HWSW Informatikai Kerekasztal: Kártyatopic - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Kártyatopic Az ördög bibliája Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 16. 15:12

Idézet: Drummaster - Dátum: 2005. márc. 16., szerda - 14:51

Ez a téma nem férne el itt? https://forum.hwsw.h...showtopic=75825

Nem zárom, de összevonnám...

Végül is Te tudod, elvégre Te vagy a moderátor...

De én szerettem volna a kártyát nem csak mint játékeszközt megközelíteni. Mert mondjuk a tarot kártyát nem nevezném játéknak, vagy mondjuk azt, hogy honnan is jött az "ördög bibliája" kifejezés, amit azt hiszem megtaláltam, és némi pontosítás után szerettem volna megosztani. Vagy mondjuk a kártyák és kártyajátékok története.

Persze abban igazad van, hogy eddig csak a játék oldala lett megmutatva... nem "pörgött" fel a téma úgy, ahogy gondoltam volna, ennyi.

Szóval, akár összevonod, akár nem, mindegyik döntésnek meglesz a maga létjogosultsága...  :)

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#22 Felhasználó inaktív   Iguana 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 16. 15:16

Idézet: Drummaster - Dátum: 2005. márc. 16., szerda - 14:51

Ez a téma nem férne el itt? https://forum.hwsw.h...showtopic=75825

Nem zárom, de összevonnám...

Nagyon muszáj? :think:
Egy alkoholista nyakpárna kalandjai amarra, meg túl: phulop.wordpress.com BBM channel: C00490982 Twitter: @phulopblog

#23 Felhasználó inaktív   Drummaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 26.156
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 16. 16:04

Idézet: *Iguana* - Dátum: 2005. márc. 16., szerda - 15:16

Nagyon muszáj? :think:

Nem nagyon... ;)

#24 Felhasználó inaktív   Gandalf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.312
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 16. 18:21

Idézet: Satriani - Dátum: 2005. febr. 11., péntek - 10:15

nem tudtam már talonba rakni, és elment, mert eldobták az ászt a király felől :cool:


Talonba mióta lehet ászt dobni?  :think:

Felénk tilos..
"Ha vágyaink lovak lennének, térdig járnánk a lószarban :)"

#25 Felhasználó inaktív   Gandalf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.312
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 16. 18:23

Idézet: Lipton - Dátum: 2005. febr. 11., péntek - 11:14

Régebben mi is utiztunk, tesóm, apukám, meg én. Aztán egyik nyaralásra velünk jött egyik barátunk is és, hogy Ő is tudjon játszani elkeztünk snapszerezni. Én jobban kedvelem a snapszert mert sokkal pörgősebb játék. Szerénytelenség nélkül mondtatom, hogy profi vagyok snapszerben. :cool: Azt hiszem az elárul valamit, hogy négyünknek összesen olyan 1000 bunkó lett kiosztva. :) Régebben szó szerint minden nap játszottunk, aztán kicsit kevesebbet mert nem volt annyi időnk, de aztán újra visszatért a heti legalább 3 alkalom. :) Eszméletlen jó buli a kártyázás. Ülünk négyen a konyhában, kajálunk, végig röhögünk, kiabálunk, szuper!!!
Sajnos mostanában nem játszunk, mert nem vagyok otthon. :(

Hát a snapszer gyakorlatilag 66 kicsit megspékelve az ultiból :)

Mi állandóan az asztal alatt tapostuk egymás lábát, hogy kiderüljön a snapszerba hivott lap kinél van, már ha nem önmagánál volt az embernek :D
"Ha vágyaink lovak lennének, térdig járnánk a lószarban :)"

#26 Felhasználó inaktív   Lipton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 16. 18:29

Idézet: Gandalf - Dátum: 2005. márc. 16., szerda - 18:23

Hát a snapszer gyakorlatilag 66 kicsit megspékelve az ultiból :)

Mi állandóan az asztal alatt tapostuk egymás lábát, hogy kiderüljön a snapszerba hivott lap kinél van, már ha nem önmagánál volt az embernek :D

Snapszeronzni 4-en a legjobb, azért is kezdtük el játszani nyaraláson, aztán azóta nincs megállás a lejtőn. :D A legtöbb esetben már 1-2 kör után tudjuk, hogy ki kivel van. Gyakorlat teszi a mestert! ;)

#27 Felhasználó inaktív   Miki2 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.277
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 16. 20:56

Idézet: Tomi Filth - Dátum: 2005. febr. 11., péntek - 11:09

egy kör után megmondja milyen lapok vannak a kezedben!

Ez csak akkor lehetséges, ha a másik két partner is (jól) tud ultizni.

Más:
Nem tudja valaki, hivatalosan hogy szólnak a kontrázási fokozatok? kontra, rekontra stb.
Tárgyi tudástól nem elhomályosított éleslátással tekintek a világra.

#28 Felhasználó inaktív   Miki2 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.277
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 16. 20:57

Idézet: Lipton - Dátum: 2005. márc. 16., szerda - 18:29

A legtöbb esetben már 1-2 kör után tudjuk, hogy ki kivel van. Gyakorlat teszi a mestert! ;)

Ultiban ez nem gond, már osztásnál kiderül, ki van kivel  :D
Tárgyi tudástól nem elhomályosított éleslátással tekintek a világra.

#29 Felhasználó inaktív   Tano Cariddi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 302
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 16. 23:04

Idézet: Miki2 - Dátum: 2005. márc. 16., szerda - 20:56

Ez csak akkor lehetséges, ha a másik két partner is (jól) tud ultizni.

Más:
Nem tudja valaki, hivatalosan hogy szólnak a kontrázási fokozatok? kontra, rekontra stb.

... szubkontra, hirskontra, mordkontra, Fedák Sári, Blaha Lujza, stb. A vége felé már a hivatalosság eléggé megkérdőjelezhető. :)

#30 Felhasználó inaktív   Targa 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.945
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 16. 23:55

Idézet: Lipton - Dátum: 2005. márc. 16., szerda - 18:29

Snapszeronzni 4-en a legjobb, azért is kezdtük el játszani nyaraláson, aztán azóta nincs megállás a lejtőn. :D A legtöbb esetben már 1-2 kör után tudjuk, hogy ki kivel van. Gyakorlat teszi a mestert! ;)

Az ulti nekem kimaradt, sose találtam hozzá partnert, hogy megtanuljam.
De a suliban irgalmatlan sokat snapiztunk, 4-en, megbolondítva ezzel-azzal.
Lazán játszottunk benne Durit, betlit, rebetlit is, had szokja a paraszt a szántást jeligével. :)

Kegyetlen meccsek voltak, volt, hogy egy egész tannap alatt, 7 tanórán keresztül plusz a szünetekben is megállás nélkül vertük a blattot.
Nagyon belejöttünk, első kör után kentük többnyire, hogy ki kivel van, jó volt, mert snapiban mindenki ismerte a trükköket, mindenki tudta, hogy mikor mivel kell lejönni, és hogy az mit jelent. Szóval nagyon sakálokat játszottunk, aztán hogy izgalmasabb legyen, azért vezettük be a durit meg a betliket. :)

#31 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 17. 10:24

Idézet: Tano Cariddi - Dátum: 2005. márc. 16., szerda - 23:04

... szubkontra, hirskontra, mordkontra, Fedák Sári, Blaha Lujza, stb. A vége felé már a hivatalosság eléggé megkérdőjelezhető. :)

A "Fedák Sáriig" ismertem, az felett már nem.. bár szerintem nincs is sok értelme főlé menni... általában...  :)

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#32 Felhasználó inaktív   Baggio 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 224
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 17. 21:20

Az Ulti mellett a másik kedvenc a Ferbli
Mai napig űzöm sajna egyre ritkábban, 4-5 éve mielőtt bulizni indultunk este összejöttünk haverok egy kocsmában és 5-6 órán keresztül ment a ferbli.
Először még 10-20 ft alapon a vége felé már (az elfogyasztott alkohol menyiségétől is függően) már 50-100ft alapon is.

Ferbli - a híres és hírhedt, nagyapáink pókere, melynek asztalánál hosszú éjszakák és uradalmak úsztak el egykor. Amirõl Szomaházy István - a híres "Kártya - kódex" (1898) szerkesztõje ezt írja: "Ez a speciális magyar játék, melynek a póker csak rossz másolata, épp úgy hozzátartozik a régi világhoz, mint a cigánnyal való búcsúzás, mint a kifogyhatatlan anekdotázó kedv."

Most kicsit "leporolva", cserelehetõsséggel és néhány ínyenc elemmel kibõvítve kerül bemutatásra.
Abit AA8 Duramax  P4 3.2@3.8  2x512DDR2  Inno Geforce 6800GT NV Silencer Rev2  2x250GB Hitachi Sata  Pioneer 109 DVD  17"Samsung 757p (Teljesen eladósodtam tehát két évet ki kell bírnia)

#33 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 18. 12:04

Idézet: Baggio - Dátum: 2005. márc. 17., csütörtök - 21:20

Az Ulti mellett a másik kedvenc a Ferbli

Arra gondolsz, melyet más területeken Fájer néven ismernek...?

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#34 Felhasználó inaktív   Baggio 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 224
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 18. 16:55

Sokan keverik ezt a kettőt a ferbli 4 lapos (2X2) és nincs feldobás, a fájer 3 lapos. Még csak nem is hasonlít a kettő egymásra.
Jó 15 évnyi ferbli múltal a hátam mögött mindössze kétszer láttam 4 ászt (a legnagyobb lap) ebből egyszer nekem sikerült 1 szenteste de nem volt nagynyeremény sajna (párszázforint)
Viszont 2 ásszal már nyertem 34 ezer forintot is (hol van már az a lóvé).
Abit AA8 Duramax  P4 3.2@3.8  2x512DDR2  Inno Geforce 6800GT NV Silencer Rev2  2x250GB Hitachi Sata  Pioneer 109 DVD  17"Samsung 757p (Teljesen eladósodtam tehát két évet ki kell bírnia)

#35 Felhasználó inaktív   Tomi Filth 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.493
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 06. 23:07

Idézet: Gandalf - Dátum: 2005. márc. 16., szerda - 18:21

Talonba mióta lehet ászt dobni?  :think:

Felénk tilos..

Nálunk lehet, vagyis ahogyan mi szoktuk játszani...  :think: Hisz nekem is volt már olyan, hogy el kellett dobnonm az ászt... Meg olyan is, hogy nem kellett volna, de én eldobtam, bemondtam a frankót, aztán meg kamilláztam, amikor elbuktam kontrázva... :D  :D  :omg:

#36 Felhasználó inaktív   Tomi Filth 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.493
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 06. 23:15

Idézet: Solano - Dátum: 2005. márc. 12., szombat - 23:56

Remélem beindul ez a topic. Jó dolog a kártya. :)

:D Még valamikor gimiben, amikor elsősök voltunk, ha volt 15 percünk, másris nyomtuk az ULTIT... Haragudtak is ránk a csuhások...  :D De jó időtöltés, és jó szorakozás... Megvan a varázsa, meg kell hagyni...  :up:

#37 Felhasználó inaktív   Tomi Filth 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.493
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 06. 23:18

Idézet: Nevergone - Dátum: 2005. márc. 12., szombat - 19:53


Nagyon jó ez a link! A tarokkra kivcsesz voltam már régóta, van otthon egy pakli olyan kártya, de még egyszer sem volt használva...  :D Na majd most kitanulom  :D

#38 Felhasználó inaktív   hodosg 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 122
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 07. 04:07

Még ha ilyenekre lenne időm...

Soha nem voltam fogékony olyan kártyajátékok iránt, aminek a neve nagyon idegen volt számomra ;)
Konfig: Mostanában nagyon változó :)


#39 Felhasználó inaktív   Tomi Filth 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.493
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 07. 06:15

Idézet: hodosg - Dátum: 2005. jún. 7., kedd - 4:07

Még ha ilyenekre lenne időm...

Soha nem voltam fogékony olyan kártyajátékok iránt, aminek a neve nagyon idegen volt számomra ;)

Az olyan színre színt, számra számot én sem csippantom annyira (mint pl. az UNO). De az ULTI és társai szigorúan nagyon jó játék, bátran kijelentem, hogy azért kicsit megmozgatja az agytekervényeidet!  :D

#40 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 07. 11:54

Idézet: hodosg - Dátum: 2005. jún. 7., kedd - 5:07

Soha nem voltam fogékony olyan kártyajátékok iránt, aminek a neve nagyon idegen volt számomra ;)

Snapszer.  :)
Bár a többet is ismerek, többé-kevésbé...  :)

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó