HWSW Informatikai Kerekasztal: Mindent a nyomtatásról - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (149 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 147
  • 148
  • 149
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mindent a nyomtatásról Nyomtatók, kellékanyagok, meghibásodások Értékeld a témát: -----

#2961 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 02. 16. 00:00

Üzenet megtekintéseIdézet: Gyula2222 - Dátum: 2014. 02. 15. 23:35

A hibaüzenetet is leírtam már.


Ja, nagyjából. Tesztoldal sem jön ki sima winnel? És akkor most exére kattintgatva tetted fel, vagy amit én írtam, hogy szedd ki a drivert és mikor kéri, akkor tallózd be?
Make love not Wor.

#2962 Felhasználó inaktív   Gyula2222 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 16. 01:47

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 02. 16. 00:00

Ja, nagyjából. Tesztoldal sem jön ki sima winnel? És akkor most exére kattintgatva tetted fel, vagy amit én írtam, hogy szedd ki a drivert és mikor kéri, akkor tallózd be?

A gép a nyomtató bekapcsoláskor felismerte és automatikusan telepítette (a megadott könyvtárból). Mint írtam, egy másik XP telepítésnél (amelyen szintén kipróbáltam, mit csinál).
Annál amit folyamatosan használok, egy időpont visszaállításos rendszer helyreállítással visszahoztam a hirtelen felindulásomban letörölt korábbi (és korábban megszorításokkal működött) telepítést.

#2963 Felhasználó inaktív   Macikák 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 16. 02:46

Kerülő megoldás:

Ha a számítógép úgy van beállítva, hogy az összes programnál és szolgáltatásnál megakadályozza az adatvégrehajtást, a hibaüzenet ablakában látható a Beállítások módosítása gomb. Ha nincs elérhető frissítés, akkor kövesse az alábbi lépéseket az alkalmazás kivételként történő hozzáadásához:
  • Amikor „A jelenség” részben említett hibaüzenet megjelenik, kattintson a Beállítások módosítása gombra.
  • Jelölje be a programhoz tartozó jelölőnégyzetet, és kattintson az Alkalmaz gombra.
  • Amikor a rendszer újraindítására vonatkozó kérdés jelenik meg, kattintson kétszer az OK gombra, és indítsa újra a rendszert.

A programra vonatkozó kivételt a Vezérlőpult Rendszertulajdonságok eszközével is hozzáadhatja. Ennek menete az alábbi:
  • Kattintson a Start menü Futtatás parancsára, írja be a sysdm.cpl parancsot, majd kattintson az OK gombra.
  • Kattintson a Speciális fülre, kattintson a Teljesítmény elemre, majd a Beállítások gombra.
  • A Teljesítménybeállítások párbeszédpanelen kattintson az Adatvégrehajtás megakadályozása fülre, majd a Hozzáadás gombra.
  • Keresse meg a Megnyitás párbeszédpanelen a programot és kattintson rá.
  • Kattintson a Megnyitás , az Alkalmaz , végül pedig az OK gombra. Amikor a számítógép újraindítására vonatkozó kérdés jelenik meg, kattintson az OK gombra.


INNEN:

http://support.micro...om/kb/875351/hu


Kép



Hotline: És most mit lát a monitorán?
Ügyfél: Egy kis plüssmacit, amit a barátom vett a plázában.


KONFIG: AMD 486 DX4-100+, 16 MB RAM, 200 MB HDD, 1 MB TRIDENT 8900C VGA,
             SAMTRON monitor, YAMAHA hangkártya, PHILIPS cd-olvaso...
             DOOM3-at is ezzel tolom! De most komolyan... :-)))

#2964 Felhasználó inaktív   Gyula2222 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 16. 03:14

Értettem már akkor is amikor a saját erőlködésemben elolvastam.
A gond az, h a rendszer a nyomtató vezérlőt az alapvető Windows programok kategóriájába sorolja (pontosabban, az ezek közé befurakodott kártevőnek) amit nem enged kikapcsolni. Legalábbis, ezen a párbeszéd panelen nem.

#2965 Felhasználó inaktív   Macikák 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 16. 08:18

A megoldás:

A probléma elkerülése érdekében lépjen kapcsolatba az alkalmazás forgalmazójával, hogy rendelkezésre áll-e olyan frissítés, ami lehetővé teszi az alkalmazás DEP szolgáltatással történő helyes együttműködését.


Kép

Ez esetben tettünk egy kört és ugyanott vagyunk, hogy a nyomtatószoft nem kompatibilis a DEP-pel, és másik kell...

Szerkesztette: Macikák 2014. 02. 16. 08:19 -kor

Hotline: És most mit lát a monitorán?
Ügyfél: Egy kis plüssmacit, amit a barátom vett a plázában.


KONFIG: AMD 486 DX4-100+, 16 MB RAM, 200 MB HDD, 1 MB TRIDENT 8900C VGA,
             SAMTRON monitor, YAMAHA hangkártya, PHILIPS cd-olvaso...
             DOOM3-at is ezzel tolom! De most komolyan... :-)))

#2966 Felhasználó inaktív   Macikák 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 16. 09:01

Érteni mondjuk ezek után már én magam nem tetszem, mert ha elmondásod szerint egy másik XP-telepítésen viszont hibátlanul műxik, akkor ez arra is mutathat, hogy az adott XP a fostos, uh. innét kezdve, ahogy Jahno mondaná:

PIROS... Kép
Hotline: És most mit lát a monitorán?
Ügyfél: Egy kis plüssmacit, amit a barátom vett a plázában.


KONFIG: AMD 486 DX4-100+, 16 MB RAM, 200 MB HDD, 1 MB TRIDENT 8900C VGA,
             SAMTRON monitor, YAMAHA hangkártya, PHILIPS cd-olvaso...
             DOOM3-at is ezzel tolom! De most komolyan... :-)))

#2967 Felhasználó inaktív   Gyula2222 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 16. 12:09

Üzenet megtekintéseIdézet: Macikák - Dátum: 2014. 02. 16. 09:01

Érteni mondjuk ezek után már én magam nem tetszem, mert ha elmondásod szerint egy másik XP-telepítésen viszont hibátlanul műxik, akkor ez arra is mutathat, hogy az adott XP a fostos, uh.

Nem érted, mert nem olvasol, értelmezel gondosan.
Nem azt írtam, h a másik XP-n műxik, hanem azt, h gond nélkül feltelepült.
És, basszák meg. A Microsoft és a Canon is.
A júzer vegyen a jó nyomtatója helyett másikat, vagy ne használjon frissített XP-t, vagy tartson fenn egy gépet a nyomtatási feladatai elvégzésére.

Szerkesztette: Gyula2222 2014. 02. 16. 12:13 -kor


#2968 Felhasználó inaktív   Macikák 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 16. 19:03

Üzenet megtekintéseIdézet: Gyula2222 - Dátum: 2014. 02. 16. 13:09

Nem érted, mert nem olvasol, értelmezel gondosan.

Nyilván... Kép

Az
"időpont visszaállításos rendszer helyreállítás"
pl. egy nyomorult, magyar szóval a
rendszervisszaállítás
lenne (gondolom én), amit a népek 99%-a neadjisten egyből meg is értene, de gyulául meg kell tanulni. Nekem se egyszerű, mert nem adják azt olyan könnyen... Én kérek elnézést!

Szerkesztette: Macikák 2014. 02. 16. 19:26 -kor

Hotline: És most mit lát a monitorán?
Ügyfél: Egy kis plüssmacit, amit a barátom vett a plázában.


KONFIG: AMD 486 DX4-100+, 16 MB RAM, 200 MB HDD, 1 MB TRIDENT 8900C VGA,
             SAMTRON monitor, YAMAHA hangkártya, PHILIPS cd-olvaso...
             DOOM3-at is ezzel tolom! De most komolyan... :-)))

#2969 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 11:16

Üzenet megtekintéseIdézet: Gyula2222 - Dátum: 2014. 02. 16. 12:09

Nem érted, mert nem olvasol, értelmezel gondosan.
Nem azt írtam, h a másik XP-n műxik, hanem azt, h gond nélkül feltelepült.
És, basszák meg. A Microsoft és a Canon is.
A júzer vegyen a jó nyomtatója helyett másikat, vagy ne használjon frissített XP-t, vagy tartson fenn egy gépet a nyomtatási feladatai elvégzésére.

A gyártó oldalán nincs hozzá XP-hez való driver, csak Win 95/98/Me/NT/2k. Úgy néz ki, hogy XP-n nem támogatott.
Nem tudom, mikori szerkezet, de ha nincs XP driver, akkor még az XP előtti korszakból való lehet.

Nem kell külön gép, elég egy partíció is, amin zakatol egy Win2k, pár GB-on el van az egyik diszk szegletében.
Vagy passzold el, és vegyél egy LBP-810-est, most láttam Vaterán 13e-ért, teli tonerrel. Az Win7-ig támogatott.

#2970 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 02. 21. 15:18

Üzenet megtekintéseIdézet: Sparow2 - Dátum: 2014. 02. 21. 11:16

A gyártó oldalán nincs hozzá XP-hez való driver, csak Win 95/98/Me/NT/2k. Úgy néz ki, hogy XP-n nem támogatott.
Nem tudom, mikori szerkezet, de ha nincs XP driver, akkor még az XP előtti korszakból való lehet.

Nem kell külön gép, elég egy partíció is, amin zakatol egy Win2k


Most mielőtt elkezdenénk, csak megfejthetted volna, hogy a Win2k driver sokszor teljesen jó az XPhez.
Make love not Wor.

#2971 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 21:33

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 02. 21. 15:18

Most mielőtt elkezdenénk, csak megfejthetted volna, hogy a Win2k driver sokszor teljesen jó az XPhez.

Bizony, mindkettő NT 5.x-es kernel, ezért az XP majdnem mindig megeszi a 2k-s drivereket, fordítva már nem ilyen gyakori, de elképzelhető.

Üzenet megtekintéseIdézet: Sparow2 - Dátum: 2014. 02. 21. 11:16

Nem kell külön gép, elég egy partíció is, amin zakatol egy Win2k, pár GB-on el van az egyik diszk szegletében.

Virtuális gép is elég lehet.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2972 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 23. 01:35

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 02. 21. 15:18

Most mielőtt elkezdenénk, csak megfejthetted volna, hogy a Win2k driver sokszor teljesen jó az XPhez.

Sokszor igen, de látod, hogy most épp nem.
Még XP driverből is belefutottam olyanba egy wifi USB vagy PCMCIA kütyüvel, ami csak SP2-ig volt jó.

#2973 Felhasználó inaktív   Cpt. Balu 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.124
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 19. 12:34

Sziasztok!

Adott egy kis irodai hálózat. Főnök gépén megosztva egy nyomtató dot4 porton. A titkár gépén el is érhető, de a többi gépen nem látszik a nyomtató. A hálózaton meg van osztva, megnéztük. Próbáltunk drivert telepíteni az egyik gépre, de a printing support azt írja, hogy elvileg ha a nyomtatót rádugod a gépre, akkor a generic ieee 1284.4 printing supporttal kalibrálja a win7, és ott dot4-es portot kiválaszthatsz hozzá, de értelemszerűen a többi gépre nincs rádugva a nyomtató, hogy automatikusan kalibrálja. Tudtok valami megoldást hogy lehet ilyen dot4 portot létrehozni? Vagy egyéb megoldás? (valahogy a titkár gépére csak fel tették, de ugye senki nem tud semmit :) )
Köszi!

(Igen, tudom eleve hülye a kialakítás, csak megkértek hogy érhetnék el hálózaton a nyomtatót.)
"Big shot Bobbie" Tim Duncan @ 2005 NBA Finals Game5  Kobe Makes History

#2974 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 22. 14:54

Üzenet megtekintéseIdézet: Cpt. Balu - Dátum: 2014. 05. 19. 13:34

Sziasztok!

Adott egy kis irodai hálózat. Főnök gépén megosztva egy nyomtató dot4 porton. A titkár gépén el is érhető, de a többi gépen nem látszik a nyomtató. A hálózaton meg van osztva, megnéztük. Próbáltunk drivert telepíteni az egyik gépre, de a printing support azt írja, hogy elvileg ha a nyomtatót rádugod a gépre, akkor a generic ieee 1284.4 printing supporttal kalibrálja a win7, és ott dot4-es portot kiválaszthatsz hozzá, de értelemszerűen a többi gépre nincs rádugva a nyomtató, hogy automatikusan kalibrálja. Tudtok valami megoldást hogy lehet ilyen dot4 portot létrehozni? Vagy egyéb megoldás? (valahogy a titkár gépére csak fel tették, de ugye senki nem tud semmit :) )
Köszi!

(Igen, tudom eleve hülye a kialakítás, csak megkértek hogy érhetnék el hálózaton a nyomtatót.)

Nem számít, hogy hogyan van rádugva a nyomtató arra az egy gépre, milyen porton. Ez valami hálózati megosztási probléma lesz. Meg kéne nézni, hogy ha nincsenek a gépek tartományban, akkor egy munkacsoportban vannak-e és jól van-e beállítva a megosztások kezelése (Windows7-en az otthoni csoport, meg ilyen hülyeségek be tud kavarni, meg az is, ha újabb Windowson lett megosztva, az másmilyen titkosítást csinál hozzá jelszóazonosításkor, és pl. az XP-nek ez gondot okoz, ezért 48 bitesre kell állítani a megosztást újabb Windowsoknál). Elvileg még a driver sem olyan fontos, mert azt első kapcsolódáskor tudja telepíteni a Windows. Legalább látszania kéne minden gépen, a driver csak az esetleges használathoz kell.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2975 Felhasználó inaktív   littleNorbi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 14. 12:20

Sziasztok! Nyomtatásnál létrehoztam egy egyéni papírméretet. Az a kérdésem, hogy hogy lehetne ezt beállítani alapértelmezett értéknek? Amikor újraindítom a számítógépet, akkor visszarakja az A4-es méretre.

Kép
Üdv.: littleNorbi

#2976 Felhasználó inaktív   robagp 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 03. 27. 11:50

Hello
Egy hp color laserjet cm4730 mfp vel szeretnék scannelni file-ba.
Elvileg a készülék tud ilyet /használati útmutatóból van/:
"Beolvasás mappába
Ha a rendszergazda elérhetővé tette ezt a funkciót, akkor a készülék be tud olvasni egy fájlt, és el tudja azt küldeni egy hálózati mappába. A célmappák esetében a támogatott operációs rendszerek pl.: a Windows 2000, Windows XP és Windows Server 2003.
Megjegyzés Az opció használatához, illetve bizonyos mappákba történő küldéshez lehet, hogy meg kell adnia egy felhasználói nevet és jelszót. Ezzel kapcsolatban a rendszergazdától kaphat további információt.
1. Helyezze a dokumentumot a beolvasandó felülettel lefelé a lapolvasó üveglapjára, vagy a beolvasandó felülettel felfelé az ADF-re.
2. A Kezdőképernyőn érintse meg a Hálózati mappa elemet.
3. A Gyors hozzáférésű mappák listájában jelölje ki azt a mappát, amelybe a dokumentumot menteni
szeretné.
4. Érintse meg a Fájlnév mezőt a felbukkanó billentyűzet képernyő megnyitásához, majd írja be a fájl nevét.
5. Érintse meg a Küldés hálózati mappába elemet.

Csak ez a rész nem világos: "rendszergazda elérhetővé tette ezt a funkciót"

Bármilyen scannelési megoldás jó lenne, lényeg, hogy scannelni szeretnék vele.
Ezek közül vmelyik OP rendszeren /mindegy melyik/: win7, win8, osx 10.9, osx 10.11

#2977 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 03. 28. 19:43

Leginkább arra gyanakodnék, hogy a nyomtatónak jogot kellene adni a célmappához.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#2978 Felhasználó inaktív   Csokis 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.581
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 08. 29. 18:02

Valószínűleg "meghalt" a nyomtatóm. Egy Canon Pixma MP510 multifunkciós nyomtató, amit még 2006. December 6-án vásároltam. A pontos hiba az, hogy nem akar már feketét nyomtatni. A színeseket használja, és azt szépen nyomtatja is, de feketét már nem. A patron félig van, és kb. 2 hónappal ezelőtt nyomtattam vele utoljára, nem volt gond. Ma viszont már nem nyomtatott. Az utóbbi másfél évben már igazán csak a feketét használtam, mivel szövegeket nyomtatgattam. Próbáltam (fúvóka)tisztítást, mélytisztítást, ami után nyomtattam egy tesztoldalt. Ilyennek kellene lennie, de a felső PGBK résznek csak a felső fele látszik, az alsó nem. Beszáradt volna? Oké, 10 év után ez nem lenne meglepő. :D Kicsit szomorú vagyok, de abszolút kiszolgált, szóval nem olyan nagy gond végülis. :) Ha annyi, akkor veszek egy lézert. Köszi! :respect:
Desktop: Intel i7-3770, 16GB RAM, GeForce GTX 1050 Ti, Xubuntu 18.04 Linux - Linux User #586716
Laptop: Lenovo IdeaPad G500 (Intel Pentium 2020M, 4GB RAM, 1TB HDD) --- Synology DS213j NAS
Music1: ncmpcpp ⇨ Supra USB ⇨ TEAC UD-301 DAC ⇨ Sommer Cable Aqua Blue XLR ⇨ Focal Alpha 65 + IsoAcoustics ISO-L8R155
Music2: ncmpcpp ⇨ Klotz USB ⇨ Acoustic Research AR-UA1 DAC/HeadphoneAmp
Headphone: HiFiMAN HE400S (FocusPad-A earpads + Forza AudioWorks HPC cable), Takstar TS-671, Sennheiser HD 451

#2979 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 08. 15:57

Ha már ilyen szépen megbeszélted a hangokkal, akkor jó vásárlást :D
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

Téma megosztása:


  • (149 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 147
  • 148
  • 149
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó