Idézet: duzzadtch - Dátum: 2008. jún. 9., hétfő - 16:12
...
Javítsatok ki ha nem így van, a mindenegyes számítógép amikor csatlakozik az internetes hálozatra akkor kap egy IP címet, amellyel azonosítható lesz a gép, tehát ez a gép úgymond "ujjlenyomata", na már most a proxy-k abba nyujtanak segítséget a felhasználoknak legyen az bárki, hogy nem az otthoni gép IP címét adja meg hanem a proxy szerver IP cimét ez által nem lehet visszakeresni a kiinduló IP cimet.
...
Akkor javítunk:
A gép az IP cím által nem mindig, s nem egyértelműen azonosítható. Inkább azt mondhatom, hogy egy adott pillanatban igen, de fontos az, hogy ebben a pillanatban ismert legyen a gép teljes "elérési útja"!
Nem ujjlenyomat, messze nem egyedi! A MAC címek egyediek (de azok se mindig, csak gyárilag flashelve).
Manapság az IP cím csakis arra való, hogy a gép az adott alhálózatban tájékozódjon. Ez furán hangzik, de technikailag nem is kell közvetlenül elérnie a célt, hanem sokkal inkább a következő "állomást". Ez az IP protokoll egyik alapköve. A többit a hálózatok közötti eszközök végzik.
Egyébiránt meg, nem kell aggódni, lenyomozható minden kiküldött s fogadott csomag. Kérdés, hogy mit loggolnak, s nagyon fontos, hogy mennyi követ mozgatnak meg a nyomozás érdekében. Utóbbi elmehet olyan szintre is, hogy az ember nyom egy portszkent, s 15 percen belül már csöngetnek is az ajtón. Amikor egy proxyhoz kapcsolódsz, hidd el, a proxy simán lenaplózhatja, hogy melyik IP-ről jött a kapcsolódási kísérlet. Aztán ha az IP-k változnak is, az adott pillanatot visszakeresve bizony elvben eljuthatnak az adott GÉPIG. Ha kemény lenne a dolog, az ember megtalálsa csak akkor nehéz, ha tapasztalt hekker.
Szóval a az anonim proxy-k esetében is történhet logolás (igazándiból nem tudjuk, megtehetik elvben), csak hatalmas mennyiségű infót jelent ez. Ettől függetlenül a technika tudja. Kérdés, mennyire élnek vele. S kérdés, hogy TE mit hiszel el. Több-e a fantáziád, mint a tényleges technikai tudásod.
ps.: egy eygszerű kérdés: azt írtad, hogy "nem lehet visszakeresni a kiinduló IP címet". Ha ennyire biztos vagy ebben, kérdezem én: miért írtad azt, hogy "Ennek az "mutatványnak" a bonyolultabb vagy biztonságosabb változata a proxyk láncolása"? Mitől lenne biztonságosabb, hiszen az első módszer sem lenyomozható???
Szóval egy kicsit ajánlott az RFC-k tanulmányozása - az publikus. S ajánlott NEM hinni mindenféle pletykáknak. Másrészt hinni abban, hogy vannak nálunk ügyesebb rendszergazdák is, akiknek ez a dolguk, sőt, mitöbb, ez az életük. Ha akarják, úgy megfogják az embert, hogy csak úgy füstöl - talán még észre sem veszi, hogy épp ő az, akit figyelnek, miközben abban a tudatban él, hogy átver valakit. Mint mondtam, csak az a kérdés, hogy mi a céljuk, hogy milyen eszközöket mozgatnak meg...
ps.: a fórum szabályzata tiltja olyan dolgok, trükkök kiadását, amikkel kárt lehet okozni, akár anyagi, akár erkölcsi értelemben. Ha ezt megmondanánk, akkor a következő lépés már a "hogyan szerezzek rendszergazdai jogokat" lenne.
Saját felelősségre persze lehet cselekedni. Én mondjuk azt mondanám, meg lehet próbálni másképp elintézni a dolgot, nem hekkerkedni, főleg nem úgy, hogy nem nagy a hálózati tudás. Persze az is lehet, hogy tapasztalt h@xor vagy, csak minket szívatsz.
Szerkesztette: Warrior 2008. 06. 10. 09:02 -kor
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."