HWSW Informatikai Kerekasztal: HeatPipe és rejtelmei - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (78 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 76
  • 77
  • 78
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

HeatPipe és rejtelmei Hp házilag! Értékeld a témát: -----

#1541 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 11. 22:42

Komoly  :cool:
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#1542 Felhasználó inaktív   Veriakilis 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 473
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 24. 21:08

Idézet: JonesC - Dátum: 2009. dec. 11., péntek - 23:42

Komoly  :cool:

Felhozom a topikot!

LED-es autóvilágítást (tompított/reflektor) tervezek,- természetesen heatpipe-os hűtéssel...

Veriakilis

#1543 Felhasználó inaktív   Veriakilis 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 473
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 18. 13:53

Felhozom a topikot...

#1544 Felhasználó inaktív   Veriakilis 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 473
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 01. 21:28

Üzenet megtekintéseIdézet: Veriakilis - Dátum: 2010. 10. 18. 15:53

Felhozom a topikot...


Teljesen kihalt a régi népszerű HEAPIPE topik?

Senki sem foglalkozik már a témával?

Veriakilis

#1545 Felhasználó inaktív   tibsim 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 04. 11:31

Üzenet megtekintéseIdézet: Veriakilis - Dátum: 2012. 04. 01. 21:28

Teljesen kihalt a régi népszerű HEAPIPE topik?

Senki sem foglalkozik már a témával?

Veriakilis


Sziasztok, nem tudom van-e még itt valaki...
Egy picit beleolvastam a heat pipe készítés rejtelmeibe és nagyon tetszik! Nagyon ügyesek és kreatívak vagytok!
Eszembe jutott valami, hogy van egy még kevésbé ismert alternatív energiás technológia a termoakuszitka, amit bele lehetne ötvözni a heat pipe-ba, és talán tovább lehetne vele javítani azt. Persze nem értek HP-hoz, ezért kérdezem meg a Ti véleményeteket! Röviden, hogy miről lenne szó: A termoakusztikus generátoroknál a hő energiájából csinálunk hangot mozgó alkatrészek nélkül, majd a hangból elektromosságot (egy membránt, vagy dugattyút rezegtetünk be. tudom, hogy elsőre szokatlanul hangzik, ezt azért írom, hogy ne nézzetek hülyének, de tényleg jó hatásfokú gépeket tudnak így csinálni. Nem csak generátornak, hanem fordítva működtetve hűtőgépnek is használják, vagy hőszivattyúnak. Bővebben itt olvashattok róla.
http://stirlingtechn...eneratorok.html
Ezekbe gázt használjak, 3-tól több 10 bar-ig, de nemrég rá akadtam egy japán oldalon, hogy gőzzel is meg lehet csinálni! Azóta kipróbáltam én is:
http://www.youtube.c...player_embedded
A lényege, ha a cső alsó egyharmadába hideg hőcserélőt teszünk (kondenzátort), a videón rizst használok, de mondjuk réz kapilláris csőben kellene vizet keringetni, az ideálisabb lenne, akkor erős hang jön létre. Tehát, ha már gőz, akkor mi lenne, a a heat pipe alsó egyharmadába beleraknánk egy hőcserélőt és a gőz oszcillációba is jönne, az javíthatná -e a hatásfokát? Persze házilag csak nagyobb méretű HP-ra gondolok. Mintha utaltatok is volna rá, hogy a nagyméretű csövek nem olyan jók, gondolom éppen a hőleadás miatt, ezért használnak inkább több vékonyabbat. De ha beül van egy hőcserélő, akkor nem megoldható a nagyobb méretű jó HP is? Persze felvetődik bennem a gondolat, hogy lehet-e passzívan kivezetni a hőt egy HP-ból, vagy ahhoz is csak egy másik HP-t kell használni? Viszont arra is jutottam, hogy nem kell, hogy minden hő a hőcserélőn menjen ki, csak annyi, hogy a gáz vibrációja amilyen erősen lehet beinduljon, a többi meg felette is, a cső további szakaszán távozhat a hagyományos módon. Talán már így is lehetne jelentősen javítani a HP-t?! Amit mutatok, az egyenes cső állóhullámot hoz létre, de igazából haladó hullámot kellene használni, mert annak van egy öngerjesztése, ami miatt eleve kétszer jobb a hatásfoka. Ekkor nem egy álló csövet használunk, hanem általában egy hurkot. Tehát egy hurok (mondjuk képkeret) formájú HP lenne, aminek az egyik sarokpontja (vagy akár oldala) lenne a meleg oldalon és felette kidobnánk a hőt (ebben nagyon is lehetséges, hogy hőcserélőt sem kellene használni, közepesen vékonyabb gépnél, és beindulna egy nagy amplitúdójú (energiájú) haladó hullámú hanghullám körbe körbe, ami talán (?) még inkább elvinné a hőt a hidegebb részek felé. Tehát "csak" hurok alakú HP-t kell csinálni, és ha helyesen határozzuk meg, hogy mekkora részét fűtsük, esetleg hűtőbordát teszünk egy másik részére, "máris" működhet!Nagy baromság?
Ha valakit az áram generálása is érdekel, akkor itt csatlakozhat:
http://users.atw.hu/...628e4&start=880







#1546 Felhasználó inaktív   Veriakilis 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 473
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 07. 21:18

Kedves Heatpipe készítők!

Találtam egy érdekes cikket, amiben szereplő eszköz egy heatpipe-hoz hasonlít szerintem,- de nyilván más is egyben:

Hamar megtérülne, ha így tárolnák a hőenergiát.
Újszerű megoldást dolgoztak ki magyar energetikai mérnökök, rengeteg előnye van.

HeatTank

Veriakilis

#1547 Felhasználó inaktív   Veriakilis 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 473
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 09. 21:08

Itt tudjátok megnézni a Heatpipe-os hűtésű passzív gépemet:

0 dBA-s Heatpipe projekt

Téma megosztása:


  • (78 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 76
  • 77
  • 78
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó