HWSW Informatikai Kerekasztal: PLAZMA TV - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

PLAZMA TV Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Csurika 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 172
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 12. 14. 21:58

Üdv mindenkinek!

Plazma TV-t akarok venni, és nem tudom, hogy milyet, és hol.
Körülbelül 250.000Ftom van rá, és feltétel, hogy új legyen!

Úgy tudom, hogy Németországban a PlazmaTV-k fele(!) annyiba kerülnek, mint itthon.
Akinek van plazmaTV-je, vagy ugyanúg ytervezi, hogy vesz, írjon! Bármit!

Először LCD TV-n gondokooztunk, de nem tudom, hogy igazán mitől jobb a plazma. Méretarányban olcsóbb a plazma az LCD-vel szemben. Pl ha 100cm képátlőjut akarok venni, sokkla olcsóbb  aplazma.
A Plazma TV-k már (a magyar piacon) 500ezertől egészen milliós nagyságrendig kaphatók, és ha megállapodunk egy méretnél, mondjuk a legolcsóbb példánynak a méreténél, és megkeressük az ugyanolyan méretben legdrágábbat, miben tud az többet?
Kontraszt arány, Fényerő, Felbontás, PC csatlakozás(szerintem az mindnél van), és még mi?

Mire érdemes odafigyelni? Mennyiben számít a kontraszt illetve az előbb felsorolt dolgok?



Bármi híred, tapasztalatod van, írj!
Köszönetem!
Intel P4 2.80E GHz (Prescott) + ASUS P4P800-E Deluxe + 2*256MB 400MHz DDR + Maxtor 200 GB SATA + Club 3D Radeon 9800Pro 128MB 256bit

#2 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 14. 22:15

minek ennyiért plazma?
egy jó crt-t kapsz ennyiért talán.

de ahogy írod, árban a drágábbnak jobb a kontrasztja, fényereje, felbontása, színei, színárnyalatok, sötét/világos árnyalatok, csatlakozók.... szóval kb minden.

olcsó húsnak híg a leve.
németországban félár is erős túlzás.
vannak olyan (főleg drágább modellek) amik kint jelentősen olcsóbbak. de nem a gagyi tescogazdaságos cuccok.

olcsó plazmát nem érdemes/szabad venni.
de mindenképp nézz meg egy olcsót, és egy drágát/jót. ha nem zavarnak téged az égbekiáltó hiányosságok, akkor persze jó lehet neked...
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#3 Felhasználó inaktív   Csurika 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 172
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 14. 22:27

Helyhiány miatt nem jó a CRT.
Viszont egy LCD-t vagy egy PLAZMA-t kibaszni a polcra vagy a falra, azért mingyárt más.
Akármilyen szar is az.
Igazság szerint nem akarunk minden árom ilyen High-Tech dolgot, de azért valmi mégis kell.
250.000Ft-nál többet semmiképp. MAX:300.000

Lehet, hogy akkor nem lesz PLAZMA TV-m, de mi  ahelyzet az LCD-vel?
Azt már igencsak lehet kapni enyi pénzért!
És ott már nem annyira dúl ez a minőség harc. Én úgy vettem észre.
Intel P4 2.80E GHz (Prescott) + ASUS P4P800-E Deluxe + 2*256MB 400MHz DDR + Maxtor 200 GB SATA + Club 3D Radeon 9800Pro 128MB 256bit

#4 Felhasználó inaktív   phan_tom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 978
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 14. 22:40

Szerintem egyenlőre felejtsd el a plazmát, talán egy-két év múlva lehet tisztességes paraméterekkel rendelkező kijelzőt venni ennyiért. Most még háromezer euró körül van Ausztriában, és Németországban is, hacsak nemtudzs kifogni valalmi brutális akciót. Megjegyzem az itthoni Metróban is van már 700k-ért egy nagyon pöpec Sony plazma, tartóval, tunerrel. És ez szerintem nagyon jó ár.

Esetleg ezt a topicot átnézheted : Plazma-Lcd
"Fear is the path of the dark side.....  I sense much fear in you.."

#5 Felhasználó inaktív   Lipton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 14. 22:40

Ennyiért inkább vegyél egy jó képcsöves TV-t. Igazán nem látom milyen előnye lenne egy plazma TV-nek, kivéve ha valaki a falra akarja akasztani. Azt olvastam, hogy a plazma TV-k élettartam se túl sok.

#6 Felhasználó inaktív   Csurika 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 172
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 14. 22:52

Mint már írtam, CRT-t NEM akarok venni :D
Akor már inkább úgy várok egy-két évet, hogy maradok a TV tunernél. Ha eddig kibírtam...

De LCD-ről még mindig nem szólt senki semmit.
Azzal mi helyzet? Mi hír?
Intel P4 2.80E GHz (Prescott) + ASUS P4P800-E Deluxe + 2*256MB 400MHz DDR + Maxtor 200 GB SATA + Club 3D Radeon 9800Pro 128MB 256bit

#7 Felhasználó inaktív   Csurika 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 172
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 14. 22:59

(Közben egyébként nézegetem a fentebb ajánlott topicot)
Intel P4 2.80E GHz (Prescott) + ASUS P4P800-E Deluxe + 2*256MB 400MHz DDR + Maxtor 200 GB SATA + Club 3D Radeon 9800Pro 128MB 256bit

#8 Felhasználó inaktív   sztivi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 365
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 14. 22:59

épp ma vettek elöttem egyet a Saturnban, azaz LCD TV-t
annak az a baja jelenleg, hogy lassu egy kicsit és gyors jelenet nem szépek rajta, meg hasonlok
két véleméynt is hallottam ma külön külön eladoktol, nem én voltam a vevö, csak épp ott voltam
Szoval Plazma kicsit kiforrottabb, LCD-vel várni kell kicsit
ha LCD monitoron szeretnél filmet nézni hasonlok, akkor egy 19 collos már nagyon jo lehet, persze nem 10 méterröl nézve...
Erre legjobb pl LG 1930 - 12ms
és minden más, aminek 16 ms alatt van a reakcioideje, vagy hog ymondják...
Coolink AP400-X, ASUS A7N8X-X, XP 2500+, 512/400 MHz Samsung, Asus Gef 4 Ti 4200, 40Gb Quantum, 120 Gb Samsung, 4*DVD-író

#9 Felhasználó inaktív   BigBear 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.425
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 14. 23:09

Várj még. (jó sokat...) Ennyi pénzért se LCD, se plazma TV-t nem fogsz kapni. Ha mégis, az nemes egyszerűséggel azért ennyi, mert egy fos.
Őszintén szólva - bár nekem ez is baromi nagy és elképzelhetetlen összeg - megnézegettem már pár plazmát, de szerintem az azonos árkategóriájú CRT-k messze szebb képet adnak.  Nem értem igazából, hogy miért olyan nagy szám ha valaki plazmát vesz. Oké, jól mutat, de ennyi. A minőségi TV az nálam - és ezzel messze nem vagyok egyedül - bizony még mindig egy szép nagy CRT és gyanítom, hogy az is lesz egy darabig.
42

#10 Felhasználó inaktív   Csurika 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 172
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 14. 23:11

Hát, semmikép nem monitorról beszélek. Hanem TVről.
Jövőre (nemsokára :D ) indítanak MAgyarországon jónéhány (, de legalább egy) LCD gyárat.
Ez biztosna nagymértékben fogja befolyásolni az árakat.
Én is inkább a PLAZMA TV-ben bízok, de ezzel nem akarom befojásolni a téma továbbmnetelét!
Intel P4 2.80E GHz (Prescott) + ASUS P4P800-E Deluxe + 2*256MB 400MHz DDR + Maxtor 200 GB SATA + Club 3D Radeon 9800Pro 128MB 256bit

#11 Felhasználó inaktív   Csurika 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 172
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 14. 23:14

Igen, az tény és valő, hogy mindneféle tulajdonságban a CRT  alegjobb!
De nem akarok egy 3 köbméteres dobozt látni a szobámban, amire az van ráírva, hogy TV.
Inkább kiakasztok  aszobám falára, vagy csak odaillesztem azt a pihe könnyű PLAZMA TV-t / LCD TV-t a polcomra.
Nem beszélve arról, hogy nem kell ferdén néznem a TV-t, mert csak a szoba sarkába fér el.
Intel P4 2.80E GHz (Prescott) + ASUS P4P800-E Deluxe + 2*256MB 400MHz DDR + Maxtor 200 GB SATA + Club 3D Radeon 9800Pro 128MB 256bit

#12 Felhasználó inaktív   BigBear 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.425
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 14. 23:21

Idézet: Csurika - Dátum: 2004. dec. 14., kedd - 23:14

...Inkább kiakasztok  aszobám falára, vagy csak odaillesztem azt a pihe könnyű PLAZMA TV-t / LCD TV-t a polcomra.

Hmmm... Fogtál te plazma TV-t? Annyira azért nem pihe... (Tény, hogy könnyebb mint a CRT-k, de átlag polcra nem tenném rá a legkisebbet se. (Átlagnak számító 100cm körüli plazmák úgy 30-40kg körül vannak állvány nélkül.)
42

#13 Felhasználó inaktív   Csurika 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 172
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 14. 23:35

Jézusom..... Azér ezt nem gondoltam végig...
Akkor már csak a falra mehetnek :D
Intel P4 2.80E GHz (Prescott) + ASUS P4P800-E Deluxe + 2*256MB 400MHz DDR + Maxtor 200 GB SATA + Club 3D Radeon 9800Pro 128MB 256bit

#14 Felhasználó inaktív   phan_tom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 978
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 14. 23:46

Azért inkább alulról súrolják a harminc kilót.
Például:
Panasonic TH-42PW7EXJ  -  28,5 kg
Panasonic TH-37PW7EXJ  -  24 kg
"Fear is the path of the dark side.....  I sense much fear in you.."

#15 Felhasználó inaktív   phan_tom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 978
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 14. 23:49

Viszonyítási alapul egy hasonló képátmérőjű tv:

Panasonic TX-36PL35P  - 78 kg - állvány nélkül

Mondjuk szép is a képe :)
"Fear is the path of the dark side.....  I sense much fear in you.."

#16 Felhasználó inaktív   sztivi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 365
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 14. 23:51

Lehet utoljára irok ma, de akkor is :D
Engem az zavar de kegyetlenül a plazma TV-kben (nem tudom a pontos müködésüket), hogy vagy 1-2 méterről érezni, milyen erösen sugároznak... Valamilyen értelemben félek ettöl a sugárzástól, van aki pontosan tudja, hogyan müködnek a plazma TV-k? Hamár ugye forumozunk ?
Nagyon remélem nem teszik el innen a topicot, ez is lehet HW
Coolink AP400-X, ASUS A7N8X-X, XP 2500+, 512/400 MHz Samsung, Asus Gef 4 Ti 4200, 40Gb Quantum, 120 Gb Samsung, 4*DVD-író

#17 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 14. 23:56

LCD is hasonlóan gagyi ennyiért, mint a plazma.

de amíg plazmán van feketéd, viszont kevés árnyalattal, addig az lcd-n csak világítós szürkéd lesz fekete gyanánt....

http://www.dvdcenter...php?showforum=6  >> itt érdemes olvasgatnod. van asszem kifejezetten plazma vs lcd topic.
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#18 Felhasználó inaktív   Yoisten 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.728
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 15. 00:01

A Saturn kezdte meg 500kért tolni a plazmákat, aztán már más is adja annyiért. Ott egyébként 600k-ért első blikkre teljesen korrekt LG-t láttam, bőven megérte a +100k-t. Látószög, kontraszt szerintem rendben volt és nem volt ocsmány a kinézete sem.
Amit még láttam AG Neovo valamilyen nagy plazma/lcd-t (nemtom) olyan 400k körül. Olcsóbban semmit.
Kint valóban olcsóbb, de akkor éri meg, ha valami rendeset akarsz venni, mert azok olcsóbbak. 1M-es modellnél már az áfakülönbség is jelentős, de azok már tuti jóval olcsóbbak.

A 16ms alatti response nem tudom mennyire feltétel tv nézéshez, de az én öreg VG191es Viewsonicom aligha tud annyit, mégis teljesen normális rajta a tv (eddig aki nézte, nem panaszkodott, hogy utánhúz), igaz nem nézem valami sokat.

#19 Felhasználó inaktív   Yoisten 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.728
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 15. 00:05

Idézet: sztivi - Dátum: 2004. dec. 14., kedd - 23:51

Lehet utoljára irok ma, de akkor is :D
Engem az zavar de kegyetlenül a plazma TV-kben (nem tudom a pontos müködésüket), hogy vagy 1-2 méterről érezni, milyen erösen sugároznak... Valamilyen értelemben félek ettöl a sugárzástól, van aki pontosan tudja, hogyan müködnek a plazma TV-k? Hamár ugye forumozunk ?
Nagyon remélem nem teszik el innen a topicot, ez is lehet HW

Pontosan mit sugároz ki, amit érezni lehet? Ha arra gondolsz, hogy gonosz fotonok áramlanak ki belőle, akkor le kell lombozzalak. A levegőben pedig toxikus dihidrogén-oxid kering.

#20 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 15. 00:07

de szerintem menj el egy saturnba, nézd meg plazmákat. ha neked megfelel a keretedbe beleférő plazmák képminősége, akkor vedd meg.

te fogod nézni, nem én.
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Téma megosztása:


  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó