HWSW Informatikai Kerekasztal: Ügyfélszolgálat - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Ügyfélszolgálat Enternet, Axelero, Datanet, Interware... Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 22. 13:59

Hali belétek,

Ilyen topikot még nem találtam, így indítok egyet. Itt konkrétan az internetszolgáltatók ügyfélszolgálatát szeretném pellengérre állítani, pro és kontra. Nem akarok flame-t, ha valakinek pozitív tapasztalata van, azt is leírhatja (bár a PÁF-ba minek? :) ), de elsősorban a problémákról szeretnék eszmét cserélni.

Akkor kezdem is a sort (izé, flame on):

Enternet 2001 Kft. - 3 és fél éve vagyok előfizető.

2003. decemberben kértem egy előfizetői névváltoztatást (ami ugye a saját rendszerükön belül max. 3 perces munka, gondolom). A faxot elküldtem, majd vártam. 2 hét után nekiálltam telefonálni, a faxot újra elküldtem, majd megint telefonáltam, majd megint... Természetesen mindenki segítőkész volt, mindenki mindent megígért, már a fél céget névről ismertem :)
Természetesen a név megváltoztatása nem sikerült, az még további 2 hetes munkámba került. Összességében olyan tortúra volt, amit a 20 éve nem tapasztaltam (amikoris a Postánál telefont igényeltünk). De, lekopogom, végül csak sikerült a nevet a gépben x-ről y-ra átírni - bár kellett hozzá kicsivel több mint 1 hónap, 2 fax, 3 ímél, meg kb. 15-20 telefonálás.

Idén - én hülye - megint mozgolódni kezdtem. Volt most ugye az ADSL sávszélesség növelés, és úgy gondoltam, hogy az eddigi 384kbps (10000) helyett 1mbit (11000) igen szimpatikus, ennyit megér nekem. Elővettem tehát a szerződést, miegyebet, és az Online Ügyfélszolgálaton keresztül megcsináltam magamnak a módosítást. Természetesen előtte telefonáltam, és az üfsz-os javasolta, mert ez a "legegyszerűbb és leggyorsabb" :) Azt mondta, átlag 1 hét alatt meg szokott lenni, mert ők a gépben átírják, a Matáv meg az EWSD-ben átkattintja.
Az említett díjcsomagváltásra az igényemet 2004. november 19-én adtam be, ma december 22-e van. Természetesen a sebesség nem változott :)
Eddig 10szer telefonáltam, mindenki (szokás szerint) megígért mindent (közben arról is tájékoztattak, hogy az az 1 hét tulajdonképpen 30 nap), meg hogy kistürelmet, úgyhogy szerintem idén már nem lesz meg. Összességében, több mint 1 hónap alatt nem sikerült elérni egy ilyen egyszerűnek mondható dolgot, márminthogy megváltoztassam a díjcsomagomat.

/nagyon off: gondolkodom a szolgáltatóváltáson.

Lényeg a lényeg: ha vannak hasonló történeteitek ilyen töketlen (izé, ilyet nem írhatok), szóval ilyen hatékonytalan ügyfélszolgálatokról, akkor írjatok.

#2 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 12. 22. 14:12

Idézet

Telefon- és internetszolgáltatók, -szolgáltatások
Telefon- és internetszolgáltatókkal, -szolgáltatásokkal kapcsolatos hozzászólások


Elnézegetve idefele, biztos sokat találsz. Megyarország lévén, szinte az összes idellik.)
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#3 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 12. 22. 14:15

Internet Ma Magyarországon, egy volt-leendő előfizető levele

De szerintem Ő is vendéged lesz egy teára...
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#4 Felhasználó inaktív   Bird_of_Prey 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 856
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 23. 10:31

Idézet: Bástya elvtárs - Dátum: 2004. dec. 22., szerda - 12:59

/nagyon off: gondolkodom a szolgáltatóváltáson.

Mielőtt tényleg tervezed, szerintem olvasd el ezt.

Amugy rengeteg probléma van ezzel a szolgáltató váltósdival. Ugyebár egyik sem akarja elveszíteni fizető ügyfeleit, ezért a lehető legjobban megnehezítik majd a dolgodat  :(

Sajnos ez van. Ez Magyarország.

#5 Felhasználó inaktív   szaki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.598
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 23. 11:11

Meg minden mas orszag is. Nemet peldam ott is elofizeto valtas volt internet ugyben a leszereles volt 1 het a szolgaltatoi felmondasi idovel egyutt (szerzodes rogziti). Kijott a ceg szereloje eszkoz leszerel jegyzokonyv ellenoriz hogy az e meg amit felraktak viszlat. Uj szolgaltato szerzodes szerint 30 nap alatt koteles bekotni, utolso napokban erkezik szerel allit es uzemelteti be a vonalat. Roviden ottsem es sehol sem kapkodnak el semmit. Csak egy kicsit maskent kezelik a dolgokat. Pontos irasos informaciok hogy veletlenul sem tudjal perelni vica verze. Az is hozza tartozik, hogyha nem fizeted hataridore ki a szamlat azonnal letiltjak a kapcsolatot es csak kesedelmi kamatos befizetes megerkezese utan kapcsoljak vissza.

A hazai helyzet a MATAV/INVITEL stb. eljarasa alapjan egy kicsit mas. Mivel ADSL es ISDN eseten a helyi telefonszolgaltato adja a fizikai elerest a logikait meg valamelyik IS. Mig kint ez egy kicsit maskepp van. Ott az IS adja az eszkozt a vonalat is es az IS berli a helyi telkotol a fizikai tyukbelet. Igy a helyi telko csak kabelez mast nem csinal.

Ja igen kesobb derult ki, hogy nyugodtan elofizethettem volna az ujnal es amikor ok kirakjak a cumot mondtam volna le azonnali kikapcsolassal a regit. Igy nem lett volna problema a koztes idovel.

Szerkesztette: szaki 2004. 12. 23. 11:12 -kor

Az informatika atok de jo hogy van.

#6 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 12. 23. 13:01

:omg:

Szólok moderatőrnek, hogy rakja át.

#7 Felhasználó inaktív   Studi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 14.826
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 23. 18:07

Igaz, nem IT, de a Posta ügyfélszolgálata kap egy nagy piros pontot. Nem kellett zenét hallgatnom, pontos tájékoztatást kaptam eddig mindig. Az más kérdés, hogy ezt mind el kell mondani a postahivatalban az ablaknál ülőnek, és még így is mindenbe belekötnek, mindent jobban tudnak. :(
"Mindenki a saját baklövéseit nevezi tapasztalatnak." - Oscar Wilde

#8 Felhasználó inaktív   Lipy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 25. 08:36

Axelero!

Felhívom hogy szeretném módosítani a csomagomat 384-ről 512-re.
MOndja a nöci hogy ezt meg ezt tőltsem le a netről nyomtassam ki és faxoljam el.
Mondom oké, csak a baj az hgy nincs se nyomtatom se faxom.
Erre azt mondja fáradjak be az ügyfélszolgálatra.
Oké szerztem ismerőst aki kinyomta és elfaxolta november 2.-án!!

Dec 2.a bemegyek az ÜFSZ-re és kérem az azonnali módósítást.
A csaj aláirat velem vagy 30oldalt, és mondja, hogy várjam a változást!
Erre 23.-án csütörtökön felhivom az 1234 hogy mi a Faxvan?
Mondom neki hogy már mi mindent csináltam, erre közli hogy a módosítási igényemet elutasították mert élő előfizretés van a vonalon (NEM HŰSÉGNYILATKOZAT).
Mondom neki hogy még jó hogy van és azt szeretném modósítani, és azért egy e-mailt vagy egy telefont megereszthettek volna hogy ne várjak hiába!
Mondta hogy akkor be küldik a matávhoz aaz igényemet és várjak!
Mondtam nekik hogy ha azonnal nem tudják végrehajtani akkor jöhetnek és vihetik a pi.sába innen az egész szarjukat ! Hát sajnos nem sikerült nekik végre hajtani a dolgott!
Úgy hogy hétfön várom őket hogy vigyék innen! és közben már megrendeltem egy másik szolgáltatónál, akik 30.án jönek szerelni!
Na ennyit a az axeleroról!
Akárki is lopta el a hitelkártyámat, kevesebbet költ, mint a feleségem.

#9 Felhasználó inaktív   lehella 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 25. 08:55

Megkaptam az első számlát az Axelerotól. Kaptam számlát mert rendeltem hálókarit. Matávos faszi nem hozta, kérdeztem tőle hogy hálokártya? azt mondta hogy az nincs. Mondom ok, úgyis van egy a gépben. Végülis megtudtam hogy írni kell emailt az Axeleronak hogy bláblábláblábáááá, nem kaptam hálókarit. Múlt vasárnap küldtem mailt, azóta sem kaptam választ.....  :fuck2:

#10 Felhasználó inaktív   Silver 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.148
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 25. 10:21

Igazából nem az ügyfélszolgálatot, hanem a céget minősíti az alábbi.

Csütörtökön bementem egy Matáv Pontba, hogy kifizessem egy lejárt számlámat. De nem lehet. Kaptam egy csekket, amellyel fel kellett mennem a Postára, ott befizetnem, majd vissza a Matávhoz bemutatni a feladóvevényt.

2004, Magyarország.
Gratulálok!

#11 Felhasználó inaktív   Error.Fsi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.557
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 25. 10:32

Matav: Az a legjobb ebben a cegben, hogy meg szemelyesen sem mondhattam le a matav elofizetesem :eek: . Mindenkepp levelet kellett irnom, es csak azt fogadtak el. Ha mar kell irasos nyomnak lennie akkor miert nem lehet az, hogy egy formanyomtatvanyt alairok es kesz?.. :down:
Abit AN52V - AMD X2 4600+ - Galaxy 8800GT - Samsung 2333SW - Ati TV Wonder - CSX 2GB 800MHz DDR2 Driver&Software

#12 Felhasználó inaktív   Shane 54 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.818
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 25. 10:35

Én azon röhögtem (Axelero) hogy a mail címem jelszavát nem tudják megváltoztatni az ÜFSZ szerint, csak ha mindenhez kapok egy új kódot, bexarás!
Találjuk meg együtt az AIDS ellenszerét!!
Csatlakozz a magyar csapathoz!!


"...nehogy már a fika egye meg az óvodást..." Andro, részlet

Gondolkodtál ma már?

#13 Felhasználó inaktív   lehella 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 25. 11:50

Senki sem ért semmihez. Legtöbb ember olyan hogy csak azt tudja amit a főnök megmondott neki. Lásd önkormányzat.

#14 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 25. 13:07

1234?

Bohócok gyülekezete, legalábbis a hibabejelentő része. :(

Nem tudom, minek kell hívni őket, mert:

1. Megoldani semmilyen problémát nem tudnak.

2. A sablonszöveg, amit - bármilyen technikai problémád van - megkapsz: "indítsa újra a modemet" és "ellenőrizze a hálókártyát" :D , ha ezekre azt válaszolod, hogy már 3x mindezt végigzongoráztad, akkor a végső megoldás jön "értesítjük a MATÁV-ot, ők elhárítják a hibát". :D 

Nem értem, miért nem lehet közvetlenül a MATÁV-ot hívni, ha technikai jellegű problémád van???

Még jó, hogy zöld szám. :)

Lord - ha lesz végre NET-je megint - biztos idetalál majd, mert őt már jópár napja szopatja az Axelero.  :reklamacio:

#15 Felhasználó inaktív   lehella 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 25. 13:22

1234-n kerestem megoldást, tök jó volt hogy nem szerepelt gomb a problémámra.

#16 Felhasználó inaktív   _Balagee_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.364
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 25. 16:36

1234 tudtommal nem zöld szám... :(

#17 Felhasználó inaktív   lehella 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 25. 16:52

Szerintem sem. De ha ingyenes akkor egyből zöldnek hívják???

#18 Felhasználó inaktív   playback 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.418
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 26. 04:52

nekem van pozitiv.

hivom axelerot, hogy nem tulzottan megy a modem, csak neha neha, amugy meg a piros vilagit.
oke, feljegyzik es mondja az ugyfelszolgalatos, hogy szolnak matavnak. matav 2 napra ra telefonal, hogy jonne megnezni. idopontot egyeztetunk masnapra es jonnak ketten. oke, 4 oraba telt megallapitani, hogy a modem nem szinkronizal a kozponttal kicsereltek es mentek. ra 2 napra telefonal axelerotol az aki elotte a matavot ertesitette gondomrol, hogy megoldodott-e a problema es mindenoke.
szoval pozitiv.
na de majd amikor megprobalok en is csomagot valtani, elore felek.
- I beat the shit out of some kids today. [...] It made me feel good about myself. It was like I did something constructive with my life.

Postmodern cultural critique has fried my brain. I have no soul left. I am a sad, cold, evil, twisted person.

#19 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 26. 13:46

Idézet: _Balagee_ - Dátum: 2004. dec. 25., szombat - 16:36

1234 tudtommal nem zöld szám... :(

Micsodaaaaaaaaaaaaa? Fizetős?????????

/Én - persze lehet hogy hibásan - az ingyenesen hívható és a zöldszám közé egyenlőségjelet teszek. :think: /

#20 Felhasználó inaktív   NEUROFiRE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.021
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 26. 14:50

Biztos, hogy hibasan.

Téma megosztása:


  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó