HWSW Informatikai Kerekasztal: Mindent a nyomtatásról - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (149 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mindent a nyomtatásról Nyomtatók, kellékanyagok, meghibásodások Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 22. 12:07

Ezen topicot azért nyitottam mert nemrég ilyen kellékanyagok forgalmazásába fogtam (nem, nem lesz reklám...) és szeretném felmérni a problémákat, megtudni kinek milyen tapasztalata van a témában.

Az én tapasztalataimból:

Alapvetően meg kell külömböztetni az utángyártott és utántöltött termékeket!

Az utángyártott egyértelműen az eredeti (továbbiakban: orig.) kellék lekoppintása és legyártása. Mindenki azt hiszi hogy az utángyártott jobb minőségű mint az utántöltött, de ez így nem igaz. Az utángyártott kellék minősége olyan arányban közelít az orig.-hoz mint az ára. Tehát egy megegyező minőségű utángyártott cucc kb.5-15%-al olcsóbb csak.

Az utántöltött pedig az eredeti kellékanyag kiürülése után MEGFELEŐ TECHNOLÓGIÁVAL utántöltött EREDETI alkatrész. Megfelelő technológia alatt a következőket értem:

Tintapatronnál: a fej ultrahangos tisztítása, a fúvókaminőség ellenőrzése (nem szemre kb... ahonnan én hozom ott pl. osztályozzák az üres patronokat, és ami nem felel meg a legmagasabb elvárásoknak azt olcsóbb kategóriájú márkaként értékesítik, ami pedig ez alatt van az megy a veszélyesanyag megsemmisítőbe és nem pedig a kukába), azonos tulajdonságú tintával való töltés. (ha csak kb. olyan a tinta az károsíthatja a fúvókát, a nyomtató leképzési és nyomtatási eljárása nem lessz tökéletes ha a tintából nem pontossan állíthatóak elő a pikoliteres mennyiségek). Azoknál a patronoknál ahol fej külön található természetesen csak a tinta minősége befolyásolja az utántöltés sikerességét, ezen termékeknél mind az utángyártott, mind pedig az utántöltött kategóriában viszonylag jó minőségű cuccok vannak az eredeti ár akár 20%-áért.

Tonernél: Előzetes és részletes mechanikai vizsgálat, fényhenger minőségének vizsgálata (itt osztályozzák hogy tölthető e a toner vagy újraépítésre alkalmas e? lásd késöbb), teljes tisztítás, azonos tulajdonságú (szemcseméret, szín, tapadási tulajd.) festékporral való töltés, rázkódásmentes csomagolás.

Az újratöltött (refill) és az újraépített (rebuilt) toner közötti külömbség ű: a refill esetében azt kihasználják ki hogy az alkatrészek élettartalma (fényhenger, lehúzópenge, stb..) élettartama 3-4x-ese a toner lapkapacításának, így 2 (szakszerű!)újratöltésnél még az eredeti minőséget produkálja. A rebuild-nél pedig csak a toner háza marad meg, melyben alapos tisztítás után kicserélik a fényhengert és a lehúzópengét így gyakorlatilag az eredetivel megegyező minőségű tonert kapunk.

Háát nagyjából ennyi lenne, akinek van valamilyen véleménye, gondja, tapasztalata az a márka és a típus  megjelölésével szóljon hozzá a témához.

laughingbuddha@mailbox.hu [/B] :respect:
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#2 Felhasználó inaktív   Tomi Filth 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.493
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 22. 13:00

Ez nagyon rulla topic!  :respect: Értelmes, és egyszerű magyarázatokkal!  :up:

para Tomi Filth

#3 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2005. 02. 22. 13:26

..Egy apró kérdés: Egy 8000Ft-os HP és egy 3000Ft-os Canon patron utángyártott verziói özött is szerinted fixen áll az 5-15% eltérés? Az ésszerű piaci hasznon túl, persze. Nekem vannak ezirányban elég ellentétes tapasztalataim. Lehet, hogy nem találkoztam még jó minsőégű utángyártottal (a nagyker jellemzően Inktec-et  forgalmaz), de egyik ára sem közelítette meg ennyire az eredetiét.
Ezekkel egyébként nincsenek problémáink, semmi kirívó. Amit a sokkal olcsóbbakról határozottan állíthatok, hogy a színeik valahogy köszönni sem tudnak az eredetiek mellé :) . Kész öröm behangolni a nyomtatást hozzájuk.
:up:

Szerkesztette: didyman 2005. 02. 22. 13:29 -kor

Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#4 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 22. 14:43

Idézet: didyman - Dátum: 2005. febr. 22., kedd - 13:26

..Egy apró kérdés: Egy 8000Ft-os HP és egy 3000Ft-os Canon patron utángyártott verziói özött is szerinted fixen áll az 5-15% eltérés? Az ésszerű piaci hasznon túl, persze. Nekem vannak ezirányban elég ellentétes tapasztalataim. Lehet, hogy nem találkoztam még jó minsőégű utángyártottal (a nagyker jellemzően Inktec-et  forgalmaz), de egyik ára sem közelítette meg ennyire az eredetiét.
Ezekkel egyébként nincsenek problémáink, semmi kirívó. Amit a sokkal olcsóbbakról határozottan állíthatok, hogy a színeik valahogy köszönni sem tudnak az eredetiek mellé :) . Kész öröm behangolni a nyomtatást hozzájuk.
:up:

Az attól függ hogy milyen patronokról van szó! Ha figyelmesen elolvastad amit írtam akkor láthatod hogy a fejjel nem rendelkező patronok (tehát amik csak tartályként funkcionálnak) más a helyzet. Bár az is igaz, hogy nem emeltem ki külön azt a tényt miszerint az olyan patronokból amik fejjel együtt vannak még csak véletlenül sem szabad (szerintem) utángyártottat venni, mert azon a fej is utángyártott.... Nem írtad le a patronok típusát, és az utángyártott termék márkáját így nehezebben tudok bármit is mondani. Pl egy HP xx27A tintapatron utángyártottban szerintem rossz választás, és itt igaz az általam említett ár/minőség arány, de egy Canon BCI 6 esetében már nem feltétlenül mert itt a fej külön cserélhető a nyomtatóban és a kellék csak maga a tartály ami így akár 70-90! % is olcsóbbak lehetnek az eredetinél. A szín esetében lehet némi igazad, én az elöbb említett BCI 6-os tintákkal jártam úgy hogy van színeltérés de: rájöttem hogy nem fotopatront kértem, hanem sima színeset utángyártottból. Mivel az eredeti eleve fotó tinta volt (nincs is másfajta) ezért elöször ez eszembe sem jutott. Az inktec-et meg me eröltessük szerintem  :down:
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#5 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2005. 02. 22. 14:59

Így van, figyelmesen elolvastam, pont ezért tettem fel a kérdést. Az átlag fórumozónak patron-patron. Te pedig említettél fejtisztítást-innentől kész kever :) . Így korrekt, ahogy most leírtad.
Inktec: Indokold meg, miért. Én nem használtam sose, általában HP-be visszük, nincs rájuk panasz (nem egy nagy mennyiség). Ami számomra egyértelmű ennyi alapján, hogy az utolsó dzsunkánál, ami hajlamos belekotvákolni a fúvókákba és így fejcserére (nyomtatócserér) ítélni az ügyfelet, sokkal jobb.
Színben nekem mindig is a kékkel voltak bajaim (konkrétan egy bci24-ről beszélek), az utángyártottnak a gyárihoz képest egy nulla volt a kék színe. No, az eredeti sem egy fényképhű szín, de messze szebb, élénkebb.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#6 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 22. 15:25

Idézet: didyman - Dátum: 2005. febr. 22., kedd - 14:59

Így van, figyelmesen elolvastam, pont ezért tettem fel a kérdést. Az átlag fórumozónak patron-patron. Te pedig említettél fejtisztítást-innentől kész kever :) . Így korrekt, ahogy most leírtad.
Inktec: Indokold meg, miért. Én nem használtam sose, általában HP-be visszük, nincs rájuk panasz (nem egy nagy mennyiség). Ami számomra egyértelmű ennyi alapján, hogy az utolsó dzsunkánál, ami hajlamos belekotvákolni a fúvókákba és így fejcserére (nyomtatócserér) ítélni az ügyfelet, sokkal jobb.
Színben nekem mindig is a kékkel voltak bajaim (konkrétan egy bci24-ről beszélek), az utángyártottnak a gyárihoz képest egy nulla volt a kék színe. No, az eredeti sem egy fényképhű szín, de messze szebb, élénkebb.

Noshát... Kezdem az Inktec-el mivel ennyire nem akartam leszólni, de én meg nem sok jót hallottam róla. Nagyrészt olyanok dícsérik (gazdaságossága miatt) akik a nyomtatót csaK pár levél kinyomtatására vagy nyomtatvány-kitöltésre használják. Ha az otthoni még ki nem ürült patronodat töltöd fel azzal nagy gond nem lehet (nem száradt be a fej pl), viszont azért nem szeretném bevonni a témába az utántöltő kiteket mert a tintatöltő garázscégek termékeit nem szeretném egy kalap alá venni azokkal a márkákkal melyek minőségét hosszú távon is garantálják. Egy konkrét példa: Józsi gyerek a garázsban patront tölt, vesz utántöltő tintát és telenyomja vele a patronodat 2e-ért. Hazamész és a patron működik valameddig és valahogyan (ami lehet hosszú idő és jó minőség de nem ez a jellemző sajnos) És mondjuk eladok én egy patront neked ami utántöltött de...

-Fúvóka ellenőrizve és tisztítva van.

(attól hogy nincs beszáradva a fúvóka még lehet rossz, elvégre a vizköves csőben is folyik a víz, csak nem annyi. Arról nem is beszélve hogy a fúvókánál nem csak az átengedett mennyigég hanem a festék távozásának iránya is nagyon lényeges)

-Ha nem bontod fel a csomagolást akkor is 2 évig felhasználhatod

(Nem szárad be a fej, mivel speciálisan nyomtatófej lezáró szalag van rajta, és a töltés helyén sem kap levegőt a patron)

Tudok olyan emberről aki bélyegző tintával tölti otthon a faxpatront, ezért nem szeretnék elkalandozni a témában túlságosan.

BCI 24 témában sajnos megint nem írtál márkát, de ha gondolod küldhetek egy próba darabot ingyéé ;) ha megírod róla a véleményedet. (persze ebből nem csinálok rendszert, ne kunyizzon senki :) )
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#7 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2005. 02. 22. 15:46

"Tudok olyan emberről aki bélyegző tintával tölti otthon a faxpatront, ezért nem szeretnék elkalandozni a témában túlságosan."
Erről mesélj még :lollypop: :D

Márkát nem tudok írni Neked, mert a patronon nincs :Đ , a dobozát meg a legutóbbi alkalommal a többi elhasznált patron társaságában leadtam a környékbeli patronbegyűjtőnek.
Előbb hülyeséget írtam, nem HP, hanem Epson (most nézem, hogy miért utántöltő kitet írsz, abból még egyet sem vettem) patronok.
Hmm, jól hangzó ajánlat. Vendégem vagy egy tápegység/alaplap-újrakondizásra, ha szükségessé válik..
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#8 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 22. 17:58

Idézet: didyman - Dátum: 2005. febr. 22., kedd - 15:46

"Tudok olyan emberről aki bélyegző tintával tölti otthon a faxpatront, ezért nem szeretnék elkalandozni a témában túlságosan."
Erről mesélj még :lollypop: :D

Márkát nem tudok írni Neked, mert a patronon nincs :Đ , a dobozát meg a legutóbbi alkalommal a többi elhasznált patron társaságában leadtam a környékbeli patronbegyűjtőnek.
Előbb hülyeséget írtam, nem HP, hanem Epson (most nézem, hogy miért utántöltő kitet írsz, abból még egyet sem vettem) patronok.
Hmm, jól hangzó ajánlat. Vendégem vagy egy tápegység/alaplap-újrakondizásra, ha szükségessé válik..

Küld el a címedet a laughingbuddha@mailbox.hu-ra, és a köv. rendelésnél kérek egy doboz és számla nélküli patront neked :)

Szerkesztette: Zsul 2005. 02. 22. 17:58 -kor

Karosszékből nincs rákkendroll... |

#9 Felhasználó inaktív   boho 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 22. 21:33

Hi

Én Sunnyline utántöltő szet-et használok a Canon IP3000-hez.
4x100 ml. (!) azaz 1 fekete 3 szines (7000 Ft).
ez kb. 5 töltésre elég minden színben.
A4 fotópapiron ugyanazzal a képpel az eredeti és utántöltött patronnál nem láttam különbséget.
(Ilyen árban a képméret nem igen mérvadó).
Az utántöltésnél a töltőnyílást hermetikusan le kell zárni, mert a festék egyszerűen kifolyik a fúvókán keresztül álló helyzetben!

#10 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 23. 08:23

Mivel éreztem hogy ez lesz, ezért kértem hogy az utántöltő szetteket ne eröltessük a fórumban, mivel nem az a cél hogy összehasonlítsuk öket a polcrakész termékekkel. Arra kérnék mindenkit hogy Márkanévvel ellátott termékekről is írjatok mivel a többiek is így tudják majd eldönteni, hogy mit érdemes választani. Külön örülnék neki ha valaki a tonerekkel kapcsolatos tapasztalatairól is beszámolna akár céges, akár otthoni alkalmazásnál. Az IP-sorozatba egyébként a BCI 6 patronok mennek, amik utánygártottban bruttó 1100-1200 Ft körül mozognak nálam is, illetvá más helyeken is kb ennyiért láttam.
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#11 Felhasználó inaktív   tbee83 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 23. 13:27

hehe.. utántöltés.. nem akarok szettekről beszélni, csak egy aranyos sztori:
vettünk szines utántöltőt mittoménmilyen haver nyomtatójához.. misztrálban, csávó kiselőadott, hogy kell csinálni, haza, kupak letör, befecskendez.. nagyjából ugyanannyinak tünt a befecskendezett mennyiség, patron összeszerel, összeráz, próbanyomat, rossz, sokadik nyomat, mégrosszabb.. eljutottunk odáig hogy már minden benne volt a patronba, mindenki szines volt és még mindig nem volt jó, de mi jót röhögtünk és volt egy vidám "szines" délutánunk ;) ezért  :respect:  mindenkinek aki meg is tudja csinálni

más:
lexmark z25-höz létezik egyáltalán után... patron??? sehol se találtam
Munkát keresek.. olyat ahol nem kell dolgozni
Egy türelemjátékot kérek, de azonnal!

#12 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 23. 15:07

Idézet: tbee83 - Dátum: 2005. febr. 23., szerda - 13:27

hehe.. utántöltés.. nem akarok szettekről beszélni, csak egy aranyos sztori:
vettünk szines utántöltőt mittoménmilyen haver nyomtatójához.. misztrálban, csávó kiselőadott, hogy kell csinálni, haza, kupak letör, befecskendez.. nagyjából ugyanannyinak tünt a befecskendezett mennyiség, patron összeszerel, összeráz, próbanyomat, rossz, sokadik nyomat, mégrosszabb.. eljutottunk odáig hogy már minden benne volt a patronba, mindenki szines volt és még mindig nem volt jó, de mi jót röhögtünk és volt egy vidám "szines" délutánunk ;) ezért  :respect:  mindenkinek aki meg is tudja csinálni

más:
lexmark z25-höz létezik egyáltalán után... patron??? sehol se találtam

Hi.

Lexmark patronra én sem nagyon emléxem, de megnézem neked hogy nálunk van e. Ha találok akkor ígérem szólok. A sztori meg egy jó példa, engem is 2 nagyker nyüstöl hogy forgalmazzam az utántöltőiket, de azt hiszem ezt kihagyom. Ha valaki kíváncsi egy bizonyos típusú kellékanyagra szóljon nyugodtan mivel én sok nagykerrel állok kapcsolatban, és meg tudom mondani hogy kb milyen áron forgalmaznak ilyeneket. Üdv: Zsül
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#13 Felhasználó inaktív   Norbi27 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 106
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 23. 16:40

Sziasztok!

Én Canon Pixma 4000-hez szeretnék utángyártott patront venni. Olyan sokat kell nyomtatnom, hogy sajnos eredetit nem tudok mindig venni. Mivel sokat használom, gondolom nem kell félni hogy beszárad. Úgy tervezem, hogy kb 2-3 utángyártott után veszek bele eredetit is. Az lenne a kérdésem, hogy írjátok meg légyszi, hogy ki milyen márkájú utángyártottat használ, és hogy mennyire van vele megelégedve. Azt is, ha valaki tud olyat ami rossz.

#14 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2005. 02. 23. 17:04

No megnéztem, mit vettem múltkor: Victoria van a dobozára írva és szép, színes pillangók (a fekete patron dobozán is színesek :p ).
No, ha már ritkaságok: Egy Olivetti JP192-es nyomtatóhoz keresek patront égen-földön. Itthon van a jó kis gép, alig használt és patron nélkül sínylődik. Ebben tudsz segíteni?
Köszönöm!
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#15 Felhasználó inaktív   Bercy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 50
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 23. 20:16

Hello!
Érdekes topic, nekem egy Epson c62-es nyomtatóm van. Eleinte Uprint patronokat használtam, nem volt vele gond. Most egy másik típusú utángyártott patront használok ami olcsóbb és ugyanúgy nincs vele gondom. Kipróbáltam Epson fotó papirral is, szép képet produkált. Most matt fotó papirt nyúzok arra is nagyon jó minőségben lehet nyomtatni (ja és olcsó is 24 ft egy lap)
Szegény nyomtató a hozzá adott gyári patronok óta nem is látott eredeti patronokat :)


Üdv Bercy!

#16 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 24. 08:12

A Victoria termékek nagyker listáját és is láttam régebben, de túl drága volt és minőségében sem nagyon bíztam, így hát nem is foglalkoztam vele tovább. Én a PearlType márkát forgalmazom és még egyetlen darabot sem kellett kicserélnem. Epsonhoz nagyon olcsón vannak patronok, ahogy megfigyeltem itt érhető el a legnagyobb megtakartás, van ami 90%-a az eredeti árának. BCI-6 nak utánna kell néznem hogy mi a helyzet a foto tintával töltött patronokkal. (lásd a lejjeb már volt szó a BCI6-ról) Olivettihez is van, de írd meg a patron típusát úgy könnyebben megtalálom. Ha valakit esetleg érdekelnek patronok akkor írjon a laughingbuddha@mailbox.hu címre. Árlistát és egyéb ajánlatot nem teszek ide fel mivel a topicot nem ezért csináltam nomeg a szabályzat is tiltja.
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#17 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 24. 09:32

hp 656c típusú teszkógazdaságos nyomtatómban van egy iparilag utántöltött fekete patron, márkajélzését nem tudom, egy @-szerűen bekarikázott R betű van rajta, teljesen jól működik - régebbi példányon megnéztem, ott van a címke alatt az eredeti hp matrica :)

színeset még nem próbáltam, egyszerűen nincs rá szükségem, főleg hogy gyári patronnal sem nyomtat túl szépen

itt viszont az utángyártott meg egyéb patronokkal semmi kockázat nincs, mert a patron egyben van a fejjel, úgyhogy azt hiszem egy patron (20as jelzésűt helyettesít) 4e pénzért megéri :)
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#18 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2005. 02. 24. 11:30

Hmm...Itt mifelénk a victoria bci21-ese 600Ft körül, a 24-es 1300 körül mozog, ha jól emlékszem.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#19 Felhasználó inaktív   Bercy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 50
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 24. 12:01

Idézet: didyman - Dátum: 2005. febr. 24., csütörtök - 10:30

Hmm...Itt mifelénk a victoria bci21-ese 600Ft körül, a 24-es 1300 körül mozog, ha jól emlékszem.

Egy kicsit drága az a 24-es nem? Mondjuk 21-est is lehet olcsóbban venni.

Üdv Bercy!

Szerkesztette: Bercy 2005. 02. 24. 12:02 -kor


#20 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2005. 02. 24. 12:22

:) Tájékozatlan vagyok :) . Az eredti árához képest ezek is elég olcsónak tűntek :)
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

Téma megosztása:


  • (149 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó