HWSW Informatikai Kerekasztal: DVD másolás könnyen - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (75 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

DVD másolás könnyen Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Zoi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 251
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 12. 22. 13:44

Sziasztok!

Tudom, hogy ebben a témában nem ez az első topik, sőt...
Régebben sokáig nyomon követtem a témát, de mára sajna kevés időm maradt ezzel foglalkozni.
Az utóbbi időben elég sok DVD-t kaptam, s szeretnék róluk valódi biztonsági másolatot készíteni (nem ironizálni, most tényleg ez lenne a cél). Ennek több oka is, van sajnos sérült már meg menthetetlenül lemezem, a másik ok, hogy nem igazán szeretek senkinek sem kölcsönadni eredeti DVD-t, de nem is akarok emiatt öszeveszni ismerősökkel, magyarul a lemezeimről készítenék biztonsági másolatot, akkor azokat kölcsön tudnám adni.

Na szóval sok időt nem akarok erre szentelni, ezért eleve kizárnám a CCE-s megoldást, bár tudom, hogy attól jobb minőséget nehezen érek el máskülönban, ha csak nem készült esetleg hozzá valami progi, ami néhány klikkelés árán elkészíti a másolatot.

Úgy tudom hogy az ilyen "1 klikkels" másolok, mint pl a DVD Shrink nem ad túl jó minőséget. Emiatt kérem a segítségetek, hogy az ilyen "1 klikkes" másolók közül melyik ad elfogadható eredményt?
Kb 1 éve az InstantCopy-t használtam, az nagyjából meg is felelt, de érdeklődöm, hogy ma mi az egyszerű használatú szoftverek területén a minőségi bajnok? Az nem gond ha sokáig tömörít, sőt csak tömörítsen, hiszen elvileg akkor csak jobb lesz a végeredmény... :)

Minimális elvárás, hogy ne nagyon feküdjön ki a DVD-s védelemtől, illetve ki tudjam belőlük dobálni a számomra kevéséé fontos dolgokat (reklámok, náhány audió sáv, olyan extrák amikre nincs szükségem, meg ilyenek).

Várnám segítségetek akkor hogy melyik az a relative könnyű kezelésű szoftver, amelyik elfogadható képminőséget eredményez. Most jelenleg még az Instantcopy-ra szavazok, de ez betudható szerény ismeretemnek is, így nem zárkozom el semmilyen progitól, ami nem igényel részemről túl sok munkát... ;)

Zoi

#2 Felhasználó inaktív   Zoi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 22. 13:53

Talán még egy DVD-s kérdést engedjetek meg, bár picit más terület, de még is csak kapcsolódik a DVD másoláshoz.

Van egy analóg VHS kamerám és sok-sok családi felvétel készült már vele. Ezeket eddig is bedigiztem egy TerraTec Cinergy 400-as kártyával. A digizésnt mindjárt mpeg2-be 8000-es bitrátával gondolva, hogy DVD lesz majd belőle.
Eddig DVD készítéshez a DVD Maestro-t használtam jó kis progi de túl macerás a használata számomra. Azért mert szét kell szednem a file-t képre, és hangra, és a menü képet is nekem kell elkészíteni, illetve minden beállítást, hogy működőképes menüs családi DVD-t kapjak eredményül. Az eredmény kitűnő, de rámegy egy fél napom csak az editálgatásra (nem újratömörítésre).

Próbáltam már egyszerűbb progikat is, mint pl az Ulead féle DVD Maker (vagy mi a fene), de ha annak beadom ezt az mpeg2-es filet (DVD szabványú bitráta, felbontás és FPS) ez menthetelenül újratömöríti. Na én ezt viszont nem igazán akarom, hogy újratömörítse, mert romlik tőle a minőség. Tehát a kérdésem a következő. Milyen progival lehet menüs DVD image-t készíteni saját készítésű mpeg2-es fileokból újratömörítés nélkül? Vagy az Ulead progijában esetleg ki lehet kapcsolni ezt az újratömörítési funkciót, (bár eddig én nem találtam)? A menüre nincs nagy igényem, csak valami szöveges dumát oda tudjak írni, pl Esküvő, vagy ilyenk... :). A lényeg, hogy ne keljen vele sokat bajlódni és ne tömörítse újra az anyagot!

#3 Felhasználó inaktív   Mage 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 101
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 22. 15:22

Általában nem szeretem a click and ready megoldásokat, de a DVD Decrypter (ISO mode) + Nero Recode meglepően jó.

#4 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 22. 15:30

dvd remake a felesleges dolgok kihagyásához, majd dvd rebuilder. az lényegében egy egykattintós megoldás, viszont cce-t használ. nekem bevált :)
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#5 Felhasználó inaktív   Temes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 775
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 22. 15:36

Ha nem kell menu, csak a fofilm magaban, akkor a DVD2DVD-R jo kis progi. Egy hatranya van, csak egyetlen egy filmet tud egyszerre leszedni (tehat se menu se extrak), viszont baromi egyszeru hasznalni, kijelolod, hogy melyik film kell a dvdrol, milyen nyelvek, hangok, ha kell attomoriti, ha nem, akkor percek alatt (a SATA vinyomon fel ora) elkeszeti az iso, azt mar DVDDecrypterrel kiirhatod. Kell neki kb. 20giga szabad hely, ha van CCE, azt is tudja hasznalni, de tartalmazza a TMPGEnc-et.
Masolasvedett DVDt nem lehet vele masolni (azt hiszem).
AMD Barton 2500+ || Abit AN7 || CooLink U1B2 || 512MB DDR400 || Gigabyte GV-R96128D [Radeon 9600] || Maxtor 80GB 7200 RPM || Samsung 60GB 7200 RPM || Samsung 160GB 7200 RPM SATA || Pioneer DVD-106 || NEC ND-2500A@2510A|| Pinnacle PCTV PRO || Turtle Beach Santa Cruz || Samsung SyncMaster 753DF || Logitech MX500 mouse || Samsung SEM-M2A keyboard || Genius SW-5.1 HT

#6 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 22. 16:15

Idézet: qnadam - Dátum: 2004. dec. 22., szerda - 15:30

dvd remake a felesleges dolgok kihagyásához, majd dvd rebuilder. az lényegében egy egykattintós megoldás, viszont cce-t használ. nekem bevált :)

Detto. :)

#7 Felhasználó inaktív   rumos 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 240
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 22. 16:56

1. én a dvd2one programocskát használom (http://www.dvd2one.com), 25 perc alatt végez egy dvd-vel. mást még nem nagyon próbáltam, de a nero recode biztos jó. a dvd2dvdr nálam nem múködött, talán azért mert win98se-m van.



2. na én pont most csinálok hasonlókat. 20 éves családi videók dvd-re mentése. sokat szívóztam, elsősorban amiatt, mert nem találtam olyan progit ami 720*576-ba képes mpeg2-be felvenni (elnidul, nem fagy le, nem droppol frameket, stb.)

amit most csinálok:
-felvétel: cyberlink powerproducer 3-mal. na ezzel is van egy kis gond, mert csak baromi magas bitrate-en hajlandó menni (8000), ha csinálok egy profilt alacsonyabbal, akkor vmiért dobálja a kockákat kép közben
-edit: nero vision expres-szel. ez tapasztalataim alapján NEM végez újatömörítést, tehát jó magas bitrate-tel készülnek a dvd-k, így egy lemezre csak úgy 75 perc anyag fér rá.

#8 Felhasználó inaktív   Zoi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 22. 17:56

Idézet: rumos - Dátum: 2004. dec. 22., szerda - 15:56

2. na én pont most csinálok hasonlókat. 20 éves családi videók dvd-re mentése. sokat szívóztam, elsősorban amiatt, mert nem találtam olyan progit ami 720*576-ba képes mpeg2-be felvenni (elnidul, nem fagy le, nem droppol frameket, stb.)

amit most csinálok:
-felvétel: cyberlink powerproducer 3-mal. na ezzel is van egy kis gond, mert csak baromi magas bitrate-en hajlandó menni (8000), ha csinálok egy profilt alacsonyabbal, akkor vmiért dobálja a kockákat kép közben
-edit: nero vision expres-szel. ez tapasztalataim alapján NEM végez újatömörítést, tehát jó magas bitrate-tel készülnek a dvd-k, így egy lemezre csak úgy 75 perc anyag fér rá.

Először is köszönöm mindenkinek a sok hasznos tippet. Kipróbálom őket.

Szóval felvételhez én egy FLYTV 2000 nevü TV tunner szoftvert használok (nem gyári szoftver, valami orosz progi, de angolul is tud). Ebben az a trükk, hogy tud külső mpeg2 encodereket használni. Így fent szokott leni az intervideo mpeg2 encoder is meg a Honestech 2.0 is. Ezekkel szoktam zajmentesíteni is és deinterlacelni is, mindjárt digizéskor. Semmi frame dropp. A beállítások 720*576 25 FPS 6000-8000kbit/sec. A hang meg 128 kbites mpa.
Ez nálam nem fagy, de sajna nem megy mindenféle tunnerrel a FLYTV 2000, nekem szerencsém van mert a Terratech-el nincs gondja.

A Néros ötlet szégyen szemre még csak eszembe sem jutott. Nagy ötlet! Köszi! :)

#9 Felhasználó inaktív   Zoi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 22. 18:05

Idézet: qnadam - Dátum: 2004. dec. 22., szerda - 14:30

dvd remake a felesleges dolgok kihagyásához, majd dvd rebuilder. az lényegében egy egykattintós megoldás, viszont cce-t használ. nekem bevált :)

Erről a DVD remake nevü cuccosról tudsz némi plusz infót adni?
Illetve ez a DVD rebuilder, ennek a DVD remake progi része, azaz ezzel csinálja meg a csonkitott filmet? CCE-t külön kell telepíteni hozzá, vagy saját maga rakja fel?

Bocs, ha picit tudatlan vagyok, de még nem hallottam erről a progiról.

Esetleg valami lelőhely? :)

#10 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 22. 19:35

nem, a dvdremake és a rebuilder teljesen független. a rebuilderhez pedig fel kell tenni a cce-t, meg még egy két dolgot, és meg kell mondani neki, hogy hol vannak.

DVD Rebuilder - itt minden le van szépen írva
DVDReMake
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#11 Felhasználó inaktív   Zoi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 22. 19:58

Idézet: qnadam - Dátum: 2004. dec. 22., szerda - 18:35

nem, a dvdremake és a rebuilder teljesen független. a rebuilderhez pedig fel kell tenni a cce-t, meg még egy két dolgot, és meg kell mondani neki, hogy hol vannak.

DVD Rebuilder - itt minden le van szépen írva
DVDReMake

Köszi a linkeket. Át tanulmányozom őket... :)

#12 Felhasználó inaktív   Naszta 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.030
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 23. 09:33

Én két féle képpen szoktam DVD-t másolni, a szempontoktól függően.

Ha fontos a film és újra kell kódoloni: akkor a DVD2DVDR-t használom és CCE-vel kódolok újra. (A DVD2DVDR autómatikusan kezeli, de kézzel is állíthatom.)

Ha csak azért másolom le, mert tetszik és "azért nem baj, ha megvan, mer' úgyis csak 150Ft egy DVD" film, vagy nem kell újrakódolni, akkor DVD Shrink az ideális megoldás, mert semmi vesződség sincs vele.

Halkan azért megjegyzem, hogy lehet szentségtörés, amit írok, de sokszor nem éri meg azt a +2 óra újrakódolást az a minőségbeli különbséget, amit a két kódoló közt tapasztalsz. Az újrakódolt cucc szinte biztosan veszít a minőségéből, és tapasztalataim szerint, egy 21''-os monitoron látod a különbséget, de egy 29'' TV-n meg nem. (A technológiából adódóan.) Imho akkor érdemes szerintem +2 órát szarakodni, ha a film fontos, és tényleg nézni fogod PC-n is. Egyébként meg egygombos másolás rulez, mert sokkal gyorsabb és egyszerűbb.

Lehet felkoncolni. :D

Szerkesztette: Naszta 2004. 12. 23. 09:35 -kor


#13 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 23. 09:41

56centis tévén sajnos látom a különbséget a CCE-vel 7-8 óra alatt készült, és a Shrinkkel 20 perc alatt készült backup között, idegbajt kapok azoktól, akik szerint én vagyok a hülye, hogy nem a 20 percest használom, és szar tömörítőm van, mert a Shrink tökéletes - sajnos tegnap icqn pont szembejött  egy ilyen, és a végén ő volt megsértve...
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#14 Felhasználó inaktív   wpepi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.825
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 23. 09:59

Normális azaz elfogadható minőségű "biztonsági másolatokat" nem lehet 20 perces röptömörítőkkel elkészíteni. Nem igazán értem azokat az embereket akik ha "backup-ot" készítenek a tulajdonukban lévő filmekről miért ilyen igénytelenek.
Ha már "biztonsági másolatot" készít az ember akkor az legyen a lehető legjobb minőségű és ne az legyen a cél, hogy a lehető legegyszerűbben és leggyorsabban készítsen backupot az eredeti lemezről.
Persze ez csak akkor igaz ha a "biztonsági másolat" a film minőségének megőrzése céljából készül és nem azért, hogy lehessen vele a haverok előtt dicsekedni.

#15 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 23. 10:22

vagy menni a PeCsához árulni, mondván ott úgyse hozza vissza a vevő :grrr:
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#16 Felhasználó inaktív   Zoi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 23. 11:49

Végülis a DVD REBUILDER mellett döntöttem. Kis ügyeskedés után el is indult a tömörítés...
Szépen haladt, s már a Segement 0-val és 1-gyel végzett, majd elkezdte már a Segment 2-est is. Egyszercsak a Segment 2 1. menetében (6 mentes) kiakadt egy hibaüzenettel, amivel nem tudok mit kezdeni, ez volt:
VBR VBV ovf frame# 5855 (00:03:54:07) l 45264 max 44023,52 pln 34480,00 rel 1240,48 1,03 qsv 23,97 ->23,55

Ha le OK-zom, akkor átugrik az épp aktuális mentből a következőbe, de újra megtalálja a hibát.
Az én tippem, hogy megváltozott a frame rate a film közben, s ettől fekszik ki. Ha tényleg ez a hiba, akkor mit tudok tenni? Ha nem akkor mi lehet ez és akkor mit tudok tenni? :)

Tényleg várnám a segítségeteket!

#17 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 23. 12:50

Idézet: Zoi - Dátum: 2004. dec. 22., szerda - 19:58

Köszi a linkeket. Át tanulmányozom őket... :)

Ez a te oldalad, mindent megtalálsz, és nagyon jó leírásaik vannak magyarul:

mACSman.

Szerkesztette: Etele 2004. 12. 23. 12:50 -kor


#18 Felhasználó inaktív   Zoi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 23. 18:47

Idézet: Zoi - Dátum: 2004. dec. 23., csütörtök - 10:49

Tényleg várnám a segítségeteket!

Asszem sikerült megoldanom, vagy legalább is már hiba nélkül előrébb tart (jóval) a tömörítés.
A gond a CCE verziójából fakadt. Röviden. Küföldi forumokon olvastam, hogy a 2.50-es feletti verziójú CCE-k rendkivül instabilak, s a filmeknél, hol az egyik, hol a másik a tudja áttömöríteni. Ennek hatására leszedtem a 2.50-est, s ez eddig nem panaszkodott... KOPP-KOPP-KOPP... :)

Most már csak a végeredményre leszek kíváncsi így egy 6 menetes tömörítés után. Na majd leírom az eredményt, mert elkészítettem a másolatot az InstantCopy-val is. Az dolgoztt vagy 90 percet :)

#19 Felhasználó inaktív   PPeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 23. 18:55

Idézet: Zoi - Dátum: 2004. dec. 23., csütörtök - 18:47

Küföldi forumokon olvastam, hogy a 2.50-es feletti verziójú CCE-k rendkivül instabilak, s a filmeknél, hol az egyik, hol a másik a tudja áttömöríteni.

Ez egy jó nagy vaskos baromság, nem tudom honnan vették ezt. Lehet, hogy valami fos paramétert kap a programtól, ami meghívja, és azért omlott össze, de a 2.6x CCE verziók közül egyikkel se volt bajom/bajunk, professzionális felhasználási körülmények között sem, ami azért jóval széleskörűbb igénybevételt jelent, mint az avisynth scriptes DVD anyagok újrakódolása...

#20 Felhasználó inaktív   Zoi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 23. 19:11

Idézet: Etele - Dátum: 2004. dec. 23., csütörtök - 11:50

Ez a te oldalad, mindent megtalálsz, és nagyon jó leírásaik vannak magyarul:

mACSman.

Köszi a linket! Ez nagyon szuper oldal. Látom lesz mit olvasgatnom unalmas óráimban... :)

Téma megosztása:


  • (75 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó