HWSW Informatikai Kerekasztal: DVD másolás könnyen - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (75 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

DVD másolás könnyen Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   Zoi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 23. 21:06

Elkészült az anyag. A minőség tényleg jobb lett, mint a többi 1 klikkes progi :)
Az öröm mellett azonban van egy igencsak bosszantó dolog. A CCE belerakta a filmbe, a jobb alsó sarokba az emblémáját. Hát ez sokkal jobban idegesít, mint a gyengébb tömörítési eredmény.... :(

Hogyan lehet az a francos logót eltüntetni, vagyis hogy lehet úgy tömöríteni, hogy a logó ne kerüljön fel a képre?

#22 Felhasználó inaktív   Zoi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 23. 21:08

Idézet: PPeter - Dátum: 2004. dec. 23., csütörtök - 17:55

Ez egy jó nagy vaskos baromság, nem tudom honnan vették ezt.

Vaskos baromság ide, vagy oda, tény hogy nálam is lefagyott a tömörítés közben. A 2.50-es verzió viszont végig futott hiba nélkül...

Szerkesztette: Zoi 2004. 12. 23. 21:09 -kor


#23 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 23. 22:06

Idézet: Zoi - Dátum: 2004. dec. 23., csütörtök - 21:06

Elkészült az anyag. A minőség tényleg jobb lett, mint a többi 1 klikkes progi :)
Az öröm mellett azonban van egy igencsak bosszantó dolog. A CCE belerakta a filmbe, a jobb alsó sarokba az emblémáját. Hát ez sokkal jobban idegesít, mint a gyengébb tömörítési eredmény.... :(

Hogyan lehet az a francos logót eltüntetni, vagyis hogy lehet úgy tömöríteni, hogy a logó ne kerüljön fel a képre?

tessék venni legális verziót ;)
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#24 Felhasználó inaktív   Gazsi01 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 65
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 23. 22:17

Lehet hogy láma kérdés, de CloneDVD-t próbáltad már? Rendkívül egyszerű, magyar felületű prog. Már régóta használom eredeti dvd másolására, és szerintem jó minőséget ad.

#25 Felhasználó inaktív   Zoi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 24. 07:41

Idézet: qnadam - Dátum: 2004. dec. 23., csütörtök - 21:06

tessék venni legális verziót ;)

Már "megvettem"... ;)
Ezzel jó is lett... :)

#26 Felhasználó inaktív   Zoi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 24. 07:49

Idézet: Gazsi01 - Dátum: 2004. dec. 23., csütörtök - 21:17

Lehet hogy láma kérdés, de CloneDVD-t próbáltad már? Rendkívül egyszerű, magyar felületű prog. Már régóta használom eredeti dvd másolására, és szerintem jó minőséget ad.BULDER

Köszi próbáltam. Tényleg egyszerű, csak épp a minősége ami picit kérdéses, de tényleg könnyű kezelni és jó kis progi szó se róla!

Az igazat megvalva, asszem most nagyon a szivemhez nőt ez a DVD REBUILDER.
A kezdeti egy-két botladozásom után éjjel elkészült az első számomra tökéletesnek tűnő másolat. Dolgozott a filmmel kb 7 órát a gép (AMD 2400+). De a 6 menetnek meg is látszik az ereménye.
Összehasonlítva a InstantCopy-val (emi szerintem a sima 1 klikkesek közt talán a legjobb) láthatóan jobb minőséget produkált.

A DVD Rebuilder csak elsőre tűnhet bonyolultnak (vagy elsőre sem), mert ha összelőted, onnatól ez is 1 klikkessé válik és ha van arra valakinek kapacitása, hogy a gép menjen 7-8 órát 1 film tömörítésének kedvéért, akkor ez szerintem tökéletes választás. Azonban, ha erre nincs lehetőség, akkor szóba jöhet az InstantCopy, vagy akár a CloneDVD, vagy a DVD Shrink, de tényleg picit gyengébb eredményt hoznak...

Köszi mindenkinek a sok a hasznos infót, bátran kijelnthetem, hogy nagyons sokat tanultam belőlük! :)

#27 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 24. 22:43

örülök, hogy segíthettem, használd egészséggel :up:
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#28 Felhasználó inaktív   Kenobi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 269
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 24. 22:45

Nem tudom mekkora file-t tudsz fogadni e-mailbe, de ha gondolod kuldok egy progit, amivel egy klikkel teljes DVD-t le tudsz szedni menuvel egyutt. Az idotartam DVD komplexitastol fuggoen 25-45 perc(irasssal egyutt).
Egy ket pelda a progival keszitett back-upos DVDk-rol:

Star Wars Trilogy
Spider Man I-II.
Chronichle of Riddick
I-Robot
Cold Mountain
Lord of the Rings Trilogy
Matrix trilogy

Tobb mint szaz DVD-t masoltam le es hibatlanul mukodik.
Ha erdekel irj:

bensezsolt@aol.com

Ja, a progi a DVD X Copy Xpress.
ASUS P5W DH DELUXE, Intel Core 2 Duo E6700, G.SKILL 4GB (4x 1GB)DDR2 800,SAPPHIRE HD 4670, Sapphire Theathrix 550, ENERMAX Liberty ELT620AWT ATX12V, COOLER MASTER CM Stacker STC-T01-UWK, ViewSonic VX2025WM, Klipsch Pro Ultra 5.1

#29 Felhasználó inaktív   probalaci 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.558
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 25. 19:03

csak most lett dvd-íróm, ezért nem vagyok otthon ebben a dologban, de nem igazán értem, hogy ha le akarok másolni egy dvd-t, akkor miért kell újrakódolni?
ez nem úgy megy, mint a cd-másolásnál?
(készítek egy image-fájlt a cd-ről és ha azt kiírom, akkor pont ugyanolyan lesz, mint az eredeti?)

:confused:
- Do you like our owl?
- It's artificial?
- Of course it is.
- Must be expensive.
- Very.

#30 Felhasználó inaktív   Kenobi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 269
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 25. 19:30

Idézet: probalaci - Dátum: 2004. dec. 25., szombat - 18:03

csak most lett dvd-íróm, ezért nem vagyok otthon ebben a dologban, de nem igazán értem, hogy ha le akarok másolni egy dvd-t, akkor miért kell újrakódolni?
ez nem úgy megy, mint a cd-másolásnál?
(készítek egy image-fájlt a cd-ről és ha azt kiírom, akkor pont ugyanolyan lesz, mint az eredeti?)

:confused:

A legtobb esetben a gyari DVD filmek joval nagyobb helyet foglalnak, (nagyobb a meretuk) mint az irhato(4.7 GB-os) DVD lemezek. Ennel az oknal fogva, ha le akarod masolni ujra kell kodolni(tomoriteni) a filmet. Ezert ajanlom a DVD X-copy Xpress nevu progit, ami hivataalosan mar megszunt(betiltottak), mert ezzel eddig meg mindent(a legujabb DVD-ket) letudtam masolni egy kattintassal es tobbnyire fel ora alatt. A tomorites minosegere sem lehet panasz. (Asztali DVD lejatszoval szerintem nem tudod megmondani, hogy masolt cuccrol van szo.)
ASUS P5W DH DELUXE, Intel Core 2 Duo E6700, G.SKILL 4GB (4x 1GB)DDR2 800,SAPPHIRE HD 4670, Sapphire Theathrix 550, ENERMAX Liberty ELT620AWT ATX12V, COOLER MASTER CM Stacker STC-T01-UWK, ViewSonic VX2025WM, Klipsch Pro Ultra 5.1

#31 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 25. 19:52

Idézet: probalaci - Dátum: 2004. dec. 25., szombat - 19:03

csak most lett dvd-íróm, ezért nem vagyok otthon ebben a dologban, de nem igazán értem, hogy ha le akarok másolni egy dvd-t, akkor miért kell újrakódolni?
ez nem úgy megy, mint a cd-másolásnál?
(készítek egy image-fájlt a cd-ről és ha azt kiírom, akkor pont ugyanolyan lesz, mint az eredeti?)

:confused:

de, úgy megy. egyrétegű (dvd-5) lemezt sima írható dvdre, kétrétegűt kétrétegűre (dvd-9) lehet másolni, az esetleges css védelem eltávolítása után. vagy lehet a dvd-9 tartalmat a felesleges hangsávok, extrák kihagyásával áttömöríteni, hogy felférjen egy egyrétegű lemezre. erre többféle megoldás van, ld topik eleje.
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#32 Felhasználó inaktív   probalaci 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.558
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 25. 20:00

Idézet: Kenobi - Dátum: 2004. dec. 25., szombat - 19:30

A legtobb esetben a gyari DVD filmek joval nagyobb helyet foglalnak, (nagyobb a meretuk) mint az irhato(4.7 GB-os) DVD lemezek.

hm, ez meg, hogy a fenébe lehet?  :confused:
(oké, hogy így van, de technikailag, hogyan és miért van/lehet ez?)

amúgy erre a progira gondolsz?
dvdxcopyexpress
(neked melyik változat van meg? milyen verziószámú?)

és mi a véleményed a Blindwrite-ról?

Szerkesztette: probalaci 2004. 12. 25. 20:05 -kor

- Do you like our owl?
- It's artificial?
- Of course it is.
- Must be expensive.
- Very.

#33 Felhasználó inaktív   PPeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 25. 20:15

Idézet: probalaci - Dátum: 2004. dec. 25., szombat - 20:00

hm, ez meg, hogy a fenébe lehet?  :confused:
(oké, hogy így van, de technikailag, hogyan és miért van/lehet ez?)


Úgy, hogy a gyári lemezek legtöbbször DVD-9 formátumúak, azaz egy oldalon két adattároló réteget tartalmaznak, ami csaknem 8GB helyet biztosít (a jobb minőség érdekében nincs olyan durván tömörítve az anyag, meg ugye így van hely az extráknak), míg az oldalanként egy adattároló réteggel rendelkező DVD+/-R(W)/RAM lemezek a DVD-5 formátumot képviselik, amire csak 4.38 GB anyag fér (a DVD-RAM-ra még kevesebb). Tehát ha a gyári lemez DVD-9 korong, akkor egy az egyben nem lehet átmásolni DVD-5-re, hanem ki kell hagyni a szükségtelennek ítélt hangsávokat, feliratsávokat, extrákat, menüket, illetve - ha ez sem elegendő - újra kell tömöríteni kisebb adatátviteli sávszélességgel (kisebb méretűre) a videót, ami minőségi veszteséggel jár (a veszteség nagysága az alkalmazott tömörítő/újratömörítő program, és persze a beállítások, hozzáértés, valamint az elérni kívánt méretcsökkentés függvényében alakul). Ha a gyári lemez DVD-5, akkor simán másolható a CSS másolásvádelem eltávolítása mellett (DVD Decrypter programmal ISO készítés, illetve visszaírás egy  üres lemezre) egy DVD+/-R(W) korongra, illetve most már a DVD-9 lemezek is lemásolhatók változtatás nélkül, ha DVD+R DL (másnéven DVD+R9) kétrétegű lemezre írunk, amely a DVD-9 formátum írható változata.

#34 Felhasználó inaktív   probalaci 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.558
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 25. 20:27

Idézet: PPeter - Dátum: 2004. dec. 25., szombat - 20:15

...

köszönöm a felvilágosítást! így már értem :)

akkor viszont az NEC 3500A-s írómmal simán tudok dvd-9-es lemezt másolni, csak megfelelő lemez kell hozzá?

- o -

mi a véleményetek ezekről a programokról?
DVDFab Platinum

DVDIdle Pro

:confused:
- Do you like our owl?
- It's artificial?
- Of course it is.
- Must be expensive.
- Very.

#35 Felhasználó inaktív   Kenobi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 269
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 25. 21:50

Idézet: probalaci - Dátum: 2004. dec. 25., szombat - 19:00

hm, ez meg, hogy a fenébe lehet?  :confused:
(oké, hogy így van, de technikailag, hogyan és miért van/lehet ez?)

amúgy erre a progira gondolsz?
dvdxcopyexpress
(neked melyik változat van meg? milyen verziószámú?)

és mi a véleményed a Blindwrite-ról?

Igen, de ez mar egy modositott valtozat, amellyel mar nem tudsz masolasvedelemmel ellatott DVD-ket back-upolni. Nekem meg az eredeti valtozat van meg. A verzioszam: 3.2.1
Ez colt az utolso olyan frissitett verzio, amivel meg mindent le tudsz masolni. H aerdekel elkuldom az e-mail cimedre. Eloszor irj az enyemre(elozo hozzaszolas), aztan kuldom.
A merete kb 5Mb.
ASUS P5W DH DELUXE, Intel Core 2 Duo E6700, G.SKILL 4GB (4x 1GB)DDR2 800,SAPPHIRE HD 4670, Sapphire Theathrix 550, ENERMAX Liberty ELT620AWT ATX12V, COOLER MASTER CM Stacker STC-T01-UWK, ViewSonic VX2025WM, Klipsch Pro Ultra 5.1

#36 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 27. 15:22

Idézet: Kenobi - Dátum: 2004. dec. 25., szombat - 19:30

... Ezert ajanlom a DVD X-copy Xpress nevu progit, ami hivataalosan mar megszunt(betiltottak), mert ezzel eddig meg mindent(a legujabb DVD-ket) letudtam masolni egy kattintassal es tobbnyire fel ora alatt. A tomorites minosegere sem lehet panasz. (Asztali DVD lejatszoval szerintem nem tudod megmondani, hogy masolt cuccrol van szo.)

Azért megnézném, hogy ez a "félóráshiperszupertömörítőprogi" milyen eredménnyel tömörít át mondjuk egy olyan filmet, aminél a végtermékben az average bitrate 3500Kbs alatt van... :rolleyes:

Ezek a "bolondbiztos" tömörítő/ripper progik jók, de azért tegyük a helyükre őket: tapasztalataim szerint 3500 körüli average bitrate környékén már bőven észrevehetően pixelesedik a kép - a gyorsaság ára. Ha csak max. 15%-ot kell (saccperkábé, csak a miheztartás végett :) ) tömöríteni a képen, én is szoktam használni őket, a "nagyobb munkákhoz" azonban már javallott a CCE.
Ismétlem: ez saját tapasztalat, jópár filmet átkódoltam azért már... :omg:

Szerkesztette: Etele 2004. 12. 27. 15:24 -kor


#37 Felhasználó inaktív   Naszta 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.030
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 12. 28. 01:43

Idézet: Etele - Dátum: 2004. dec. 27., hétfő - 16:22

....

A legtöbb gyorskódoló a DVD Shrink binárisát használja.

Egyet értek Etele-vel, azzal kiegészítve, hogy igenis vannak olyan filmek, amik nem érnek az életemből fél napot, de érnek fél órát, hogy meglegyenek. És szerintem nem csak én járok DVD tékába...  :rolleyes:

Szerkesztette: Naszta 2004. 12. 28. 01:44 -kor


#38 Felhasználó inaktív   Lipton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 28. 02:25

Idézet: Zoi - Dátum: 2004. dec. 22., szerda - 13:53

Van egy analóg VHS kamerám és sok-sok családi felvétel készült már vele. Ezeket eddig is bedigiztem egy TerraTec Cinergy 400-as kártyával. A digizésnt mindjárt mpeg2-be 8000-es bitrátával gondolva, hogy DVD lesz majd belőle.
Eddig DVD készítéshez a DVD Maestro-t használtam jó kis progi de túl macerás a használata számomra. Azért mert szét kell szednem a file-t képre, és hangra, és a menü képet is nekem kell elkészíteni, illetve minden beállítást, hogy működőképes menüs családi DVD-t kapjak eredményül. Az eredmény kitűnő, de rámegy egy fél napom csak az editálgatásra (nem újratömörítésre).

Ha megvan a szabványos mpeg, akkor TMPEGEnc DVD Authorral egy pillanat alatt ki tudod írni lemezre, és újra se kell tömörítened.

#39 Felhasználó inaktív   erdoke 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.944
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 28. 15:50

Idézet: Etele - Dátum: 2004. dec. 27., hétfő - 15:22

Azért megnézném, hogy ez a "félóráshiperszupertömörítőprogi" milyen eredménnyel tömörít át mondjuk egy olyan filmet, aminél a végtermékben az average bitrate 3500Kbs alatt van... :rolleyes:

Ezek a "bolondbiztos" tömörítő/ripper progik jók, de azért tegyük a helyükre őket: tapasztalataim szerint 3500 körüli average bitrate környékén már bőven észrevehetően pixelesedik a kép - a gyorsaság ára. Ha csak max. 15%-ot kell (saccperkábé, csak a miheztartás végett :) ) tömöríteni a képen, én is szoktam használni őket, a "nagyobb munkákhoz" azonban már javallott a CCE.
Ismétlem: ez saját tapasztalat, jópár filmet átkódoltam azért már... :omg:

Az én tapasztalatom is gyakorlatilag ez. Bitrátát nem mondanék, mert az erősen függ a filmtől és az eredeti transzfertől, de jó minőségű transzkóder egy átlagosan mozgalmas, nem túl fényes, de nem is félhomályos 100 perces filmet kb. 85%-ig tud összenyomni jól észrevehető problémák nélkül. Természetesen az eredeti bitráta, és egyebek is sokat számítanak, de ezt a rutinos áttömők már zsigerből érzik, számolniuk se kell. Transzkóderek közül nekem a CloneDVD2 jön be leginkább, minőségre még az IntantCopy se rossz, de azzal elég sok nyűgöm volt.

Ha jóval hosszabb a film, vagy az átlagosnál mozgalmasabb és fényesebb, esetleg az extrák közül is sokat akarunk meghagyni, akkor már a CCE magasan jobb végeredményt ad. Van néhány film, ahol a cellák közötti bitallokáció nem sikerült optimálisra, itt a DVD2DVDR (ami egyetlen avi-ba nyomja a filmet) jobb minőséget ad, mint a DVD Rebuilder (ami VOBID-nként tömöríttet a CCE-vel).
Az új (jelenleg még RC korszakát élő) DVD2DVDR már kezel majd menüt és extrát, illetve a multiangle és ILVU tartalmú filmeket is, csakúgy mint a Rebuilder.

Általánosságban beszélve nekem a jó minőségű, transzkóderrel készült anyag jobban hasonlít az eredetire mint az újra enkódolt. Aztán hogy ez jó vagy rossz...

#40 Felhasználó inaktív   probalaci 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.558
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 29. 20:10

itt találtam egy nagyon jó kis tesztet, érdemes megnézni:

http://dvd.box.sk/articles8.php

a képek önmagukért beszélnek: a legjobb itt az InterVideo DVD Copy lett!
(de a DVD-X Copy Express sem szerepelt rosszul - bár a helyenként elmossa a képeket)

máshol nincs még ilyen teszt?  ;)
- Do you like our owl?
- It's artificial?
- Of course it is.
- Must be expensive.
- Very.

Téma megosztása:


  • (75 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó