tízmillió Gigabyte valóban nem kevesebb, mint 1 Petabyte, sőt jóval több is.  :D  :D  :D

Majd tízszer annyi.:evil2:
"A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék."

#22 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 07. 22. 14:50

Idézet: Do-It-Yourself - Dátum: 2004. júl. 22., csütörtök - 15:19


Jogos. Elneztem egy nullaval. :)

1 peta = 1024 tera, 1 tera = 1024 giga... szal 1024 x 1024 = tobb mint 1 millio giga...

Jav.

Krinyo
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#23 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 07. 22. 17:22

Idézet: Rive - Dátum: 2004. júl. 22., csütörtök - 13:33

Azért, mer' olyan nincs. És nem is lesz :) A másolásvédelemnél - mint minden másfajta védelemnél - is a védelembe fektetett források állnak szembe a feltöréshez szükségesekkel, a döntő szó pedig a megszerezhető értéké.

A konkrét területen egy-egy cégre való szakember dolgozik olyan védelmeken, amik feltöréséből milliók profitálnak és tízezrek dolgoznak.  A siker esélye elég minimális.

Te Rive kartacs, lattal mar te leripelt DVD-A lemezt, mondcsak?  :rolleyes: Elottem egy kartacs naggyon is jol leirta, oka van annak, hogy megkerulhetoek a consumer piacon jelenleg tanyazo 'vedelmek'

Amit meg hozzatennek az az, hogy bezony az M$-nek barmit is allit, erdeke bizonyos merteku 'kalozforgalom'. Ami meg a pozenet illeti, rengeteg 'dj' es radio menne tonkre a 'fellegalis' promo anyagok nelkul.

A PRO vonalon a content protection mar legalabb egy evtizede lefutott ugy.

Szerkesztette: SFIJ 2004. 07. 22. 17:32 -kor

νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#24 Felhasználó inaktív   RealPhoenix 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 372
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 07. 22. 20:06

SFIJ

Latom te pedzegeted a temat, nem ugy mint az akinek a kepe egy nagy arc itt a forumon :)

EV6 te meg egy kicsit tobb forumot meg anyagot olvass, es akkor megtudod hogy kik miket hogyan miert akadalyoznak, s talan megerted hogy ha esetleg jo otleted adodik, akkor azt ugymondd penz nelkul, vagyis hogy szamodra erthetobb legyen: a te zsebedhez merten miert is nem lesz abbol soha semmi, etc

HJA, a progiban nem lesz masolas vedelem, es nem is lehet, mert ..... (ha esetleg megis osszejon amiket akarok, akkor azt nehogyman forumon szepen elozetesben kipakoljam, sztem ertheto a dolog, de valakinek nem, a valakik meg nem szamitanak, csak a nevukon nevezheto ismerosok) :)
/valakik csak akkor szamitanak ha konkurensek valamilyen ertelemben, legyen az baratno, vagy uzleti celu, de akkor mar inkabb tudni akarom ki az a valaki, hogy bizonyos dolgok szamon kerhetoek lehessenek, illetve a szamonkerhetoseg realitas lehessen/

Szerkesztette: RealPhoenix 2004. 07. 22. 20:10 -kor

Asus P5WD2-Premium, Intel P4840EE@3833MHZ 2*1M cache, Corsair 1G 1GHZ, GF6600, Chieftech Dragon, 550W Chieftech tap, Philips109S4 Lightframe 3, 2*250G winch, Canon LPB-810, Thomson WHP 540D, Logitech MX518,Ninja1000;

#25 Felhasználó inaktív   Lauda 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.860
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 07. 22. 20:08

Idézet: phan_tom - Dátum: 2004. júl. 22., csütörtök - 12:36

Lehet azért mértéket tartani szerintem. Én pédául nem töltenék le semmit, ha annyi lenne a jövedelmem, mint néhány nyugati EU tagállamban.
Kényelmesebb bemenni a boltba, megvenni a szép csomagolású, leírással rendelkező szofvereket, dvd-ket. Csak az árak :(

Mértéket lehet tartani,csak elég nehéz,amikor ott van előtted egy x forintba kerülő program linkje,csak egy klikk és ingyen letöltheted.Egyik haver kint dolgozik a németeknél,ő mesélte,hogy ott kint is ugyanúgy nyomják a témát,pedig a keresetek többszöröse az itthoninak.Egy csomó ismerősöm is símán meg tudná venni a progikat,de miért adna ki rá pénzt,ha ingyen is megszerezheti,esetleg 1-2 nappal később lesz meg neki.
A közlekedési balesetek 90%-ban a járművezető hibájából történnek. Nem vicc, ez a szomorú valóság!

#26 Felhasználó inaktív   Fiery 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.083
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 07. 22. 20:27

Idézet: SFIJ - Dátum: 2004. júl. 22., csütörtök - 18:22

Te Rive kartacs, lattal mar te leripelt DVD-A lemezt, mondcsak?  :rolleyes: Elottem egy kartacs naggyon is jol leirta, oka van annak, hogy megkerulhetoek a consumer piacon jelenleg tanyazo 'vedelmek'

Anelkul, hogy ertenek a DVD-A masolasvedelmehez, annyit hozza tudok a temahoz szolni, hogy nem is kellene szamitani arra, hogy a DVD-A masolasvedelmenek feltoresevel valaki is foglalkozna, ugyanis:

1) A CD, sot az MP3 a zenet hallgato emberek 98-99%-a szamara tokeletesen megfelel. Tehat a DVD-A-t magasrol lesz*rjak, nem is halljak meg a kulonbseget a hifin (errol a hifi minosege is tehet persze), vagy epp le sem tudnak jatszani a DVD-A tartalmat.

2) Aki viszont kifejezetten a minosegre vagyik, zeneerto ("vajtfulu"), raadasul me'g van is megfelelo audiofil vagy highend rendszere otthon, annak altalaban nem okoz gondot azoknak a DVD-A lemezeknek a megvasarlasa, amiket hallgatni szeretne. Sot, tovabbmegyek, ezek az emberek magasrol sz*rnak az MP3-ra, de tobbnyire me'g a vesztesegmentes tomoritesu vagy masolt audio CD-re (APE es tarsai) is, mert ott is minosegromlas van -- vagyis CD-bol is inkabb az eredetit veszik a boltban.

SZVSZ a DVD-A tartalmat ugyanugy le lehetne rippelni, mint barmi mast, de ha megsem, akkor varom az erveket: mi az, ami ezt megakadalyozna? :)


Fiery

#27 Felhasználó inaktív   Lauda 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.860
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 07. 22. 21:27

Azt nem tudom,hogy lehet-e rippelni vagy sem,de kit érdekel.Talán van M.o-n 10 ember aki ilyen lemezt vesz?Lelje benne örömét,meg a cuccban,amiben meghallja a különbséget,nekem tökéletesen megfelel az mp3,csak legyen elég belőle.
A közlekedési balesetek 90%-ban a járművezető hibájából történnek. Nem vicc, ez a szomorú valóság!

#28 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 07. 22. 21:30

Idézet: Fiery - Dátum: 2004. júl. 22., csütörtök - 21:27

2) Aki viszont kifejezetten a minosegre vagyik, zeneerto ("vajtfulu"), raadasul me'g van is megfelelo audiofil vagy highend rendszere otthon,

Azért megjegyzem távolról sem kell Audiofil vagy hiend rendszer, hogy kitűnjön a különbség.

#29 Felhasználó inaktív   Fiery 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.083
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 07. 22. 21:32

Idézet: Mumia - Dátum: 2004. júl. 22., csütörtök - 22:30

Azért megjegyzem távolról sem kell Audiofil vagy hiend rendszer, hogy kitűnjön a különbség.

Attol fugg, hova definialod a hifi tetejet es hova az audiofil aljat ;)

Direkt nem irtam hifit, mert az azert ugy altalaban nem alkalmas a DVD-A hallgatasra.


Fiery

#30 Felhasználó inaktív   Senator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 949
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 07. 22. 22:15

Idézet: Fiery - Dátum: 2004. júl. 22., csütörtök - 19:27

Sot, tovabbmegyek, ezek az emberek magasrol sz*rnak az MP3-ra, de tobbnyire me'g a vesztesegmentes tomoritesu vagy masolt audio CD-re (APE es tarsai) is, mert ott is minosegromlas van -- vagyis CD-bol is inkabb az eredetit veszik a boltban.

Szia,

kerlek ezt fejtsd ki egy kicsit jobban, miert is volna minosegromlas mondjuk ha FLAC-vel tomoritesz?
ez nem kotozkodes, tenyleg erdekelne miert gondolod igy.
My Config: Apple Mac Pro 3.0 GHz, 6GB Ram, 2TB Hdd, Radeon X1900, 2x Dell DE228WFP

#31 Felhasználó inaktív   MamaSaid 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.853
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 07. 23. 00:12

Idézet: RealPhoenix - Dátum: 2004. júl. 22., csütörtök - 14:28

Arrol nem beszelve hogy lehetseges hogy elobb tuntetnenek el, mintsem az egesz a megvalositas fele nyomuljon, merthogy a masik tenyhelyzet:
A feketepiac legnagyobb hanyadat a media cegek birtokoljak, es hogy miert?
Mert nekik is kell jogdijat fizetniuk az eloallitok fele, es a feketepiac meg az a terulet, amivel ok tudjak kikerulni a kotelezo kifizeteseket, es olcsobban arusithato, igen nagy beveteli kapacitast elbiro terulet

Ebben van igazság, történt már ilyen gazság. Tudnék példát is, de bizonyíték nincs rá, hiszen nagyon ügyes jogászok és üzletemberek dolgozzák ki ezeket a projecteket. Elképzelni sem tudjuk mi pénz van ebben. Is. Mi meg csak nézünk mint a moziban és lessük az ajtót, mikor jönnek a házkutatási paranccsal felvértezett bácsik.
Mother always says, Sharing is Good

#32 Felhasználó inaktív   Fiery 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.083
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 07. 23. 00:49

Idézet: Senator - Dátum: 2004. júl. 22., csütörtök - 23:15

Szia,

kerlek ezt fejtsd ki egy kicsit jobban, miert is volna minosegromlas mondjuk ha FLAC-vel tomoritesz?
ez nem kotozkodes, tenyleg erdekelne miert gondolod igy.

Nem en gondolom igy, hanem az audiofil es high-end rajongok. Szerintuk mar ott, hogy a hangot lerippeled az audio CD-rol, ertekes audio informaciot veszitesz. Jitter correction, pick up minosegenek kulonbsege, stb. Nem vagyok kompetens a temaban, en a legalisan vasarolt audio CD-imet is MP3-ba rippelve hallgatom, mivel igy egyszerubb valtogatni az albumok kozott. De ezek a zenek ugysem javulnanak sokat, ha audio CD-rol vagy DVD-A-rol hallgatnam oket :)


Fiery

#33 Felhasználó inaktív   MamaSaid 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.853
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 07. 23. 01:16

Idézet: Fiery - Dátum: 2004. júl. 23., péntek - 1:49

Nem vagyok kompetens a temaban, en a legalisan vasarolt audio CD-imet is MP3-ba rippelve hallgatom, mivel igy egyszerubb valtogatni az albumok kozott. De ezek a zenek ugysem javulnanak sokat, ha audio CD-rol vagy DVD-A-rol hallgatnam oket :)

Azért nyugtass meg, hogy nem LagziLajost és Bódi Gusztit hallgatsz! :)
Mother always says, Sharing is Good

#34 Felhasználó inaktív   Fiery 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.083
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 07. 23. 01:26

Idézet: MamaSaid - Dátum: 2004. júl. 23., péntek - 2:16

Azért nyugtass meg, hogy nem LagziLajost és Bódi Gusztit hallgatsz! :)

:offtopic: #1

Most epp Dream Dance megy, mert cikket irok, es ilyenkor porgos, kevesbe slagerszeru zene kell (nekem). A minosegre meg ugyse figyelek oda, bar azert a hifim nem valami gagyi igy sem, az MP3 meg eleg jo bitrataju.

:offtopic: #2

Kuldhetnel EVEREST-tel egy riportot a gepedrol, epp az nForce3 chipsetek jobb tamogatasan melozok. Ha megoldhato, dobj privit vagy gyere az EVEREST forumba:

https://forum.hwsw.h...hp?showforum=36


Thx,
Fiery

#35 Felhasználó inaktív   redanger 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 264
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 07. 23. 07:48

hi mindenkinek

csak egy kérdés, mert lehet, hogy nem értek valamit. a DVD-A lemezen nem lehet azt megoldani, hogy 5.1 vagy DTS legyen a zene ami szól? mert ha igen akkor nem nagyon éstem miért akarjátok összehasonlítani az mp3-al? vagy lemaradtam valahol?

bye

#36 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 07. 23. 08:12

Idézet: SFIJ - Dátum: 2004. júl. 22., csütörtök - 18:22

Te Rive kartacs, lattal mar te leripelt DVD-A lemezt, mondcsak? 

Mondd, SFIJ, neked az adatok lemásolása csak a rippelést jelenti???

Mer' akkó' nagyon szomor vagyok :(

Ui.: ami adatot el lehet érni, meg lehet jeleníteni, le lehet játszani egy mezei PC-n, azt le is lehet menteni. Pont.

Ui2.: A kalózforgalomban való érdekeltségtől teljesen független. Arról én is tudok.

Szerkesztette: Rive 2004. 07. 23. 08:28 -kor

Elköltöztem :-)

#37 Felhasználó inaktív   Fiery 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.083
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 07. 23. 08:14

Idézet: redanger - Dátum: 2004. júl. 23., péntek - 8:48

hi mindenkinek

csak egy kérdés, mert lehet, hogy nem értek valamit. a DVD-A lemezen nem lehet azt megoldani, hogy 5.1 vagy DTS legyen a zene ami szól? mert ha igen akkor nem nagyon éstem miért akarjátok összehasonlítani az mp3-al? vagy lemaradtam valahol?

bye

DVD Video lemezen is lehet ennyi erovel DD 5.1 (6.1, stb) vagy DTS hangsav.

A DVD-A (egyik) lenyege, hogy 192 kHz / 24 bit -ig nyomja ki a PCM (gyk.: Audio CD) 44 kHz / 16 bites kepessegeit.

A DD-vel meg DTS-szel -- zenenel -- nem sokat ersz, az csak 0.38 Mbit/s (DD) ill. 1.5 Mbit/s (DTS), amin tobb csatorna osztozik, mig a DVD-A 192 kHz / 24 bit / _sztereo_ modban 9.2 Mbit/s. Nem mindegy :)

Ha elszamoltam magam a kilobiteknel, pliz javitsanak a nalam (audioban) profibbak ;)


Fiery

Szerkesztette: Fiery 2004. 07. 23. 08:16 -kor


#38 Felhasználó inaktív   redanger 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 264
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 07. 23. 08:23

hi mindenkinek

thx a helyreigazítást ezt nem tudtam...

csak úgy érdekesség képpen kérdezem, hogy annak mennyira van értelme, hogy egy 44kHz 16bit-s hang anyagot átkonvertáljunk 192kHz 24bit-re?

a nagyon alap témához hozzászólva pedig szerintem addig nem lesz megoldva a másolásvédelem amíg nem igényel valami speciális célhardvert vagy nem állnak a fejed mellett puskával zenehallgatáskor.

bye

#39 Felhasználó inaktív   Fiery 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.083
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 07. 23. 08:28

Idézet: redanger - Dátum: 2004. júl. 23., péntek - 9:23

csak úgy érdekesség képpen kérdezem, hogy annak mennyira van értelme, hogy egy 44kHz 16bit-s hang anyagot átkonvertáljunk 192kHz 24bit-re?

Semennyire. De ilyet senki sem fog csinalni amugy sem.


Fiery

#40 Felhasználó inaktív   redanger 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 264
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 07. 23. 08:35

hi mindekinek

akkor alap helyzetben olyan minőségben kell felvenni a stúdióban az anyagot. akkor ez egyelőre még csak érdekesség... és mi a helyzet a dvd-a vs. bakelit lemezzel? még mindig a bakelit a nyerő?

ezek a mai másolásvédelmek meg olyan "van is valami, meg nincs is" szintem mozognak. egyedől a játékoknál érhet valamit, ha esetleg online akarsz játszani, de ott is csak a széria szám miatt.

bye

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó