HWSW Informatikai Kerekasztal: Hálózat/net figyelő program - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Hálózat/net figyelő program ismertek ilyent?

#1 Felhasználó inaktív   freeone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.328
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 01. 15:41

Kérdésem a következő lenne: létezik -e olyan szoftver, amellyel egy adott program(vagy a komplett gép) hálózatos kommunikációját tudnám logolni, de úgy, hogy minden adat kell, nem csak annyi, hogy pocket ide, pocket oda, hanem a pocketek tartalma is. A gép amelyen futnia kell sajátom, és nem távoli gép, tehát nem hacker/backdoor programot keresek, hanem egyfajta figyelőrendszert!

köszi előre is!

szerk.: winxp vagy más régebbi win alá, tehát linux nem játszik!

Szerkesztette: freeone 2004. 10. 01. 15:42 -kor

A person who does not share is not only selfish, but bitter and alone. (Paulo Coelho)

#2 Felhasználó inaktív   Joci 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 01. 15:48

Huh. Utána fogok nézni, van egy nagyon nagyon jó, használtam régen. Az olyannyira logolt mindent, hogy a helyi háló teljes forgalmát nézte (igaz BNC-n), és még az emailek tartalmát is elmentette ami átment a hálón, meg ftp kapcsolódásokat is logolta (jelszóval mindennel együtt). Persze titkosított kapcsolatokat nem látta (ha jól emlékszem). De ezen kívül mindent.

De ha megölsz se jut eszembe hirtelen a progi neve :(

De megkeresem.

#3 Felhasználó inaktív   doszy 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.355
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 01. 16:36

Idézet: freeone - Dátum: 2004. okt. 1., péntek - 16:41

...hogy pocket ide, pocket oda, hanem a pocketek tartalma is...

Packet. A pocket zsebet jelent. ;)

Amúgy nem ismerek ilyet.

Szerkesztette: doszy 2004. 10. 01. 16:37 -kor

"1 db francia II. VH-s karabély eladó, megkímélt állapotban, kis esztétikai hibával. Még sosem lőttek vele, egyszer leejtették."

#4 Felhasználó inaktív   freeone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.328
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 01. 16:52

Idézet: Joci - Dátum: 2004. okt. 1., péntek - 16:48

Huh. Utána fogok nézni, van egy nagyon nagyon jó, használtam régen. Az olyannyira logolt mindent, hogy a helyi háló teljes forgalmát nézte (igaz BNC-n), és még az emailek tartalmát is elmentette ami átment a hálón, meg ftp kapcsolódásokat is logolta (jelszóval mindennel együtt). Persze titkosított kapcsolatokat nem látta (ha jól emlékszem). De ezen kívül mindent.

De ha megölsz se jut eszembe hirtelen a progi neve :(

De megkeresem.

köszönöm, remegve várok! :respect:
A person who does not share is not only selfish, but bitter and alone. (Paulo Coelho)

#5 Felhasználó inaktív   Hani 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 768
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 01. 16:56

Commview a program neve, amit ajanlani tudok, de regisztralatlanul csak a csomagok felebe tudsz belenezni. A progi mindent megmutat,ami a geped halokartyajaig eljut. Az egesz halozat forgalmat csak akkor tudod megfigyelni, ha csak HUBokat hasznaltok az osszekotesre! A switch mar akadalyt jelent,mivel az csak arra a portra kuldi ki a forgalmat, amelyikre kell! (Koax is muxik)

A Program Linkje

#6 Felhasználó inaktív   lrajmon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 931
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 01. 17:06

Idézet: freeone - Dátum: 2004. okt. 1., péntek - 16:52

köszönöm, remegve várok! :respect:

Nem tudom pontosan mit szeretnél, de ha teljes forgalmat akarod nézni egy gépen (csomagszinten), akkor Sniffer a király. Van ingyenes, ETHEREAL. Ha csak port szintű kommunikációű, akkor PORTSLOCK. 

#7 Felhasználó inaktív   freeone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.328
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 01. 17:53

Az eddig említetteket mindet leszedtem, most próbálgatom. Mint kiderült, eleve ezeknek a programoknak a neve sniffer, ennek alapján találtam még egy kupacot  :D (thx Irajmon!)

köszi az eddigi segítségeket, persze ha még vkinek van ötlete, nyugodtan ossza meg :up: . :respect:

Szerkesztette: freeone 2004. 10. 01. 17:53 -kor

A person who does not share is not only selfish, but bitter and alone. (Paulo Coelho)

#8 Felhasználó inaktív   doszy 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.355
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 01. 18:40

Idézet: freeone - Dátum: 2004. okt. 1., péntek - 18:53

Az eddig említetteket mindet leszedtem, most próbálgatom. Mint kiderült, eleve ezeknek a programoknak a neve sniffer, ennek alapján találtam még egy kupacot  :D (thx Irajmon!)

köszi az eddigi segítségeket, persze ha még vkinek van ötlete, nyugodtan ossza meg :up: . :respect:

Szerintem Irajmon nem csak úgy általánosságban gondolt snifferre, hanem van egy (talán McAfee) Sniffer nevű program. Drága, mint az állat, de nagyon jó.

Szerkesztette: doszy 2004. 10. 01. 18:41 -kor

"1 db francia II. VH-s karabély eladó, megkímélt állapotban, kis esztétikai hibával. Még sosem lőttek vele, egyszer leejtették."

#9 Felhasználó inaktív   freeone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.328
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 01. 19:18

Idézet: doszy - Dátum: 2004. okt. 1., péntek - 19:40

Szerintem Irajmon nem csak úgy általánosságban gondolt snifferre, hanem van egy (talán McAfee) Sniffer nevű program. Drága, mint az állat, de nagyon jó.

jaja, tudom, hogy ő mire gondolt, de kiderült, hogy ez egy kategórianév is. amúgy a commview jött be eddig a leginkább.
A person who does not share is not only selfish, but bitter and alone. (Paulo Coelho)

#10 Felhasználó inaktív   lrajmon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 931
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 02. 10:11

Idézet: doszy - Dátum: 2004. okt. 1., péntek - 18:40

Szerintem Irajmon nem csak úgy általánosságban gondolt snifferre, hanem van egy (talán McAfee) Sniffer nevű program. Drága, mint az állat, de nagyon jó.

ez így van, de a legnagyobb buli a hardveres (Packeteer), ami nem csak kukkol, hanem forgalmat is szabályoz.....

#11 Felhasználó inaktív   Sziki 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 107
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 15. 18:28

Idézet: freeone - Dátum: 2004. okt. 1., péntek - 14:41

Kérdésem a következő lenne: létezik -e olyan szoftver, amellyel egy adott program(vagy a komplett gép) hálózatos kommunikációját tudnám logolni, de úgy, hogy minden adat kell, nem csak annyi, hogy pocket ide, pocket oda, hanem a pocketek tartalma is. A gép amelyen futnia kell sajátom, és nem távoli gép, tehát nem hacker/backdoor programot keresek, hanem egyfajta figyelőrendszert!

köszi előre is!

szerk.: winxp vagy más régebbi win alá, tehát linux nem játszik!

http://www.ethereal.com/ ?
sziki

#12 Felhasználó inaktív   freeone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.328
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 15. 19:37

köszi, de már rég megoldódott, a commview volt az amire szükségem volt. de köszi a segítséget!
A person who does not share is not only selfish, but bitter and alone. (Paulo Coelho)

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó