HWSW Informatikai Kerekasztal: GPINET Kft. internetszolgáltatása - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (11 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

GPINET Kft. internetszolgáltatása Kérdések, vélemények, javaslatok Értékeld a témát: -----

#101 Felhasználó inaktív   sif85 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 204
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 13. 19:56

Bocs, h folyton irogatok, de ez már tényleg durva!!
Pingelem a "központot". Ezt magyarázzátok meg pls! Az már nem szűk sávszél miatt van... :(

192.168.0.1 ping-statisztikája:
    Csomagok: küldött = 100, fogadott = 88, elveszett = 12 (12% veszteség)
Oda-vissza út ideje közelítőlegesen, milliszekundumban:
    minimum = 11ms, maximum = 1480ms, átlag = 282ms
[ASUS M2N, AMD Athlon 64 X2 5400+@2.8GHz, 2X1Gb Kingston 800MHz DDR2, MSI Radeon HD3850 256Mb DDR3, Samsung 223BW 22" LCD]

#102 Felhasználó inaktív   BaLee 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 342
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 17. 06:50

Mértem egyet most, amikor épeszű ember még alszik, engem is csak kidobott az ágy.

Sávszélesség: 626kbit/sec

Viszont a loss az megint 28%...

Megyek szerződést kötni 9-től majd rákérdezek a dolgokra, hogy ezen javítani kéne de sürgősen.

#103 Felhasználó inaktív   sif85 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 204
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 17. 11:26

BaLee: Mit mondott neked a f@szi pontosan?
[ASUS M2N, AMD Athlon 64 X2 5400+@2.8GHz, 2X1Gb Kingston 800MHz DDR2, MSI Radeon HD3850 256Mb DDR3, Samsung 223BW 22" LCD]

#104 Felhasználó inaktív   BaLee 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 342
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 17. 11:54

Semmi értelmeset.

Azt kérdeztem ugye, hogy miután megvannak a szerződéskötések azután be lesznek-e lőve pontosan a sávszélességek az előfizetésnek megfelelően, mert most ugye nincsenek és emiatt sok a loss, hogy van amikor 600k a sávszél van amikor meg 300 ezért mindig ki van használva a maximum.

Válasza olyasmi volt, hogy igen be lesznek állítva majd kb. 2 héten belül ezt megcsinálja meg még valamit mondott a bérelt vonali dologról de azt nem értettem mert a nő is akkor kérdezett valamit. Meg még olyasmit mondott, hogy a sávszélességek most is be vannak állítva a modemeknél!????

Meg, hogy az email cím adatait jövő hét vége felé kapjuk meg.

Bár szerintem a szolgáltatást igazából akkor vehettük volna beindítottnak ha működik az email cím és normálisan meg van csinálva a megosztás és mindenki látja, hogy hogyan működik a dolog. Mert ez, hogy aláírtuk a szerződést és majd csak lesz valami ez sajna zsákbamacska.

Neked mondott valamit, vagy kérdeztél tőle?

Kíváncsi lettem volna arra is amit a 3 srácnak mondott mert ők meg az IP címről kérdezték de azt sem hallottam.

#105 Felhasználó inaktív   sif85 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 204
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 17. 12:36

Miután elmentél ott elkezdték attakkolni a fickót! :)
A külső ip-re azt mondta, h ő nem axeleró, h ezt megfizethesse, mert hogy az plusz x ezer forint meg mittomén. Meg ilyenekkel takarózott, hogy az oszlopok bérleti díja évente 2 millió forint stb...
Engem nem igazán érdekel a sávszél, inkább csak,h legyen stabil és ne legyen packet loss... :reklamacio:  :reklamacio:
[ASUS M2N, AMD Athlon 64 X2 5400+@2.8GHz, 2X1Gb Kingston 800MHz DDR2, MSI Radeon HD3850 256Mb DDR3, Samsung 223BW 22" LCD]

#106 Felhasználó inaktív   sif85 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 204
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 17. 17:50

Ennek megint sok köze van a valósághoz...

Csatolt fájl:

  • Csatolt fájl  953.JPG (0byte)
    Letöltések:: 0

[ASUS M2N, AMD Athlon 64 X2 5400+@2.8GHz, 2X1Gb Kingston 800MHz DDR2, MSI Radeon HD3850 256Mb DDR3, Samsung 223BW 22" LCD]

#107 Felhasználó inaktív   sif85 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 204
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 18. 11:22

Valami történt! Bár lehet, hogy senki nem használja a hálót!  :(

195.228.240.186 ping-statisztikája:
    Csomagok: küldött = 25, fogadott = 25, elveszett = 0 (0% veszteség)
Oda-vissza út ideje közelítőlegesen, milliszekundumban:
    minimum = 20ms, maximum = 43ms, átlag = 30ms

Délelőtt nyomtam egy kis CS-t, és 0-3 volt a packet loss! Letöltést is próbáltam és folyamatos 45k! A sávszél tehát be van lőve!

Kíváncsi leszek, hogy este milyen lesz a dolog!
[ASUS M2N, AMD Athlon 64 X2 5400+@2.8GHz, 2X1Gb Kingston 800MHz DDR2, MSI Radeon HD3850 256Mb DDR3, Samsung 223BW 22" LCD]

#108 Felhasználó inaktív   sif85 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 204
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 18. 15:43

A háló ismét "csúcson" van!
Minden felejtős, amit írtam! :down:  :down:  :down:

195.228.240.186 ping-statisztikája:
    Csomagok: küldött = 100, fogadott = 71, elveszett = 29 (29% veszteség)
Oda-vissza út ideje közelítőlegesen, milliszekundumban:
    minimum = 18ms, maximum = 172ms, átlag = 55ms
[ASUS M2N, AMD Athlon 64 X2 5400+@2.8GHz, 2X1Gb Kingston 800MHz DDR2, MSI Radeon HD3850 256Mb DDR3, Samsung 223BW 22" LCD]

#109 Felhasználó inaktív   mizsepizse22 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.695
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 19. 06:33

Szerintem így ennek a topicnak kezd megszűnni az értelme.

Fikázni szerintem már nem érdemes a céget, ti úgyis aláírtátok a szerződést, akkor meg most mi legyen? Mindig tájékoztattok arról, hogy éppen milyen "szar"?

A véleményem a cégről változatlan és teljesen DE TELJESEN UGYANAZ játszódik le mint Covynál. Ott is lejöttek falugyűlésre szerződést iratni, ígértek fűt fát, aztán abból se lett semmi. Ha már mindjárt nem úgy kezdenek hogy sávszél szűréssel az MÁR BALFAXSÁG.

Figyu! Nálunk tudod hogy megy ez? Én is megtudom csinálni, pedig nem nagyon értek hozzá! A progiban megnézem a szabad ip-t, amikor beszerelik ügyfelet, hív a telepítő hogy mizu, mondok neki ipt, de az ip-t már úgy kreálom hogy beírom hogy: 384 a másikhoz meg mondjuk 128. És az ANNYI. Ennek így kellene működni! DHCP-nél kicsit másabb, de ott se nagy tudomány. Aki ilyeneket nem tud, meg belekezd, kis sávval, meg mentegetőzik, meg stb.... abból jó nem lesz!

Én figyu, TI írtátok, hogy: downloadra rossz, játékra ping+loss miatt rossz, böngészni se nagyon jó.

Akkor ennél még az is jobb, ha 100 órás bármikor lehasználható modemesre fizetsz elő. Mert aztán most meg majd, hónapokig irogatod, hogy így a szemét cég, úgy, ilyen szar, olyan szar, közben pedig te írtad alá a papírt, úgy, hogy "HASZNÁLHATATLAN" volt a rendszerük!

Kaptál valamiféle aláírt hiteles papírt, hogy meglesz csinálva a háló? Vagy belelesz állítva sávszél? NEM! Az ászf-be szerződésükbe, tuti az van hogy átlagos elérésű internetet biztosítanak minimum 128k/64k. És ha végig annyival fog jönni se szólhatsz semmit!

Szóval Nekem ennyi a véleményem! Nem bántásból írtam, csak úgy kijött belőlem! Remélem nincs harag, és azért szorítok Nektek, hogy kapjatok Ti is elérhető áron, minőségi szolgáltatást!

Ja és nem okoskodom, csak tudod akit egyszer megégetett a tűz, az utána már 10000x olyan óvatos, és lehet hogy érdemes lenne rá figyelni, meghallgatni tanácsát! :D

PEACE
:respect:

#110 Felhasználó inaktív   sif85 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 204
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 19. 11:00

Sajnos az a baj, hogy igazad van! :p

De a fatávot akkor sem fogom gazdagítani! Nem! Ezzel legalább éjjel tudok játszani 40es pingel! Azzal meg 250 a minimum!
[ASUS M2N, AMD Athlon 64 X2 5400+@2.8GHz, 2X1Gb Kingston 800MHz DDR2, MSI Radeon HD3850 256Mb DDR3, Samsung 223BW 22" LCD]

#111 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 19. 11:36

sif85: azt kérdezted a faszitól a kultúrházban amit korábban feszegettél hogy már első hopra miért szar a ping és loss? Mert ugye ha lenne egy rendes kábelnet rendszer ami ha meg van tápolva egy szűkös bérelt vonallal attól a kábelnet rendszernek még nem kellene ilyet produkálnia. Sőt lehetne csinálni intranetet ahogy korábban írtam. Egyébként milyen típusú modem van nálad az asztalon?

#112 Felhasználó inaktív   mizsepizse22 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.695
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 19. 12:19

Az a baj hogy tudom hogy igazam van, de azért szorítok Nektek!

#113 Felhasználó inaktív   BaLee 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 342
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 19. 17:12

Idézet: shabba - Dátum: 2005. ápr. 19., kedd - 11:36

sif85: azt kérdezted a faszitól a kultúrházban amit korábban feszegettél hogy már első hopra miért szar a ping és loss? Mert ugye ha lenne egy rendes kábelnet rendszer ami ha meg van tápolva egy szűkös bérelt vonallal attól a kábelnet rendszernek még nem kellene ilyet produkálnia. Sőt lehetne csinálni intranetet ahogy korábban írtam. Egyébként milyen típusú modem van nálad az asztalon?

Motorola mondem. Szinte mindenkinek ilyet adnak akinél kábelnet van, chellonál is ugyanez van.

#114 Felhasználó inaktív   BaLee 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 342
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 19. 17:27

Buga_laci: sok mindenben igazad van sajnos, pár dologban meg nem.

Most a GPINET-es ember hozzáállásárról nem tudok még nyilatkozni, ígérte hogy két héten belül javulás lesz, majd meglátjuk. A fórum elején mip mondta, hogy ha kell szóljak neki és hívassam fel a faszival és elmondja neki mit hogyan kellene csinálni vagy még meg is csinálja egy kisebb összegért.
De innentől már tényleg csak a jóindulatban lehet bízni, mert a szezrődés alá van írva abban semmi sávszélességre vonatkozó kitételt nem találtam szóval ha rossz a hozzáállás akkor b@aszhatjuk, de ha talpon akar maradni a versenyben és meg akarja tartani az előfizetőket akkor szerintem igyekezni fog majd az igényeknek megfelelni, mert ha véletlenül lesz más alternatíva és nem javult a szolgáltatás akkor hamar előfizető nélkül találja magát ha lejártak a szerződések.

A másik amiben viszont egyáltalán nincs igazad (bár nem tudom nálatok mennyire volt gáz a Covysoftos net) hogy ezt a kábelnetet a dialup-al egy lapon említed...

Soha többet ne kelljen átélnem, hogy úgy kell neteznem, hogy fellépek, betöltögetem az oldalakat amit meg akarok nézni aztán disconnect, meg játszani is csak módjával meg az órát figyelve...
Nem egyszer volt az, hogy valami fórumra írtam offline valami hosszú több oldalas hozzászólást de mikor küldtem elfelejtettem felkapcsolódni és elszállt a több 10 perces gépelésem...
Arról nem is beszélve amikor láttam a számlálón, hogy túlléptem a 40 órát 1-2 órával, mondom az max 1 ezres pluszba és akkor kijön a 10 helyett 18 ezres telefonszámla. Abból fizetek még egy havi díjat a kábelnetért.
Amióta bekötötték egyszer sem volt üzemszünet, amikor nem lehetett netezni. Amióta 4mbites a vonaluk azóta korrekt a letöltési sebesség is (megy 45-50 fölé is néha) de sif85-nek azzal volt gondja, hogy külföldi oldalakról nagyon lassan jön a cucc én erről nem tudok nyilatkozni igazából nem nagyon töltök külföldi oldalról de lehet benne igazság, hogy lassú így visszagondolva.
Egyedül ez ellen a sok loss ellen kéne tenni valamit (belőni a sávszélt szerver oldalról) és korrekt szolgáltatás lenne.

Játszani meg igazából csak ilyen fps-t nem az igazi ahol azon van a hangsúly, hogy ki lő először, meg minél kisebb legyen a ping, kevesebb loss de más játékokat simán lehet játszani.
Pl. Lineage2-t kipróbáltam hát két hét alatt szerintem már 20-30 órát biztos játszottam csak ezzel a játékkal (igaz néha laggol de nem olyan vészes meg másnak is laggol szóval nem hiszem, hogy csak a connect hibája) ez dialuppal kimerítette volna az 1 havi keretemet...
Na meg ugye az a fránya egyéni publikus ip, de azt mondom még ha az nem lesz hát nem lesz (igaz jópár helyen hátrány).

Aki váltott dialupról szélessávra az tudja mennyit jelent a szó, hogy korlátlan...

Szerkesztette: BaLee 2005. 04. 19. 17:29 -kor


#115 Felhasználó inaktív   sif85 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 204
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 19. 18:14

Idézet: BaLee - Dátum: 2005. ápr. 19., kedd - 18:12

Motorola mondem. Szinte mindenkinek ilyet adnak akinél kábelnet van, chellonál is ugyanez van.

A modem pontos típusa: Motorola SB5100i, ha számít valamit.
[ASUS M2N, AMD Athlon 64 X2 5400+@2.8GHz, 2X1Gb Kingston 800MHz DDR2, MSI Radeon HD3850 256Mb DDR3, Samsung 223BW 22" LCD]

#116 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 19. 19:24

Az egy elég modern kiforrot példány, ismeri a DOCSIS 2.0-át, 50/30Mbps képes kábelnet hálót lehet vele építeni egy jóminőségű infrastruktúrán. Persze ehhez kell egy DOCSIS 2.0 képes fejállomás ami Motorolánál elég drága a kisebb BSR 1000-es meg csak 1.1-et ismeri de az még mindig elég az 50/10Mbps-hez. De használhatnak más gyártótól is fejállomást ami emberi ár mellett képes 2.0-ra.

http://192.168.100.1/ -re mutat valami html diagnosztikát?

A fejállomásig nem kellene eldobálnia a csomagot és a pingnek is alacsonyan kellene maradni, te teszteid viszont nem ezt igazolták.

#117 Felhasználó inaktív   sif85 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 204
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 19. 20:26

Idézet: shabba - Dátum: 2005. ápr. 19., kedd - 20:24

Az egy elég modern kiforrot példány, ismeri a DOCSIS 2.0-át, 50/30Mbps képes kábelnet hálót lehet vele építeni egy jóminőségű infrastruktúrán. Persze ehhez kell egy DOCSIS 2.0 képes fejállomás ami Motorolánál elég drága a kisebb BSR 1000-es meg csak 1.1-et ismeri de az még mindig elég az 50/10Mbps-hez. De használhatnak más gyártótól is fejállomást ami emberi ár mellett képes 2.0-ra.

http://192.168.100.1/ -re mutat valami html diagnosztikát?

A fejállomásig nem kellene eldobálnia a csomagot és a pingnek is alacsonyan kellene maradni, te teszteid viszont nem ezt igazolták.

Nos! A központig akkor van packet loss, ha fut a dc-m. Ezt figyeltem meg. Ezen kívül soha. Nagyon nem értem!  :confused: A ping pedig legjobb esetben is 15-20ms.

A modem webes felületén mit nézzek pontosan?
A LOG-ba vannak ilyen üzenetek:
SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/QPSK symbol timing
SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire FEC framing
No Ranging Response received - T3 time-out
DHCP RENEW WARNING - Field invalid in response

De ezekből rengeteg van! Majdnem 5 percenként!
Baj ez?

A központi gép (192.168.0.1) egy router vagy egy szgép? Nem igazán értek hozzá. Nem azért 20ms a ping mert le van terhelve?
Az előbb min. 12 ms. de max !!!144ms!!! Veszteség nincs :confused:

Szerkesztette: sif85 2005. 04. 19. 20:29 -kor

[ASUS M2N, AMD Athlon 64 X2 5400+@2.8GHz, 2X1Gb Kingston 800MHz DDR2, MSI Radeon HD3850 256Mb DDR3, Samsung 223BW 22" LCD]

#118 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 19. 21:10

Passz, ilyen mélységig nem vagyok otthon motorola kábelmodemben. Próbálj meg NSD-nek, chello topicban írni egy privátot ő jobban ismeri a dörgést. A jel/zaj arány a hálózat minőségét jellemzi, azt szokták nézni ha a hálózat minőségével vannak problémák. Azért ennél kisebb pingnek illene hogy legyen. A fejállomás azért jellemzően célhw, bár fene tudja lehet-e kapni külön kártyán pc-be illeszhető cuccot
http://broadband.motorola.com/catalog/prod...13710-001-a.pdf

Attól még hogy megy a dc még nem kellene eldobálnia a csomagokat, főleg nem ilyen 20-30%-os arányban. Ha összetorlódnak a csomagok akkor megnő a reakcióidő de a loss az nem kötelező velejárója. Mindenesetre a pinget nem szokás full terhelés melllett vizsgálni mert nem ad valós eredményt.

#119 Felhasználó inaktív   BaLee 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 342
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 23. 07:30

Na, kezdek ideges lenni megint.

Sávszélességgel mintha tényleg csináltak volna valamit mert most már mindig nagyon 384 körül van (+- 15-20) a tesztben, loss sajnos maradt. De ami méginkább idegesített, hogy vasárnap aláírtuk a szerződést, beszedték az áprilisi díjat és a faszi baszott megcsinálni az email címeket...
Kérdeztem a nőtől, hogy mikorra lesznek meg az emailcímek azt mondta hét eleje, faszi közbeszól hülye modorban, hogy nem olyan egyszerű az be kell állítani meg kódokat generálni, inkább csütörtök-péntek felé.
Hát valahogy nem jött a levél.

Pedig a szerződésben az van, hogy 2db email cím tartozik a korlátlan eléréshez, díjat befizettük és 23.-a van...
Amióta nem az isdnt használom qrva körülményes elérni az axeleros emailjeimet (csak webes felületen megy) szóval ezért várom annyira, mert a dpg-n nem igazán lehet nagyobb fájlokat küldözgetni meg sokszor nem is megy.

Tegnap (3 hét kihagyás után) nyomtunk egy 2v2-t CS-ben hát elég szar volt. Loss a szokásos de bónuszként a ping nagyon gyakran ugrált fel 2-300-ra. Szóval egész játszhatatlan volt.

#120 Felhasználó inaktív   BaLee 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 342
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 26. 20:15

Na, tegnap telefonáltam és megküldettem az email cím adatait, el is küldték.
Most azzal szopok, hogy a webes felületen nem találok jelszóváltoztatási lehetőséget és a levelezőprogram POP3 jelszó cseréje opcióval meg nem hajlandó lecserélni.
Szóval most az értelmetlen, generált  8 karakteres jelszavam van...

Azt mondták egyébként, hogy tegnap küldték ki az email adatokat és majd osztják szét a papirokat mindenkinek.

Közben az ADSL-eseknek az a legnagyobb gondjuk, hogy most az 1mbites csatlakozásukat fogják 2mbitre emelni.  :(

Téma megosztása:


  • (11 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó