HWSW Informatikai Kerekasztal: Magyar Posta - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (11 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Magyar Posta

#1 Felhasználó inaktív   daxko 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 565
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 10. 29. 17:16

Megnéztem a keresővel, és még nem volt ilyen topik, pedig a "szolgáltatásuk" alapján megérdemlik...

Történet a következő:

Ajánlott levélben küldtek nekem egy spéci hálózati csatlakozót.
A levelet2004.10.14-én adták fel a Dabasi 4 sz. postán. Súly 24g, feladási díj: 195Ft.
Türelmes ember lévén, és mivel Dabas Lőrincitől majd 100 km-re van, vártam a mai napig, de a levél két hét alatt még nem ért ide.
Ma beballagtam a postára a feladótól elkért "Könyvelt küldemény feladóvevény" másolatával a kezemben, hogy ugyan mondjanak már rá valamit. A hölgy roppant készséges volt, beütötte a sorszámot a gépbe, majd közölte: várjak türelemmel. Hála a modern postai informatikának, cirka fél óra múlva kezembe nyomta a kinyomtatott papírt, miszerint Dabason felvették a küldeményt, de ide hozzánk Lőrincibe nem érkezett meg, és nem tudják merre van. :omg: 
Mondom neki, idáig én is eljutottam számítógépes segítség nélkül, most akkor talán telefonáljunk, hogy mi a helyzet.
Erre ő: Ha tudakozódást kérek arra, hogy megállapítsák hol van a küldemény akkor legyek kedves kitölteni az űrlapot, és fizessek be mellé 320 Ft-ot. Mondom neki, ez az összeg ugye csak vicc, mivel ajánlott küldeményről van szó, és így az emelt tarifa nyílván valami plusz szolgáltatást takar.
De nem...
A hölgy megvígasztalt, hogy amennyiben további két héten belül sem találják meg a küldeményt (amiről természetesen majd kiértesítenek), a tudakozódásra befizetett összeget visszafizetik. (Ha megtalálják, akkor örüljek neki, és ne azzal foglalkozzak, hogy plusz pénzeket vasalnak be rajtam) :mad:
Egy halk "elmegy az egész #@{đ{đ posta a jó #&@{đĐ]}đ@ đ[]đ[đ[ anyjába" mellett elkértem az űrlapot, befizettem a pénz.
Az űrlap tetején nagy betükkel rajta van, hogy tudakozódás a címzett részéről. A 4. kérdésnél végleg ledobta az agyam a gépszíjt: írja le, hogy nézett ki a küldemény. :omg:  :eek:

#2 Felhasználó inaktív   Jano 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.464
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 29. 17:27

Én anno utánvétes csomagot adtam fel Budapestre Nagykanizsáról. Nem ért oda, hát rákérdeztem egy hét múlva helyben, mi van vele (ugye értékbiztosításos csomagról van szó). Hölgy megkereste, kiderült, elvileg kivitték, de nem találtak senkit otthon, ezért visszakerült az illetékes postára.
A küldemény cimzettjének bescanneltem a feladóvevény, elküldtem mail-ben (szerinte egyébként hozzájuk biztosan nem hozták ki, értesítést se kapott róla). Szépen bement a postára, ott azt mondták, ilyen csomag náluk biztosan nincs.
Újra bementem én a helyi postára, ugyanaz a hölgy kedves szavakkal illette pesti kollégáit, aztán megkereste még azt is, hogy pontosan melyik szobába menjem be a címzett, mert a csomag az biztosan ott van (és ott volt, amikor érdeklődött is).
Illető bemegy másnap újra. Nagy nehezen megtalálják - ja, hát ez itt volt valóban egy ideig - de mivel senki nem jelentkezett érte, aznap reggel visszaküldték.
Oks, várok. Újabb egy hét, kettő, csak nem ér vissza. Helyben a hölgy indított egy keresvényt, másnapra meg is lett. Éppen Egerben, az ország túlfelén landolt a csomagom. Visszakérte, újabb egy hétre rá meg is jött. Természetesen még fizetnem kellett, hogy visszaadják, visszaközvetítési díj fejében.

Szerkesztette: Jano 2004. 10. 29. 17:28 -kor


#3

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2004. 10. 29. 17:28

Idézet: daxko - Dátum: 2004. okt. 29., péntek - 18:16

Megnéztem a keresővel, és még nem volt ilyen topik, pedig a "szolgáltatásuk" alapján megérdemlik...

Történet a következő:

Ajánlott levélben küldtek nekem egy spéci hálózati csatlakozót.
A levelet2004.10.14-én adták fel a Dabasi 4 sz. postán. Súly 24g, feladási díj: 195Ft.
Türelmes ember lévén, és mivel Dabas Lőrincitől majd 100 km-re van, vártam a mai napig, de a levél két hét alatt még nem ért ide.
Ma beballagtam a postára a feladótól elkért "Könyvelt küldemény feladóvevény" másolatával a kezemben, hogy ugyan mondjanak már rá valamit. A hölgy roppant készséges volt, beütötte a sorszámot a gépbe, majd közölte: várjak türelemmel. Hála a modern postai informatikának, cirka fél óra múlva kezembe nyomta a kinyomtatott papírt, miszerint Dabason felvették a küldeményt, de ide hozzánk Lőrincibe nem érkezett meg, és nem tudják merre van. :omg: 
Mondom neki, idáig én is eljutottam számítógépes segítség nélkül, most akkor talán telefonáljunk, hogy mi a helyzet.
Erre ő: Ha tudakozódást kérek arra, hogy megállapítsák hol van a küldemény akkor legyek kedves kitölteni az űrlapot, és fizessek be mellé 320 Ft-ot. Mondom neki, ez az összeg ugye csak vicc, mivel ajánlott küldeményről van szó, és így az emelt tarifa nyílván valami plusz szolgáltatást takar.
De nem...
A hölgy megvígasztalt, hogy amennyiben további két héten belül sem találják meg a küldeményt (amiről természetesen majd kiértesítenek), a tudakozódásra befizetett összeget visszafizetik. (Ha megtalálják, akkor örüljek neki, és ne azzal foglalkozzak, hogy plusz pénzeket vasalnak be rajtam) :mad:
Egy halk "elmegy az egész #@{đ{đ posta a jó #&@{đĐ]}đ@ đ[]đ[đ[ anyjába" mellett elkértem az űrlapot, befizettem a pénz.
Az űrlap tetején nagy betükkel rajta van, hogy tudakozódás a címzett részéről. A 4. kérdésnél végleg ledobta az agyam a gépszíjt: írja le, hogy nézett ki a küldemény. :omg:  :eek:

:bolond:

Te most jössz rá, hogy nokedli a magyar posta (igen, kis betűvel) ???

Szivat, te meg boldogan veszed a szádba mégegyszer... :cool:

320 forintért már értékbiztosítás is megy.
Sráccal feladatod mittudomén 5.000.- forint értékkel (nem tudom, é.b. -vel mennyi).
Ha nem jön meg : posta szopik.
Megjön : itt van; örülsz.

#4

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2004. 10. 29. 17:30

Vagy körberöhögsz mindenkit, és csomagküldővel nyomatod... :D

#5 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 29. 17:46

Mi a cégnél már csak a hivatalos leveleket, számlákat, és a tértivevényt megkövetelő leveleket vitetjük postával, szerződéssel (díjelőleges).

Érdekességképp megemlíteném, hogy az utóbbi 1 évben 2-szer változott a számlájukon feltüntetett bankszámlaszám (a bank ugyanaz, csak más a "vége"), persze ezt nem közölték levélben és vastag betűvel a számlán sincs rajta, de ki figyelgeti állandóan a számlaszámot, ment ugyanarra, mint a szokásos, ami rögzítve volt.

Persze jött a felszólító levél vagy 2 hónap múlva az "elmaradt" számlákról, egy órát kellett telefonálni, sőt még levelet írni, míg Postán belül KIDERÍTETTÉK(!!) és átvezették a két számla közt a díjat (hetekkel később).

#6 Felhasználó inaktív   INT21H 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.085
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 29. 17:50

Egy ismerősömmel történt meg:
Csekken fizette be az aktuális tandíjat a postán, és vinni kellett volna a bizonylatot a dékáni hivatalba. Szegény, sehol nem találta azt a fránya csekket.
Semmi gond, gondolta, felhívja a postát. Biztos van számítógépes nyilvántartásuk a befizetett csekkekről, majd ők kiállítanak egy igazolást. Hát nem volt.
Az volt a válasz, hogy pótdíj fejében majd kézzel előkeresik. :eek: Nesze neked IPH!
Szerencsére közben előkerült a csekk egy fiók mélyéről, úgyhogy happy end...
"Hanyatló kultúránknak az egyik legkórosabb eleme a járandósági felfogás (entitlement culture) ami szerint az állampolgárnak jár minden, az is, amiért soha életében nem fizetett."

"I meditate diligently every morning. The subjects are life and love. I quit after 3 seconds."

#7 Felhasználó inaktív   daxko 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 565
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 29. 17:55

Idézet: Dj.Kakukk - Dátum: 2004. okt. 29., péntek - 18:28

:bolond:

Te most jössz rá, hogy nokedli a magyar posta (igen, kis betűvel) ???

Szivat, te meg boldogan veszed a szádba mégegyszer... :cool:

Az a baj, hogy nincs más választásom. Az a kütyü ami a boritékban volt, az egy magyar/amerikai konnektor-csatlakozó átalakító volt. (Nem trafó, csak az amerikai villát alakította át magyar villára)

Itthon ötletem nincs hol tudnám beszerezni...

#8 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 29. 21:01

Idézet: daxko - Dátum: 2004. okt. 29., péntek - 18:55

Az a baj, hogy nincs más választásom. Az a kütyü ami a boritékban volt, az egy magyar/amerikai konnektor-csatlakozó átalakító volt. (Nem trafó, csak az amerikai villát alakította át magyar villára)

Itthon ötletem nincs hol tudnám beszerezni...

pl. conrad, de sok helyen van ilyen

#9 Felhasználó inaktív   ^grafo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 80
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 29. 21:05

Én egyszer egy egy hasznalt enermax tapot kaptam, magyar posta közrejatszasaval,biztositas,ajanlott,törékeny. a tap erteke 9k volt. a költség 1800 ft.
3 het alatt jött meg, de ez még haggyám de fossá volt törve a tap. nem a feladoval volt a gond mert ö az unokatesom volt. kb. ugy nezett ki a doboz mint a ace venturaba amikor focizott a dobozzal.
ezutan mar GLS küldtem ha küldtem valamit.
Ha az egyik kicsi panda a másik kicsi panda fülébe dugja a kukiját az bizony szexuális zaklatás.

Thermaltake V1000A XaserIII, Zalman300B-APS, AMD Athlon XP 2800+@3200+, TT SilentBoost-Mod, MSI KT880 Delta, OCZ 512MB PC-3500 EL DDR, Philips PCDV616 DVD ROM, 120Gb Maxxtor,+ Spire Dual Cooler, XpertVision ATI Radeon 9800Pro 128Mb TV out, Terratec Home Arena 5.1

#10 Felhasználó inaktív   zooleeka 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 381
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 29. 21:15

Magyar Posta:
Feladok egy levelet Nyíregyházáról-Miskolcra egy 15 éve ugyanott működő clubnak...(legalább 50 levél már odaért hozzájuk ezelőtt) Rajta volt az én címem is... A boríték egy igazolást tartalmazott...(eredeti példány) amiről a másolatot olyan jól elraktam hogy ne górjam el, hogy mai napig nincs meg.

No főladtam a levelet, ajánlva+elsőbbbségi küldéssel... (így egy levél elküldése 250HUF)
Gondoltam így már fasza lesz... 5 nap mulva telefon.. miért nem küldtem az igazolást :"de én elküldtem" a válasz. :think:
Hol lehet a hiba?
Címzett:      OK
Cím:              OK
Irányítószám: OK :up:

A levelem meg a fasorban sem....
Irány a Nyíregyi posta... a levél elment... :confused:
Mc: a levél odaért....de visszaküldték Nyíregyre, mert a címzett meghalt (a srác aki érdeklődött ott dolgozott a clubnál, a club pedig nem nagyon szokott meghalni...) :eek:
Nyíregy: jééé tényleg visszajött.... de kerestek és nem vettem át.. (a koliban se híre se hanva a levelemnek)

Másnap jön a postás... reggel 7 óra.. elkapom...kérdezem...keresgél...JÉÉÉÉ! MEGVAN! Pont most akarta kihozni....  ;)
Megnézem a dátumbélyegzőt...a 4 et..a legkorábbit... 5 nappal az aktuális dátum előtt....

Hol volta a levelem...? Jó kérdés. :think:

Hibák...:
sok pénzért sehol semmi
egy clubb halott? (elköltözött, megszűnt, nem vette át ...esetleg)
a postás itt a levél, hol a levelet játszik.. :reklamacio:

Hát ennyi... Magyar Posta
:boa:  :nag:  :fuck2:
Én Postagalambot használok. Ha influenzás, akkor kell neki egy reset. Áram nem kell hozzá, kölest meg lopok a szomszéd tyúkjaitól.

#11 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 29. 21:38

nemtom tudjátok-e, de már az ajánlott levelet is bedobhatják a postaládába...

amugy az a baj, (mint sok állami cégnél), hogy sok a fejes, mig a többi emberből hiány (pl. máv) van.
amugy innen is csókoltatom a békéscsabai postásokat akik szolgálatis csomagkisérőre portót raktak, itt meg nemtudta a postás, hogy most mivan...

Szerkesztette: charlie 2004. 10. 29. 21:42 -kor

MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#12 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 29. 21:43

Idézet: charlie - Dátum: 2004. okt. 29., péntek - 22:38

nemtom tudjátok-e, de már az ajánlott levelet is bedobhatják a postaládába...

Oh, azt már legalább 1 éve...

Nekem ez a "sima levélre fizess 40+ forintot, hogy 1 nap alatt kivigyék" is tetszik...

Üdv: scaurus
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#13

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2004. 10. 29. 22:01

Újdonsült főnökasszonyomhoz jött a szonda ipse, hogy meg lenne -e elégedve, ha már másnapra kivinnék a csomagot, és nem lenne -e baj, ha mindezt 15% pluszért... :omg:

Ezer éve velük adatjuk fel az utánvétest; díjhitelesek vagyunk.
Ehhez persze jár beírókönyv is.
Évente 1-2 csomag veszik el.

Érdekes dolgok :
X városban van egy vevőnk.
Rendre az utánvétest 1 hónap (!!!) után váltja ki.
Mondjuk 8 napig tarthatja a posta, aztán vissza a feladónak.
Érdekes összefonódások... ;)

#14 Felhasználó inaktív   galileo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.520
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 29. 22:53

A postát felültetném a máv-ra, és úgy lőném ki a világűrbe minkettőt! :down:

#15 Felhasználó inaktív   Scae [Edgar] 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.671
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 30. 00:31

Idézet: galileo - Dátum: 2004. okt. 29., péntek - 23:53

A postát felültetném a máv-ra, és úgy lőném ki a világűrbe minkettőt! :down:

Felfér a bkv is.  :reklamacio:

#16 Felhasználó inaktív   Halal 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 423
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 30. 06:35

erre csak azt tudom mondani!

uristen! hal' isten' velem meg nem tortent ilyen! (remelem nem is fog!) :eek:
ha' ez kesz...

#17 Felhasználó inaktív   Casoli 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.098
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 30. 08:58

Tanulság - értékes csomagot/levelet csak értékbiztosítással szabad feladni.

#18 Felhasználó inaktív   ^grafo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 80
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 30. 09:12

sztem probaljatok ki a GLS csomagküldöszolgalatot.
2 kg alatt 980FT + áfa és masnapra altalaba ottvan ha 100.000 fölötti lakosu de 2 nap alatt tuti hogy ottvan a csomag. Es nem veszik el nem lesz baja, tök rendes mindenki. A DHL az daragabb 500Ft al ha jol tom.
Ha az egyik kicsi panda a másik kicsi panda fülébe dugja a kukiját az bizony szexuális zaklatás.

Thermaltake V1000A XaserIII, Zalman300B-APS, AMD Athlon XP 2800+@3200+, TT SilentBoost-Mod, MSI KT880 Delta, OCZ 512MB PC-3500 EL DDR, Philips PCDV616 DVD ROM, 120Gb Maxxtor,+ Spire Dual Cooler, XpertVision ATI Radeon 9800Pro 128Mb TV out, Terratec Home Arena 5.1

#19 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 30. 10:00

hm, vasutasokkla nem szoktatok? Én szoktam azokkla is ha olyan helyre kel ahová van közvetlen vonat..
egy ötszázast a mozdonypilótának aztán a végállomáson meg csak várni kell
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#20 Felhasználó inaktív   Rhino666, az médium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.649
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 31. 02:32

Azt hiszem ezek után utánvétel helyett inkább felmegyek pestre ha kell valami... :(
Rhino666

Téma megosztása:


  • (11 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó