HWSW Informatikai Kerekasztal: Mindent a nyomtatásról - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (149 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mindent a nyomtatásról Nyomtatók, kellékanyagok, meghibásodások Értékeld a témát: -----

#41 Felhasználó inaktív   Laslie 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 585
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 04. 13:35

Idézet: Zsul - Dátum: 2005. márc. 4., péntek - 14:20

Szerintem erősen attól függ hogy mivel hígitották a festéket. Mondjuk egy vízbázisú festéket lehet hogy kiszedett, bár én a nyomatatófejet nem meríteném 80-90 fokos vízbe még ha ki is tisztítja a fejet. Az alkohol pedig oldószer is, de sem a fémet, sem pedig a műanyagot nem bántja. A gyógyszertárban kapsz denaturált szeszt, azzal nyomathatod nyugodtam..

Köszi, akkor maradok az alkoholos megoldásnál.
Már csak egy kérdésem lenne.
Meg kell-e tisztítanom a fejet az alkohol után valamivel, vagy az nem okoz problémát?
ASRock K7S8X R3.01 | AMD Duron 1600 MHz | Spire WhisperRock III | 512 MB DDR SDRAM | Abit 9550 CDT 128MB 128bit | Seagate Barracuda 7002.7 80 GB | WD WD200EB 20 GB | Samsung 52/32/52 CR-RW | LG GSA-4040B | UltraPower AT-T460 460W | Codegen 6012-1 ház

#42 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 04. 13:50

Idézet: Laslie - Dátum: 2005. márc. 4., péntek - 13:35

Köszi, akkor maradok az alkoholos megoldásnál.
Már csak egy kérdésem lenne.
Meg kell-e tisztítanom a fejet az alkohol után valamivel, vagy az nem okoz problémát?

kicsit átolvastam a fórumot amit mutattál... a 40-50 fokos desztvízez fej áztatás nem tűnik hülyeségnek (főleg vízbázisu HP patronoknál) de utánna alkoholos tisztítás még jár neki.... alkohol utánn nem kell semmi..
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#43 Felhasználó inaktív   Laslie 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 585
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 04. 14:01

Idézet: Zsul - Dátum: 2005. márc. 4., péntek - 14:50

kicsit átolvastam a fórumot amit mutattál... a 40-50 fokos desztvízez fej áztatás nem tűnik hülyeségnek (főleg vízbázisu HP patronoknál) de utánna alkoholos tisztítás még jár neki.... alkohol utánn nem kell semmi..

Köszi.

Szerinted a Lexmark vizbázisu tintát rak a patronjaiba? Mert ha nem , akkor csak az alkohol marad.
ASRock K7S8X R3.01 | AMD Duron 1600 MHz | Spire WhisperRock III | 512 MB DDR SDRAM | Abit 9550 CDT 128MB 128bit | Seagate Barracuda 7002.7 80 GB | WD WD200EB 20 GB | Samsung 52/32/52 CR-RW | LG GSA-4040B | UltraPower AT-T460 460W | Codegen 6012-1 ház

#44 Felhasználó inaktív   Pushy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 505
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 04. 14:25

Idézet: Zsul - Dátum: 2005. febr. 24., csütörtök - 19:35

Szia.

A kérdésedet jó helyen tetted fel :)

A helyzet az hogy a te nyomtatódat eredetileg BC-20-as nagykapacitású fekete patronra tervezték. Az csak egy plussz, hogy egy fejjel ellátott kazetta segítségével külön lehet választani a fekete és színes patront így egyszerre tudja használni őket. A BC-20 patronon rajt van a fej is, ez magyarázza miért nem tudsz a színessel feketét (illetve canonéknál sötétzöldet :)) nyomni. Ha bármilyen kérdésed lenne csak írj nyugodtan.

Üdv: Zsül

Kedves Zsül!

Már kezdett enyhülni a topikod hatására a mindenféle utángyártott/töltött patronokkal/kazettákkal érzett és hirdetett ellenkezésem, amikor is ezzel a hozzászólással visszaejtettél eredeti állapotomba. :(
Olyan nagy biztonsággal közölsz dolgokat, és közben ekkora félretájékoztatást teszel. Ettől fogva kétségeim támadnak az előzőekben leírtakkal is.

Az iP1000-es nyomtatóban nem kazetták vannak, hanem patronok (BCI24B és BCI24C), merthogy QY6-0044-es fej van benne (alkatrész). Itt csak a patront cserélheted, a fejet nem!!! A BC-20 as kazetta: az egy fejjel együtt szerelt patron és a BJC4xxx, BJC2xxx, BJC5xxx nyomtatókba rakható. Még azt sem mondhatom, hogy elnézted a BJC-1000-essel, mert az meg BC-02/05/06 kazettákkal megy.
Azt sem látom, hogy tudnád, mi a különbség a kazetta és a patron között, vagy legalábbis nem jól használod a fogalmakat.

A BCI-6-os patronokat is kevered, állandóan a fotó vagy mégse kategóriába rakod. Pedig egyszerű. BCI 6-os van Bk,M,C,Y, PC, PM, R és G. A PC (photo Cyan) és PM(photo Magenta) kivételével mindegyik normál, nagy színsűrűségű tinta, a foto tinták pedig 1/6-od (szín)sűrűségűek.

Pushy
"Mi neck vedelnis es't!"
Asterix (ford. Tímár György)

#45 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 04. 19:37

Idézet: Pushy - Dátum: 2005. márc. 4., péntek - 14:25

Kedves Zsül!

Már kezdett enyhülni a topikod hatására a mindenféle utángyártott/töltött patronokkal/kazettákkal érzett és hirdetett ellenkezésem, amikor is ezzel a hozzászólással visszaejtettél eredeti állapotomba. :(
Olyan nagy biztonsággal közölsz dolgokat, és közben ekkora félretájékoztatást teszel. Ettől fogva kétségeim támadnak az előzőekben leírtakkal is.

Az iP1000-es nyomtatóban nem kazetták vannak, hanem patronok (BCI24B és BCI24C), merthogy QY6-0044-es fej van benne (alkatrész). Itt csak a patront cserélheted, a fejet nem!!! A BC-20 as kazetta: az egy fejjel együtt szerelt patron és a BJC4xxx, BJC2xxx, BJC5xxx nyomtatókba rakható. Még azt sem mondhatom, hogy elnézted a BJC-1000-essel, mert az meg BC-02/05/06 kazettákkal megy.
Azt sem látom, hogy tudnád, mi a különbség a kazetta és a patron között, vagy legalábbis nem jól használod a fogalmakat.

A BCI-6-os patronokat is kevered, állandóan a fotó vagy mégse kategóriába rakod. Pedig egyszerű. BCI 6-os van Bk,M,C,Y, PC, PM, R és G. A PC (photo Cyan) és PM(photo Magenta) kivételével mindegyik normál, nagy színsűrűségű tinta, a foto tinták pedig 1/6-od (szín)sűrűségűek.

Pushy

Hűha :)

Igazad lehet... A fogalmakkal nem vagyok 100 %-ig tisztában, de mindenki nevezi a patronokat mindenhogyan.. Én soha nem állítottam hogy minden típust jól ismerek, de mivel kereskedek vele, és muszáj valamennyire ismernem a termékeimet gondoltam amit tudok -vagy úgy gondolok hogy tudok- megosztom másokkal is, illetve őket is ugyanerre kérem.  Így hogy visszaolvastam a dolgot tényleg nagy balgaságot írtam, mivel én arra gondoltam hogy ha pl a 4xxx sorozatban a bc20-as "patron fejjel" (remélem jól fogalmaztam) kicserélhető egy BC-21e jelű "fej"-re amibe aztán 21bk és 21c patronok segítségével lehet vegyesen használni a színes és fekete "kellékanyagokat".. Csak ugye én a 21-re gondoltam és közben 24-re kellett volna amik amugy eléggé hasonlítanak mind mérwetben mind pedig kiszerelésben. Tehát a hiba innen ered. Sorry, akit félrevezettem, remélem ha a későbbiekben írnék hülyeséget (ami bizony előfordulhat) ismét lesz aki kijózanit engemet :)
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#46 Felhasználó inaktív   Jani27 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 204
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 06. 19:46

Zsul:

Jól lepattantam az email-edről. Küldj már nekem légy szíves valami elérhetőséget privátban!

Esetleg egyben jöhet egy árajánlat is a Canon i865 patronjaira.

köszi

#47 Felhasználó inaktív   Hassan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 333
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 06. 20:56

Samsun lézerhezekhez (1510, 1520) létezik utángyártott, megbízható toner? Úgy néz ki talán veszek egyet, esetleg ha valakinek van tapasztalata ebben az árkategóriában lézerekről, írjon.

#48 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 07. 08:36

Szia, elérhetőségem (ha nem működne a másik) penzergy@axelero.hu. BCI-6 os patronom van, de itt nem reklámozni szeretnék, nomeg nem biztos hogy 6-700 forint postaköltség mellett is megéri megvenni a patront.  Tudom hogy hülyén hangzik hogy rotom az üzletemet, tényleg nem érné meg leküldeni. Tonert már igen, az egy más árkategória ott 2 darabnál már eloszlik a postaköltség...
Közérdekű kérdésem lenne: Rendelt már valaki a dvdrohlinge24.com-ról ??? Milyen ezeknek a patronoknak a minősége? A forgalmazói ára nagyon barátságos lehet, csak nem éri meg 1-2 darabot  lehozatni németországból. (amúgy kb 2000 a postaköltség) Ha valakinek van infója írjon lécci...
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#49 Felhasználó inaktív   Jani27 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 204
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 08. 13:14

Idézet: Zsul - Dátum: 2005. márc. 7., hétfő - 7:36

nem biztos hogy 6-700 forint postaköltség mellett is megéri megvenni a patront. 

Miért elmenni nem lehet érte?

#50 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 08. 14:24

Idézet: Jani27 - Dátum: 2005. márc. 8., kedd - 13:14

Miért elmenni nem lehet érte?

de csak el kell jönni érte keszthelyre...
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#51 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 09. 08:36

Hali mindenkinek!

Kicsit kezd ellaposodni a topic, ezért gondoltam bevések pár dolgot ami eszembe jutott:

1. Jani 27 adott egy jó tippet, mégpedig hogy van TDK fotopapír 120g 50 lapos 1000 pénzírt, asszem a abban a bótban ahol "hülyezértnemvagyok" emberek járnak vásárolni. Mondjuk matt, de ha valkinek elege van a 160 Ft/lap-os papírokbol...

2. Kaptam egy tanusítványt a nagykeremtől (PearlType)... Miszerint ők tagjai egy olyan nemzetközi szervezetnek amelyekben a kellékanyag ujrahasznosítás azon piaci szereplői találhatóak akik minősített szinten dolgoznak, rendelkeznek ISO-minősítéssel, és csak ellenőrzött minőséget adnak ki. Ezeknek a cégeknek állított ki a hollandiai KERMI (ott nem emléxem hogy hívják) egy tanúsítványt, miszerint a szövetség tagjai által forgalmazott termékek egyenértékűek az eredetivel :)

3. A nyomtató gyártók legtöbbször kikötik, hogy ha nem OEM terméket használsz a nyomtatódban akkor elveszik a gari. Mivel az utántöltöttel bajok lehetnek meg ilyesmi (persze vedd meg az origot 8-10e-ért), erre többen kérdezték ha eredeti HP, Canon tintával töltenek után akkor mi is a baj? Ekkor kitaláltak hogy egyéb okokból sem előnyös... Erre mit hallok: valamelyik fotó-üzlet hálózat boltjaiban átveszik a HP-patronokat és pestre küldik a HP-hez tölteni (persze majdnem annyiba kerül mint az orig patron) és 4-5 nap múlva jön vissza a töltött patron. Mostmár természetesen nem káros a töltés, sőt megismerkedtek a környezet kímélés szókapcsolattal is és most arra verik magukat amit mások kb 10 éve pofáznak. LOL HP..
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#52 Felhasználó inaktív   Coke 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 09. 11:00

üdv!

Pár napja vásároltam egy Canon bjc-4650 es A3-as nyomtatót 3000Ftért!
Nem volt benne szines kazetta, csak BC-20 as fekete.
Vennem kellett egy BC-21e tipusu nyomtatókazettát,amibe gyárilag volt szines és fekete is (BCI-21c és BCI-21e).
A gyári kifogyott, és vettem utángyártottat. Az utángyártottal készült képeken nem láttam változást sem szinekben, sem minőségben!
Arra viszont kiváncsi lennék,h meddig nem kell magát az egész fejet cserélni, meddig lehet csak a patront cserélni....
Tudja ezt valaki?

#53 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 09. 13:36

Idézet: Coke - Dátum: 2005. márc. 9., szerda - 11:00

üdv!

Pár napja vásároltam egy Canon bjc-4650 es A3-as nyomtatót 3000Ftért!
Nem volt benne szines kazetta, csak BC-20 as fekete.
Vennem kellett egy BC-21e tipusu nyomtatókazettát,amibe gyárilag volt szines és fekete is (BCI-21c és BCI-21e).
A gyári kifogyott, és vettem utángyártottat. Az utángyártottal készült képeken nem láttam változást sem szinekben, sem minőségben!
Arra viszont kiváncsi lennék,h meddig nem kell magát az egész fejet cserélni, meddig lehet csak a patront cserélni....
Tudja ezt valaki?

Szia.

A fej élettartama elég nagy, abban az esetben ha kis odafigyeléssel karbantartja az ember.

1. Időnként csináltass a nyomtatóval fejtisztítást. Ez sok tintát eszik, de a 21-es patron nem valami nagy összeg...
2. Ne hagyd beszéradni a fejet, legaláább kéthetente tisztítás, vagy pár sor nyomtatása mindegyik szinnel.
3. Ha mégis beszáradna: Állítsd a fejet egy olyan tálba aminek az alján kb. 2 cm-nyi 60 C vizet teszel, abba pedig egy zsebkendőt és arra rakd a fejet. Hagyd ázni 5-6 percet, majd ismételd meg. Utánna alkohollal töröld át (a fejet, ne a torkodat) és így jó esélyel használhatod tovább...

Remélem segítettem...
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#54 Felhasználó inaktív   Jani27 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 204
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 09. 14:23

Idézet: Zsul - Dátum: 2005. márc. 9., szerda - 7:36

van TDK fotopapír 120g 50 lapos 1000 pénzírt

Igen. Már ki is próbáltam és úgy néz ki, nincs vele semmi baj. Összehasonlítottam a Canon HR101 típusú nagyfelbontású papírral. Egy kicsit teltebbek a színek, mint a HR101-nél, és egy kicsit vastagabb  a papír. Mivel én DVD-borítót nyomtatok, ami fólia alá kerül, nincs értelme fotópapírt használni. Egyrészt drága, másrészt fólia alatt semmi különbség nincs a két papír között. Megkockáztatom, hogy fólia nélkül sem akkora a difi, hogy érdemes legyen annyi pént költeni papírra. Teljesen átlagos minőségű fotónyomatok készíthetők erre a papírra.

Idézet

sőt megismerkedtek a környezet kímélés szókapcsolattal

Ebben az esetben a "környezetkímélés" egy szó.  Éppen a szókapcsolat miatt.  :D

A "kellékanyag-újrahasznosítás" pedig kötőjel...  :]

#55 Felhasználó inaktív   Jani27 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 204
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 09. 14:27

Idézet: Zsul - Dátum: 2005. márc. 7., hétfő - 7:36

Rendelt már valaki a dvdrohlinge24.com-ról ???

Eddig még nem, de nézegetve az árakat, elgondolkodtam rajta. Egy próbát akkor is megér, ha az első nyomat után kidobom a teljes készletet. Négy patron kerül náluk éppen annyiba, mint itthon egy 1 db.

#56 Felhasználó inaktív   Coke 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 09. 15:48

Idézet: Zsul - Dátum: 2005. márc. 9., szerda - 14:36

Szia.

A fej élettartama elég nagy, abban az esetben ha kis odafigyeléssel karbantartja az ember.

1. Időnként csináltass a nyomtatóval fejtisztítást. Ez sok tintát eszik, de a 21-es patron nem valami nagy összeg...
2. Ne hagyd beszéradni a fejet, legaláább kéthetente tisztítás, vagy pár sor nyomtatása mindegyik szinnel.
3. Ha mégis beszáradna: Állítsd a fejet egy olyan tálba aminek az alján kb. 2 cm-nyi 60 C vizet teszel, abba pedig egy zsebkendőt és arra rakd a fejet. Hagyd ázni 5-6 percet, majd ismételd meg. Utánna alkohollal töröld át (a fejet, ne a torkodat) és így jó esélyel használhatod tovább...

Remélem segítettem...

Köszönöm! ;)
Ez tényleg sokat segitett!!

...mert igy legalább kis odafigyeléssel nem kell megint 13ezer bruttóért megvennem a fejet! :respect:

És még lenne egy kérdés!
Sokhelyen olvastam,h a tisztítás eszi a festéket. De mégis mennyit?
Hogyan kell ezt elképzelni? Mondjuk egy patronnal mennyit tisztíthatok? Például 100 szines oldal 10-20 tisztításnak felel meg? És mennyi az ésszerü? És igaz,h a nyomtatók minden bekapcsolásnál megcsinálják ezt maguknak? :confused:  :confused:  :confused:

#57 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 10. 08:20

Hi.

A fejtisztításhoz elhasznált  tinta mennyisége nyomtatónként változik. Ezt néha magától is megcsinálja némelyik nyomtató. A te esetedben nem vészes, mivel a 21-es patron ára elég vicces. Akkor már morcosabb lehetnél ha a 8000 Ft-os HP patronodból kéne kinyomatni a festéket :)
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#58 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 10. 08:22

Idézet: Jani27 - Dátum: 2005. márc. 9., szerda - 14:23

Igen. Már ki is próbáltam és úgy néz ki, nincs vele semmi baj. Összehasonlítottam a Canon HR101 típusú nagyfelbontású papírral. Egy kicsit teltebbek a színek, mint a HR101-nél, és egy kicsit vastagabb  a papír. Mivel én DVD-borítót nyomtatok, ami fólia alá kerül, nincs értelme fotópapírt használni. Egyrészt drága, másrészt fólia alatt semmi különbség nincs a két papír között. Megkockáztatom, hogy fólia nélkül sem akkora a difi, hogy érdemes legyen annyi pént költeni papírra. Teljesen átlagos minőségű fotónyomatok készíthetők erre a papírra.

Ebben az esetben a "környezetkímélés" egy szó.  Éppen a szókapcsolat miatt.  :D

A "kellékanyag-újrahasznosítás" pedig kötőjel...  :]

De a hülyét helyesen írtam... :respect:
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#59 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 10. 08:28

Idézet: Jani27 - Dátum: 2005. márc. 9., szerda - 14:27

Eddig még nem, de nézegetve az árakat, elgondolkodtam rajta. Egy próbát akkor is megér, ha az első nyomat után kidobom a teljes készletet. Négy patron kerül náluk éppen annyiba, mint itthon egy 1 db.

Én már felvettem a kapcsolatot a német céggel, lehet berendelek pár darabot, és ha beválik akkor én is ezt forgalmazom, mert olcsóbb mint az amit én tudok venni. Más kérdés hogy nem annyiba fog kerülni mint a honlapon.. Jó ötlet hogy szállítanak vagy 8 országba, a bibi csak ott van hogy kb 3000 Ft egy <20Kg nemzetközi csomag. Ha azt számolom, hogy rendelek 2 szettet négyezerért meg mégegyszer ennyi a postaköltség akkor nem jó buli, de 20 kilóba belefér szinenként 50 drab is, nekem már lehet , hogy így megéri... Ha lesz valami tapasztalatom akkor megosztom mindenkivel.
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#60 Felhasználó inaktív   Pushy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 505
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 10. 12:32

Idézet: Coke - Dátum: 2005. márc. 9., szerda - 14:48

Köszönöm! ;)
Ez tényleg sokat segitett!!

...mert igy legalább kis odafigyeléssel nem kell megint 13ezer bruttóért megvennem a fejet! :respect:

És még lenne egy kérdés!
Sokhelyen olvastam,h a tisztítás eszi a festéket. De mégis mennyit?
Hogyan kell ezt elképzelni? Mondjuk egy patronnal mennyit tisztíthatok? Például 100 szines oldal 10-20 tisztításnak felel meg? És mennyi az ésszerü? És igaz,h a nyomtatók minden bekapcsolásnál megcsinálják ezt maguknak? :confused:  :confused:  :confused:

Üdv!

A Canon nyomtatói 3-5 féle tisztítási módot ismernek/alkalmaznak. Típus függő, hogy esetenként ez mennyi tinta veszteséggel jár.

A nyomtató figyeli a nyomtatás nélkül eltelt időt, stb. és ez alapján dönti el, mikor milyen mélységben tisztít.

A 4550/4650 szériában elég nagy hulladék tinta gyűjtő van, több tizezer oldalt lehet nyomtatni míg betellik. Ráadásul cserélhető (szervizben) ,nem túl nagy költséggel, és a mechanika is strapabíró.

Egyre viszont nagyon vigyázz!!! Az utántöltött tinta hamarabb megeszi a fejet, mint az eredeti. Ennek vannak elő/jelei. Ha a sorok elejére/végére ferde színes csíkokat nyom, vagy soronként homogén teli csíkokat nyom, vagy szabályos helyközzel csíkosan nyom, stb, akkor AZONNAL ki kell venni a fejet, és nem erőlködni vele, hátha megjavul. NEM FOG MEGJAVULNI, SŐT ZÁRLATOS LESZ, és ELFÜSTŐL MIATTA A NYOMTATÓ ELEKTRONIKÁJA. Jelen pillanatban már nem is lehet rendelni ilyet, de ha lehetne sem tudnád megfizetni (közel 100ezer pénz).

A fej élettartama kb 2000oldal (5% fedettséggel) ill. 1 év. Legalábbis a Canon szerint.

Pushy
"Mi neck vedelnis es't!"
Asterix (ford. Tímár György)

Téma megosztása:


  • (149 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó