HWSW Informatikai Kerekasztal: Mindent a nyomtatásról - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (149 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mindent a nyomtatásról Nyomtatók, kellékanyagok, meghibásodások Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 24. 14:48

Nálam a 21 és 24-es canon patronok egy árban vannak. A színes 950 br. a fekete 750 Br. azon egyszerű okból mivel regionálisan olcsóbb vagyok így is bárkinél, ha valakinek kell 10-20 db akkor persze én is máshogyan állok a dolghoz. Sokan hírdetnek a neten 300-400 ft körüli áron Canon BCi és Epson patronokat mivel ezek tényleg olcsón beszerezhetőek, viszont más típust már nem tudnak forgalmazni. Ha kiszámolom hogy 1 patronon kb 80 Ft tiszta nyeresége van egy kiskernek(ilyen árnál) akár havi 3-4000 Ft-ot is kereshet havi szinten a cég, ezért nem érdemes kóklerkedni. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy azok a "komoly" cégek akik képesek egy nettó 250 ft-os beszer árnál is 20%-os haszonkulcsot alkalmazni annak az általa forgalmazott 8-10 féle termékből is van vagy 20db os árukészlete... persze összesen...
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#22 Felhasználó inaktív   Bercy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 50
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 24. 15:20

Idézet: Zsul - Dátum: 2005. febr. 24., csütörtök - 13:48

Nálam a 21 és 24-es canon patronok egy árban vannak. A színes 950 br. a fekete 750 Br. azon egyszerű okból mivel regionálisan olcsóbb vagyok így is bárkinél, ha valakinek kell 10-20 db akkor persze én is máshogyan állok a dolghoz. Sokan hírdetnek a neten 300-400 ft körüli áron Canon BCi és Epson patronokat mivel ezek tényleg olcsón beszerezhetőek, viszont más típust már nem tudnak forgalmazni. Ha kiszámolom hogy 1 patronon kb 80 Ft tiszta nyeresége van egy kiskernek(ilyen árnál) akár havi 3-4000 Ft-ot is kereshet havi szinten a cég, ezért nem érdemes kóklerkedni. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy azok a "komoly" cégek akik képesek egy nettó 250 ft-os beszer árnál is 20%-os haszonkulcsot alkalmazni annak az általa forgalmazott 8-10 féle termékből is van vagy 20db os árukészlete... persze összesen...


Érdekes amit írsz. Árakat most nem írok mert nem akarok reklámozni, de nálunk szokott lenni raktárkészlet, Epson Canon és HP patronokból is. De nemtudom más cégeknél hogy működik ez a dolog.
A bruttó árakat meg bárki megnézheti a webáruházban ha érdekli.

Üdv Bercy

#23 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 24. 15:33

Idézet: Bercy - Dátum: 2005. febr. 24., csütörtök - 15:20

Érdekes amit írsz. Árakat most nem írok mert nem akarok reklámozni, de nálunk szokott lenni raktárkészlet, Epson Canon és HP patronokból is. De nemtudom más cégeknél hogy működik ez a dolog.
A bruttó árakat meg bárki megnézheti a webáruházban ha érdekli.

Üdv Bercy

Azt  írtam hogy vannak olyan cégek... és nem azt hogy mindenki ilyen. Ez általában azokra jellemző akik csak a tartályos (fej nélküli) patronokból akarnak olcsó bizniszt csinálni. Én sem reklámozok, nem is lenne itt értelme, ha valaki mégis szeretne valamit az meg majd szól, nem ez a topic célja. Amiket árakról és típusokról írok az csak az összehasonlítást szolgálja, ezért is kérek mindenkit hogy írja le az általa használt termék márkáját is...

Szerkesztette: Zsul 2005. 02. 24. 15:35 -kor

Karosszékből nincs rákkendroll... |

#24 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 24. 16:04

Én egyszer töltettem újra patront, rossz is lett.
Nem szépen dolgozott, "pacát" hagyott.
Visszavittem valamennyire megcsinálták, azután megint szarakodot, a garancia le is járt addigra, szerencse, hogy akkor tájt, nem volt sok nyomtattnivaló, nyár volt.
Nem is nagyon akarom ott utántöltettni a patronomat.
Pedig megint kifogyott, és egyes dokumentumokat kéken kell kinyomtatnom, lehet megveszem megint az eredeti HP-t, aztán kész.

Szerkesztette: Socket 2005. 02. 24. 16:05 -kor

http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#25 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 24. 16:06

Amúgy HP C6615d-ről írkáltam az előbb.
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#26 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 24. 18:39

Idézet: Socket - Dátum: 2005. febr. 24., csütörtök - 16:04

Én egyszer töltettem újra patront, rossz is lett.
Nem szépen dolgozott, "pacát" hagyott.
Visszavittem valamennyire megcsinálták, azután megint szarakodot, a garancia le is járt addigra, szerencse, hogy akkor tájt, nem volt sok nyomtattnivaló, nyár volt.
Nem is nagyon akarom ott utántöltettni a patronomat.
Pedig megint kifogyott, és egyes dokumentumokat kéken kell kinyomtatnom, lehet megveszem megint az eredeti HP-t, aztán kész.

Na ezért mondtam hogy a garázscégek nem jelentik a legjobb választást. Nekem (és szerintem senkinek aki más normális márkákat forgalmaz) ilyen jellegű gondom sosem volt. Annyi de annyi helyen találkozok azzal (tegyük hozzá, félig meddig jogosan) hogy nem kell az utántöltött mert az nem működik rendesen. Erről azok a józsikákpistikék tehetnek akik csak nyomatják a festéket "kétezeré" mindenbe... Én szállítok a helyi kórháznak is, ahol 60! db lézernyomtató üzemel és még semmi gondom sem volt. 
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#27 Felhasználó inaktív   danicool 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 24. 19:51

A BCI 24 utángyártott patronok finoman szólva nem sokat érnek sajna, piszok gyorsan kifogynak. Ezzel kapcsolatba lenne egy kérdésem is ami lehet nem ebbe a topicba tartozik, de van van nekem egy canon ip 1000 res nyomtatóm és ha kifogy a fekete patron a színessel nem tudom a képen a fekete dolgokat kinyomtatni , azt kihagyja. Van valakinek valami ötlete hogy ezt hol állíthatom be, vagy mindenképp muszály egyszerre 2 patront használni?

Előre is nagyon szépen köszönöm

#28 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 24. 20:35

Idézet: danicool - Dátum: 2005. febr. 24., csütörtök - 19:51

A BCI 24 utángyártott patronok finoman szólva nem sokat érnek sajna, piszok gyorsan kifogynak. Ezzel kapcsolatba lenne egy kérdésem is ami lehet nem ebbe a topicba tartozik, de van van nekem egy canon ip 1000 res nyomtatóm és ha kifogy a fekete patron a színessel nem tudom a képen a fekete dolgokat kinyomtatni , azt kihagyja. Van valakinek valami ötlete hogy ezt hol állíthatom be, vagy mindenképp muszály egyszerre 2 patront használni?

Előre is nagyon szépen köszönöm

Szia.

A kérdésedet jó helyen tetted fel :)

A helyzet az hogy a te nyomtatódat eredetileg BC-20-as nagykapacitású fekete patronra tervezték. Az csak egy plussz, hogy egy fejjel ellátott kazetta segítségével külön lehet választani a fekete és színes patront így egyszerre tudja használni őket. A BC-20 patronon rajt van a fej is, ez magyarázza miért nem tudsz a színessel feketét (illetve canonéknál sötétzöldet :)) nyomni. Ha bármilyen kérdésed lenne csak írj nyugodtan.

Üdv: Zsül
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#29 Felhasználó inaktív   GRoF@ 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 55
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 25. 10:25

      Sziasztok!

Cégnél használtunk évekig - elvileg - jó minőségű, utántöltött HP LJ 5L, 6L tonerket. A tapasztalatok azt mutatták, hogy nem voltak az igaziak. Volt olyan, amelyik szétesett a nyomtatóban. Általában koszoltak a papíron, és szórták a festékport. Sok bosszúságot okozott a nyomtatók tisztítása. Meg a kézmosások minden esetben, amikor egy papír elakadt.
Utána áttértünk a Xerox által forgalmazott tonerekre a HP-khoz. Na azok zseniális minőségűek voltak, és jóval olcsóbbak, mint a HP.
Réges-régen otthon használtam Canon BJ-10-eshez utántöltőt. Elsőre működött, másodikra már nem annyira. Általában patron/utántöltő/patron volt a vsárlási sorrend. Most egy Canon i865-öm van, abba viszont nem merem beletenni az utángyártott patront.

#30 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 25. 13:43

Lásd a kórházas példát az általam forgalmazott termékekre, semmi probléma. Nem folyik, nem csíkoz,ki lehet húzni a zárószalagot belőle,  kitermeli a példányszámát... Azért szállítok én, mert az előző beszállító szar minőséget adott, így nekem már könnyű dolgom volt... arról nem beszélve
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#31 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 28. 13:30

Arról nem beszélve hogy az "utángyártott" Xerox tonerekben nem kételkedem. Ők találták ki a lézernyomtatást, és a Hp és Canon nyomtatók (az újak is) nagyrészt Xeroxtól vett tervek alapján készülnek. Sőt hallottam egy még vadabb dolgot: A HP lézernyomtatókat a Canon gyártja állítólag... Sőt néhány toner is megegyezik csak ezeket nem verik nagy dobra mert hát akkor mi lenne a márkahűséggel meg ilyenek....  Viszont még az utánygártott Xerox tonert sem lehet összehasonlítani a refillek áraival. Minőségi kategóriában nem nagyon adnak nálam olcsóbban tonert sehol. n pont ezt szoktam kérni mikor valahová árlistát viszek: kezdjék azzal hogy összehasonlítják az árat mással... nekem  ez a reklám. Tudnék olyan típusú refill tonereket venni amikkel a mostani haszonkulcs 3x-osát érném el ugyanilyen kisker árak mellett, de nem bízom a minőségükben. Ezzel csak annyit akartam mondani hogy nagy hiba a refill tonereket egy kalap alá venni....
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#32 Felhasználó inaktív   Hassan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 333
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 03. 17:00

Hi!

Amiket használtam: Epson cx3200-hoz: G&G patronok, nem igazán volt különbség a gyárihoz képest, még fotopapírra is megfelelően nyomtat, max 1000 Ft
Canon Pixma IP1500(bci 24): ebbe vettem egy utángyártottat, feketét (valami valamilyen sötét doboza volt) 400 Ft-ért, minőséggel nem volt probléma, de valóban hamar kifogy (nekem úgy tűnt legalábbis, lehet csak sokat nyomtattak otthon), ehhet tudtok valami jó patront?

#33 Felhasználó inaktív   Csirke 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.107
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 03. 17:26

G&G-re régebben volt panasz, de már régóta nem lehet hallani rosszat róla.
(bár az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy elsősorban Canon-hoz viszik)
Egyébként csak akkor tartjuk, ha nincs Qink.
A Qink-el eddig maximálisan elégedett vagyok. Van aki több 100 darabot elvitt eddig, és nem volt rájuk panasz.
A nagyobb példányban fogyók persze a bci24b-c, bci21b-c, bci3b-6b-6c-6m-6y, ezeken kívül a t013-14-36-37-38-39-40-41 fogy jelentősen nagyobb mennyiségben. Panasz nélkül. Ez azt jelenti, hogy szÍnben, mennyiségben is rendben van.
Utángyártott patronokból még InkTec-et forgalmazunk, de szerintem nem éri meg a drágább árát a Qinkhez képest.
Tudom, nem beszélünk róla, de utántölteni is lehet patronokat, de tényleg nem éri el velük az ember az eredeti minőséget (itt elsősorban a nyomat tisztaságára gondolok, nem a színhűségre).
"In my self righteous suicide
I cry when angels deserve to die"
/System Of A Down - Chop Suey!/

#34 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 04. 08:32

Idézet: Csirke - Dátum: 2005. márc. 3., csütörtök - 17:26

G&G-re régebben volt panasz, de már régóta nem lehet hallani rosszat róla.
(bár az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy elsősorban Canon-hoz viszik)
Egyébként csak akkor tartjuk, ha nincs Qink.
A Qink-el eddig maximálisan elégedett vagyok. Van aki több 100 darabot elvitt eddig, és nem volt rájuk panasz.
A nagyobb példányban fogyók persze a bci24b-c, bci21b-c, bci3b-6b-6c-6m-6y, ezeken kívül a t013-14-36-37-38-39-40-41 fogy jelentősen nagyobb mennyiségben. Panasz nélkül. Ez azt jelenti, hogy szÍnben, mennyiségben is rendben van.
Utángyártott patronokból még InkTec-et forgalmazunk, de szerintem nem éri meg a drágább árát a Qinkhez képest.
Tudom, nem beszélünk róla, de utántölteni is lehet patronokat, de tényleg nem éri el velük az ember az eredeti minőséget (itt elsősorban a nyomat tisztaságára gondolok, nem a színhűségre).

G&G-ről én is hallottam, de minőségileg nem ismerem.  Qink-ről viszont nem hallottam, milyen márka? Látom dícséred.. Ki kellene próbálnom nekem is. Azokat a Conon patronokat próbálta már valaki a amik a DVDronghie-n (remélem jól írtam) vannak? nagyon kíváncsi lennék milyen a minőségük, és állítólag a töltöttségük is nagyobb mint a gyári patronoké.. Ha valakinek vannak tapasztalatai ezügyben légyszi ossza meg velünk..

Szerkesztette: Zsul 2005. 03. 04. 08:33 -kor

Karosszékből nincs rákkendroll... |

#35 Felhasználó inaktív   Laslie 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 585
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 04. 10:17

Hi!

Látom itt mindenki HP, Epson, Canon nyomtatókról beszél.
Kaptam a hugoméktól egy Lexmark Z11-es nyomtatót, mivel kiürült és beszáradt a patronja.

Azután érdeklődnék, hogy Lexmark nyomtatókhoz lehet-e kapni után gyártott patronokat (nagyon olcsón), vagy csak gyárit. Ez utóbbival az a bajom, mint sok másik embernek is :D , hogy drága.
Vagy esetleg próbálkozzak a kiürült, beszáradt patron felélesztésével, utántöltésével?
ASRock K7S8X R3.01 | AMD Duron 1600 MHz | Spire WhisperRock III | 512 MB DDR SDRAM | Abit 9550 CDT 128MB 128bit | Seagate Barracuda 7002.7 80 GB | WD WD200EB 20 GB | Samsung 52/32/52 CR-RW | LG GSA-4040B | UltraPower AT-T460 460W | Codegen 6012-1 ház

#36 Felhasználó inaktív   Hassan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 333
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 04. 10:37

Idézet: Laslie - Dátum: 2005. márc. 4., péntek - 10:17

Hi!

Látom itt mindenki HP, Epson, Canon nyomtatókról beszél.
Kaptam a hugoméktól egy Lexmark Z11-es nyomtatót, mivel kiürült és beszáradt a patronja.

Azután érdeklődnék, hogy Lexmark nyomtatókhoz lehet-e kapni után gyártott patronokat (nagyon olcsón), vagy csak gyárit. Ez utóbbival az a bajom, mint sok másik embernek is :D , hogy drága.
Vagy esetleg próbálkozzak a kiürült, beszáradt patron felélesztésével, utántöltésével?

Utángyártottat szerintem felejtsd el. Egy boltban azt mondták, hogy ők HP refill tintával töltik újra.

#37 Felhasználó inaktív   Laslie 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 585
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 04. 10:43

Idézet: Hassan - Dátum: 2005. márc. 4., péntek - 11:37

Utángyártottat szerintem felejtsd el. Egy boltban azt mondták, hogy ők HP refill tintával töltik újra.

Köszi, akkor marad a patron felélesztése, utántöltése házilag.
ASRock K7S8X R3.01 | AMD Duron 1600 MHz | Spire WhisperRock III | 512 MB DDR SDRAM | Abit 9550 CDT 128MB 128bit | Seagate Barracuda 7002.7 80 GB | WD WD200EB 20 GB | Samsung 52/32/52 CR-RW | LG GSA-4040B | UltraPower AT-T460 460W | Codegen 6012-1 ház

#38 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 04. 12:51

Idézet: Laslie - Dátum: 2005. márc. 4., péntek - 10:43

Köszi, akkor marad a patron felélesztése, utántöltése házilag.

Lexmarkoz én sem tudok se utángyártottat, sem pedig utántöltöttet. Mindenhol frankón leakciózták a nyomtatókat, csak elfelejtettek szólni a jónépnek hogy a patron külön drágább mintha nyomtatóval együtt veszed... A HP-nél legalább a fekete ás színes patron kijőn egy nyomtató árából :))

A HP tinta szerintem is jó lesz bele, de van asszem Inktek utántöltő külön Lexmark patronokhoz. A fejet pedig próbáld úgy kilazítani, hogy tiszta alkoholba áztatott vattára teszed le a patront úgy hogy a a fejet hozzászorítos finoman és hagyd úgy egy ideig...

Remélem segítettem valamennyit..
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#39 Felhasználó inaktív   Laslie 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 585
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 04. 13:08

Idézet: Zsul - Dátum: 2005. márc. 4., péntek - 13:51

Lexmarkoz én sem tudok se utángyártottat, sem pedig utántöltöttet. Mindenhol frankón leakciózták a nyomtatókat, csak elfelejtettek szólni a jónépnek hogy a patron külön drágább mintha nyomtatóval együtt veszed... A HP-nél legalább a fekete ás színes patron kijőn egy nyomtató árából :))

A HP tinta szerintem is jó lesz bele, de van asszem Inktek utántöltő külön Lexmark patronokhoz. A fejet pedig próbáld úgy kilazítani, hogy tiszta alkoholba áztatott vattára teszed le a patront úgy hogy a a fejet hozzászorítos finoman és hagyd úgy egy ideig...

Remélem segítettem valamennyit..

Köszönöm, minden info sokat segít. A tiszta alkohol az a gyógyszertárban kapható fajta?

Kérdezhetek még valamit?
Egy másik fórumon (pontosan  itt a 102-ik hozzászólást érdemes elolvasni) azt írta az egyik tag, hogy meleg desztvízzel oldotta meg a beszáradt fejet.

Szerinted melyik a legjobb megoldás?
ASRock K7S8X R3.01 | AMD Duron 1600 MHz | Spire WhisperRock III | 512 MB DDR SDRAM | Abit 9550 CDT 128MB 128bit | Seagate Barracuda 7002.7 80 GB | WD WD200EB 20 GB | Samsung 52/32/52 CR-RW | LG GSA-4040B | UltraPower AT-T460 460W | Codegen 6012-1 ház

#40 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 04. 13:20

Idézet: Laslie - Dátum: 2005. márc. 4., péntek - 13:08

Köszönöm, minden info sokat segít. A tiszta alkohol az a gyógyszertárban kapható fajta?

Kérdezhetek még valamit?
Egy másik fórumon (pontosan  itt a 102-ik hozzászólást érdemes elolvasni) azt írta az egyik tag, hogy meleg desztvízzel oldotta meg a beszáradt fejet.

Szerinted melyik a legjobb megoldás?

Szerintem erősen attól függ hogy mivel hígitották a festéket. Mondjuk egy vízbázisú festéket lehet hogy kiszedett, bár én a nyomatatófejet nem meríteném 80-90 fokos vízbe még ha ki is tisztítja a fejet. Az alkohol pedig oldószer is, de sem a fémet, sem pedig a műanyagot nem bántja. A gyógyszertárban kapsz denaturált szeszt, azzal nyomathatod nyugodtam..
Karosszékből nincs rákkendroll... |

Téma megosztása:


  • (149 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó