HWSW Informatikai Kerekasztal: Miro PCTV Pro II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Miro PCTV Pro II.

#41 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 08. 10. 12:11

Idézet: wpepi - Dátum: 2005. aug. 10., szerda - 13:05

De a legjobb akkor is klasszikus kétpaneles PCTV Pro  :D (az amin ott van az I2C busz és a videó kivezetés is)

Én csak a sima kétpaneles verziót ismerem, na annak pönge képe van!
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#42 Felhasználó inaktív   wpepi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.825
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 10. 12:17

Idézet: Mykee - Dátum: 2005. aug. 10., szerda - 13:11

Én csak a sima kétpaneles verziót ismerem, na annak pönge képe van!

A tieden ki van vezetve a tuner videó kimenete (a kártyán van egy Composite videó ki mellyel a tuner jelét lehet a DC30 belső videó bemenetére kötni)?

#43 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 10. 14:08

Na ez jó kérdés... A tüskesorokra gondoltál a tetején? És ha ki is menne, mivel kötném össze a DC30-cal? a CD kábellel?  :confused:
Van rajta egy hármas és egy kettes tüskesorú csati.
A honlapomon a Pinnacle PCTV 2. generáció első képén nézd meg!

Szerkesztette: Mykee 2005. 08. 10. 14:13 -kor

Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#44 Felhasználó inaktív   wpepi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.825
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 10. 15:01

Idézet: Mykee - Dátum: 2005. aug. 10., szerda - 15:08

Na ez jó kérdés... A tüskesorokra gondoltál a tetején? És ha ki is menne, mivel kötném össze a DC30-cal? a CD kábellel?  :confused:
Van rajta egy hármas és egy kettes tüskesorú csati.
A honlapomon a Pinnacle PCTV 2. generáció első képén nézd meg!

Az az  :D  A hármas csatlakozó az I2C busz kivezetése ami vezérlési célokra van azaz kívülről más kártyával is vezérelheted a tuner-t. A másik kettes meg egy normál Composite kimenet ahova 75 Ohm-os coax kábellel tudsz rácsatlakozni és pld. a DC30 belső Composite bemenetére rákötni (így elérhető, hogy a DC30 belső videó és audio csatlakozóin közvetlenül az analóg tuner által biztosított normál analóg Composite videót és a hangot átadd a DC30-nak) /vékony, pld. RGB kábelekben használt 75 Ohm-os coax-ból készített átkötés a legideálisabb/ :D

Szerk:
Egyébként ezen a PCTV Pro-n lévő Composite videó kimenetet pont azért rakták oda, hogy a Pinnacle (Miro) capture kártyáival össze lehessen kötni a tuner-t TV műsor rögzítése céljából.

Szerkesztette: wpepi 2005. 08. 10. 15:18 -kor


#45 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 08. 10. 15:21

Na várj!
Egyrészt ilyen kábelt még lehet, hogy nem is láttam, azt se tudom, hogy néz ki. Másrészt ha a Composite kimenetet összekötöm, akkor csak a kép megy át, a hangot is külön kéne átadnom. De mivel az a hangkártyába megy... És a DC30-cal hogyan vezérelem a PCTV-t? Az I2C-t hová kell kötni?
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#46 Felhasználó inaktív   wpepi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.825
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 10. 15:42

Idézet: Mykee - Dátum: 2005. aug. 10., szerda - 16:21

Na várj!
Egyrészt ilyen kábelt még lehet, hogy nem is láttam, azt se tudom, hogy néz ki. Másrészt ha a Composite kimenetet összekötöm, akkor csak a kép megy át, a hangot is külön kéne átadnom. De mivel az a hangkártyába megy... És a DC30-cal hogyan vezérelem a PCTV-t? Az I2C-t hová kell kötni?

Látom nem érted  :)  A Composite videót egy kutya közönséges 75 Ohm-os coax-al kötöd össze természetesen azért említettem az RGB kábelt mert ott az R, G, B alapszínek külön coax-on mennek és ez a kábel igen vékony ezért könnyebb kezelni. Persze használhatsz normál vastagságút is (azt ami az antenna kábel) csak abból a vastagsága és merevsége miatt nehezebb összekötő kábelt készíteni. A csatlakozó amit a kábelre kell forrasztani meg sima 2 pines (olyan mint amit az alaplapi tüskékre dugunk /RESET, speaker, HDD led, stb. azaz ilyen csatlakozót kell a kábel két végére forrasztani/).
A PCTV Pro-ból kivezetet hangot meg egyszerűen ráteszed egy minimum 2 áramkörös kapcsolóra (a bal és jobb csatorna miatt) (vagy egy relére aminek a vezérlését kihozod az előlapra egy tetszetős arretáló nyomógomb vagy kapcsoló formájában) onnan meg elvezeted a DC30-hoz és a hangkártyához egyaránt.
Amikor a DC30-al szeretnél TV műsort rögzíteni akkor egyszerűen átkapcsolod a Tuner audio kimenetét a DC30-ra ha meg már nem kell akkor meg vissza a hangkártyára. Ha a DC30 belső audio kimenetét is rákötöd a hangkártya valamelyik belső bemenetére (pld. CD in) akkor ha a DC30 hangkártyája az aktív a Windows-ban akkor a hangkártyán keresztül tudod monitorozni a DC30 által rögzített hangot ha aktiválod azt a bemenetet amire rákötötted a DC30-at és így nem kell DC30 külső hangkimenetét használni monitorozás céljából.

Az I2C busz meg egy feature amit ki lehet használni ha külső vezérlést szeretnél vagy ha van olyan multimédia kártyád ami képes I2C buszon más multimédia kártyát vezérelni.

Remélem érthetően fogalmaztam.  :)

Szerk:
De ha nem tetszik a kapcsolós, relés audio átkapcsolás akkor meg lehet olyat is, hogy valahova kihozod jack aljzatok formájába a három pontot és jack csatlakozóval ellátott rövid  kábellel egyszerűen azt a két pontot kötöd össze ami éppen kell (mint a régi kézi kapcsolású telefonközpontoknál)  :)
Vagy lehet valamilyen sorkapocs is kihozva amire a megfelelő kapcsolást előidéző csatlakozó rányomásával végbemegy az átkötés. Ebben az esetben két előre "kódolt" csatlakozód van amiből az egyik a DC30-ra köti a másik meg a hangkártyára

Szerkesztette: wpepi 2005. 08. 10. 16:05 -kor


#47 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 08. 10. 16:13

Na így már tisztul a kép. :)
Szóval a DC30-ra rá tudom kötni a két tüskén keresztül a bemenetet. Következő kérdésem: a DC30 vezérlőprogiján hol választom ki, hogy belső bemenetet használjon S-Video és RCA helyett?
Miközben átmegy a DC30-ba a kép, attól én még látom a tévéprogiban?
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#48 Felhasználó inaktív   wpepi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.825
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 10. 18:36

Idézet: Mykee - Dátum: 2005. aug. 10., szerda - 17:13

Na így már tisztul a kép. :)
Szóval a DC30-ra rá tudom kötni a két tüskén keresztül a bemenetet. Következő kérdésem: a DC30 vezérlőprogiján hol választom ki, hogy belső bemenetet használjon S-Video és RCA helyett?
Miközben átmegy a DC30-ba a kép, attól én még látom a tévéprogiban?

A videó és az audio bemenet átkapcsolása internal-ra a miroVIDEO Capture programban valamint a driver input vezérlő paneljén azaz a "DC30 series Video Input" nevű panelon lehetséges (ott ahol a pixelarány, szinkronstabilizátor, fényerő, kontraszt, élesség, stb. állítható). Itt az Input lenyíló menüből kiválasztod az internal-t és ezzel át is kapcsol (ha ezt a panelt használod akkor az audio bemenetet a hangerőszabályzó panel record paneljén tudod internal-ra kapcsolni /a mute-ot bekapcsolod az external-ra így az internal bekapcsol azaz mute off lesz az internal bemeneten/)
Természetesen közben nézheted a TV programban is a TV-t (a tuner bekapcsolása után a kimeneten akkor is ott a videójel ha nem kötöd össze semmivel azaz most is aktív a PCTV belső composite kimenete).
Annyit viszont tudnod kell, hogy hardware-es overlay ablak csak 1db lehet egyszerre azaz ha a DC30 van overlay-ra kapcsolva akkor a TV programban a képet preview módra kell kapcsolni (persze fordítva is azaz ha a DC30 preview akkor a TV program mehet overlay-ba)

#49 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 08. 10. 19:09

Köszi a technikai segítséget! Már csak a megvalósításig kell eljussak. Mert még mindig WDM drivert használok...
Ilyen bemenet volt a DC10-esen? És csatornát hol váltok, ha csak a DC30 megy?  :confused:

Szerk: közben megtaláltam az Internal videobemenetet a WDM driverben.  :up:
Már csak ilyen kábelt kell szerkesszek. Hol találok hozzávalókat? Mert elektronikai boltok már nemigen találhatóak.

Szerkesztette: Mykee 2005. 08. 10. 19:14 -kor

Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#50 Felhasználó inaktív   wpepi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.825
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 10. 22:27

Idézet: Mykee - Dátum: 2005. aug. 10., szerda - 20:09

Köszi a technikai segítséget! Már csak a megvalósításig kell eljussak. Mert még mindig WDM drivert használok...
Ilyen bemenet volt a DC10-esen? És csatornát hol váltok, ha csak a DC30 megy?  :confused:

Szerk: közben megtaláltam az Internal videobemenetet a WDM driverben.  :up:
Már csak ilyen kábelt kell szerkesszek. Hol találok hozzávalókat? Mert elektronikai boltok már nemigen találhatóak.

Hogy a DC10-esen volt e azt nem tudom. Csatornát továbbra is a TV programmal váltasz. A TV programot továbbra is el kell indítani mivel az vezérli a tuner-t csak a felvételt nem a gagyi software-es lehetőséggel készíted hanem a hardware-es MJPEG capture kártyával. Egyébként az I2C busz pont azért van kivezetve, hogy ha erre egy mikrokontrolleres vezérlést kötsz akkor nem kell külön elindítani a TV programot mivel külön hardware-el vezérled a tuner-t  :) 

Kábelnek tulajdonképpen bármilyen 75 Ohm-os coax jó azaz a sima antennakábel is használható. A vékony kivitel azért jó mert jól hajlítható valamint könnyebb szerelni mint a hagyományos coax-ot. Csak akad nálad valamelyik fiókban egy egyszerű fapados videokábel amit fel tudsz használni hiszen csak pár centi kell (pld. kiszuperált SCART kábel, stb.) Csatlakozónak meg jó pld. egy kettévágott 4 pines CD audio csatlakozó, stb.

#51 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 08. 11. 06:16

Na egy CD csati kettévágva még akadna, de hogy egy koax kábelt dugjak ebbe... Elsőre furcsának hangzik...  :think:

Szerkesztette: Mykee 2005. 08. 11. 06:20 -kor

Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#52 Felhasználó inaktív   wpepi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.825
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 11. 06:41

Idézet: Mykee - Dátum: 2005. aug. 11., csütörtök - 7:16

Na egy CD csati kettévágva még akadna, de hogy egy koax kábelt dugjak ebbe... Elsőre furcsának hangzik...  :think:

Kihúzod az érintkező nyelvet a műanyagból (egy kis műanyag patent van amit finoman fel kell emelni és akkor kijön a belseje) majd az egyiket a blankolt kábel középső eréhez a másikat meg az árnyékolásra forrasztod a forrfüles végén. Ha kész akkor visszadugod a foglalatba és már kész is.

#53 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 08. 11. 07:04

Köszi a kimerítő segítséget! Megpróbálom majd mecsinálni, ha lesz egy páka a közelben. :respect:
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#54 Felhasználó inaktív   dragonkiller 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 16. 11:08

Sziasztok!

Csak egy megjegyzés és egy kérdés:

Láttam, hogy sokan írjátok, hogy az aktiválás (MPEG2) 5EU-ba kerül. Nekem otthon nincs internetem, így a következő dolgot tudtam csinálni:
Miután ráklikkeltem az 'Activate MPEG2...' gombra, észrevette, hogy nekem nincs internetem, így kiírt pár adatot (serial és passport számok) valamint egy címet, ahol az unlock-olást el lehet végezni. (Azt hozzáteszem, hogy lehet, hogy akkor is ezt csinálja, ha van NET csatlakozás - nem tudom.)
Felmentem a megadott címre, ahol bertam a serial-t és a passport-ot, cserébe kaptam egy oldalt, ahol ki kellett jelölnöm, hogy az MPEG2 aktiválást kérem. OK-ztam, majd Checkout-oltam és kaptam egy serialt, mely az MPEG2 unlock-ra szolgál. Otthon aztán kipróbáltam és működik.
Tehát annak ellenére, hogy 5EU-s árat ír, nem kért semmit (számlaszám, kártyaszám, stb...)

Kérdésem az, hogy ezt Ti is kipróbáltátok-e végig, vagy az 5EU-s ár rettentett el benneteket? Esetleg elképzelhető, hogy bizonyos idő elteltével az MPEG2 ismét inaktívvá válik?

Amúgy nekem az 5.9 es van fent (ezt mellékelték a kártyához) és azon kívül, amit a 'Tv tuner kártya van amelyik jó?' témában leírtam a mai napon (hang), nincs vele problémám.
--<<Dragonkiller>>--

#55 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 16. 11:16

Nem, mi a másik utat választottuk: a Pinnacle Studio 9 bármelyik kiadását (Trial, QStart, full) felteszed, és máris ingyen van az MPEG-2 aktiváció. ;)
Ezután meg kell keresned a 999999.pf2 fájlt és jó helyre eltenni. Ugyanis az aktivált fájlt később is használhatod újratelepítés után. ;)
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#56 Felhasználó inaktív   fordf 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 21. 20:06

Üdv!

PCTV 50i kártya került a gépembe. A "szaki" ezt ajánlotta, azt mondta ezt egyszerű kezelni, telepíteni. Valóban az volt, azonban a csatornák közül csak a királyi egyesnek van hangja,a másik két kereskedelmi nem szól.
Megköszönném ha valaki tudna segíteni, hol lehet ezt orvosolni?
Előre is köszi!

#57 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 11. 21. 21:13

Német beállításokkal kerestesd újra a csatornákat! ;)
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#58 Felhasználó inaktív   Bari 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 61
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 09. 21:43

Sziasztok

Van egy régi Pinnacle PCTV kártya ( távirányitó-s de nincs rajta rádio ) és sehol sem találok hozzá a neten drivert, a kártya hátoldalán a panelon ez a számsorozat szerepel : ROB2D-51009464-4.0, a google rengeteg találatod ad, de driver letöltését seho sem találtam. Nézelödtem a www.pinnaclesys.com-on is, de nemtudtam beazonositani a kártyához melyik drivert szedjem le, ezek a mostani jelölések teljesen mások mint régebben,  az ftpjükön meg egyáltalán nincs fent driver, vagy csak nagyon idétlen néven :(
Légszi segitsetek honnan tölthetnék le hozzá drivert.

Előre is köszi
Üdv Bari

#59 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 01. 09. 22:09

Azonosítsd be a honlapom szerint:
http://louie.atw.hu
;)
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#60 Felhasználó inaktív   zupa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 41
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 11. 14:17

Idézet: Mykee - Dátum: 2006. jan. 9., hétfő - 22:09

Azonosítsd be a honlapom szerint:
http://louie.atw.hu
;)

Szia Mykee!

Az egyik kollégám most kínált nekem egy PCTV pro-t eladásra. Az oldaladon található képek alapján negyedik generációs, "brummogós" kártya.

Miről kapta ezt a nevet? Mit jelent hogy brummog?

Nekem elsődlegesen arra kéne a kártya, hogy az otthoni video8-as kazettákat DVD-re véssem. A TV- és rádió tuner számomra másodlagos.
Érdemes megvennem a kártyát, vagy inkább felejtsem el.

Előre is köszi a választ.

Üdv:
Ricsi

Téma megosztása:


  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó