HWSW Informatikai Kerekasztal: túlzó elvárások? + általam talált ajánlatok - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (34 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 32
  • 33
  • 34
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

túlzó elvárások? + általam talált ajánlatok ...ha fenn a topic, kukkants be

#661 Felhasználó inaktív   chris77 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 08. 05:36

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 07. 17:32

Én meg biztos vagyok benne, hogy ezt a cég komolyan gondolja, és nem a HR viccel. Ennek ellenére, ha valaki szakmailag jó, nyugodtan jelentkezhet ilyen hirdetésre, legfeljebb az állásinterjún kiábrándítja a HR-eseket az igények felesleges elszállottságáról, és levezeti, hogy nem az összes három-négy betűs technológia meg a 100 éves munkatapasztalat számít, hanem az informatikai szemlélet és rutin, az új dolgok gyors átlátása és a folyamatos önképzés, meg a technológiák követése, a szakma szeretete. Úgyis be fogják látni a cégek hosszútávon, hogy ilyen mindenhez értő Chuck Norrisokat nem kapnak (ezért is van informatikushiány), hanem helyette húsvér, a munkaerőpiacon lévő, használható, értelmes, képezhető embereket kell keresni helyette, ha más nem, 2-3 reálisabb, kulturált IT-s jómunkásemberrel lefedni a kívánt munkakört, és bár drágábbra jön ki, de legalább a munka el lesz végezve, és nem lesz addig is bevételkiesés, meg elszalasztott projektek.

De ha másból nem is, a sorok számából is felmerülhetett volna bennük a kétely, hogy nem lesz ez egy emberre levetítve egy picit sok??!!

#662 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 08. 18:29

Üzenet megtekintéseIdézet: chris77 - Dátum: 2017. 07. 07. 07:04

Én ezt a HR témát amúgy sosem értettem..
Honnan a francból tudja egy a -jelen esetben az informatikai- szakmához nem értő személy, hogy egy ilyen 'munkaköri leírásban' mi mit jelent és hogy az valójában milyen erőforrásokat és hány embert igényel??!!

nem vagyok ájtís, mégis kb tudom, mi mit jelent. sőt még az is lehet, hogy meg tudja kérdezni ezeket a dolgokat szükség esetén :)
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#663 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 07. 08. 18:59

Üzenet megtekintéseIdézet: chris77 - Dátum: 2017. 07. 08. 06:36

De ha másból nem is, a sorok számából is felmerülhetett volna bennük a kétely, hogy nem lesz ez egy emberre levetítve egy picit sok??!!


Ezek ilyenek. Erról szól a csoport.
Make love not Wor.

#664 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 08. 22:21

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 07. 16:32

hanem helyette húsvér, a munkaerőpiacon lévő, használható, értelmes, képezhető embereket kell keresni helyette, ha más nem, 2-3 reálisabb, kulturált IT-s jómunkásemberrel lefedni a kívánt munkakört, és bár drágábbra jön ki, de legalább a munka el lesz végezve, és nem lesz addig is bevételkiesés, meg elszalasztott projektek.

Plusz ha egy egyik kiesik betegség, GYES, vagy hasonló miatt, akkor nincs az, hogy áll az egész munka.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#665 Felhasználó inaktív   chris77 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 08. 22:55

Üzenet megtekintéseIdézet: qnadam - Dátum: 2017. 07. 08. 19:29

nem vagyok ájtís, mégis kb tudom, mi mit jelent. sőt még az is lehet, hogy meg tudja kérdezni ezeket a dolgokat szükség esetén :)

De ezek szerint a hirdetésfeladás előtt ez mégse sikerült..

#666 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 09. 02:31

Üzenet megtekintéseIdézet: chris77 - Dátum: 2017. 07. 08. 22:55

De ezek szerint a hirdetésfeladás előtt ez mégse sikerült..

Szerintem ez inkább úgy megy, hogy a cég összeír szakmai szempontokat, találomra, hogy milyen tudásnak vennék hasznát az új embertől, de ők ezt nem úgy értik, hogy ezt mind tudni kell. Mivel a HR-es a minél jobb embert akarja megtalálni, ezért nem vagylagosan tüntetni fel ezeket a kritériumokat, hanem mindet egyszerre követelik meg (vagy egyszerre minél többet), persze ezzel mellélőnek, de ők azt hiszik, hogy így fogják megtalálni az ideális jelöltet, holott pont hogy senki nem fog így jelentkezni, még részben ideális emberek sem. Inkább úgy mondanám, hogy az eltérő szempontrendszer miatt elbeszélnek egymás mellett a szakmai vezetés és a HR.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#667 Felhasználó inaktív   chris77 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 09. 09:28

Lehet ezt cifrázni. A végeredmény kb borítékolható..

Téma megosztása:


  • (34 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 32
  • 33
  • 34
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó