HWSW Informatikai Kerekasztal: WLAN-ra alapozott interet-szolgáltatás - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

WLAN-ra alapozott interet-szolgáltatás Mit tudok tenni?

#41 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2004. 10. 12. 10:15

Nos, ma lesz megbeszélés élőben. Akit érdekel újabb minősíthetetlen olvasgatnivaló,a  fórum X-akták rovatában találhat pár sort arról, hogy a Szolgáltató kb. hogyan is vélekedik rólunk. Lehet, hogy pl. a  Matáv is így vélekedik, de az ügyfélszolgálaton legalább kedvesen beszélnek...
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#42 Felhasználó inaktív   deuce 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.408
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 12. 10:32

Idézet: didyman - Dátum: 2004. okt. 12., kedd - 11:15

Nos, ma lesz megbeszélés élőben. Akit érdekel újabb minősíthetetlen olvasgatnivaló,a  fórum X-akták rovatában találhat pár sort arról, hogy a Szolgáltató kb. hogyan is vélekedik rólunk. Lehet, hogy pl. a  Matáv is így vélekedik, de az ügyfélszolgálaton legalább kedvesen beszélnek...

végre már valaki, aki tudja értékelni azt, hogy mi van a szolgáltatás mögött, és nem csak az árakat nézi.
tipikus magyar szokás, hogy kikeresik az emberek, hogy "nna hol a legolcsóbb a net" és megkötik a szerződést egy kezdő szolgáltatóval, akinek se sávja, se szervere.
lehet, hogy egy ezressel többet kell fizetni egyiknél/másiknál, de az is biztos, hogy azért a plusz ezresért kapsz sávot, kevesebbet szakad, és van normális support, ha valami gáz van.
aki 0-24 a gép előtt ül, és netezik, illetve letölt mi a fontos? a monitorfejűeknek mi a fontos? szerintem az, hogy a legminőségibb szolgáltatást kapják, azt pedig meg kell fizetni ám!!! mivel mást úgysem nagyon csinálnak van is pénzük rá, tehát még azt is mondhatjuk , hogy nem drága az adsl.

Tisztelt lantaksz! remélem olvassátok Ti is a fórumot, és ez úton is üzenem, hogy kapjátok be a "+%/.

szerk: mielőtt még valami "matávos hittérítőnek" néztek elárulom, hogy használtam már több netet a voda gprs-étől kezdve, a hdsnet 10kbyte/sec letöltésű catvjén keresztül az adslig, és az alapján mondom ezeket.
megéri kínlódni ezekkel, és spórolni a forintokat? szerintem nem. ha valakinek van lehetősége normális netre, és sokat használja akkor....

Szerkesztette: deuce 2004. 10. 12. 10:49 -kor


#43 Felhasználó inaktív   deuce 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.408
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 12. 12:23

nem megy a weboldaluk... :(
lehet, hogy a két öreg elment új zakót vásárolni, mert megkapták 3 előfizetőjüktől a havi TAXot, és közben elpukkant a vargánétáp az egy szem szerverükben, viszont szíves elnézést fognak kérni, és jelzik, hogy amint befizeti a negyedik ember is a taxot akkor vesznek új tápot! ;)

Szerkesztette: deuce 2004. 10. 12. 12:25 -kor


#44 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2004. 10. 12. 12:26

Nem, most térnek át bérelt vonalra! Ezt el is felejtettem, ma költözik a szerver (egy kutya által őrzött, amennyire tudom, fűtetlen helyiségbe, az egyik AP alá) és áttérnek a bérelt vonalra, router-t programoznak, stb...
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#45 Felhasználó inaktív   deuce 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.408
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 12. 12:37

Idézet: didyman - Dátum: 2004. okt. 12., kedd - 13:26

Nem, most térnek át bérelt vonalra! Ezt el is felejtettem, ma költözik a szerver (egy kutya által őrzött, amennyire tudom, fűtetlen helyiségbe, az egyik AP alá) és áttérnek a bérelt vonalra, router-t programoznak, stb...

ja értem. kutyaguardTM über allez. ;)
ez mindenképpen fontos információ a hekkerek számára, szerintem szerkeszd ki a hozzászólásodból gyorsan! :)

#46 Felhasználó inaktív   INT21H 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.085
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 12. 15:00

Idézet: deuce - Dátum: 2004. okt. 12., kedd - 13:37

ja értem. kutyaguardTM über allez. ;)

:D Watchdog processor - Biotech verzio. :D
De jo hogy nem fizettem elo ilyesmire, pedig az en kornyekemen is lett volna ra lehetoseg (de nem is volt olcsobb, mint az ADSL).
"Hanyatló kultúránknak az egyik legkórosabb eleme a járandósági felfogás (entitlement culture) ami szerint az állampolgárnak jár minden, az is, amiért soha életében nem fizetett."

"I meditate diligently every morning. The subjects are life and love. I quit after 3 seconds."

#47 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2004. 10. 12. 16:02

:pokeas2:
a gazdi meg a Watchdog Daemon, mi? :D
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#48 Felhasználó inaktív   deuce 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.408
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 19. 19:40

INT21H: szerintem az is relatív, hogy drága vagy sem. ok, ok, nem olcsó, de a kábeltv szolgáltató pár csatornája egy még talán nézhető hbo-val 5-6ezerért olcsó, amikor be sem kapcsolom a tv-met? azon lehet chatelni? informálódni értelmes módon? zenét letölteni? híreket olvasni szelektáltan?
én személy szerint sokat ülök a gép és internet előtt, még most a munkahelyemen is, sőt otthon is, inkább fizetek havi 10ezret egy értelmes és jó szolgáltatásért, mint bénázzak az olcsó butaságokkal, mivel ez nekem nagyon fontos hogy legyen, mondhatnám, az életem része..
egyébként egy péntek esti bulin is könnyen el lehet szórni 10-15 ezer forintot... a szombat estiről pedig ne is beszéljünk. :D

ok, tudomtudom, nem tudom értékelni a pénzt... DE! tudom értékelni. az internet nem jár alanyi jogon, attól mi még messze vagyunk, és ne hozzuk már ide Európát, meg a 3 megás vonalat 5ezer forintért, ez itt Balkán. tapasztalni mindenhol, miért éppen az internet lenne kevésbé Balkán?

a voip meg most jön be, most kezdi hirdetni minden szolgáltató, és ha megnézed az upc, és a matáv is azon van hogy sávszélt bővítsen, vagy már meg is tette sok helyen. akkor miről beszélünk? :)

Szerkesztette: deuce 2004. 10. 19. 19:46 -kor


#49 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2004. 10. 19. 19:46

Most még kicsit átmeneti, de a BV és az új forgalomszab hatása eddig nagyon pozitív.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#50 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2005. 09. 30. 12:09

Nos. Ismét képbe kerültem. Nem vagyok már a cég ügyfele, a fórumot ellenben néha olvasgatom. Miután le merészeltem írni egy véleményt arról, hogy jobb lenne a fix sávszél és hogy a jelenlegi felállás hatása mi lehet, kitiltottak, a hozzászólást pedig törölték. Szó nélkül. Mivel zárt a fórum (regisztrálni bárki tud) és félő, hogy ismét törölnek, beidézem magamat:

Idézet

Mélyen tisztelt moderatúra!
Ismételten, a személyes találkozó alkalmával is felvetett problémába ütköztünk.
Nyomatékosan felhívom a tisztelt illetékes figyelmét, hogy amennyiben kitiltani széndékozik, azt a fórumüzemeltetés szabályainak megfelelően, e-mail-ben legyen oly szíves tudatni velem, megjelölve a fórum szabályzatának azt a pontját (ha nem olvasható, akkor idézve), mely alapján az eljárást kezdeményezte!
Ismételten, nyomatékosan felhívom a figyelmét a fórumon található hozzászólások jogi vonatkozására, mely szerint a hozzászólás teljes szellemi tulajdonom és erről lemondani nem lehet, módosítása, törlése csak fórumszabályzatba ütköző tartalom esetén lehetséges!
Amennyiben a mélyen tisztelt moderatúra nem hajlandó ennek fényében eljárni, az SG fórumon illetékes személyhez fogok fordulni az ügy tisztázása végett!
Elegem van az ilyen jellegű, "erősebb kutya b@szik" elven történő tisztogatásból, és örülnék neki, ha eddigi, normális hangnemben zajló kommunikációnk nem fordulna át ismét kölcsönös csesztetésbe!
Maradok tisztelettel.

Nem függök a lantax-tól, ellenben nagyon zavar, hogy a véleményemet ilyen módon tiporják el és még csak egy sziára sem méltatnak.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#51 Felhasználó inaktív   Petyuritisz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 67
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 03. 11:07

Sziasztok!

Nekem is van egy "kis" problémám az egyik pápai vezeték nélküli internetszolgáltatóval.

Íme az ügyfélszolgálatnak írt levelem, amiben nagyjából benne van az egész történet. (Itt jegyzem meg, hogy a levél írásakor már enyhén zabos voltam, azért ilyen a stílusa)

Tisztelt Ügyfélszolgálat!

Kedden, azaz szeptember 27-én "kötötték be" kollégáik a 768-as vezeték nélküli csomagot, melyért természetesen kifizettem az 5.000,- Ft-os bekötési díjat (bár saját híján az én létrámat használták, valamint az előzetes villanyszerelési és UTP kábelezési munkálatokat az érkezésük előtt személyesen elvégeztem). Már a bekötéskor nem működött normálisan a szoltáltatásuk, melyet a pápai víztornyon folyó karbantartási munkákkal magyaráztak. Miután a kapcsolat két nap alatt sem javult meg, csütörtökön jeleztem a hibát mind a győri ügyfélszolgálatukon, mind a pápai kirendeltségen. A helyszínre érkező karbantartó megállapította az Önök által felszerelt AP hibáját (ezt nem értem hogyan nem vették észre szerelés közben), és ígéretet tett, hogy egy órán belül kicseréli. Kb. 3 órás várakozás után felhívtam, ezek után a kolléga a hibás AP-t elvitte tőlem, hogy másnap, azaz pénteken kapok egy újat. Péntek délután 2 órakor meguntam a várakozást és ismét telefonáltam, ekkor a cserét bizonytalan időre elnapoltuk...
Állítólag a belépési díjat, kb. 20.000,- Ft-ot utólag kell majd csekken rendeznem. Mondanom sem kell, addig nem fogok fizetni, amíg a szolgáltatásuk normálisan nem fog működni.
Reménykedem, hogy az előfizetés kezdetének is az új AP beszerelési időpontját tekintik. Blamának érezném, ha szeptember 27-től kellene szolgáltatásukért fizetnem, ami két napig teljesen hibásan, majd garanciális csere híján egyáltalán nem üzemel...

Ezek után enyhén szólva nem tartozom elégedett ügyfeleik közé, pedig még egy hete sem mondhatom magunkat üzleti partnereknek.

Remélem problémámat mihamarabb orvosolják.

U. i.: Szeretném, ha ezek után nem nekem kellene a kollégák után telefonálgatnom, hanem ők keresnének engem... azt hiszem ez manapság egy "szolgáltatás" esetében ez elvárható...


Ma kaptam egy csekket a belépési díjról és az első havi előfizetési díjról (szumma 35 rongy).

Az újabb levelem:

Tisztelt Ügyfélszolgálat!

Köszönettel fogadtam számlájukat, de azt a tegnap kelt e-mailemben felsorolt okok miatt egyenlőre nem kívánom kiegyenlíteni.

U. i.: Úgy tűnik, számlázni könnyebb mint AP-t cserélni...



Hát röviden ennyi... hosszas telefonálgatás után azt mondták, hogy MAJD intézkednek...  :reklamacio: 

Valaki esetleg tud tanácsot adni, hogy mi a francot csináljak??????? :think:

Előre is köszi...

#52 Felhasználó inaktív   Lipy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 22. 08:13

Igen !
Ne fizzes és mond vissza a szolgáltatást!
Mondván nem tudják teljesíteni a dolgot!
Akárki is lopta el a hitelkártyámat, kevesebbet költ, mint a feleségem.

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó