HWSW Informatikai Kerekasztal: Mindent a nyomtatásról - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (149 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mindent a nyomtatásról Nyomtatók, kellékanyagok, meghibásodások Értékeld a témát: -----

#61 Felhasználó inaktív   Coke 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 10. 13:24

Idézet: Pushy - Dátum: 2005. márc. 10., csütörtök - 13:32

Üdv!

A Canon nyomtatói 3-5 féle tisztítási módot ismernek/alkalmaznak. Típus függő, hogy esetenként ez mennyi tinta veszteséggel jár.

A nyomtató figyeli a nyomtatás nélkül eltelt időt, stb. és ez alapján dönti el, mikor milyen mélységben tisztít.

A 4550/4650 szériában elég nagy hulladék tinta gyűjtő van, több tizezer oldalt lehet nyomtatni míg betellik. Ráadásul cserélhető (szervizben) ,nem túl nagy költséggel, és a mechanika is strapabíró.

Egyre viszont nagyon vigyázz!!! Az utántöltött tinta hamarabb megeszi a fejet, mint az eredeti. Ennek vannak elő/jelei. Ha a sorok elejére/végére ferde színes csíkokat nyom, vagy soronként homogén teli csíkokat nyom, vagy szabályos helyközzel csíkosan nyom, stb, akkor AZONNAL ki kell venni a fejet, és nem erőlködni vele, hátha megjavul. NEM FOG MEGJAVULNI, SŐT ZÁRLATOS LESZ, és ELFÜSTŐL MIATTA A NYOMTATÓ ELEKTRONIKÁJA. Jelen pillanatban már nem is lehet rendelni ilyet, de ha lehetne sem tudnád megfizetni (közel 100ezer pénz).

A fej élettartama kb 2000oldal (5% fedettséggel) ill. 1 év. Legalábbis a Canon szerint.

Pushy

Értem! És köszi,h írtál! :respect:
Én most vettem bele fejet kb 1-2 hete,
tehát akkor ez azt jelenti,h még egy darabig nem lesz rá gondom!!?
Ennek örülök... ;)  ;)  :D

#62 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 10. 19:38

Idézet: Coke - Dátum: 2005. márc. 10., csütörtök - 13:24

Értem! És köszi,h írtál! :respect:
Én most vettem bele fejet kb 1-2 hete,
tehát akkor ez azt jelenti,h még egy darabig nem lesz rá gondom!!?
Ennek örülök...   ;)  ;)  :D

100e-pénz egy ilyen fej? Én kicsit tamáskodok... khm khm..
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#63 Felhasználó inaktív   Coke 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 11. 09:31

Idézet: Zsul - Dátum: 2005. márc. 10., csütörtök - 20:38

100e-pénz egy ilyen fej? Én kicsit tamáskodok... khm khm..

Nem a fej 100e-pénz, hanem az elektronika! ez a nyomtató 2001-ben 80-90e körül mozgott...
A fej 12-13e Ft...

#64 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 11. 10:19

Idézet: Coke - Dátum: 2005. márc. 11., péntek - 9:31

Nem a fej 100e-pénz, hanem az elektronika! ez a nyomtató 2001-ben 80-90e körül mozgott...
A fej 12-13e Ft...

Akkor sorry, elértettem kicsit a dolgokat...
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#65 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 11. 12:48

Hali!

Xerox Phaser 3130 lézernyomtató / kifogyóban levő toner. Általános info kellene:
- Utántöltetés lehetőségei
- Olcsó, új toner
- Toner por

Ha valaki céget is tud (pesti vagy utánvétes), az küldje el privátban... Köszi :)

Ui.: ja, sürge lenne... Naná, tegnapra :omg: Szóval, azt hiszem, főleg toner por lenne ideális, azt offline megoldom, ha ma sikerülne valami megfelelő fajtát beszereznem :respect:
Elköltöztem :-)

#66 Felhasználó inaktív   Pushy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 505
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 11. 14:47

Idézet: Coke - Dátum: 2005. márc. 10., csütörtök - 12:24

Értem! És köszi,h írtál! :respect:
Én most vettem bele fejet kb 1-2 hete,
tehát akkor ez azt jelenti,h még egy darabig nem lesz rá gondom!!?
Ennek örülök...   ;)  ;)  :D

Üdv!

A régebbi fejek ('95 tájékig) simán elmentek 4-5 évet. Az újabbak, viszont erősen tendálnak az 1 éves élettartam felé, ne lepődj meg.

Még egy apróság: Sokat jelent a fej életartamára nézve a tisztító egység állapota. Hajlamos a pormacska a tentával keveredve csuzmót alkotni és begyűlni. Ez akadályozza a fej tisztántartását, lezárását. érdemes időnként fültisztítóval kitisztogatni, és odafigyelni, hogy a fejzáró gumi mindig a helyén legyen (hajlamos kifordulni a helyéből, ha már túl sok trágya van rajta).

Pushy
"Mi neck vedelnis es't!"
Asterix (ford. Tímár György)

#67 Felhasználó inaktív   TomiFiu 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 86
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 12. 07:33

Sziasztok!
Lenne egy-két kérdésem:
Nekem egy Lexmark X1170 multifunkciós készülékem van és eddig Refill Ink tintával töltöttem mind a színes mind a fekete patront és eddig ugy ahogy de végsősoron meg vagyok elégedve, de:

- lehet-e szinenként egy gyártótól rendelni tintát
- a 26-os és 27-es patron típús nyomtatási minősége között van külömbség? Mert a 26-os 2x annyiba kerűl mint a 27-es!

#68 Felhasználó inaktív   TomiFiu 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 86
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 13. 08:33

Nos az első kérdésemre már időközben megtaláltam a választ www.nyomtatokellek.hu -n.
Viszont továbra is érdekelne, hogy érdemes-e vennem egy drágábfajta 26-os jelzésű színes patront vagy minőségben nincs külömbség a 27-es és a 26-os között?

#69 Felhasználó inaktív   Signal 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 14. 05:09

Idézet: TomiFiu - Dátum: 2005. márc. 13., vasárnap - 9:33

Nos az első kérdésemre már időközben megtaláltam a választ www.nyomtatokellek.hu -n.
Viszont továbra is érdekelne, hogy érdemes-e vennem egy drágábfajta 26-os jelzésű színes patront vagy minőségben nincs külömbség a 27-es és a 26-os között?

Különbség tudomásom szerint a benne lévő tinta mennyisége. 26-os a normál kapacitású, a 27-es állítólag csak demo mennyiséget tartalmaz, néhány fotó után vége neki. Azt már nem tudom, hogy mechanikusan teljesen megegyezik-e (gyanítom).

Feketénél ugyanígy: 16, 17.

#70 Felhasználó inaktív   Signal 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 14. 05:18

Idézet: Rive - Dátum: 2005. márc. 11., péntek - 13:48

Hali!

Xerox Phaser 3130 lézernyomtató / kifogyóban levő toner. Általános info kellene:
- Utántöltetés lehetőségei
- Olcsó, új toner
- Toner por

Ha valaki céget is tud (pesti vagy utánvétes), az küldje el privátban... Köszi :)

Ui.: ja, sürge lenne... Naná, tegnapra :omg: Szóval, azt hiszem, főleg toner por lenne ideális, azt offline megoldom, ha ma sikerülne valami megfelelő fajtát beszereznem :respect:

Toneren található típusszámból kellene kiindulni. Ugyanis ezek Xerox által utángyártott Samsung nyomtatók. Például az enyém:

Xerox Phaser 3121,
Toner: ML-1710D3/P3120.

Észrevettem, hogy létezik Samsung ML-1710D3/SEE toner, ami feltételezésem szerint ugyanaz lehet. Ez a toner a Samsung ML 1510 nyomtatóhoz való, ehhez viszont létezik tonerpor, így majd ezt tervezem belerakni, bár a gyakorlati módját még nem tudom, gondolom megoldható.

(Egyébként a D3 jelzi, hogy 3000 oldal kapacitású, a Samsungokhoz viszont 1000 oldalas tonert mellékelnek, külön vásárolható a 3000-res.)

#71 Felhasználó inaktív   Csirke 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.107
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 17. 18:49

Xerox 3130-hoz ugyanaz a por való, mint a 1510-es Samsunghoz. (Kb. 6e+fa)
A Samsungokhoz egyébként normál tonert mellékelnek, amikben csak kb. 1000 oldalra elegendő por van.
A lényeg, hogy ezeket is meg lehet tölteni a teljes mennyiséggel.
"In my self righteous suicide
I cry when angels deserve to die"
/System Of A Down - Chop Suey!/

#72 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 17. 21:15

Hali all!

Ígértem hogy nem lesz reklám, de most mégis valami olyasmi jön: Ha van valakinek üres eredeti HP Q2612A tonerje(i) (HP LJ 1010,1012,1015 nyomtatóhoz való), azt 1000 Ft/ db áron megvenném. Fontos lenne mivel ez a típus még kicsit ritka, illetve most terjed el..

Ha van ilyened és eladnád akkor üzenj ide, vagy írj a penzergy@axelero.hu-címre.

Előre is köszi.

Zsül
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#73 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 03. 18. 10:05

Idézet: Signal - Dátum: 2005. márc. 14., hétfő - 5:18

Toneren található típusszámból kellene kiindulni. Ugyanis ezek Xerox által utángyártott Samsung nyomtatók. Például az enyém:

Xerox Phaser 3121,
Toner: ML-1710D3/P3120.

Észrevettem, hogy létezik Samsung ML-1710D3/SEE toner, ami feltételezésem szerint ugyanaz lehet. Ez a toner a Samsung ML 1510 nyomtatóhoz való, ehhez viszont létezik tonerpor, így majd ezt tervezem belerakni, bár a gyakorlati módját még nem tudom, gondolom megoldható.

(Egyébként a D3 jelzi, hogy 3000 oldal kapacitású, a Samsungokhoz viszont 1000 oldalas tonert mellékelnek, külön vásárolható a 3000-res.)

THX mindenkinek, a nyomtatók hasonlósága nekem is feltűnt, utána is sasoltam, már másnap sikerült egy új tonert venni. Az egyetlen különbség annyi volt, hogy egy bevágás máshol volt ( :Đ ) a toneren.
Elköltöztem :-)

#74 Felhasználó inaktív   Bendeghoose 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 20. 11:09

mail ment

#75 Felhasználó inaktív   Pitbull 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.656
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 20. 12:34

HPval kapcsolatban: A nagy patronjai pl 15ös és 78as elég jó utántölhetőek és meglepően sokáig bírják egy töltettel.  3820-asom még az ereedeti patronjait használja igaz utántöltve.
Hazafi vagyok nem "Demokrata".

#76 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 21. 08:50

Idézet: Pitbull - Dátum: 2005. márc. 20., vasárnap - 12:34

HPval kapcsolatban: A nagy patronjai pl 15ös és 78as elég jó utántölhetőek és meglepően sokáig bírják egy töltettel.  3820-asom még az ereedeti patronjait használja igaz utántöltve.

Szeva!

A HP 15 és 78 jelű patronjai azért bírják olyan sokáig, mert az eredeti kiszerelés "D" jelű, ami kb fél-töltöttséget jelent, az "A" jelű pedig a telit. A 15A patron ha jól emléxem 46ml! -es, míg pl egy 27A csak 8 ml.... Hp-nál is rájottek hogy nem szabad ekkora mennyiségű tintával megtölteni a patronokat mert akkor sokáig elég lesz és nem veszel hetente...
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#77 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 21. 08:52

Még valami... Nem tudja valaki hogy a HP q2612A jelű tonert milyen más nyomtató (canon, samsung, lexmark) tonerrel lehet pótolni? Van amelyik megegyezik vele?
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#78 Felhasználó inaktív   Csirke 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.107
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 21. 11:56

Miért másikkal akarod pótolni?
Eredetiben sem a drágák közé tartozik (kb. 13eFt), létezik utángyártott (felújított) 10eFt környékén, és lehet tölteni is.
Ha elfogadjuk, hogy ugyanaz a por van benne, mint a 7115-ben, akkor 2-3 ezer forint a por egy töltéshez.

És ezek kisker árak voltak! ;)
"In my self righteous suicide
I cry when angels deserve to die"
/System Of A Down - Chop Suey!/

#79 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 21. 12:04

Idézet: Csirke - Dátum: 2005. márc. 21., hétfő - 11:56

Miért másikkal akarod pótolni?
Eredetiben sem a drágák közé tartozik (kb. 13eFt), létezik utángyártott (felújított) 10eFt környékén, és lehet tölteni is.
Ha elfogadjuk, hogy ugyanaz a por van benne, mint a 7115-ben, akkor 2-3 ezer forint a por egy töltéshez.

És ezek kisker árak voltak! ;)

Szia!

Ha figyelmesen olvastad volna végig ezt a topicot, akkor látnád hogy én utántöltött kellékanyag forgalmazásával foglalkozom.. Tehát nem az a baj hogy sajnálom a pénzt az eredetire, hanem hogy mivel a q2612A egy új tipus, nem áll rendelkezésre elég üres toner, így ez hiánycikk az utántöltött tonerek kategóriájában. Eddig az volt a gyakorlat hogy aki ilyet kért tőlem, annak nagyker ár környékén odaadtam, így vevőt sem veszítettem, meg az üres toner is hozzám került vissza. Mivel próbálok valamilyen alternatív megoldást találni, ezért érdekel a Xerox vagy Canon által gyártott kompatibilis tonerek helyzete... De csak ezek, másban nem bízok...

A nagyker ár van általában 13e körül...

Nem fogadjuk el hogy ugyanaz a por van benne, eltérhet a szemcseméret....
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#80 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 21. 12:06

Idézet: Bendeghoose - Dátum: 2005. márc. 20., vasárnap - 11:09

mail ment

Nekem küldtél mailt? Mert akkor nem kaptam meg... Légyszi küld el újra a penzergy@axelero.hu-ra.

Köszi: Zsül
Karosszékből nincs rákkendroll... |

Téma megosztása:


  • (149 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó