HWSW Informatikai Kerekasztal: DVB-T - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (110 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

DVB-T Digitális földfelszíni műsorszórás Értékeld a témát: ***** 1 szavazás

#2161 Felhasználó inaktív   PaLa 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.032
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 23. 01:35

Sziasztok!

Ma vettem próbaképpen egy Lifeview Not Only TV usb DVB-T vevőt, amihez adnak egy botantennát is. Leírom vele a tapasztalatokat.
A célom az volt, hogy lehessen nézni vele majd a foci eb-t, amit ugye az m1 közvetít.
Erre természetesen vagyonokat nem akartam áldozni, ezért ez az 5.000 ft körüli összeg pontosan fedte az elképzeléseimet erről. Azért szkeptikusan álltam a dologhoz.

Helyszín: belváros, VIII. kerület, 2. emelet, épületek között

Első kör,
hagyományosan béna megoldás, szobában előlapi usb csatlakozóra dugtam, telepítővel felraktam a drivert és a szoftvert, amit hozzá adnak (TotalMedia 3.5).
A hozzá adott kis antennácskát a gép tetejére rajtam (mágneses a talpa), és elindítottam egy keresést. 5 perc után nem talált semmit.

Második kör,
hátulra dugtam, és mellette a tévé tetejére egy rendkívül nem stabil megoldással lógattam az antennát, ami így már az ablak előtt volt, de belül. A keresés 29 adót talált (rádió + tv), de nem volt meg mind a hét ingyen fogható adó. Amit megtalált, szépen ment már.

Harmadik kör,
1,8m-es usb hosszabítóval ablak felé vezettem, és az ablak kilincsére akasztottam az antennát belülről. Ezzel kb. 40 adót talált már, amiben a hét adó benne volt, de míg az rtl-klub, tv2 párost továbbra is "játszotta", addig az m1, m2, duna, duna aut nem ment, valami hangszintű zörej volt, de azokra nem is jelzett jelszintet.

Negyedik kör,
az ablak kilincséről az antennát kitelepítettem az ablakpárkányra. A megtalált adók a 20cm-es kihelyezéstől hirtelen feléledtek, maximális jelszintet jelezve a program által. Gondolom, hogy nem folyamatos a HD adás az m1-en, az éjszaka közepén valami erősen felkonvertált adás jöhetett, de az első 1-2 mp után folyamatosan.

Összefoglalva én azt a tanácsot adnám a hasonlóan alacsony befektetést választóknak, hogy egy usb hosszabítót készítsenek ki a tunerhez, mert rendkívül hasznos befektetés lehet az elhelyezés szempontjából is, illetve a jelkereséskor.

#2162 Felhasználó inaktív   Macska 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.933
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 25. 10:15

Kb 2 napja keresek egy DVBT Digitális vevő eszközt, amely megfelel ezen kritériumoknak, de nem lelek.

- Kártyás legyen (Lehetőség legyen késöbb kódolt adások vételére is)
- USB 2.0 az előlapon legyen, ne hátul
- Média lejátszási képesség: avi-tól mkv-ig (1920x1080p)
- Fekete színű

ár: 15000, max 20000, de e feletti eszközöket is megnéznék. Aki tud ilyet, kérem írja meg a tipust, ha kérhetem,
majd megnézem. Köszönöm. :)

Egyszerűen nem találok ilyen eszközt, pedig azt hittem tegnap, hogy válogathatok.
Hát neten keresővel keresve, nem találtam.

Szerkesztette: Macska 2012. 04. 25. 10:20 -kor

P3 Versus K7 ; p4 Versus K8 :) :)
Rögös a macskaköves út....

#2163 Felhasználó inaktív   Takeshi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 490
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 25. 22:25

Üzenet megtekintéseIdézet: Macska - Dátum: 2012. 04. 25. 11:15

Kb 2 napja keresek egy DVBT Digitális vevő eszközt, amely megfelel ezen kritériumoknak, de nem lelek.

- Kártyás legyen (Lehetőség legyen késöbb kódolt adások vételére is)
- USB 2.0 az előlapon legyen, ne hátul
- Média lejátszási képesség: avi-tól mkv-ig (1920x1080p)
- Fekete színű

ár: 15000, max 20000, de e feletti eszközöket is megnéznék. Aki tud ilyet, kérem írja meg a tipust, ha kérhetem,
majd megnézem. Köszönöm. :)

Egyszerűen nem találok ilyen eszközt, pedig azt hittem tegnap, hogy válogathatok.
Hát neten keresővel keresve, nem találtam.

Igen, és ezeket a funkciókat még mind hibátlanul is tudja, gondolom. dts master audio és dolby truehd hang is jöjjön ki belőle... ja és még főzzön kávét, süssön pizzát, mindezt teljesen ingyen.

Nekem megvolt a napi LOL. Thanks.

#2164 Felhasználó inaktív   Macska 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.933
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 26. 04:58

Üzenet megtekintéseIdézet: Takeshi - Dátum: 2012. 04. 25. 23:25

Igen, és ezeket a funkciókat még mind hibátlanul is tudja, gondolom. dts master audio és dolby truehd hang is jöjjön ki belőle... ja és még főzzön kávét, süssön pizzát, mindezt teljesen ingyen.

Nekem megvolt a napi LOL. Thanks.


Semmi extra nincs benne, ugyanis létezik ilyen vevő, csak az a gond, hogy nem kártyás. Más minden ok.

Sőt van egy tipus, amin megfelelne, csak az avi-t nem tudja lejátszani, és nem fekete. Szóval, ha a fekete szín, és az elején lévő
usb oly nagy extra lenne, akkor hát, legyen LOL neked. :)

Szerkesztette: Macska 2012. 04. 26. 05:00 -kor

P3 Versus K7 ; p4 Versus K8 :) :)
Rögös a macskaköves út....

#2165 Felhasználó inaktív   Takeshi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 490
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 26. 18:58

Az USB-t kivéve ez talán még elmegy, ugyanis most kaptam a hírt, hogy ehhez lesz DVB-T tuner. Árban olyan 22 körül fog mozogni elvileg, a multimédia lejátszás funkció nem garantált (azaz nem biztos, hogy minden avit és mkv-t hibátlanul játszik). Várható érkezés kb. két hét, ami a DVB-T tunerre nem vonatkozik.

Egyébként ha mutatsz nekem olyan DVB-T boxot, amelyikben a multimédia funkció nem bugos, meghívlak egy sörre :)

#2166 Felhasználó inaktív   Macska 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.933
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 26. 22:54

Üzenet megtekintéseIdézet: Takeshi - Dátum: 2012. 04. 26. 19:58

Az USB-t kivéve ez talán még elmegy, ugyanis most kaptam a hírt, hogy ehhez lesz DVB-T tuner. Árban olyan 22 körül fog mozogni elvileg, a multimédia lejátszás funkció nem garantált (azaz nem biztos, hogy minden avit és mkv-t hibátlanul játszik). Várható érkezés kb. két hét, ami a DVB-T tunerre nem vonatkozik.

Egyébként ha mutatsz nekem olyan DVB-T boxot, amelyikben a multimédia funkció nem bugos, meghívlak egy sörre :)


Berágtam, vettem egy olcsó kategóriás ALCOR HD-2800-at, kikábeleztem a hátuljáról a pen drive-ot. Van egy LG DP1 média lejátszóm, ami úgy tűnik kevésbé bírja a pendrive-vom,
ezért vettem egy olyan más eszközt, amiben szintén van média lejátszó. Az Alcornál még nem akadt le a pen drive, az LG meg megy winchesterről. Egyébként az árához képest jó összességé-
ben az ALCOR HD-2800, hozza azt, ami ezért a pénzért dukál, még egy csietnyivel többet is. Van most már egy kártyás digitális vevőm is, még nem volt eddig. ;)
(Az LG DP1-es média lejátszóval is volt eddig azt hiszem egy média file, amivel nem bírkózott meg valamiért, a többivel eddig gondmentes. Szóval célberendezés, de egy alkalom volt, amit nem tudott lejátszani.)

Szerkesztette: Macska 2012. 04. 26. 23:00 -kor

P3 Versus K7 ; p4 Versus K8 :) :)
Rögös a macskaköves út....

#2167 Felhasználó inaktív   Spike009 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 09. 19:28

Üdv mindenkinek! Kérdésem volna. Sony Bravia kdl-32u2000 típusú hd ready Lcd tv-m van, beépített Mpeg-2-es tunerrel, CI kártyanyílással. Van e valakinek tudomása arról, hogy alkalmassá lehet-e tenni mpeg4-es földfelszíni vételre? Olvastam a Neotion nevet több helyen is , ezzel vagy más CI kártyával működhet e, a dolog a Bravia tv esetében?
Ilyenre gondolok: http://www.ebay.com/...#ht_1747wt_1139

Előre is köszi a segítséget!

#2168 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 09. 19:41

Üzenet megtekintéseIdézet: Spike009 - Dátum: 2012. 06. 09. 20:28

...

Felejtsd el, regen probalkoztak vele nehanyan, senki nem jart sikerrel. Vegyel egy akarmilyen dobozt.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#2169 Felhasználó inaktív   Spike009 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 09. 19:43

Épp ez az, hogy nem akarok újabb távirányítót, inkább kihasználnám a lehetőségeket, ha lennének :)

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2012. 06. 09. 19:41

Felejtsd el, regen probalkoztak vele nehanyan, senki nem jart sikerrel. Vegyel egy akarmilyen dobozt.

Samott


#2170 Felhasználó inaktív   Takeshi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 490
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 09. 19:43

Üzenet megtekintéseIdézet: Spike009 - Dátum: 2012. 06. 09. 20:28

Üdv mindenkinek! Kérdésem volna. Sony Bravia kdl-32u2000 típusú hd ready Lcd tv-m van, beépített Mpeg-2-es tunerrel, CI kártyanyílással. Van e valakinek tudomása arról, hogy alkalmassá lehet-e tenni mpeg4-es földfelszíni vételre? Olvastam a Neotion nevet több helyen is , ezzel vagy más CI kártyával működhet e, a dolog a Bravia tv esetében?
Ilyenre gondolok: http://www.ebay.com/...#ht_1747wt_1139

Előre is köszi a segítséget!

Az ilyen CAM-ek újratömörítik a már amúgy is elég gagyi hazai földi adást MPEG2-re, de nem ez a fő probléma. Az általad belinkelt CAM MPEG4 SD-t tud csak, így kapásból kiesne az m1, m2 és a Duna HD. Személy szerint egy set top box beszerzését ajánlanám, lehetőleg kártyaolvasóval felszereltet, ugyanis az a hír járja, hogy az RTL Klub és a tv2 fizetőssé akar átmenni.

#2171 Felhasználó inaktív   Spike009 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 09. 19:48

Nekem jó lenne más is, nem csak kifejezetten amit belinkeltem, de google ilyet dobott ki.
Na, meg a másik, hogy nem annyira rajongok az ötletért, hogy plusz pénz kiadjak újabb előfizura. Jelenleg van egy helyi kábel szolgáltatás, azt szerettem volna kibővíteni az ingyenes HD csatornákkal.

Üzenet megtekintéseIdézet: Takeshi - Dátum: 2012. 06. 09. 19:43

Az ilyen CAM-ek újratömörítik a már amúgy is elég gagyi hazai földi adást MPEG2-re, de nem ez a fő probléma. Az általad belinkelt CAM MPEG4 SD-t tud csak, így kapásból kiesne az m1, m2 és a Duna HD. Személy szerint egy set top box beszerzését ajánlanám, lehetőleg kártyaolvasóval felszereltet, ugyanis az a hír járja, hogy az RTL Klub és a tv2 fizetőssé akar átmenni.


#2172 Felhasználó inaktív   Spike009 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 09. 19:51

http://www.ebay.com/...d#ht_2366wt_905

Ez is hasonló lehet akkor ugye?

#2173 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 09. 19:54

Üzenet megtekintéseIdézet: Spike009 - Dátum: 2012. 06. 09. 20:43

Épp ez az, hogy nem akarok újabb távirányítót, inkább kihasználnám a lehetőségeket, ha lennének :)

Nincs mas lehetoseged, ahogy Takeshi is irja, ez az ut sajnos nem jarhato.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#2174 Felhasználó inaktív   Spike009 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 09. 19:58

Akkor köszi a gyors segítséget! STB-on meg majd gondolkodom...
Szép estét!

#2175 Felhasználó inaktív   vipi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.186
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 11. 10:24

Több kérdésem is lenne:

Szobaantennában mit ajánlotok Mindig-hez? XIV. ker, kb. Stadionok környéke.

Vevő: Ha jól tudom létezik olyan, amiben 2 vevőt lehet modulszerűen cserélgetni, T/C/S. Melyek ezek a vevők? (Nem DVB-T-hez tartozik, de ezek kábeles, kártyás környezetben működnek rendesen? 1 kártya, 2 stream, felvétel, timeshift közben...?

Általánosságban: Van különbség képminőségben olcsó és drága vevők között? Nyilván ha jó jel akkor digitális kimeneten nem lehet különbség, egyedül a deinterlace jutott eszembe, mint minőségi kérdés. Vagy ezek a vevők 1080i-t tolnak ki és a TV-vel lehet deinterlace-elni?

#2176 Felhasználó inaktív   Takeshi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 490
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 11. 12:55

Üzenet megtekintéseIdézet: vipi - Dátum: 2012. 06. 11. 11:24

Szobaantennában mit ajánlotok Mindig-hez? XIV. ker, kb. Stadionok környéke.

Elvileg oda elég valami egyszerű panelantenna, pl ez.

Idézet: vipi

Vevő: Ha jól tudom létezik olyan, amiben 2 vevőt lehet modulszerűen cserélgetni, T/C/S. Melyek ezek a vevők? (Nem DVB-T-hez tartozik, de ezek kábeles, kártyás környezetben működnek rendesen? 1 kártya, 2 stream, felvétel, timeshift közben...?

Ha ez mind kell, akkor Optibox Raptor HD, VU+ Ultimo vagy Dreambox DM7020HD (ár szerint növekvő sorrendben). Single streamre elég egy Amiko 8840 (még nem jött ki).

Idézet: vipi

Általánosságban: Van különbség képminőségben olcsó és drága vevők között? Nyilván ha jó jel akkor digitális kimeneten nem lehet különbség, egyedül a deinterlace jutott eszembe, mint minőségi kérdés. Vagy ezek a vevők 1080i-t tolnak ki és a TV-vel lehet deinterlace-elni?

A fent említett 'drága' készülékek skálázója SD-ben sokkal jobb képet ad, mint egy ALi chipes Amiko. HD-ben nincs akkora különbség elvileg. 1080p-t csak az Optibox meg az Amiko tud, de igazából sok értelme nincs, mert ilyen tévéadás nem létezik.

#2177 Felhasználó inaktív   vipi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.186
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 11. 13:50

Üzenet megtekintéseIdézet: Takeshi - Dátum: 2012. 06. 11. 13:55

Elvileg oda elég valami egyszerű panelantenna, pl ez.


Ha ez mind kell, akkor Optibox Raptor HD, VU+ Ultimo vagy Dreambox DM7020HD (ár szerint növekvő sorrendben). Single streamre elég egy Amiko 8840 (még nem jött ki).


A fent említett 'drága' készülékek skálázója SD-ben sokkal jobb képet ad, mint egy ALi chipes Amiko. HD-ben nincs akkora különbség elvileg. 1080p-t csak az Optibox meg az Amiko tud, de igazából sok értelme nincs, mert ilyen tévéadás nem létezik.

Kösz.
Az utolsónál nem is TV adásra gondoltam, hanem mint írtam arra, hogy deinterlacel a box. De akkor kijön az 1080i, ahogy kell és kész. A TV meg majd elintézi a többit....

Szerkesztette: vipi 2012. 06. 11. 13:51 -kor


#2178 Felhasználó inaktív   Takeshi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 490
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 11. 21:32

Üzenet megtekintéseIdézet: vipi - Dátum: 2012. 06. 11. 14:50

Kösz.
Az utolsónál nem is TV adásra gondoltam, hanem mint írtam arra, hogy deinterlacel a box. De akkor kijön az 1080i, ahogy kell és kész. A TV meg majd elintézi a többit....

Oops, jobban figyelhettem (olvashattam) volna. Nos, az összes 1080p képes box, amit valaha láttam, remegő képet produkál ebben a módban, ezért használata nem javasolt. Érdemes inkább a tévékészülékre bízni a deinterlace-t.

#2179 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 21. 12:53

Szerintetek milyen antennával lehet 17-18km-ről elfogadható jelet fogni egy mezei (max 10 000Ft) stb-hez? Hármashatárhegy - Göd lenne a távolság.

#2180 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 10. 08:02

Üzenet megtekintéseIdézet: szucsati - Dátum: 2012. 11. 21. 12:53

Szerintetek milyen antennával lehet 17-18km-ről elfogadható jelet fogni egy mezei (max 10 000Ft) stb-hez? Hármashatárhegy - Göd lenne a távolság.

Két éve épp te linkeltél egy cikket, abban ez a tetőantenna volt:
Kép
Én másfél éve vettem ugyanezt, 10 alatt volt, és kifogástalan.


Saját gond:
A DVB-T képes tévékhez, eszközökhöz külön kell a Conax olvasót megvenni, vagy csak én találkozom mostanában olyan berendezésekkel, amihez nincs, tehát még 9-10k körül kell ráfordítani?

Szerkesztette: csozsi 2012. 12. 10. 08:02 -kor

"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

Téma megosztása:


  • (110 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó