HWSW Informatikai Kerekasztal: Madárpók - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (129 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Madárpók aki szereti a pókokat Értékeld a témát: -----

#1441 Felhasználó inaktív   Atilllla 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 392
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 06. 21:04

Vááá nekem van a világon a leggyávább emiliám... :) egy fele akkora kis tücsköt is olyan erőtlenül támad le... háromszor nekimegy, de nem birja elkapni... vagy lehet hogy taktikus megvárja mig éhendöglik a ugy kevesebb a melo :) Ha netalán egy kicsit nagyobbat adok neki rögtön felmenekül a doboz oldalára. De juszt sem adok neki kukacot tanuljon meg harcolni a kajáért :) (lehet hogy eddig cumisüvegből etették:)
Ha ugyanezt a tücsköt átrakom az avinak az meg egy mozdulattal szétalázza pedig pont ugyanakkorák.
Leslysw: Lehet hogy egy kicsit kisebbel kellett volna kezdeni, ha igy parázol tőle. :) Bár... majd megszokod...

#1442 Felhasználó inaktív   Gery80 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.296
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 06. 21:05

Idézet: Leslysw - Dátum: 2006. nov. 6., hétfő - 20:42

Ma vizet cseréltem neki szép lassan megindult a kezem felé ,hagytam kicsit hozzám érjen hát a víz levert .
Nem tünt úgy ,hogy megakarna enni de valahogy nem komázom ezt a féle kapcsolatot :wc2:
Tücsit amit tegnap este kapott szépen benyomta nem is találtam maradványokat.
Úgytűnik jobban bejön neki mint a Pizza meg a hamburger.

Amikor én először kézrevettem a smithit engem is levert a víz. Szerintem ez normális dolog :D
A tücsivel kapcsolatban annyit, hogy mielőtt odaadod a póknak, előtte néhány napon keresztül etesd (alma,paprika,répa ilyesmi), mert ezek mind teli vannakj vitaminokkal,és ha így eszi meg a pók, az neki is használ ;)  (már ha nem így csinálnád)
szerk.:tényleg nem akarok itt fontoskodni meg semmi,mert én is tök kezdő vagyok, csak gondoltam leírom  :rolleyes:
Rosszul nézel ki... iszol te rendesen? :D

#1443 Felhasználó inaktív   Leslysw 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.222
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 06. 21:26

Idézet: Gery80 - Dátum: 2006. nov. 6., hétfő - 22:05

A tücsivel kapcsolatban annyit, hogy mielőtt odaadod a póknak, előtte néhány napon keresztül etesd (alma,paprika,répa ilyesmi), mert ezek mind teli vannakj vitaminokkal,és ha így eszi meg a pók, az neki is használ ;)  (már ha nem így csinálnád)
szerk.:tényleg nem akarok itt fontoskodni meg semmi,mert én is tök kezdő vagyok, csak gondoltam leírom  :rolleyes:

Én ahol melozok pár méterre van az állatkereskedés ott szoktam tücsit venni ami elvileg mindig friss.
Most kettöt vettem neki az egyiket nagy nehezen befalta a másik még üvegbe van egy jokora saláta levél társaságában.Ezt már olvastam hogy nemárt neki ha elötte jol felhizlalom a tücsköt mert fontos a Petem számára de azért nem árt a soj jótanács.
Fontoskodásnak nem veszem ha bármit is írsz tapasztalatot sőt örülök neki ,hogy van egy nagyon aktív tag ebben a topikban.


Attila:
Azért választottam ezt a Roseát bár vehetem volna kissebet is valóban de ő tudod szerelem első látásra  :D
       "Inkább Hős egy pillanatig, mint rabszolga egy életen át"

#1444 Felhasználó inaktív   Gery80 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.296
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 06. 21:37

Idézet: Atilllla - Dátum: 2006. nov. 6., hétfő - 21:04

Vááá nekem van a világon a leggyávább emiliám... :) egy fele akkora kis tücsköt is olyan erőtlenül támad le... háromszor nekimegy, de nem birja elkapni... vagy lehet hogy taktikus megvárja mig éhendöglik a ugy kevesebb a melo :) Ha netalán egy kicsit nagyobbat adok neki rögtön felmenekül a doboz oldalára.

Nem lehet hogy gyakran kap kaját?  :think: Jenőkém akkor csinálta ezt, amikor nem volt nagyon éhes.
Rosszul nézel ki... iszol te rendesen? :D

#1445 Felhasználó inaktív   Atilllla 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 392
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 07. 07:24

Lehet, hogy gyakrabban kap mint szeretné, átlag ugy két három naponta probálkozok neki adni, de jó ha egy héten egyszer eszik akkor sem tul sokat... pedig az ilyen kicsik ugy tudom gyakrabban esznek.. lehet hogy fura, de tényleg ugy néz ki mintha félne tőlük.
A másik kétnaponta bevág egyet, de ha naponta adnék neki azt is megenné szvsz.

Tücsök kajáltatásról annyit, hogy valahol olvastam, hogy a tücskök szeretik a rágcsálógranulátumot.
Mivel itthon mindig van csincsillatáp azóta csak azt adom nekik, és rögtön rávetik magukat, előnye, hogy nem rohad be csak beszorok pár morzsát és hetekig elvannak. Néha kell valami lédus is persze, de nem is annyira fontos.

#1446 Felhasználó inaktív   Gery80 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.296
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 07. 08:07

Nekem a roseam nem eszik egy jó ideje, és nem látom a seggét sötétedik,ami a vedlés jele lenne. Bár előtte  hetente többször evett, mostbiztos  tele van a puttonya :D Más: a genim viszont lassan vedleni fog, neki határozotan sötét a potroha már. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mekkorát nő majd :) Jenőkém meg tegnap óta a terkó egyik sarkában gubbaszt. Szombaton vagy vasárnap adok neki tücsit,kb. egy hetet hagyok neki vedlés után szilárdulni :)
Rosszul nézel ki... iszol te rendesen? :D

#1447 Felhasználó inaktív   Gery80 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.296
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 07. 12:14

Genim nagyon be van lassulva, eléggé punnyadós hangulatban van. Remélem, hogy semmi baja,csak a közelgő vedlés miatt ilyen.
Rosszul nézel ki... iszol te rendesen? :D

#1448 Felhasználó inaktív   Zsömbi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.276
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 07. 12:16

Idézet: Gery80 - Dátum: 2006. nov. 7., kedd - 12:14

Genim nagyon be van lassulva, eléggé punnyadós hangulatban van. Remélem, hogy semmi baja,csak a közelgő vedlés miatt ilyen.

Esetleg nem fázik? (csak egy tipp....)
üdv.: Zsömbi

Fujitsu Siemens Amilo Pa 3553 .:. Mobile AMD Turion64 X2 RM70 2.0 GHz .:. 3072 MByte DDR2 PC5300 .:. 320 GByte 5400 rpm SATA .:. ATi Mobility Radeon HD3470
OS Windows Vista Home Premium

#1449 Felhasználó inaktív   Gery80 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.296
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 07. 12:24

Való igaz, hogy nincs meg az optimális hőmérséklet,de a rosea jól elvan :) De van ilyen kislámpám, azzal majd világítok a szörnyiknek ;) Csak mindig elfelejtek izzót venni  :omg:  Viszont csak egy lámpám van,és 3 pókom szóval nemtom mit fogok csinálni. Majd váltják egymást :D
Rosszul nézel ki... iszol te rendesen? :D

#1450 Felhasználó inaktív   Gery80 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.296
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 07. 20:16

én megmondtam.. voltam az árkádban, és nem vettem izzót  :omg:
Rosszul nézel ki... iszol te rendesen? :D

#1451 Felhasználó inaktív   Leslysw 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.222
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 08. 12:38

Idézet: Gery80 - Dátum: 2006. nov. 7., kedd - 21:16

én megmondtam.. voltam az árkádban, és nem vettem izzót  :omg:

Tekerd ki a csillárból :Đ
       "Inkább Hős egy pillanatig, mint rabszolga egy életen át"

#1452 Felhasználó inaktív   Leslysw 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.222
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 08. 12:55

A lényeg lemaradt  :D
Neked sima tőzeg van a terkóba vagy kutyulod valamivel? Csak azért kérdem mert mintha nem szeretné az enyém a tőzeges talajt.Nagyon sokszor sőt szinte alig jön le a talajra állandóan az üveg oldalán van.
       "Inkább Hős egy pillanatig, mint rabszolga egy életen át"

#1453 Felhasználó inaktív   Gery80 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.296
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 08. 13:43

nem tekerem,mert nem olyan a foglalata :D meg 20wattos elég világítani :)
sima tőzeg van :) amúgy ne aggódj, a simthim is ezt csinálta az elején sokat volt a falon. szerintem szimplán szokja még a környezetet :) akkor csinálják még esetleg, ha túlnedvesíted a talajt, de nem hiszem hogy ez áll fönn :)

szerk.: van aki a tőzeget keveri földdel, mindenki másra esküszik. annyi előnye lehet a tőzeg-föld keveréknek, hogy jobban szívja föl a vizet mint a sima tőzeg (a földet is mikrózni kell)
megint mások meg kókuszrostot használnak,abban meg az a jó, hogy sokkal jobban tartja a nedvességet, és nem kell mikrózni (legalábbis ha jól tudom)
Rosszul nézel ki... iszol te rendesen? :D

#1454 Felhasználó inaktív   Atilllla 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 392
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 08. 15:42

Ma vettem egy kokuszrost téglát. jo kis anyag olyasmi mint a tőzeg, de sokkal jobban szivja a vizet, és jobb az állaga is. Ebben jobban lehet ásni, kicsit olyannak tünik mintha föld is hozzá lenne keverve pedig elméletileg nincs... kb életem végéig elég lesz ez az egy kilos kocka. ha viz éri a háromszorosára dagad.:)) kéne még egy dög, filozom, egy roseán én is mert nagyon tetszik, de nem szimpi hogy állitolag az is alig eszik és alig nő. A geni az már szimpibb lenne, de attol meg fosok hogy tul nagy és túl agresszív lenne nekem. Nem mindegy hogy 15 vagy 25 centi  a dög :) olyan kéne ami viszonylag gyorsan nő, de nem tul nagyra, sokat eszik, de viszonylag szelid.

#1455 Felhasználó inaktív   Gery80 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.296
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 08. 18:59

Idézet: Atilllla - Dátum: 2006. nov. 8., szerda - 15:42

Nem mindegy hogy 15 vagy 25 centi  a dög :) olyan kéne ami viszonylag gyorsan nő, de nem tul nagyra, sokat eszik, de viszonylag szelid.

grammostola pulchra nagyon békés faj, de azt nem mondom meg mekkorára nő .... :D
ellenben archnofóbiás betegekenél használják gyógyításra, szóval tényleg nyugis. szelíd óriás, ahogy Kárpáthegyi Peti írta  :Đ
szerk.:a geniculataval sem lesz semmi bajod, csak ne vedd kézre. a shithi után nagyon gyors, de már megszoktam ;) de ez a faj sem nő kicsikére valóban ... :D

Szerkesztette: Gery80 2006. 11. 08. 19:00 -kor

Rosszul nézel ki... iszol te rendesen? :D

#1456 Felhasználó inaktív   Atilllla 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 392
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 09. 08:57

Asszem ő lenne a következő :)) Avi metallica :) kis bundás
Kép

#1457 Felhasználó inaktív   Leslysw 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.222
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 09. 12:47

Idézet: Atilllla - Dátum: 2006. nov. 9., csütörtök - 9:57

Asszem ő lenne a következő :)) Avi metallica :) kis bundás
Kép

Szép példány nekem is nagyon tetszik sőt gondolkoztam énis rajta de első pet nek nem akartam ilyet.
További pókot meg nem akarok venni. Aztán meg kitudja mit hoz a jövő :confused:
Okoz függőséget a póktartás?
       "Inkább Hős egy pillanatig, mint rabszolga egy életen át"

#1458 Felhasználó inaktív   Sniper 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.918
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 09. 12:52

Idézet: Leslysw - Dátum: 2006. nov. 9., csütörtök - 13:47

Szép példány nekem is nagyon tetszik sőt gondolkoztam énis rajta de első pet nek nem akartam ilyet.
További pókot meg nem akarok venni. Aztán meg kitudja mit hoz a jövő :confused:
Okoz függőséget a póktartás?

Nyugodtan vegyed az avit elso poknak... egyetlen bajuk, hogy kicsit konnyen hullanak 3-4vedleses korukig... de ezen az sem segit sokat ha tapasztaltabb vagy!

...es igen, okoz fuggoseget :D egy pokod nem sokaig lesz ezt most megmondom elore!
"Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!"

Date of Birth : 1980.06.05 5:00am
GPG Fingerprint : CB92 F781 84F4 4701 987B  3B82 791E 7F92 A6F6 A67E

#1459 Felhasználó inaktív   Leslysw 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.222
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 09. 13:56

Idézet: Sniper - Dátum: 2006. nov. 9., csütörtök - 13:52

...es igen, okoz fuggoseget :D egy pokod nem sokaig lesz ezt most megmondom elore!

Még haza se vittem Roseát de már gondolkoztam egy ilyesfajtán  :think:
Asszony szerintem ki is vágna velük eggyüt.



Szerintetek okozhat valami problémát ha egy élő virágot beteszek a terkoba?Nem kaktuszt hanem valami picike akármicsodát.
Mit szoktak berakni nekik élő virágot nem tudjátok?
       "Inkább Hős egy pillanatig, mint rabszolga egy életen át"

#1460 Felhasználó inaktív   Atilllla 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 392
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 09. 14:41

Sajnos tényleg okoz függőséget. :) nem sok ember van akinek egy van... mindegyik más valahol. egyikben az a jó hogy szelid a másikban az hogy vad, a harmadik azért jo mert érdekes hálót sző, a negyedik az nagyon szép, szóval elég káros dolog ez, az ember mindig  már a következőn töri a fejét meg hogy hova fogja rakni és hogy mit mond otthon. :)) De mi megértünk :)))
Az avik tényleg nagyon jófejek:) ők a kedvenceim, az egyetlen békés fán lakó genus... érdekes figyelni ahogy szövögetnek, építgetik a birodalmukat :)  tényleg nem árt egy kicsit nagyobbacskát venni, akkor jobb esélyel marad meg.

Téma megosztása:


  • (129 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó