HWSW Informatikai Kerekasztal: XP nem telepít hálózati nyomtatót - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

XP nem telepít hálózati nyomtatót Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   PER 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 71
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 27. 09:57

Üdv,

telepítettem egy HP hálózati nyomtatót a hálózatba.
A Nem XP-s gépek látják és minden szuper. 1db másik XP-s gép van (szerver), azon is működik.
Viszont egy másik XP-s gépnél nem tudok semmilyen hálózati nyomtatót telepíteni.
A nyomtatót látja, meg felismeri, de amikor véglegesíteném a varázslóban a nyomtatót, akkor azt írja, hogy a nyomtatóillesztő telepítése nem történt meg.
Se manuálisan, se sehogy nem engedi.
Már áttettem a gépeket azonos munkacsoportba is.
A gyári lemeze sem bírja telepíteni. Végzetes hibával elszáll.

Futott már valaki bele a hibába? Mi a megoldása a dolognak (win újonnan telepített, nincs víruskergető, se semmi tiltás sehol. SP3-as)?

#2 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 28. 23:55

Nem kéne erőltetni 2016-ban azt az xp-t...

Milyen nyomtató, milyen driver? stb...
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#3 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 29. 05:31

Üzenet megtekintéseIdézet: PER - Dátum: 2016. 09. 27. 09:57

1db másik XP-s gép van (szerver), azon is működik.
Viszont egy másik XP-s gépnél nem tudok semmilyen hálózati nyomtatót telepíteni.
...
A gyári lemeze sem bírja telepíteni. Végzetes hibával elszáll.

XP-t tényleg el kéne felejteni, pláne szerveren nem értem az XP-t. A megoldást mindenképp ott kéne keresni, hogy a gyári lemezzel sem telepíthető, ki kéne deríteni a végzetes hiba okát. Nem zárható ki, de nem valószínű, hogy hiányzó DLL vagy hasonlók, mert akkor azt írná ki a telepítő.

Esetleg kézzel lehetne kitallózni a nyomtatódriverből az inf-et új hardver hozzáadása, saját lemez módszerrel, hátha úgy feltelepíthető.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#4 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 09. 29. 20:58

Üzenet megtekintéseIdézet: PER - Dátum: 2016. 09. 27. 10:57

telepítettem egy HP hálózati nyomtatót a hálózatba.


Ja, gondolom a varázslójával, vagy mikorhogy. Típust véletlenül se írd le, meg hogy mit mókoltál. IP alapú nyomtatót és portját tudod miképpen kell hozzáadni? Megosztva, többi gép miképpen látja? NTLM1-2 megy? Ha nem a nyomtatók közt adod hozzá, hanem parancssorból \\ipcím-mel?
Make love not Wor.

#5 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 09. 29. 20:59

Üzenet megtekintéseIdézet: VKP - Dátum: 2016. 09. 29. 00:55

Nem kéne erőltetni 2016-ban azt az xp-t...


Ma én is azzal játszottam. Cégnél. Mer jóaz. És volt Celeron 1100, 512 mega RAMmal. Csak fizessék ki...
Make love not Wor.

#6 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 10. 02. 13:45

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2016. 09. 29. 21:59

Ma én is azzal játszottam. Cégnél. Mer jóaz. És volt Celeron 1100, 512 mega RAMmal. Csak fizessék ki...

mennyémáinnen...
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#7 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 10. 02. 18:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2016. 09. 29. 20:59

Ma én is azzal játszottam. Cégnél. Mer jóaz. És volt Celeron 1100, 512 mega RAMmal. Csak fizessék ki...

Mazohizmus foreva. Mondjuk ezen az XP elmegy, de SP3-mal már nyögvenyelős, mert annak 1 giga RAM ajánlott, megy alatta is, csak swapelni fog, mint állat, ha virnyákkergető is van rajta, vagy böngészésre kerül a sor, akkor meg használhatatlan egy ilyen gép. Szerintem a YouTube 480p-s videói is akadnak rajta, bár az videókártya függvénye is lehet, a 240-360p reálisabb. Ilyen acélos gépnek a szeméttelepen a helye, nincs értelme nyomtatózni meg hálózati megosztásosozni rajta. Ha meg az ember kihívást keres, akkor valami jó féle minimálépítkezős Linuxot kell ráheggeszteni, Arch, Gentoo/Sabayon, vagy Ubuntu-minimal/Debian valami kisebb DE-vel (Xfce vagy LXDE) vagy csak WM-mel (IceWM, *box, jwm, fwm, i3wm, awesome, frankenwm, stb.), azon talán lehet csapatni Firefoxszal is (max 1-2 tab + NoScript), a YouTube-ot meg Flash nélkül MiniTube-bal, vagy SMTube-bal, vagy mpv/youtube-dl párossal, az Office-ból elmegy rajta a LibreOffice, de 512 mega RAM mellett akkora swaphegyekkel, hogy az ember haja kihullik. Már 1 giga RAM-os gépet is elég tarkónlövés használni ettől négyszer erősebb proci társaságában.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#8 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 10. 03. 00:25

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2016. 10. 02. 18:19

Már 1 giga RAM-os gépet is elég tarkónlövés használni ettől négyszer erősebb proci társaságában.

1 giga RAM-on viszont bármi elmegy (nem csak MATE, Cinnamon, Phanteon, de KDE, Unity is), de a Win7-10 meg a KDE/Unity 2 giga alatt használhatatlan, plusz a sokfüles böngészés, meg a vírusirtós és VoIP-s bloatware-ek miatt min. 4 giga ajánlott átlag felhasználásra, nem átlagra (virtuális gépezés, fejlesztés, nagyobb képekkel dolgozás) min. 8 giga. Procinál viszont nem tudom, hogy mi az a minimum, ami még átlag felhasználásra használható, de min. 2 magos, meg valami tisztességes L2/L3 cache-sel

Szerkesztette: Raynes 2016. 10. 03. 00:27 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#9 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 10. 03. 07:23

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2016. 10. 03. 01:25

Procinál viszont nem tudom, hogy mi az a minimum, ami még átlag felhasználásra használható, de min. 2 magos, meg valami tisztességes L2/L3 cache-sel


Én i3 alatt nem szívesen, de inkább nagyobb.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó