HWSW Informatikai Kerekasztal: Sony Ericsson K750 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (123 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Sony Ericsson K750

#41 Felhasználó inaktív   freeone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.328
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 01. 21:13

Idézet: Grof - Dátum: 2005. márc. 1., kedd - 21:06


:respect: nekem kell egy ilyen  :D
A person who does not share is not only selfish, but bitter and alone. (Paulo Coelho)

#42 Felhasználó inaktív   kukac7 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.711
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 03. 01. 21:22

Idézet: Grof - Dátum: 2005. márc. 1., kedd - 22:06

Át kéne nevezni a topic-ot Sony Ericsson K750i-re.

en mar jeleztem.

eleg popec lesz a telo. :cool:
"Olyan csúnya vagyok, hogy a kurva is azt mondja, fáj a fejem."

#43 Felhasználó inaktív   evone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.368
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 01. 21:31

A W800 jobban bejön a zene miatt... :)
macbook air 2014

#44 Felhasználó inaktív   Grof 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.896
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 01. 22:12

Telefonnal készített képek.
Ments meg egy életet!
Állatvédő.hu

"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven
 tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik."     Mahatma Gandhi

#45 Felhasználó inaktív   Grof 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.896
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 01. 22:46

hun
Ments meg egy életet!
Állatvédő.hu

"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven
 tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik."     Mahatma Gandhi

#46 Felhasználó inaktív   freeone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.328
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 01. 22:49

Idézet: RAZER - Dátum: 2005. márc. 1., kedd - 21:31

A W800 jobban bejön a zene miatt... :)

Azt ez is tudja, csak egyszerűbb a kezelőfelülete. Ráadásul a W800 csak 512-ig fogadja a msduo-t, a k750 viszont 1G-ig:)
A person who does not share is not only selfish, but bitter and alone. (Paulo Coelho)

#47 Felhasználó inaktív   FragMaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.456
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 01. 22:56

Idézet: freeone - Dátum: 2005. márc. 1., kedd - 22:49

Azt ez is tudja, csak egyszerűbb a kezelőfelülete. Ráadásul a W800 csak 512-ig fogadja a msduo-t, a k750 viszont 1G-ig:)

2G-ig ;)
Gigabyte GA-P35-DS3, Core2Quad Q9550 + CM TX2, 2*1gb Adata 800+, 2*1gb Supertalent, MSI GeForce GTX460 Cyclone OC 1GB, SB Audigy, Chieftec CFT-550, Pioneer DVR-216D, Samsung SH-D163B, Samsung 320gb, Dell U2311H

#48 Felhasználó inaktív   freeone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.328
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 01. 22:59

Idézet: FragMaster - Dátum: 2005. márc. 1., kedd - 22:56

2G-ig ;)

Idézet

Store MP3s and games: 38 MB built in memory plus up to 1 GB with Memory Stick Duo ™

:think:
A person who does not share is not only selfish, but bitter and alone. (Paulo Coelho)

#49 Felhasználó inaktív   FragMaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.456
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 01. 23:04

Kukk mál

+ a magyar SE oldal a w800-ra is 1g-t ír :o
Gigabyte GA-P35-DS3, Core2Quad Q9550 + CM TX2, 2*1gb Adata 800+, 2*1gb Supertalent, MSI GeForce GTX460 Cyclone OC 1GB, SB Audigy, Chieftec CFT-550, Pioneer DVR-216D, Samsung SH-D163B, Samsung 320gb, Dell U2311H

#50 Felhasználó inaktív   max-pain 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.098
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 01. 23:29

Idézet: freeone - Dátum: 2005. márc. 1., kedd - 22:49

Ráadásul a W800 csak 512-ig fogadja a msduo-t, a k750 viszont 1G-ig:)

A szoveg alapjan a W800-hoz adnak egy fel gigas Memory Stick Duo flesskarit, de ez nem azt jelenti, hogy ne tamogatna nagyobbat.

#51 Felhasználó inaktív   Grof 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.896
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 02. 09:14

Ebben a két színben lesz: Oxidized Black Blasted Silver

Szerkesztette: Grof 2005. 03. 02. 09:14 -kor

Ments meg egy életet!
Állatvédő.hu

"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven
 tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik."     Mahatma Gandhi

#52 Felhasználó inaktív   donphobos 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.027
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 02. 10:14

Na, ez a K750i pont jó lesz nekem. Végre be lehet csukni a kamerát, nem éktelenkedik ott hátul. A K700-ban pont ez a rész zavart a legjobban, ott figyelt a befejezetlen íves ajtócska nyílása, a fedetlen optika és általában véve az a hatalmas komplexum a köralakú peremmel.

Ezen is elég domináns a kamera, de hasonlatosan a Canon Powershot S70 (egyik kedvenc kinézetű) kompakt fényképezőhöz, erre is rá lehet csúsztatni a védőt. Ez a telefon akkor már tudja majd az EDGE szabványt is? Mert akkor ezzel majd lehet normális sebességgel mobil internetet is nyomni akár.

Kíváncsi vagyok, hogy mennyiért fogják majd bejelenteni és mikor jelenik meg a Vodafone kínálatában. Ebbe is beleerőszakolják majd a 7-színű Live menüt? Tekintve, hogy a készülék képes 18-bites színmélység megjelenítésére, a nem egészen 3-bites "Live!-színmélység" egy kicsit visszás, mondhatni archaikus.

A W800 zenélő része szimpatikus lenne, de a hátulján az az óriási fedetlen kamera megint elbizonytalanít egy kicsit.

Mit szóltok az autofókusz meglétéhez? Lassan már képesek lesznek produkálni a 30 rugós kis digitális masinák képminőségét, csak sokkal kisebb köntösben. Javasolt fejlesztési irány: átvenni a Canon EOS-1D sorozatból a 45-pontos nagy sebességű autofókusz rendszert és az optikába beépíteni egy ring-type Ultrasonic fókuszmotort. Szoftverből pedig lehetne választani a következő fókuszmódok közül: one-shot, ai-servo és ai-focus, valamint kézi élességállítás. Egy opcionális adapterrel pedig fel lehetne csavarni a különféle EF-bajonettes objektíveket. Ez lenne az első cserélhető optikás mobil… :)

Komolyra fordítva a szót: lassan minden gyártó bebizonyítja, hogy tud kamerát építeni a mobiljába, a szolgáltatások széles skáláját felvonultatva. De szerintetek lesz még olyan próbálkozás, hogy tisztán üzleti piacra megjelentetnek olyan készüléket, ami nem rendelkezik kamerával, de egyébként az összes modern szolgáltatást (EDGE, BT, infra, jó naptár, jó telefonkönyv, jó hívásinfó, jó profilok, email, jó sms és jó vibra) magáénak tudja? A kamera által elfoglalt helyet ki lehetne tölteni akkumulátorral, ami egy kicsit megdobná az autonómiát a szokásos 2 napról. Bizonyára van piac ilyen készülékre is, hiszen máskülönben nem használna majd mindenki N6310i készüléket az üzleti szférában. Igazából a csoda színes kijelzőt is fel lehetne váltani egy igényes szürkeárnyalatos változattal, ami a felbontást tudná, de megelégedne 256 szürke árnyalattal és sima háttérvilágítással. Ez dobná meg igazán az akkuidőt, ezzel a kijelzővel a kamera teljesen elveszítené a létjogosultságát.

Nem azt akarom kihozni, hogy szűnjön meg az összes jelenlegi színes-szagos-kamerás mobil, de legyen alternatíva, legyen tisztán üzleti készülék is újra.

Üdv!
.
.
.

#53 Felhasználó inaktív   Zsömbi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.276
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 02. 11:04

Idézet: Grof - Dátum: 2005. márc. 1., kedd - 22:12


Nekem kissé homályosnak, életlennek tűnnek ezek a képek :( . Bár tudom, hogy egy mobiltól nem várható el jó minőségű kép készítése, ezért tartom feleslegesnek a kamerás mobilokat. Bár az igaz, hogy nekem is kamerás mobilom van (6230), de nem azért, hanem egyéb tudása miatt. De ez a K750i egyébként nem rossz kis készülék.
üdv.: Zsömbi

Fujitsu Siemens Amilo Pa 3553 .:. Mobile AMD Turion64 X2 RM70 2.0 GHz .:. 3072 MByte DDR2 PC5300 .:. 320 GByte 5400 rpm SATA .:. ATi Mobility Radeon HD3470
OS Windows Vista Home Premium

#54 Felhasználó inaktív   bepe_79 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 02. 11:23

Az SE ma bejelentette hivatalosan is a K750-et. A hwsw cikkszelvénye itt van róla:

"A K700-as és S700-as utódjaként bemutatott, a T610-zel szinte hajszálra megegyező méretű K750 mobiltelefon egyedülálló, valódi autófókuszos, 2 megapixeles digitális fényképezőgéppel ellátott készülék, mely már nyomtatható, előhívható minőségű képek elkészítésére is képes. A telefon gyors összeköttetést biztosít és kellő mennyiségű memóriával rendelkezik ahhoz, hogy a képeket tárolhassunk és megoszthassuk. A hazai piacon az európai, K750i változat lesz kapható, mely három GSM-sávot támogat.

A készülékben az S700-as mobilnál megismert, Sony CyberShot kamerákból származó digitális fényképezőgép-felület és képességek kaptak helyet. Az automatikus fókuszt a kétállású kioldógomb aktiválja a digitális gépekhez hasonlóan. A készülékhez csatlakoztatható a Sony Ericsson MX-123 külső vaku, mely néhány méteres távolságra növeli az esti fényképezés hatótávolságát.

Kép

A készülék beépített memóriáját Memory Stick Duo kártyával bővíthetjük, de a Bluetooth és infravörös átvitel mellett gyors USB-csatlakozás is rendelkezésre áll a képek és videók átvitelére. A készülékhez 64 megabájtos kártyát mellékel a Sony Ericsson. A beépített 32 megabájtnyi memória körülbelül 100 teljes felbontású, 2 megapixeles kép eltárolására alkalmas.

A kitűnő minőségű kijelzőn Java játékok is futtathatók, az integrált MP3-lejátszó és az RDS-es FM-rádió pedig a fülünket kényeztetheti. A K750i fekete és ezüst kivitelben készül és 2005 második negyedévétől lesz megvásárolható."

Link: https://www.hwsw.hu/hir.php3?id=28338

Forrás: hwsw.hu

Üdv: Bepe

#55 Felhasználó inaktív   Grof 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.896
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 02. 11:31

Idézet

donphobos írta:
A W800 zenélő része szimpatikus lenne, de a hátulján az az óriási fedetlen kamera megint elbizonytalanít egy kicsit.

Annak is zárható. Látszik is a hátulján.
Kép

Idézet

Ez a telefon akkor már tudja majd az EDGE szabványt is?

Sajna nem tudja.

Idézet

Zsömbi írta:
Nekem kissé homályosnak, életlennek tűnnek ezek a képek

Nekem is. Az s700 szebb képeket csinál. Nem tudom miért ezt a megapixel dolgot nyomják, inkább az optikára kéne ráfeküdni kicsit.

Szerkesztette: Grof 2005. 03. 02. 11:32 -kor

Ments meg egy életet!
Állatvédő.hu

"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven
 tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik."     Mahatma Gandhi

#56 Felhasználó inaktív   donphobos 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.027
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 02. 12:58

Idézet: Grof - Dátum: 2005. márc. 2., szerda - 11:31

Annak is zárható. Látszik is a hátulján.
Kép


Sajna nem tudja.


Nekem is. Az s700 szebb képeket csinál. Nem tudom miért ezt a megapixel dolgot nyomják, inkább az optikára kéne ráfeküdni kicsit.

A W800 is zárható optikájú? De hogy? Akkor revideálom a nézeteimet…

Az optikán tényleg nagyon sok múlik. Mondok egy példát. Van a Canon EOS-300D fényképezőgép (nekem nem ilyen van), aminek igen jó a szenzora, 6 MP-es CMOS. A zajszintje és a dinamikája elég jó, de alapból egy meglehetősen egyszerű optikát adnak hozzá. Ha az alap zúm optikát az ember lecseréli egy fix fókusztávolságú 50mm-es obira, akkor a képek teljesen új dimenziót kapnak. Megszűnik a torzítás, lesz kontraszt és szép rajzolat. Ha egy kicsivel igényesebb (nem műanyag, hanem üveg például vagy az új fejlesztésű kerámia) lencsét tennének bele, akkor az sokat dobna rajta.

Ha megnézitek a mobil képeket, akkor tipikusan felismerhető, hogy középen csak simán kásás a kép, viszont a szélek felé haladva teljesen elkenődik és szétesnek a színek is. Nagyon komoly kromatikus aberráció is megfigyelhető, a torzítás drámai méreteket ölt, a kontraszt pedig teljesen reménytelen.

Lehet növelni a pixelek sűrűségét, már vannak 7 MP-es érzékelők is, de a néhány miliméteres átmérőjű optikák igencsak sokat rontanak az összképen. Ha az optika jobb lenne, akkor egy alacsonyabb zajszintű 1 Mpixeles érzékelő is megtenné. A kicsi digitális fényképezőmet például ezen a felbontáson használom, bár képes lenne ennek a négyszeresére is. Viszont a kis méretű optika felbontása nem nyújt többlet információt, csak a fájl felbontása és mérete nő, több részlet nem jelenik meg.

Egyébként engem ezekből a modern telefonokból inkább a jó kijelző érdekel, mint a kamera. A fényképezővel alighanem csak vicces dolgokat fényképeznék néha-néha, komoly fényképezésre ott a tükörreflexes gépem. Mivel leginkább az esti képeket szeretem fényképezni, így még egy ideig nem is lesz értelme mobillal próbálkoznom. Este tipikusan állványról fényképezek, időzített kioldással (eddig akár S700-al is lehetne), de több másodperces expozíciókkal és f11-es blendével (itt már az S700 nem lenne jó) és alacsony érzékenységgel. Néha felteszek más optikákat is (ismét előnyben a nagy fényképező), nem csak az alap látószögűt használom. Ezeket a képeket aztán lekicsinyítem 1 Mpixelre és feltöltöm a tarra. Meg lehet nézni a http://kep.tar.hu/donphobos oldalon, az "Esti képek" albumban.

De vicces pillanatok elkapására jó lehet a mobil, ezt nem is vitatom. Van létjogosultsága a kamerának és a kiváló eladhatósága miatt lesz is. De nekem továbbra is hiányoznak az "üzleti" telefonok…

Üdv!
.
.
.

#57 Felhasználó inaktív   laspring 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 475
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 02. 21:20

Sziasztok!
Bár én Nokia fan voltam és vagyok is, de az a K750 tetszetős és igéretes!
Egy kérdésem lenne, ami nekem igen sokat számítana: lesz-e benne EDGE vagy nem??? Ezen topic első hozzászólásán kívül sehol nem írják hogy EDGE képes lenne a készülék. Ha tényleg nem az, akkor sajnos elmondhatjuk, hogy az SE mindig egy lépéssel a Nokia mögött van.
Szvsz a K700 is min két lépéssel a 6230 mögött volt: 1. Memória kártya, 2. EDGE. Na most csúnya lenne ha ezt ennyi idő után sem tudná behozni az SE. Jó persze fényképezőjében jobb, de engem (és sztem még jónéhány embert) ez nem befolyásol döntően.
Mielőtt még nekem esnétek hogy miért jobb/rosszabb a Nokia mint a SE azelőtt pontosítanám a kérdést: Lesz-e a K750-ben EDGE? :)
Erre lennék kivámcsi

#58 Felhasználó inaktív   kukac7 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.711
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 03. 02. 22:09

Idézet: laspring - Dátum: 2005. márc. 2., szerda - 22:20

Lesz-e a K750-ben EDGE? :)

nem sajnos. :(
egyik uj se teloban sem lesz, kiveve a v800ast (non-voda verzio).

Szerkesztette: kukac7 2005. 03. 02. 22:11 -kor

"Olyan csúnya vagyok, hogy a kurva is azt mondja, fáj a fejem."

#59 Felhasználó inaktív   Grof 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.896
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 02. 22:27

Idézet: laspring - Dátum: 2005. márc. 2., szerda - 22:20

Egy kérdésem lenne, ami nekem igen sokat számítana: lesz-e benne EDGE vagy nem???

Igazán nem sokat, csupán 2 hozzászólást kéne visszaolvasnod.  :rolleyes:
Ments meg egy életet!
Állatvédő.hu

"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven
 tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik."     Mahatma Gandhi

#60 Felhasználó inaktív   bepe_79 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 02. 22:39

Idézet: kukac7 - Dátum: 2005. márc. 2., szerda - 22:09

nem sajnos. :(
egyik uj se teloban sem lesz, kiveve a v800ast (non-voda verzio).

w800

Téma megosztása:


  • (123 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó