HWSW Informatikai Kerekasztal: Kártyatopic - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Kártyatopic Az ördög bibliája Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Tomi Filth 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.493
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 02. 11. 10:45

Szisztok!

Merő kíváncsiságból érdekelne a dolog, hogy itt a fórumozók között ki az, aki ismeri ÉS tud is játszani ULTIT! Sztem ennél jobb, igényesebb magyar kártyajáték nincs is, megfelelően kemény és komoly gondolkodást igényel, nemsemmi volt, aki kitalálta!

Egy nagyon jó link, ahol pontosan megtalálható az eredeti ulti játék leírása. Sajnos manapság sokféle létezik már belőle, de szerintem az eredeti a legjobb, felesleges bonyolítani...

Bárki aki valamit is tud az ULTIval kapcsolatban, az ne kíméljen senkit, írja le ide! Én speciál nem tudom, kik és mikor találták ki ezt a játékot! De eccer mintha hallottam volna, hogy magyar földesurak voltak... Meg rengeteg mindent nem tudok még az ultiról!

Remélem mindenki jön és hozzászól majd! :up: :respect:

para Tomi Filth

#2 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 11. 10:59

Én nehezen tudok az ultiról beszélni, inkább játszani szeretem :up:

Édesapám tanított meg minket ultizni olyan 8-10 éve, hétvégenként rendszeresen játszottunk. Volt egy zacskó aprópénz ('80-as évek forintjai, fillérjei), azzal játszottunk, 10 filléres alapon.

Egyetem alatt rendszeresen előfordult, hogy az albérletben este hatkor leültünk a konyhába ultizni (forintos alapon, négyen, az osztó mindig pihent), hajnal 4-kor hozta a pék a friss zsömlét, megkajáltunk, és reggel 10-11 körül hagytuk abba, mikor már mindenki majd' elaludt. Közben persze iszogattunk, beszélgettünk, ment a cink, jó volt a hangulat. Imádtuk.

A szabályokról pedig annyit, hogy különböző emberek különféle ismeretekkel jöttek; a vitás kérdéseket előre tisztázni kellett. Jellemző szabályrészletek, amiket sokan sokféleképp ismernek: durchmarsch 6 illetve 7 forintos is lehet; sima passzt ki kell-e fizetni; kontra-rekontra után sokan nem játszanak szubkontrát és "Fedák Sárit"; van, ki úgy jön, hogy a színtelen bemondásoknál is ász-10 sorrendet akar tartani; stb...

#3 Felhasználó inaktív   Tomi Filth 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.493
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 11. 11:09

Idézet: Satriani - Dátum: 2005. febr. 11., péntek - 9:59

Én nehezen tudok az ultiról beszélni, inkább játszani szeretem :up:

Édesapám tanított meg minket ultizni olyan 8-10 éve, hétvégenként rendszeresen játszottunk. Volt egy zacskó aprópénz ('80-as évek forintjai, fillérjei), azzal játszottunk, 10 filléres alapon.

Egyetem alatt rendszeresen előfordult, hogy az albérletben este hatkor leültünk a konyhába ultizni (forintos alapon, négyen, az osztó mindig pihent), hajnal 4-kor hozta a pék a friss zsömlét, megkajáltunk, és reggel 10-11 körül hagytuk abba, mikor már mindenki majd' elaludt. Közben persze iszogattunk, beszélgettünk, ment a cink, jó volt a hangulat. Imádtuk.

A szabályokról pedig annyit, hogy különböző emberek különféle ismeretekkel jöttek; a vitás kérdéseket előre tisztázni kellett. Jellemző szabályrészletek, amiket sokan sokféleképp ismernek: durchmarsch 6 illetve 7 forintos is lehet; sima passzt ki kell-e fizetni; kontra-rekontra után sokan nem játszanak szubkontrát és "Fedák Sárit"; van, ki úgy jön, hogy a színtelen bemondásoknál is ász-10 sorrendet akar tartani; stb...

Régen, én csak láttam, ahogy az öregemék minden hétvégén egy este a keresztapámmal és az öcsi keresztapjával leültek ultizni, mikor kinél! Volt süti, volt kóla, volt sör!  :up: Hangulat a lehető legjobb  :respect: Még a régi fillérekkel ment ott is a számolás, 10 filléres alapon!

Engem epám keresztapja tanított meg, aki már bizony lassan 45-50 éve ultizik keményen, egy kör után megmondja milyen lapok vannak a kezedben!  :up: Forintos alapon játszuk mi is, persze előre tizstázással, mik a szabályok! De ezek általában kicsike kis eltérések. Pl ulti bukva dupla, sima passzt fizetünk mintha kontrázva buktok volna stb...

Én azt értettem az előző hozzászólásom alatt eredeti szabálynak, amik eredetileg megvoltak miint bemondások! De pl. találkoztam olyannal is, ahol sokkat több volt. Mint pl ulti 3ász!  :eek: Teljesen értelmetlennek tartom! És mindig összegabajodok, hogy már akkor mi mennyit is ér!  :rolleyes:

para Tomi Filth

#4 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 11. 11:15

Idézet: Tomi Filth - Dátum: 2005. febr. 11., péntek - 11:09

Engem epám keresztapja tanított meg, aki már bizony lassan 45-50 éve ultizik keményen, egy kör után megmondja milyen lapok vannak a kezedben!  :up: Forintos alapon játszuk mi is, persze előre tizstázással, mik a szabályok! De ezek általában kicsike kis eltérések. Pl ulti bukva dupla, sima passzt fizetünk mintha kontrázva buktok volna stb...

Én azt értettem az előző hozzászólásom alatt eredeti szabálynak, amik eredetileg megvoltak miint bemondások! De pl. találkoztam olyannal is, ahol sokkat több volt. Mint pl ulti 3ász!  :eek: Teljesen értelmetlennek tartom! És mindig összegabajodok, hogy már akkor mi mennyit is ér!  :rolleyes:

para Tomi Filth

Huhh, ha valaki 40 éve játszik, annak valóban van rutinja :) Minket is először jól elkapaláltak az öregek, aztán megtanultuk megjátszani a 3 lapos ultikat, a több helyen lyukas betliket is. Nem csak észjáték és nem csak a mázlin (lapjáráson) múlik egy parti kimenetele, qrva jól lehet blöffölni; nyertem már meg úgy durit, hogy két színből nem volt bukóm, a harmadikból meg csak egy királyom volt, nem tudtam már talonba rakni, és elment, mert eldobták az ászt a király felől :cool:

A szabályaink nekünk is hasonlóak voltak. Kombinált bemondásokat mi is játszunk, tehát simán van mondjuk 40-100+duri. 3 ászról nem hallottam, a 4 ászt mi sosem játszottuk.

Húúú de rég ultiztunk, atya ég! Szűk egy éve lehetett, de rendesen hiányzik a hangulata :)

Szerkesztette: Satriani 2005. 02. 11. 11:16 -kor


#5 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 02. 11. 11:22

Idézet: Satriani - Dátum: 2005. febr. 11., péntek - 11:15

Húúú de rég ultiztunk, atya ég! Szűk egy éve lehetett, de rendesen hiányzik a hangulata :)

Nem csodálom... ;)
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#6 Felhasználó inaktív   Tomi Filth 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.493
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 11. 11:27

Idézet: lameXpert - Dátum: 2005. febr. 11., péntek - 10:22

Nem csodálom... ;)

Szintén zenész?  :cool:

para Tomi Filth

#7 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 02. 11. 11:28

Idézet: Tomi Filth - Dátum: 2005. febr. 11., péntek - 11:27

Szintén zenész?  :cool:

para Tomi Filth

Csak tercelek... kezicsókolom
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#8 Felhasználó inaktív   Shia-ko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.874
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 11. 11:35

Idézet: Satriani - Dátum: 2005. febr. 11., péntek - 12:15

Húúú de rég ultiztunk, atya ég! Szűk egy éve lehetett, de rendesen hiányzik a hangulata :)

1 év!  :eek:
Én 6 éve nem játszottam, míg most találtam egy számítógépeset, hisz IRL nincs kivel, de sajna idegörlő, hogy 2 nap alatt kiderültek a sablonok, és az egy dolog, hogy magának csal, de ha nagyon elmész, a partnered olyan buta lesz, hogy agyon tudnád ütni.  :reklamacio:
Most tehát újabb 6 év megvonás, aztán talán lesz idegem elővenni megint a gépen.  :(
Üdvözlettel:
Gabi

#9 Felhasználó inaktív   Tomi Filth 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.493
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 11. 11:45

Idézet: Shia-ko - Dátum: 2005. febr. 11., péntek - 10:35

1 év!  :eek:
Én 6 éve nem játszottam, míg most találtam egy számítógépeset, hisz IRL nincs kivel, de sajna idegörlő, hogy 2 nap alatt kiderültek a sablonok, és az egy dolog, hogy magának csal, de ha nagyon elmész, a partnered olyan buta lesz, hogy agyon tudnád ütni.  :reklamacio:
Most tehát újabb 6 év megvonás, aztán talán lesz idegem elővenni megint a gépen.  :(

Számítógépes az nem oilyan jó! Van OnLine ulti is asszem a www.jojatek.hu alatt, de annyira mások a bemondások, hogy nekem kicsit elegem lett belőle hirtelen  :omg:

Eccer kellene rendezni egy HWSW ULTI MARATONT! :D  :D  :reszeg:  :burr:

para Tomi Filth

#10 Felhasználó inaktív   Lipton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 11. 12:14

Régebben mi is utiztunk, tesóm, apukám, meg én. Aztán egyik nyaralásra velünk jött egyik barátunk is és, hogy Ő is tudjon játszani elkeztünk snapszerezni. Én jobban kedvelem a snapszert mert sokkal pörgősebb játék. Szerénytelenség nélkül mondtatom, hogy profi vagyok snapszerben. :cool: Azt hiszem az elárul valamit, hogy négyünknek összesen olyan 1000 bunkó lett kiosztva. :) Régebben szó szerint minden nap játszottunk, aztán kicsit kevesebbet mert nem volt annyi időnk, de aztán újra visszatért a heti legalább 3 alkalom. :) Eszméletlen jó buli a kártyázás. Ülünk négyen a konyhában, kajálunk, végig röhögünk, kiabálunk, szuper!!!
Sajnos mostanában nem játszunk, mert nem vagyok otthon. :(

Szerkesztette: Lipton 2005. 02. 11. 12:17 -kor


#11 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 12. 19:53

Sziasztok...!

Körülnéztem, és nem igazán találtam olyan témát itt, amely átfogóan a kártyával, és a hozzá kötődő hiedelmekkel és szokásokkal, illetve magával a kátyázással foglalkozna. Ahol szóba jöhet minden, a különféle ismert és kevésbé ismert kártyajátékoktól és trükköktől kezdve a jósláson át, egészen a kártya szerepéig a művészetben és a mindennap életben... régen és most.
Én nem tartom magam "nagykártyásnak", különösen manapság már ritkán nyílik lehetőségem egy-egy jó kártyapartyra, így a kevéske gyakorlatomból is eléggé kijöttem már. Viszont mindenképpen szükségét éreztem annak, hogy felelevenítsünk mindent, amely eme nemes játékeszközhöz kötődik... amely sok sorsot tett már tönkre, és emelt a magasba.

Kép

1835 körül pesti kártyakészítõk kezdték el gyártani Schiller Tell Vilmos c. drámájának alakjaival. A tükörképes forma hamarosan olyan népszerûvé tette e kártyát, hogy a 19. század második felére teljesen kiszorította elõdeit, a magyar- és a soproni képet. A Tell kártya elsõdleges használati helye a Monarchia utódállamaiban fedezhetõ fel, de kis számban forgalomba került Nyugat-Európában és az amerikai földrészen is.

Kép

A Pallas nagy lexikona így ír róla:

Idézet

Hogy mikor és ki fedezte fel a kártyát, azt felkutatni mindeddig nem sikerült; a feltevés az, hogy a szaracénok hozták be Európába. A khinaiak a mi igazi kártyánik előtt játszottak ugyan oly elefántcsont vagy falapocskákkal, melyekre figurák voltak festve, de históriai láncolatot a mi kártyáink és e táblácskák között nem lehetett fölfedezni. Európában a kártyázás legelső nyomait a XIII. sz.-ban találjuk: a worcesteri szinodus 1240. eltiltotta a kártyázást; igazi elterjedést azonban csak a fametszés feltalálásával 1423. nyert. 1560-ból való a legrégibb reánk maradt magyar kártya. Magyarországon háromféle kártyát használnak, u. m.: a magyar K.-t, mely áll 32 lapból, 4 különböző: vörös, tök, zöld és makk névvel jelölt s festett szinben van mindenütt disznó, király, felső, alsó, tizes, kilences, nyolcas és hetes elnevezéssel biró 8-8 K.-lap, vagyis összesen 32. A francia K.-hoz 52 lap tartozik, ugyancsak 4 főcsoportban 52 K.-lappal s végül ismeretes nálunk a tarokk-K. 42 lappal.


Kártyajátékok szabályai : Svindli, Snapszli, Rablóulti, Alsós, Felsős, Gin römi, Tizennégylapos römi, Rablórömi, Kanaszta, Uruguayi kanaszta, Chilei kanaszta, Tizenötlapos kanaszta, Magyar kanaszta, Kaszinó, Makaó, Tarokk, Huszonegyes

Kép

Nos, jó kártyázást Nektek...!  :)

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#12 Felhasználó inaktív   PorMacs 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 605
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 12. 22:29

Csak lelkesíteni tudok  ;) , 8 éves jányommal akkorákat huszonegyezünk esténként, hogy ihaj! Mindenesetre köszi a linket, már kezdtem volna keresni a makaót, de így kézre esett! ;)

A zsírozás szabályára még rákeresek!
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
:::gigaByTe K8NSC 939-nForce3 250;AMD Athlon64 3500+ Venice;ThermalRight XP-90;Zalman MF-2;MSI AGP Nvidia 7600GT 256MB DDR2;KingMax 2x512MB DDR PC3200;Samsung 250GB(ide)+500GB(sata);LG GSA-4082B combo;Samsung SH-S203D SATA DVD-RW;Samsung 226BW 22" LCD; ChiefTec BG-02B-B-SL; D-Link Di-524; D-Link DWL-G510 etc:::

#13 Felhasználó inaktív   PorMacs 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 605
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 12. 22:32

Íme:

Zsírozás

Rendkívül egyszerű ezért nagyon népszerű kártyajáték. Ketten vagy négyen játszathatják. Mikor négyen játszanak, ketten-ketten párt alkotnak, a párok egymással szemben ülnek.

Az ászokat és a tízeseket hívják zsírnak, és cél az, hogy belőlük minél többet vigyünk haza ütéseinkben.

A játékosok öt-öt lapot kapnak, a többi kártyát talonba helyezik. Minden kör után innen húznak. Az osztótól jobbra ülő játékos kezd. Bármilyen kártyát kijátszhat, ebben a játékban semmiféle megkötés nincs a lapok pontértékét és rangsorát tekintve, aduszín nincs. A kihívott lapot, csak azonos értékű kártyával lehet elvinni. Kiváltsága csak a hetesnek (VII) van, ezt a lapot bármely kihívottal megegyezőként használhatjuk. Például: az első játékos kilencessel (IX) kezd, a következő erre szintén kilencest (IX) tesz, az azt követő mondjuk tízest (X), végül a negyedik egy ászt (Á). Ebben a körben a második játékos viszi a lapokat, az aki a kihívott kilencesre megegyező lapot tudott tenni.

Egy kihívott lapot többször is meg lehet ütni. Ha például a kezdő játékos egy tízessel nyit és ezt valaki megüti, a hívó folytathatja egy következő körrel és a letett lapokat másodszor, akár többször is megütheti, a végén pedig az összegyűlt kupac azé lesz, aki a kihívó lappal megegyező utolsó lapot vagy hetest tette le.

Az hív újra, aki az ütést vitte.

A győztes az, aki a legtöbb ászt és tízest vitte a parti során. Két játékos esetén ez minimum 5 lap. Egyenlőnél az nyer, akié az utolsó ütés volt. Aki nem tudott ütést szerezni "kopasz" marad. Négy játékos esetén a párok ütéseiket összeadják.

Ha négyen játszanak, a párok közti kommunikáció nem megengedett, mindössze négy megszólítás használható, melyekkel javasolhatjuk partnerünknek, hogy mit játszón: "Üss!" - vagyis a kihívott lappal megegyezőt tégy ! ill. "NE ÜSS ! "."ZSIRT" - vagyis játsszál ászt vagy tízest ! ill. "NE ZSIRT!"
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
:::gigaByTe K8NSC 939-nForce3 250;AMD Athlon64 3500+ Venice;ThermalRight XP-90;Zalman MF-2;MSI AGP Nvidia 7600GT 256MB DDR2;KingMax 2x512MB DDR PC3200;Samsung 250GB(ide)+500GB(sata);LG GSA-4082B combo;Samsung SH-S203D SATA DVD-RW;Samsung 226BW 22" LCD; ChiefTec BG-02B-B-SL; D-Link Di-524; D-Link DWL-G510 etc:::

#14 Felhasználó inaktív   Solano 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 435
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 12. 23:56

Remélem beindul ez a topic. Jó dolog a kártya. :)
He, who controls the past
commands the future.

He, who commands the future
conquers the past.
                    George Orwell

#15 Felhasználó inaktív   Gandalf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.312
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 13. 09:32

A kedven játékom: Ulti

:respect:
"Ha vágyaink lovak lennének, térdig járnánk a lószarban :)"

#16 Felhasználó inaktív   ADAMX 001 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.760
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 13. 13:44

Ulti, tarokk, canasta... :cool:

#17 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 14. 10:00

Idézet

                                SNAPSZLI

magyar kártya, 2-4 játékos

  Ha ketten játszanak, ki kell venni a 7, 8, 9 értékű lapokat. Pontértékek:
á 11, X 10, k 4, f 3, a 2. Az osztó 3-3 lapot ad, egyet felüt, ennek színe az
adu, majd még 2-2 lapot oszt. A maradék 9 lapot csukva a felütött adura
helyezi.
  Cél: 66 pont bemondásokból és ütésekből.
  Bemondások: egy kézben azonos színű k és f 20-at, aduból 40-et ér. Csak
akkor lehet bemondani, ha mi hívunk. Ha kettő is van kézben, csak egy mondható
be. (Összesen elvileg 100 pontot lehet bemondani.)
  SNAPSZER: az osztás után azonnal lehet bemondani, a vállalás 66 pont elérése
úgy, hogy az ellenfél egyet sem üt.
  Ütések: minden ütés után előbb az ütést hazavivő húz, és ő is játszik ki
(először az osztó partnere hív). Amíg a talonban lap van, a színre szín adás
és a felülütés nem kötelező; ha a talon elfogyott, igen, ha nincs szín, adut
kell rakni. Ha adu sincs kézben, bármi dobható. (Ütésekből elvileg összesen
120 pont érhető el.)
  A talon alján levő adut az adu alsóval ki lehet cserélni, amikor kijátszáson
vagyunk.
  Ha valaki úgy ítéli, hogy kézből is elér 66 pontot, letakarja a talont a
felütött aduval, innentől senki sem vehet lapot, a takaró adut sem lehet
kicserélni.
  Aki eléri a 66-ot, KÉSZ bemondással befejezi. Ha senkinek sincs, az utolsó
ütés győz.
  Pontozás:
  játszmanyerés                                      1
  ha az ellenfél nem érte el a 33 pontot (maccs)        2
  ha az ellenfél nem ütött (csendes snapszer)        3
  ha az, aki takart, nem éri el a 66-ot, az ellenfélnek 1
  snapszer (ha megbukott, az ellenfélnek)            6
  7 egység elérése rádlit (bunkót) jelent, ezután új játék következik.

  Ha négyen játszanak, csak a 7 és 8 lapokat veszik ki. A 9-es 0 pontot ér.
Két részletben 6 (3-3) lapot osztanak, talon nincs.
  Az, aki először kap lapot, első három lapja után megnevez egy lapot; ennek
színe az adu, és az a partnere, akinek a hívott lap a kezében van.
(Meghívhatja önmagát is, mert megkapja a lapot a második osztásfordulóban,
vagy készakarva.) Az, hogy kik a partnerek, nem közölhető.
  Mind a játékot, mind a SNAPSZERt kontrázni stb. lehet. A snapszer bemondható
kézből vagy az első kijátszás után.
  A hívó indul. A 66 elérésétől függetlenül addig kell játszani, amíg a
meghívott lap ki nem jön. Ha a hívó saját ütéseivel és bemondásaival elér
66-ot anélkül, hogy a lap kijött volna, egyedül számolhat, partnere nem kap
pontot. Ha a lap már kijött, az ellenpár is befejezheti 66-tal.
  Mivel talon nincs, színre szín vagy adu és felülütés kötelező. A partnerek
együtt sírnak, együtt nevetnek.
  Ha valaki elérte a 12 pontot, a hármas játék szabályai szerint játszanak
tovább; ezután a kettes szerint.

  Ha hárman játszanak, ugyanúgy megy, mint négyen. Különbségek: két részletben
8 (4-4) lapot osztanak, a hívó első négy lapjából csak színt hív, ez az adu.
A másik kettő ellen a hívó egyedül játszik.

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#18 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 14. 11:05

Idézet: Nevergone - Dátum: 2005. márc. 12., szombat - 19:53

Sziasztok...!

Körülnéztem, és nem igazán találtam olyan témát itt, amely átfogóan a kártyával, és a hozzá kötődő hiedelmekkel és szokásokkal, illetve magával a kátyázással foglalkozna.
...

Voltak azért próbálkozások; valószínűleg, aki szeret kártyázni, inkább csinálja, semmint beszél róla... ;)
A legjobb magyar kártyajáték: az ULTI, minden kicsi csínnyja-bínnyja
Társasjátékok, táblás játékok, kártyajátékok

Egyébként elég sok kártyajátékot kipróbáltam már, a kedvencem a tarokk és bridzs, illetve, ha nem érezzük magunkat szellemileg csúcsformában, akkor egy kis whist is jöhet.

Ez utóbbi szabályai nem bonyolultak: francia kártyával 4-en játszák, a szemben ülők egy párt alkotnak, a teljes paklit ki kell osztani, színre színt kell tenni, ha nincs akkor bármit (nincs adu kényszer), az a pár győz, amelyik a tizenhárom ütésből többet vitt el

A whistről az angolul tudók itt találhatnak további leírást:
http://www.pagat.com/whist/whist.html

Üdv: scaurus
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#19 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 16. 10:28

Idézet: scaurus - Dátum: 2005. márc. 14., hétfő - 11:05

Voltak azért próbálkozások; valószínűleg, aki szeret kártyázni, inkább csinálja, semmint beszél róla... ;)
A legjobb magyar kártyajáték: az ULTI, minden kicsi csínnyja-bínnyja
Társasjátékok, táblás játékok, kártyajátékok

Igazad van abban, hogy aki csinálja, az nem annyira szeret róla beszélni. És a linkekben is, próbáltam hathatósan keresni, úgy látszik, nem sikerült teljesen.

De ha megnézed, nem csak a kártyajáték lenne itt a cél, hanem minden, ami kártyával kapcsolatos, ahhoz kötődik. Hogy jelenik meg a kártya a művészetben, milyen hiedelmek kapcsoódnak hozzá, kevésbé ismert játékok leírásai, és még sokminden más.
Pl. Neked... Nektek... mi volt a legemlékezetesebb kártya-party -tok..?

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#20 Felhasználó inaktív   Drummaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 26.156
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 16. 14:51

Ez a téma nem férne el itt? https://forum.hwsw.h...showtopic=75825

Nem zárom, de összevonnám...

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó