HWSW Informatikai Kerekasztal: Kártyatopic - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Kártyatopic Az ördög bibliája Értékeld a témát: -----

#51 Felhasználó inaktív   Netmaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.140
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 26. 02:52

Idézet: Satriani - Dátum: 2005. júl. 25., hétfő - 22:56

Akinek van lehetősége, tanulja meg az ultit, nagyon agyas és élvezetes játék.

Aki meg csak franciakártyához jut, az tanuljon bridzsezni :).

Szerkesztette: Netmaster 2005. 07. 26. 02:53 -kor


#52 Felhasználó inaktív   Tomi Filth 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.493
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 27. 00:27

Idézet: Satriani - Dátum: 2005. júl. 25., hétfő - 21:56

Hétvégén ultiztunk :cool: Hárman játszottunk (Öcsém, egy barátom + én), velünk volt még a barátunk kedvese, tanulgatott. Elkezdtük este 9 körül, hajnal fél 5-kor hagytuk abba, mert elálmosodtunk a vodkától és a sörtől :D Annyira jól esett, nagyon élveztem. Akinek van lehetősége, tanulja meg az ultit, nagyon agyas és élvezetes játék. Imádom :)

HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ

Legutóbb céges (én nmint újonc szeptembertől)  :D bulin ultiztam egy félórácskát, mingyán nagyopn jól esett a móka, de jöttem elfele, merthát hogy néz az ki, hogy mint friss diplomás ott leülök ultizni a nagyokkal  :p  :D

Eccer össze kellene gyünni valami jó kis helyen, osz nyomni az uéltit reggelig! Mit szótok hozzá? Csak össze tudnánk hozni valahogy he!  :D

#53 Felhasználó inaktív   Dorien 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.416
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 27. 19:37

Idézet: Tomi Filth - Dátum: 2005. febr. 11., péntek - 11:45

Merő kíváncsiságból érdekelne a dolog, hogy itt a fórumozók között ki az, aki ismeri ÉS tud is játszani ULTIT! Sztem ennél jobb, igényesebb magyar kártyajáték nincs is, megfelelően kemény és komoly gondolkodást igényel, nemsemmi volt, aki kitalálta!

Ulti - ultimate kedvenc. Ha Győrben valaki játszana, dobjon privit. :cool:
Wherever you go, go with all your heart.

#54 Felhasználó inaktív   Dorien 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.416
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 27. 19:45

Idézet: Satriani - Dátum: 2005. febr. 11., péntek - 11:59

Én nehezen tudok az ultiról beszélni, inkább játszani szeretem :up:

Édesapám tanított meg minket ultizni olyan 8-10 éve, hétvégenként rendszeresen játszottunk. Volt egy zacskó aprópénz ('80-as évek forintjai, fillérjei), azzal játszottunk, 10 filléres alapon.

Egyetem alatt rendszeresen előfordult, hogy az albérletben este hatkor leültünk a konyhába ultizni (forintos alapon, négyen, az osztó mindig pihent), hajnal 4-kor hozta a pék a friss zsömlét, megkajáltunk, és reggel 10-11 körül hagytuk abba, mikor már mindenki majd' elaludt. Közben persze iszogattunk, beszélgettünk, ment a cink, jó volt a hangulat. Imádtuk.

Én nagyapámtól tanultam kissráckoromban. Az öreg délutánonként el szokott vinni a parkba bringázni, ő meg leült a többi nyugdíjashoz verni a blattot. Suliban sokat játszottuk szünetekben, néha még órán is. :)

Idézet

A szabályokról pedig annyit, hogy különböző emberek különféle ismeretekkel jöttek; a vitás kérdéseket előre tisztázni kellett. Jellemző szabályrészletek, amiket sokan sokféleképp ismernek: durchmarsch 6 illetve 7 forintos is lehet; sima passzt ki kell-e fizetni; kontra-rekontra után sokan nem játszanak szubkontrát és "Fedák Sárit"; van, ki úgy jön, hogy a színtelen bemondásoknál is ász-10 sorrendet akar tartani; stb...

Durchmars - 6 Ft
Passz - 1 Ft
Kontra-rekontra-szubkontra-molkontra-hirskontra-fedáksári
Színnélküli durchmarsnál betlihez hasonlóan besorolódik a tizes a kilences és az alsó közé.

Én így tanultam.
Wherever you go, go with all your heart.

#55 Felhasználó inaktív   Dorien 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.416
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 27. 19:56

Idézet: Gandalf - Dátum: 2005. márc. 16., szerda - 19:21

Talonba mióta lehet ászt dobni?  :think:

Felénk tilos..

Már miért lenne tilos?  :eek:
Érdekes és hülye szabály.
Wherever you go, go with all your heart.

#56 Felhasználó inaktív   AndrewBoy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.305
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 27. 21:26

Mi ha 4en vagyunk rendszeresn snapszerozunk, egész éjjel megy a játék, kb 10-12 parti szokott lefutni. Jókat derülünk és visítozunk, mikor valaki egy snapszert megkontráz, mikor esélye nincs, utána csóri meg megy a szőrős bunkóért, mert ugye a parti kezdetén elbukni az egészet ciki;-))

ha többen vagyunk, akkor póker, texas hold'em-t szoktunk tolni, itt nem csak a blöff a lényeg, lehet gondolkodni is kinél vajon mi lehet stbstb... 2-4 Ft alapon játszunk, az utolsó körben viszont már 8 forint a minimum ráhívás. kiosztunk 100 huf aprót mindenkinek, aztán papíron megy a kölcsönadás, írogatás. játék végeztével pedig visszaöntjük a bödönbe az aprót;-) élvezetes game, pár feles és sör után már egész jókat lehet blöffölni;D

Szal snapersz és póker foreva'  :smoker:  :up:

#57 Felhasználó inaktív   Tomi Filth 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.493
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 28. 09:56

Idézet: Dorien - Dátum: 2005. júl. 27., szerda - 19:56

Már miért lenne tilos?  :eek:
Érdekes és hülye szabály.

Felénk is lehet! SŐT!

Különben nem bnyertem volna annyi terített betlit  :D

#58 Felhasználó inaktív   Dorien 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.416
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 15. 11:44

Magyar Ultiszövetség - Kérdőív
Wherever you go, go with all your heart.

#59 Felhasználó inaktív   Tomi Filth 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.493
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 15. 12:21

Idézet: Dorien - Dátum: 2005. aug. 15., hétfő - 11:44


Eznagyon frankó odal, ki is töltöttem  :up:  :respect:

#60 Felhasználó inaktív   hirzel 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 15. 13:28

Hi!

Kb 3 éve ultiztunk barátokkal rendszeresen, majd idén januártól nagy elhatározással belefogtunk a tarokkba, ami bizony némileg összetettebb, nagyobb szellemi felkészültséget igényal, mint az ulti, pedig még csak a Paskievicsnél járunk, ill e héttől fogunk foglalkozni a magas / illusztrált tarokkal. A társaság egy kisebb része viszont a Royal tarokkot sem veti veg.  Kis társaságunk, mely most már akár a 10 főt is elérheti (2 parti is kijön) minden csütörtökön rontja a levegőt a törzhelyünkön (nem reklámozok), kiváló lehetőségnek bizonyul a barátság további elmélyítésére és a munkában megfáradt agy kicsit másirányú megdolgoztatására.
Amikor már az ulti "kevésnek" bizonyul, érdemes elgondolkodni a tarokkjáték szépségein (bár van, ki a bridzs-et részesíti előnyben)

Még néhány érdekes / hasznos cím és link:
http://kamjt.freeweb...noska/info.html
gizmócsöppenés

#61 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 15. 14:45

Idézet: hirzel - Dátum: 2005. aug. 15., hétfő - 14:28

...
pedig még csak a Paskievicsnél járunk, ill e héttől fogunk foglalkozni a magas / illusztrált tarokkal. A társaság egy kisebb része viszont a Royal tarokkot sem veti veg.
...
érdemes elgondolkodni a tarokkjáték szépségein (bár van, ki a bridzs-et részesíti előnyben)
...

Mi mindig a XX-as hívásos Paskievics tarokkot szoktuk (volt) játszani.
Ez egyébként szerintem egyáltalán nem bonyolult játék, csak elsőre szokatlanok a kártyák, meghogy mindig ugyanaz az adu, de egy idő után a figurák közül csak a XXI-fogás az, ami megemeli az adrenalin szintet.
Viszont: mi valahogy nem kaptunk rá a többi tarokkra, valahogy nem jöttek be.

Aztán elkezdtünk ismerkedni a bridzs alapjaival.
Megmondom őszintén, hogy azután a pénzre - mégha jelképes összegre is -  játszott pókeren és Paskievics tarokkon kívül nem igazán játszottunk mást, egyszerűen unalmassá vált a többi játék: így elmaradt a snapszer, a makaó, a fekete macska...

Mostanában viszont az életemből a kártyázás is teljesen elmaradt, már évek óta nem voltam a klubban, bár ennek személyes okai is vannak...

Üdv: scaurus

u.i.: néhány hivatkozás:

már volt, de szerintem jó (angol nyelvű):
http://www.pagat.com/

időnként érdekesen néz ki, de innen letölthető egy kliensprogram, amellyel ingyen lehet on-line játszani (angol nyelvű):
http://online.bridgebase.com/

a Magyar Bridzs Szövetség honlapja:
http://www.ecosoft.hu/bridge/main.php
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#62 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 15. 14:47

Ja, ez se rossz:

http://www.bridge.hu/
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#63 Felhasználó inaktív   james_23 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 08. 17:56

Hello!

Valaki tudna linket adni vagy leírni a fájer kártyajáték szabályait, mert régebenn játszottam de már nem naon rémlenek a dolgok.

Előre is nagyon köszönöm a segítségeket. Köszi.

#64 Felhasználó inaktív   james_23 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 11. 20:24

Lécci mondja el valaki a fájer szabályait vagy linket róla. Kösssszzi.

#65 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 12. 19:06

Idézet: james_23 - Dátum: 2006. jan. 11., szerda - 20:24

Lécci mondja el valaki a fájer szabályait vagy linket róla. Kösssszzi.

Nyilván azért nem kapsz linket, mert más sem talált... 
Én gugliztam mintegy fél órát, de nem leltem. :reklamacio:

Emlékeim szerint a Berend-Bókay-Gubics-Rodolfo-féle A nagy kártyakönyvben (Editorg GM, 1990) benne van a leírása, bár nem 100% - többet azért nem tudok én sem mondani,  mert az én példányomat e könyvből pár éve "kölcsönkérték", s azóta se láttam... :mad:
Nézz szét könyvtárban, antikváriumban (szerintem a bookline.hu-n is szokott lenni).

Üdv: scaurus
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#66 Felhasználó inaktív   james_23 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 13. 14:54

Ok, kösz.

De azért ha valaki erre téved és tudja, hogy hogyan játszák a fajert atól megköszöném ha leírná. THX

#67 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 13. 19:02

:offtopic:

Grat a témaindítónak! Bár a HWSW valójában szakmai fórum, de a Szigeten belül hihetetlen jó témák jöttek össze. Sorry az offért de ezt el kellett mondanom...
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#68 Felhasználó inaktív   Bujdy 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.838
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 13. 19:37

na, nekem a nagy szerelme az ulti! Általános hetedikben kezdtük, de akkor nagyon (naponta több (tan) óra! :))
Aztán az egyetem vége felé jött a bridge, de az annyira nem tetszik, mert túl soknak találtam benne a matekot!

Aztán pedig a póker! Texas hold'em rulz! Annak nem sok köze van a kártyához, csak mint az pélónak a házasságtöréshez - az is kell hozzá! :) Viszont van benne sok-sok pszichológia! :)

#69 Felhasználó inaktív   james_23 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 13. 21:32

áhhhh :o

2napja keresem a fájert hogy megtudjam a szabályait de semmi, nem lkétezik hogy ne tudná senki, pedig nagyon sokan játszák.

Lehet már hülyének néztek, de ne nézetek annak mert csak küzdök azért hogy megtudjam. Továbbra is várom a szabályait. Könyörgöm irja le valaki... Kösszzi

#70 Felhasználó inaktív   SATAN 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.786
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 13. 22:03

a lenyege hogy mindenki kap 3 lapot.
also felso kiraly is 10 et er. a szamok ami ra van irva, az asz 11 et.
4 lapot raknak ki kozepre es sorba mindenki cserelhet egyet akinek a cserevel lesz ervenyes valamije
az ervenyes valamik:
mind egyforma szin: ekkor ha masnak is egyforma szinek vannak akkor az nyer akinek a legtobb jott ossze.
mind egyforma szam:(ebbe persze az egyforma figurak is beletartoznak) ennel csak a fajer nagyobb illetve az egyforma szamokbol ha valakinek nagyobb ertekuje van.
fajer: egyforma szinbol 31 jon ki osszeszamolva(tehat 1 asz es 2 tizet ero lap)

nekem igy remlik de kb 10 eve fajereztem utoljara. azt pl nem tudom ha egyforma szamok vannak akkor ha valakinek 3 alsoja van valakinek meg 3 tizese akkor melyik nyer. hogy a tizet ero lapok kozott melyik nagyobb az passz.(bar gondolom a tizes nagyobb)

+1: szoktak santa hetessel is neha jaccani ami a piros hetes. ha valakinel ott van a piros hetes akkor azt barmilyen lapnak beszamolhatod.magyarul joli joker.
remelem erthetoen irtam, es persze jot :D

Szerkesztette: SATAN 2006. 01. 13. 22:05 -kor

ASUS P5K, C2D E4300 1800@2700MHz, 2X1GB/800 Kingmax ram,Gainward GTX 460 1GB,1db 200GB Maxtor+1db 400GB WD Sata+1db 500GB Sata WD+1db 500GB Sata Samsung,1500GB Sata Samsung, 500W Chieftech táp, Benq FP222Wa TFT , Logitech mouseman Dual Optical mouse, Delux slim billentyuzet

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó