HWSW Informatikai Kerekasztal: Apeh - HUP - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Apeh - HUP Ha még nem volt, most lesz

#21 Felhasználó inaktív   mocsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.848
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 08. 15:57

Idézet: StillWater - Dátum: 2005. márc. 8., kedd - 12:15

Pontosan pénzügyi területen nem használnék Windows-t a következőek miatt:

Qvara tokmindegy. Jo rendszergazda nagyon toppon tud tartani akarmilyen Win-t, mig egy linux hype-olo de bena piszkosul el tud cseszni dolgokat Linuxos gepeken, es SEMMIT sem szamit, hogy penzugy, katonasag vagy kutato intezet. Mindhez ugyanugy kell hozzaalni policyk teruleten es akkor nem lesz baj.

Szerkesztette: mocsi 2005. 03. 08. 15:58 -kor

Where you come from... is gone.
Where you thought you were going to... were never there.
Where you are ain't no good, unless you get away from there!

#22 Felhasználó inaktív   MADár 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 188
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 08. 21:48

Idézet: StillWater - Dátum: 2005. márc. 8., kedd - 15:57

Igazándiból itt van a kutya elásva. Ha egy rendszert aszerint építenek fel hogy a /sogor/koma/rokon/haver mihez ért és nem aszerint hogy az adott célra melyik megoldás a legalkalmasabb, költségarányosabb, termelékenyebb, biztonságosabb, stabilabb akkor menet közben adódnak azok problémák melynek kiküszöbölése késöbb már sokkal problémásabb illetve költségesebb.

Tényleg nem akarok kötekedni, de úgy tűnik az írásodból, hogy nem nagyon mondanál olyan célt, amire a windows alapú rendszer a legalkalmasabb.
Ez egy egyszerű Linux-Windows vita lett, pont olyan mint a C64-C+4, PC-Amiga, Intel-AMD, Nvidia-Ati vérre menő csaták.

Én számítógépes rendszert üzemeltetek, és én azt mondom, hogy középszinten igenis az a legfontosabb, hogy a rendszer karbantartó ember mihez ért jobban. A középszintű feladatokat általában mindkét platformon ugyanolyan jól meg lehet oldani, hogyha a humánanyag precízen teszi a dolgát. A felső szegmensben pedig ahol valóban hatalmas pénzösszegek múlnak a rendszer működésén, ott a rendszer elemeit már nem holmi elvi elkötelezettségek fogják meghatározni.

Az állami szoftverek linuxra való portolása a választás szabadságát adja meg a felhasználóknak (és a rendszerüzemeltetőknek), de ennél aligha többet. Mindkét platformon vannak olyan dolgok amiket könnyebb megvalósítani mint a másikon, és mindkettőben vannak olyan dolgok amikhez könnyebb supportot szerezni mint a másikhoz. Én azt gondolom, hogy aki igazán toppon van, az hibrid rendszert üzemeltet, és tényleg mindig azt használja és ott ahol és ahogyan azt a helyzet megkívánja. De ennek egy bizonyos megtérülésig egyszerűen nincs jelentősége.

#23 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 03. 08. 22:34

Idézet: StillWater - Dátum: 2005. márc. 8., kedd - 15:57

Igazándiból itt van a kutya elásva. Ha egy rendszert aszerint építenek fel hogy a /sogor/koma/rokon/haver mihez ért és

Garanciát vállalnál a jövőre nézve ezzel kapcsolatban úgy hogy bármikor bárki odamehet ezekhez a gépekre és azt telepít fel amit akar úgy hogy esetleg sikeresen lehalaszt valamit?

" Bevallási időszak persze hogy izgis, érdekes módon az elmúlt 5 évben nem volt sem akkor, sem másmikor drámai leállás. ennek ellenére éjjeles ügyfélszolgálatot tartok,"

windows -al mimindent lehet kezdeni pl autóban ülve egy notebook -al gprs kapcsolaton, ami viszont minden további nélkül működik ssh kapcsolódással unix és unix szerű  rendszereknél.


Jó. Megkérdeztünk Linuxosokat is, sokkal kevesebbet tudtak mutatni, vagy amilyen alkalmazás éppen most kellett, az persze Linuxon is rendesen fizetős. Valamint demóverziós sincs. De jöhetsz, csináld azt, amit mi vinózzal, hogy összerakod a hálót, és ha úgy döntenek hogy működik, akkor 2-3 hónap múlva fizetnek, ha nem működik akkor összecsomagol, megsértődik, elvonul. Mert szoktunk mi így is melózni.

Garanciát akármire merek vállani, csak akkor olyan vas legyen, meg úgy van beállítva a szoftver. Kértek ajánlatot úgy gépre, hogy maximum 15 perces kiesés lehet, volt ott duálgép, loadbalance, amit csak akarsz. Árán meglepődtek, mert sokat akart a szarka, csak fájt a feje a szarkalánynak :-)

Vindózzal ugyanazt megcsinálom, terminálhoz ott sem kell nagyon nagy sávszél, de ezt a fajta supportot nem fizeti ki senki, ha autózom, akkor autózom, ha megyek valahova akkor ne tartsanak fel faszságokkal.

De gyere, csináld meg mondjuk azt Linux cuccal, hogy cég új kliensoldali vírusölőt kap, aztán fel kell tolni jó sok gépre.

Ha nagyon durvák akarunk lenni, akkor terminálszerver, vékonykliens. Arra bármit bevállal az ember, ha vas elromlik elég levenni másikat a polcról, szerverből meg redundáns módszer, felőlem jöhet árvíz is. Olyat is láttunk, fél méter víz, nem redundáns szervernek semmi baja nem lett. Bár ez inkább a mázli kategória, viszont desktop gépekben pár lapos Maxtor HDD kivételével az elmúlt 4 évben semmi meghibásodásunk nem volt. Azért párszáz helyszíni garis gép után már majdnem statisztika :-) ú

Tehát ha vindóz jól be van állítva, akkor az is műxik, ha Linux el van kúrva, akkor azt sem műxik. Ezt kellene már felfognod, mert a cégnél van nemtom hány vindóz szerver, de kollégasrác az elmúlt 10 évben 10 szem ipari szopásra emlékszik. Azóta úgy mennek. Én desktopok terén 1 szem szopásra emlékszem, amire aszonta, hogy vindózbazmeg. Ennyit viszont a Linux is produkál simán.
Make love not Wor.

#24 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 03. 08. 22:39

Idézet: MADár - Dátum: 2005. márc. 8., kedd - 21:48

Az állami szoftverek linuxra való portolása a választás szabadságát adja meg a felhasználóknak (és a rendszerüzemeltetőknek), de ennél aligha többet. Mindkét

Amúgy hajrá, lehet meggyőzni a szoftvereseket, hogy nyomuljanak Linuxon is. Eleve egy rendes számlázó, raktárkezelő, valamint faxprogramot nem találtam...

Másrészt aki Linuxon kavar, az alapban ingyen akar mindent, amint fizetünk a Linuxos szoftverért, már az MS lehet, hogy jobban jön ki árban. Aztán akkor a telepítés. De ha vállalsz Linuxos melókat, akkor szóljál bátran, otthoni userek szeretnének desktopra is, eddig nem találtam rá embert. Jelentkezni nálam, engem megvett az MS kilóra :-)
Make love not Wor.

#25 Felhasználó inaktív   II|II 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 27
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 28. 20:16

Idézet: Jahno - Dátum: 2005. márc. 8., kedd - 23:39

Amúgy hajrá, lehet meggyőzni a szoftvereseket, hogy nyomuljanak Linuxon is. Eleve egy rendes számlázó, raktárkezelő, valamint faxprogramot nem találtam...

Másrészt aki Linuxon kavar, az alapban ingyen akar mindent, amint fizetünk a Linuxos szoftverért, már az MS lehet, hogy jobban jön ki árban. Aztán akkor a telepítés. De ha vállalsz Linuxos melókat, akkor szóljál bátran, otthoni userek szeretnének desktopra is, eddig nem találtam rá embert. Jelentkezni nálam, engem megvett az MS kilóra :-)

Normális faxprogram? HylaFAX, ennél többet már nem igazán lehet kínálni ebben a témában...

Magyar raktárkezelő program Google szerint:
- X-raktár II (98-óta van)
- Számlázó-Raktárkezelő Linuxra
- Lafi Soft (megesik, hogy a Linuxos verzióért kevesebbet kérnek)

S egy kicsit más:
Open for Business

Nem bonyolult Linuxot telepíteni - személy szerint egyszerűbbnek tartom, de ízlések és pofonok. Pár kliens gép esetén úgyis gyakorlatilag egy image fájl felmásolása az egész...

#26 Felhasználó inaktív   mocsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.848
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 28. 20:21

Idézet: II|II - Dátum: 2005. márc. 28., hétfő - 20:16

Nem bonyolult Linuxot telepíteni - személy szerint egyszerűbbnek tartom, de ízlések és pofonok. Pár kliens gép esetén úgyis gyakorlatilag egy image fájl felmásolása az egész...

Normális Desktop környezetre való globális és lokális érvenyű központi policy buzerátor linux alá? Jha hogy kereskedelni termék a'la Sun és Novell? Ez van (vagyis nincs)
Where you come from... is gone.
Where you thought you were going to... were never there.
Where you are ain't no good, unless you get away from there!

#27 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 03. 28. 23:48

Idézet: II|II - Dátum: 2005. márc. 28., hétfő - 20:16

Normális faxprogram? HylaFAX, ennél többet már nem igazán lehet kínálni ebben a témában...

Magyar raktárkezelő program Google szerint:
- X-raktár II (98-óta van)
- Számlázó-Raktárkezelő Linuxra
- Lafi Soft (megesik, hogy a Linuxos verzióért kevesebbet kérnek)

S egy kicsit más:
Open for Business

Nem bonyolult Linuxot telepíteni - személy szerint egyszerűbbnek tartom, de ízlések és pofonok. Pár kliens gép esetén úgyis gyakorlatilag egy image fájl felmásolása az egész...

Könyörgöm, Hylafaxot használod, vagy soroljam a bugjait, amit sorban beszívtam?

X-Raktárnak egy időre ha jól tudom megállt a fejlesztése, csak azért mert kolléga reggelte, és meg kellett herélni a forrást, hogy tovább működjön.

http://www.gekkoteam...tar/arlista.php

Ha összeadod az árakat, akkor ezt a tudást 80 rugóért egy vindózos program jól tudja, és bevált.

Számlázóra amit használok azt lassan kezdem kinőni, évi 8ezer pénz, korrekt.

Google találatok meg nyaff, majd amikor használod, akkor kiderül. És ezt megírtam vindózos fórumra is, elég nehéz normális progrtamot találni, vindózosban válogathatok, abból is kidobtam vagy 3-at ilyen 10-20ezres kategóriában...

Lafisoft-félét Guga nyomassa, majd meglesem nála. Eccer.

De Hylafaxnak a kurva annyát, hogy szó nélkül letörölte az összes faxomat.
Make love not Wor.

#28 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 03. 28. 23:59

Idézet: II|II - Dátum: 2005. márc. 28., hétfő - 20:16

Számlázó-Raktárkezelő Linuxra
- Lafi Soft (megesik, hogy a Linuxos verzióért kevesebbet kérnek)

Ez a kettő ráadásul ugyanaz :-)
Make love not Wor.

#29 Felhasználó inaktív   guga 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.431
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 29. 04:43

Idézet: Jahno - Dátum: 2005. márc. 28., hétfő - 23:48

Lafisoft-félét Guga nyomassa, majd meglesem nála. Eccer.

:down:  köcsög cég, vagy 20X telefonáltam nekik, hogy kéne a progi, mert indulnánk a céggel, baxtak ránk, ennek ellenére elindítottuk próbaképpen a progijukat, amit ingyen lehetett használni bizonyos korlátokon belül. Szopás volt vele, összeomlott és nem tárolta az ügyfelek adatait, kibaxtuk. Vettünk egyet helyben és most az szaladgál, de az is katasztrófa, mert a 2004-es számlákat már nem tudod benne visszanézni. Kérdeztük a fejlesztőket, hogy mi a szitu ilyenkor, mert van még ezernyi baki benne.

Erre azt válaszolták, hogy nem tudnak mit mondani, mert kirúgták a fejlesztőt és azóta megálltak a Linux platformmal és már nem is tervezik folytatni :down:  ez egy általános trend Linuxos progik terén sajnos.

2003 ősze óta használok UHU Linuxot, már soha többet nem fogok visszaállni Windows-ra, számomra magánfelhasználás és céges szinten is bizonyított, hogy nem érdemes görcsölni winnel, ezerszer biztonságosabb a Linux.

Ennek ellenére azt mondom, hogy a win felhasználóbarátabb és rugalmasabb minden téren, képlékenyebb, mert 99%-ban azt használják.

Nekem eddig bármilyen gondom akadt, embert nem találtam a környéken, aki hozzá tudott volna szólni. Ez a mai napig így van, napokban is volt gondom bőven és tudom, hogy ha win lett volna a céges vasakon, akkor nem kérdeztem volna senkitől semmit, hanem rendbeszedem magam. De 20 embert kellett felhívnom és mind a 20 mást mondott.

Egyértelműen egységesebb a kép windows alatt, a Linuxos fejlesztők meg fejlesztenek ugyan, de ki a megmondhatója, hogy abból te mit tudsz használni?

Csak egy egyszerű probléma: megtetszik egy program és szeretném kipróbálni, lehúzod és kiderül, hogy a telepítő nem tud vele kezdeni semmit, mert nem UHU-ra optimalizált csomag. Konsolban szépen ./configure, make, meka, muka és meg sem mukkan csak error hegyek, majd a readme jelzi, hogy látogass el ide és ide, töltsd le, másold be oda, szerkeszd a file-t és a blábláblá, rákattintasz a linkre és 404. Kapóggyad be, a 20. ilyen error no make file után visszavágyok a fjordokhoz, hogy win alatt csak elindítom és slusz-passz már lehet is használni.

#30 Felhasználó inaktív   nondebr 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 03. 29. 08:48

:reklamacio: Köztünk legyen mondva, én azonnal kifordulnék egy olyan könyvelőirodából, ahol a Gizikék az adóívek nyomtatása közben vígan interneteznek!

Egyébként a fő nyűgöm nekem is az, hogy az én pénzemen egy egyszerhasználatos (mivel az ABEV2006.EXE már biztosan más lesz) hummit kényszerítenek rám.
A "pogromozói oskolában" (anno KLTE, Debrecen) a pofaszőr urak nekünk azt tanították, hogy a legjobb alkalmazás (és NEM program) az, amelyiket minimális módosítással bárhol, bármikor fel lehet használni. Ezzel időt és pénzt takarítunk meg. Mivel az APEH is valamilyen adatbáziskezelő rendszerrel dolgozik, logikusabb lett volna egy egyszerűsített formot kiadni a T-szügyfeleknek. Ellenberger mikorszopsz (állandóan) féceszben leprogramozták a papíralapú nyomtatványcsomagot. Valamint felállítottak egy külön csoportot, akik azt ellenőrzik, hogy a villanypapír helyesen van-e kitöltve. A tartalmi-számszaki ellenőrzést természetesen megint mások végzik. ( tudjátok, a kurva a merciben, mellette a professzor a Trabanttal)
Jahno! A PC-MSWIN rendszer nem is olyan ócsó! Sőt! Az US Government Informatik News (gy.k.: Usa közigazgatási informatikai lapja) készített egy összehasonlítást, mi mennyibe kerül. Nos, a Dell-szerver Win2003+5user licenszes páros pontosan kétszer annyiba (12840 US dollár) került, mint az Apple Xserver MacOsXserver+korlátlan user (pontosabban 256ezer! user) licenszes összeállítás (6415 US dollár). A MacOsX alá NEM KELL Külön tűzfal, víruskereső. A beépített rendszer jelen ismeretek szerint szinte bombabiztos. Root-password ismeretének hiányában CSAK az adott munkaállomás éppen aktív userét lehetne támadni, HA átjutna a behatoló a szerveren. De, mivel nem ismeri a server root-passwordját (mert ki az az idióta rencergizda, aki a szerveren aktív root-accountot hagy?), így kaqkk. A maradék pénzből veszel egy másik Xservert, és redundánsan használhatod. Dupla biztonság. A munkaállomásokon futtathatsz Virtual PC-t vinedózerrel. Ja, a macintosh-okhoz GYÁRI TARTOZÉK a MacOsX. A géppel adják.  Akkor mitől is "ócsóbb" egy Winpéjcé? Mert, ugye, egy könyvelőirodában azért illik legalább márkás gépeket, és legális szoftvereket használni. (Én is elhajtottam az egyik vízvezetékszerelőt, mikor a fürdőszobai csaptelephez elővette a teszkógazdaságos űbergagyi csőfogót).
:D

#31 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 03. 29. 09:16

Idézet: nondebr - Dátum: 2005. márc. 29., kedd - 8:48

:reklamacio: Köztünk legyen mondva, én azonnal kifordulnék egy olyan könyvelőirodából, ahol a Gizikék az adóívek nyomtatása közben vígan interneteznek!

Marhaság. Ahol internet van, ott megkönnyítik az életed. Tudod mennyivel eccerűbb havonta kapni egy táblázatot, hogy kinek/mennyit kell utalni, mint faxolgatni, nem olvasható, odamenni, postázni, izébizé? Hiányzik egy számlamásolat, akkor pdf-ben átpatintod, mehet tovább a meló.

Így Outlookban csak leszűkítem, hogy honnan jöttek a levelek, kötelezettségek, aztán 2 évre visszamenőleg ott a statisztika a cégem kiadásairól. Haladjunk a korral :-)

Ráadásul az APEH kötelezte is némelyik céget internetes kapcsolatos bevallásra ugye...
Make love not Wor.

#32 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 03. 13:56

állítolag van megoldas az abev linuxos futtatasara, csak éppenhogy mikor az ember a hogyan utan erdeklodik mély kuss van. Ha jol emlékszem valami K betus kozségben lett megcsinalva. ha igaz...
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#33 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 07. 09:26

Hi

SZERK: Nem aktuális.  :)

Üdv
szabi

Szerkesztette: szabi 2009. 02. 07. 09:50 -kor

az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#34 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 07. 20:34

Milyen érdekesek az ilyen régi topikok. Imádom mikor egy ilyen előkerül  :cool:
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó