HWSW Informatikai Kerekasztal: Sony Ericsson K750 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (123 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Sony Ericsson K750

#1 Felhasználó inaktív   bepe_79 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 22. 10:44

Sziasztok! Azt rebesgetik elég sok helyen, hogy jön a t630 és a k700 vonal egyesítését követő zseniális, új készüléke az se-nek. Mindazt tudja, mait a k700 és a t630, és plusz dolgokat is, amik a következők lesznek:

- GPRS / EDGE Class 12
- 1280 x 960 (1.3 MP) kamera, aktív lencsevédővel
- 8 MB memória + MemoryStick DUO bővítőhely (32MB az alapcsomagban)
- 176x220 pixelkes 262,144 színű TFT kijelző (1.9" v. 2") !

Azt hiszem, hogy nem lesz rossz készülék, méltó utódja lesz a T610-nek, a T630-nak, és a K700-asnak.
Külföldi oldal szerint a ficccsör lista a következő (újítások tekintetében, természetesen nem ez a teljes lista):

Kx00 Candybar phone - Specifications:

Screen:
* 176x220 pixel
* 262K

Sound:
* 72 voices, MP3 support - possible stereo

Memory:
* 91 MB memory + MSDuo (128 MB in the package )

Networks:
* GSM 850
* GSM 900
* GSM 1800
* GSM 1900

Size:
* 100x44x20 mm

Weight:
* 99 gr

Colors:
* Black
* Gold

Connectivity:
* GPRS
* EDGE
* BT 1.2
* IR
* USB direct (via USB adapter, included in the box)

* New connector on bottom of phone

Battery:
* Li-Po 900 mAh

Camera:
* 2.1 Mp with 8x Digital Zoom (linear) - possibly Optical zoom ( )
* Photo light

Képek róla:

Kép

Kép

További infók a T650-ről: >>> kitt-katt ide <<<

Egyébként ugyanígy a másik vonalán az SE-nek készülődik a K710i is, meglátjuk, hogy mi lesz...

Üdv: Bepe

#2 Felhasználó inaktív   Grof 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.896
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 22. 11:44

Nekem külsőre nagyon tetszik.  :up:

A kamerája akkor most 1.3 vagy 2.1 mp-s lesz? Előbbi valószínűbb.

szerk.: helyesírási hiba

Szerkesztette: Grof 2005. 01. 22. 11:45 -kor

Ments meg egy életet!
Állatvédő.hu

"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven
 tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik."     Mahatma Gandhi

#3 Felhasználó inaktív   FragMaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.456
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 22. 17:09

Az SE 710i engem jobban fog izgatni...
Ez se semmi, de remélem nem úgy lesz benne 2mp, hogy az 1.3-asból alakítja át... :)
Gigabyte GA-P35-DS3, Core2Quad Q9550 + CM TX2, 2*1gb Adata 800+, 2*1gb Supertalent, MSI GeForce GTX460 Cyclone OC 1GB, SB Audigy, Chieftec CFT-550, Pioneer DVR-216D, Samsung SH-D163B, Samsung 320gb, Dell U2311H

#4 Felhasználó inaktív   lehella 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 22. 17:17

Dejjo hogy lesz egy ilyen fón :) . Csak a kinézete nem tetszik. Már a SE is ilyen divatb*zi lett mint a Nokia? :( . De van ráe esély hogy be fogok fizetni egy ilyen telcsire.

#5 Felhasználó inaktív   FragMaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.456
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 22. 17:19

A Nokiás okosságokhoz képest ez olyan konzervatív, mint a kurblis&központos telefonok :)
Gigabyte GA-P35-DS3, Core2Quad Q9550 + CM TX2, 2*1gb Adata 800+, 2*1gb Supertalent, MSI GeForce GTX460 Cyclone OC 1GB, SB Audigy, Chieftec CFT-550, Pioneer DVR-216D, Samsung SH-D163B, Samsung 320gb, Dell U2311H

#6 Felhasználó inaktív   phan_tom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 978
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 22. 17:51

Szerintem nagyon ígéretesnek tűnik, a már bevált vonalat követi. A kijelző biztosan szép lesz.
"Fear is the path of the dark side.....  I sense much fear in you.."

#7 Felhasználó inaktív   Grof 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.896
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 22. 19:51

Idézet: bepe_79 - Dátum: 2005. jan. 22., szombat - 11:44

Kx00 Candybar phone - Specifications:

Ezt nem igazán értem, hogy jön a T650-hez.  :confused:
Ments meg egy életet!
Állatvédő.hu

"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven
 tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik."     Mahatma Gandhi

#8 Felhasználó inaktív   bepe_79 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 22. 20:02

Idézet: Grof - Dátum: 2005. jan. 22., szombat - 19:51

Ezt nem igazán értem, hogy jön a T650-hez.  :confused:

Úgy, hogy eredetileg T650~K700/K710i
tehát K700/K710 képében adták ki a T650-et sok fórum szerint. De azért még van remény. Bár biztos csak az, ami elmúlt.

#9 Felhasználó inaktív   -Turbo- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.530
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 22. 22:04

hm. nekem a k700 jobban bejön.
JóSebesség

#10 Felhasználó inaktív   kukac7 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.711
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 01. 23. 02:23

ezek valos kepek?
mert szerintem nem.
vki csinalt egy ilyet photoshopban. :)
amugy szep alom, majd elvalik, mi valosul meg ebbol.
"Olyan csúnya vagyok, hogy a kurva is azt mondja, fáj a fejem."

#11 Felhasználó inaktív   Grof 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.896
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 23. 08:52

Szerintem meg lesz ilyen telcsi ezekkel a specifikációkkal:
- GPRS / EDGE Class 12
- 1280 x 960 (1.3 MP) kamera, aktív lencsevédővel (S700 optikával)
- 8 MB memória + MemoryStick DUO bővítőhely (32MB az alapcsomagban)
- 176x220 pixelkes 262,144 színű TFT kijelző (1.9" v. 2") !

Ez a Kx00 Candybar phone - Specifications túl erősnek tűnik ehhez a telcsihez. Sam Fisher ezt a neten találta egy orosz oldalon. Ez nem igazán hiteles info.
Ments meg egy életet!
Állatvédő.hu

"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven
 tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik."     Mahatma Gandhi

#12 Felhasználó inaktív   bepe_79 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 23. 10:27

Idézet: Grof - Dátum: 2005. jan. 23., vasárnap - 8:52

Szerintem meg lesz ilyen telcsi ezekkel a specifikációkkal:
- GPRS / EDGE Class 12
- 1280 x 960 (1.3 MP) kamera, aktív lencsevédővel (S700 optikával)
- 8 MB memória + MemoryStick DUO bővítőhely (32MB az alapcsomagban)
- 176x220 pixelkes 262,144 színű TFT kijelző (1.9" v. 2") !

Ez a Kx00 Candybar phone - Specifications túl erősnek tűnik ehhez a telcsihez. Sam Fisher ezt a neten találta egy orosz oldalon. Ez nem igazán hiteles info.

Terminal?  ;) Milyen néven?  :cool:  :respect:

#13 Felhasználó inaktív   Grof 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.896
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 23. 12:21

Idézet: bepe_79 - Dátum: 2005. jan. 23., vasárnap - 11:27

Terminal?  ;) Milyen néven?  :cool:  :respect:

Grof  ;)
Ments meg egy életet!
Állatvédő.hu

"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven
 tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik."     Mahatma Gandhi

#14 Felhasználó inaktív   Grof 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.896
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 27. 08:35

_Ez_ hasonlít a szóban forgó telefonra. Nem rossz.
Ments meg egy életet!
Állatvédő.hu

"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven
 tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik."     Mahatma Gandhi

#15 Felhasználó inaktív   donphobos 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.027
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 27. 10:04

sziasztok!

hát, ha ez megvalósul, akkor inkább megvárom. a K700 nagyon tetszik, de azért látszik, hogy az utolsó pillanatban kinyomták, pedig még fejleszthettek volna rajta. például a hátulján az utolsó pillanatban lehagyott lencsevédő sapka (mint a K500-on) nagyon gáz.

az EDGE is jó lesz benne, így már megéri modemként használni notebook mellett, főleg, ha abban (vagy hozzá) is van Bluetooth. bár engem a kábel sem zavarna, legalább tovább bírja az akksi.

a fényképezőgépet felőlem kompletten kihagyhatnák már végre, úgyis az igazi fényképezőgéppel készített képeimet tölteném fel rá. még a hívásazonosítóhoz való képeket is inkább fényképezővel csinálnám, mert akkor nem valami torz paca látszik, hanem egy normálisan exponált portré, megfelelő mélységélességgel.

egy dologra tudnám használni a beépített kamerát: ha az mindig nálam van és látok egy jó fotó témát, akkor azt le tudom kapni és így talán könnyebben megjegyzem. később pedig vissza tudok menni állvánnyal és fényképezővel. bár valószínűleg annyira máshogy örökítené meg a kis kamera a képet, hogy ez csak ritkán működne. legjobb az emlékezetben lefényképezni, ott nagyon jó a minőség :)

a bővítést is tudnám használni, ha mp3 lejátszóként akarnám használni a készüléket. de valószínű, hogy a headset nem lesz olyan jó minőségű, ráadásul mindig szokott lenni valami kis nyűg, ami miatt az ilyen integrált megoldás nem annyira jó. bár amíg nem látom, addig nem mondok róla ítéletet, mert hátha jó lesz.

a kijelző biztos nagyon szép lesz, már a K700 is szép volt. a fontos dolog a nappali láthatóság lenne. kellene egy szenzor a készülékbe, ami a háttérvilágítás erejét intelligens módon adjusztálná a környezeti fény mennyiségének megfelelően. éjszaka ne vakítson, nappal lehessen látni. biztos meg lehetne oldani, mert csak egy kis érzékelő kell hozzá.

a 72-szólamot érdekesnek tartom, bár talán már egy kicsit sok. inkább jól felismerhető csörgések kellenének. nagyon jó a klasszikus telefon csöngése. fontos lenne a rezgést is paraméterezni (ütemes, eltérő erősségű impulzusok, hasonló dolgok)

ha ilyenek lennének benne, akkor az tetszene. bár még mindig az a véleményem, hogy kiadhatnának már egy "üzleti" modellt, ami nem kamerás, ellenben fele ilyen vastag. vagy legyen ilyen vastag, de akkor tartson legalább egy hétig az akksija.

kíváncsi vagyok rá, hogy mikor jelenik meg!
üdv!
.
.
.

#16 Felhasználó inaktív   Grof 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.896
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 27. 12:12

Idézet

még a hívásazonosítóhoz való képeket is inkább fényképezővel csinálnám, mert akkor nem valami torz paca látszik


Azért ezek már bőven nem paca minőségben fotóznak. Az tény, hogy számítógépen óriási különbség van a képek minősége közt, de a telefonon szinte alig látszik.
Ments meg egy életet!
Állatvédő.hu

"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven
 tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik."     Mahatma Gandhi

#17 Felhasználó inaktív   donphobos 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.027
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 27. 13:27

Idézet: Grof - Dátum: 2005. jan. 27., csütörtök - 12:12

Azért ezek már bőven nem paca minőségben fotóznak. Az tény, hogy számítógépen óriási különbség van a képek minősége közt, de a telefonon szinte alig látszik.

tudom, hogy a kis kijelzőn elvileg nem látszana annyira a különbség, de azért látszik. főleg akkor, hogy ha tudom, hogy mit keressek. ezek a beépített kamerák arra jók, hogy valami vicces dolgot megörökítsenek és ez jól is van így. gyorsan lekapod, aztán továbbküldöd mms-ben (quickshare például :) ). ahol nem drága a szolgáltatás, ott ez tényleg működik is, éppen ezért spirázzák ennyire a gyártók a kamera témát.

de ha van olyan képem a barátnőmről, ami nagyon kedves nekem és jó emlékeket ébreszt, akkor inkább azt töltöm fel. főleg akkor, ha az egy igazi fényképezővel készült. igaz, hogy az is egy pillanat megörökítése, de jól sikerült kép, megfelelő expozícióval, jó lencsével és megfelelő mélységélességgel.

a beépített kis optika viszonylag nagy látószöggel dolgozik, ami azt feltételezi, hogy közel mész a témához, ha egy arcképet szeretnél készíteni róla. gyakorlatilag egészen az arcába kell tolni a készüléket. ez egyrészt kényelmetlen, másrészt szükségszerűen megváltoztatja a perspektívát (ami a tárgytávolságtól függ), a nagylátó optika pedig kiemeli az arc egyenetlenségeit. emiatt mókás bohócorra lesz az alanynak, torz feje és kicsi teste. ehhez még jön az, hogy a háttér alighanem be fog égni (vagy bebukik). lehet ezt még tetézni a legújabb csodával, a mobil "vakuval", amikor egy erős fény belevilágít az arcába szegénynek és akkor meg hunyorog. hozzátéve a zajos képet, az iszonyatos torzítást és kromatikus aberrációt, az elkent színeket eléggé felemás eredményt kapunk. nem véletlenül teszik a reklámanyagokon is rá a kijelzőre egy komoly fotó lekicsinyített másolatát.

ha nincs más eszköz, amit lehetne használni, akkor ez még el is menne, mert tényleg sokat fejlődtek ezek a kamerák. megfelelő fényben nagyon jó képeket csinálnak a saját korlátaikhoz képest, főleg az új 3 Mp-es modellek. bár már rebesgettek 7 Mp-es érzékelőt is a Dpreview oldalán.

engem viszont az érdekelne, hogy feltegyem a saját képeimet, így gyakorlatilag a beépített kamera nem sokat segítene. inkább csak ballaszt a számomra. de azt elismerem, hogy egyes pillanatokban viszont nagyon hasznos lehet, tehát nem akkora baj, hogy beleteszik. de jó lenne, ha biztosítanának modelleket kamera nélkül is.

visszatérve a témához: ha tényleg így fog kinézni ez a T650, akkor az nagyon tetszene. rajta van a K700-as kis lapított végű joystickja, hasonlóak a gombok a K500-hoz a kurzor körül és egy kicsit gömbölyűbb, mint a K700. a kijelző lehetne egy fokkal nagyobb felbontású, de ez is elég jó. a plusz 2 bit színmélység jól jöhet, bár számomra a 16 bit is elég lenne.

a zárható kamera fedél hiánya hatalmas cink a K700-on, nem tudom, hogy miként sikerült így félkészen kiadni. látszik, hogy oda akarták rakni, de aztán az utolsó pillanatban lehagyták. még ezzel a fedéllel sem érdemes majd a T650-et zsebben hordani szerintem, de így legalább nem porolódik annyira az optika.

amióta kipróbáltam öcsém F500i telefonját, azóta szinte elviselhetetlenül vágyom egy K700-ra. most Siemens CF62 van és megőrjít a lassúsága. minden művelet késik egy picit, éppen csak annyit, hogy idegesítsen. ezen még túlteszem magam, mert türelmes vagyok általában. de, ha sms-t írok, akkor rátesz még egy lapáttal a készülék és tutira kihoz a sodromból. a 60-dik karakter után még jobban belassul, a 100-dik karakter felett pedig türelemjáték. ezt az egy dolgot nem ellenőriztem le a bemutatóteremben, mielőtt megvettem, azóta is bánom...

de ez a T650 nagyon tetszik! barátságos a formája, a tudása megfelelő. csak az árától félek. bár az is lehet, hogy csak prototípus és nem jelenik meg. majd meglátjuk...

üdv!
.
.
.

#18 Felhasználó inaktív   Grof 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.896
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 27. 13:59

Idézet

a zárható kamera fedél hiánya hatalmas cink a K700-on, nem tudom, hogy miként sikerült így félkészen kiadni. látszik, hogy oda akarták rakni, de aztán az utolsó pillanatban lehagyták. még ezzel a fedéllel sem érdemes majd a T650-et zsebben hordani szerintem, de így legalább nem porolódik annyira az optika.


Én nem érzem akkora hátránynak. Nekem is volt k700-am de semmi baj nem volt az optikával. Ha beporosodott, fülpiszkálóval megtisztítottam. Sérülni nagyon nehezen tud, mert mélyen van a lencse.
Ments meg egy életet!
Állatvédő.hu

"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven
 tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik."     Mahatma Gandhi

#19 Felhasználó inaktív   donphobos 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.027
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 27. 14:09

Idézet: Grof - Dátum: 2005. jan. 27., csütörtök - 13:59

Én nem érzem akkora hátránynak. Nekem is volt k700-am de semmi baj nem volt az optikával. Ha beporosodott, fülpiszkálóval megtisztítottam. Sérülni nagyon nehezen tud, mert mélyen van a lencse.

igen, de megül benne a por és az meg zavarna. valahogy szerencsésebb, ha lehet egy kupakot tenni rá. ettől függetlenül a K700 nagyon tetszik, még ezt a bakit is feledni tudnám a sok erénye mellett. de most még működik a kis CF62, így nem cserélem le. bár múltkor majdnem "falhoz csapódott" egy kifagyás miatt, de megfékeztem magam. még néhány jutalomjáték és megbánja a kis büdös :)

ez a T650 nagyon szép formájú, főleg a fekete tetszik. egész elegáns, de nem olyan monolit a formája. ez inkább elegáns üzelti forma, mint a Siemens S65, bár az sem rossz.

üdv!
.
.
.

#20 Felhasználó inaktív   Cingár 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 90
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 29. 20:15

Hát ha ez tényleg így fog kinézni és ezt fogja tudni, akkor ez a telefon lesz a következő kiszemelt áldozatom. Az árától én is tartok mert biztosan nem fogják kártyafüggetlenül 100k alatt adni ami azért valljuk meg egy telóért nem kis pénz, főleg ha azt nézzük, hogy egy komplett számítógépet lehet venni ennyiért (olyat amilyet  :) ).
Majd meglátjuk.

Téma megosztása:


  • (123 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó