HWSW Informatikai Kerekasztal: Zajos a gépem - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (19 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Zajos a gépem Ki milyen hangtompítót ajánl?

#1 Felhasználó inaktív   Hz-7 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 53
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 09:42

Azért gondoltam, hogy nyitok egy új topikot ennek a témának, mert konkrétan ilyet nem találtam.

Pedig szerintem sokunkat érint. Növekvő teljesítmény, egyre több hő, egyre több venti kell hozzá.
Most magamra és azokra gondolok, akiknek most nincsen pénzük vízhűtésre vagy egyéb alter megoldásra és szeretnének valamilyen ideiglenes, kielégítő megoldást találni.

Szerintem ez is lehet kiemelt téma - hiszen sokan nem is sejtik - milyen veszélyforrásokat rejthet ez a több órán (napon? :cool:) keresztül tartó állandó zúgás. Ez megnyilvánulhat fejfájástól kezdve a koncentráló képesség csökkenéséig bármi.

Nálam viszonylag elviselhető a zúgás, de azért jó lenne tompítani. Chieftec táp 2 venti, proc 1, rendszerhőtő(kifelé) 1, videokarinak utólag az egyik slot-ba(állítható fordulat) berakott venti, ami legalább olyan nagy mint a korábban felsoroltak.
Akkor ott van a vinyó hőtő, ami a ház elejéről húzza be a levegőt (3 kicsi venti).
Akkor még nem is beszéltem a rack 2 ventijéről (ezt igyekszem, csak akkor használni, ha kell a vinyó)

Ez így összesen 5/5. El tudom képzelni, hogy másnak sokkal több is lehet. PL: húzott proci, kettőnél több vinyó.

Konkrétan arra volnék kíváncsi, hogy beválhat-e az egyik ismerősöm által javasot módszer.
(Jó volna kapni pár tippet mielőtt szétszedem a gépet)
Szerinte elég volna, ha a múltkori tapétázáskor kimaradt 4mm-es hungarocel-rel kibélelném a ház belsejét. Meg kellene rakni a ház alá is valami gumi, vagy egyéb tompítást, hogy a szám.gép aztal minél kevesebb rezgést vegyen át.
Én még el tudok képzelni valamilyen vastagabb szövetet is a hungarocel helyett.
Mindegy mi, csak valami olyan kellene, ami könnyen beszerezhető.

Házat, nem akarok most cserélni!!

Akinek van valamilyen jó ötlete, az írjon!!!  Köszi 
Asus P4P800-E Deluxe; 2,6 Ghz Celeron+gyári hűtő; 2*256 DDR PQI;Ati Radeon 9600 256MB+fordulatszabályzós venti; 2*120 Gb Samsung-Seagate; Chieftec 420 Táp; LG-DVD IRÓ GSA 416-3B; LG CD IRÓ48*16*48; Audigy5.1; Creative Inspire P580; HP LaserJet 1022 Nyomtató; Canon Lide60 scanner; Elöl-hátul 12cm-es Chiftech venti (csúszó és golyós)

#2 Felhasználó inaktív   wpepi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.825
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 10:58

Idézet: Hz-7 - Dátum: 2005. márc. 19., szombat - 9:42

Azért gondoltam, hogy nyitok egy új topikot ennek a témának, mert konkrétan ilyet nem találtam.

Pedig szerintem sokunkat érint. Növekvő teljesítmény, egyre több hő, egyre több venti kell hozzá.
Most magamra és azokra gondolok, akiknek most nincsen pénzük vízhűtésre vagy egyéb alter megoldásra és szeretnének valamilyen ideiglenes, kielégítő megoldást találni.

Szerintem ez is lehet kiemelt téma - hiszen sokan nem is sejtik - milyen veszélyforrásokat rejthet ez a több órán (napon? :cool:) keresztül tartó állandó zúgás. Ez megnyilvánulhat fejfájástól kezdve a koncentráló képesség csökkenéséig bármi.

Nálam viszonylag elviselhető a zúgás, de azért jó lenne tompítani. Chieftec táp 2 venti, proc 1, rendszerhőtő(kifelé) 1, videokarinak utólag az egyik slot-ba(állítható fordulat) berakott venti, ami legalább olyan nagy mint a korábban felsoroltak.
Akkor ott van a vinyó hőtő, ami a ház elejéről húzza be a levegőt (3 kicsi venti).
Akkor még nem is beszéltem a rack 2 ventijéről (ezt igyekszem, csak akkor használni, ha kell a vinyó)

Ez így összesen 5/5. El tudom képzelni, hogy másnak sokkal több is lehet. PL: húzott proci, kettőnél több vinyó.

Konkrétan arra volnék kíváncsi, hogy beválhat-e az egyik ismerősöm által javasot módszer.
(Jó volna kapni pár tippet mielőtt szétszedem a gépet)
Szerinte elég volna, ha a múltkori tapétázáskor kimaradt 4mm-es hungarocel-rel kibélelném a ház belsejét. Meg kellene rakni a ház alá is valami gumi, vagy egyéb tompítást, hogy a szám.gép aztal minél kevesebb rezgést vegyen át.
Én még el tudok képzelni valamilyen vastagabb szövetet is a hungarocel helyett.
Mindegy mi, csak valami olyan kellene, ami könnyen beszerezhető.

Házat, nem akarok most cserélni!!

Akinek van valamilyen jó ötlete, az írjon!!!  Köszi

Szerintem rosszul közelíted meg ezt a kérdést. Ahhoz, hogy ne legyen zajos a PC az alábbiakat kell szem előtt tartani.

A PC ház kiválasztásakor a szellőzés legyen az elsődleges és csak utána a design.
A jó hűtés alapfeltétele, hogy a ventillátorokat ne össze vissza járassuk hanem csak annyi és olyan teljesítményű ventillátort rakjunk be ami ahhoz szükséges, hogy a házban mozgásba hozza a levegőt.
A ventillátorok elhelyezésénél a legfontosabb szabály, hogy a PC-ből belülről kifelé nyomjuk a levegőt elérve ezzel azt, hogy a ház elején beáramoljon a friss levegő hátul meg távozzon a meleg levegő. Sokan rosszul értelmezik ezt azaz előre is és hátulra is betesznek ventillátorokat. Ezzel viszont pont az ellenkező hatást érik el azaz ahelyett, hogy folyamatos lenne a házon belüli légáramlás különböző légörvények keletkeznek melynek hatására csak kavarog a meleg levegő ami viszont rossz hűtési hatásfokot eredményez.
Az optimális hűtéshez a PC ház hátuljába kell olyan ventillátort vagy ventillátorokat elhelyezni amiken a lapátok mérete és dőlésszöge biztosítja a kellő mennyiségű levegő áramoltatását. Előre csak akkor célszerű ventillátorokat tenni ha a házon belüli nem elegendő a hátsó ventik által megmozgatott levegőnek a hőelvezetése. Ebben az esetben viszont az elülső ventilátornak a hátsó ventillátorokhoz képest sokkal kisebb teljesítményűnek kell lennie mivel csak így biztosítható, hogy ne legyen több levegő benyomva mint ami hátul távozni tud (ha elölről több levegő áramlik be akkor csak légörvények keletkeznek melynek az eredménye, hogy a meleg levegő csak tovább melegíti a belső alkatrészeket). Tehát ha szükséges előre kis levegőmennyiséget szállító ventiket kell berakni melyeket 5V-on célszerű járatni.
Továbbá figyelembe kell venni, hogy a jobb PC tápokban lévő ventillátor nem a PC hűtésére van hanem csak a táp hűtését végzi azaz a szállított levegő mennyisége nem elegendő ahhoz, hogy a házban beindítsa a kellő légáramlást. Ebben az esetben célszerű a táp fölé külön olyan ventillátort elhelyezni melynek a levegőáramoltatása elég nagy (nagy méretű és nagy dőlésszögű lapátok).

Végezetül egy gyakorlati példa:
Nekem klasszikus nagy torony házam van melyben van egy Abit IC7 alaplap Intel 2.4GHz HT-s P4 procival és 2x256MB 400MHz RAM-al, 1db Asus 9520/TD AGP videokártya, 1db ATA RAID vezérlőkártya, 1db Real Magic hardware MPEG dekóder kártya, 1db PCTV Pro (a régi szendvicskártyás) TV tuner, 1db Pinnacle DC30 Plus hardware MJPEG capture/editor kártya, 1db Creative SB Live Platinum hangkártya (5.25" előlapi egységgel), 4db ATA HDD  (3db a RAID kártyán), 1db mobil HDD keret (ventillátor ki van véve), 2db optikai drive (DVD-ROM, DVD-RW), 1db 3.5" floppy drive, chieftec táp (1 ventillátoros). A hűtés a processzor, VGA valamint a chipset ventillátorokon kívül a ház hátulján elhelyezett 1db 8cm-es ventillátorból (processzor magasságában) és 1 db 12cm-s nagymennyiségű levegőáramlást biztosító ventillátorból áll (táp felett). Mind a két ventillátor olyan bekötéssel rendelkezik, hogy a fordulatszám változtatható (a ház hátulján elhelyezett kapcsolók segítségével választható 5V és 12V).
Ha mind a két hátsó ventillátor megy akkor a levegőáramlás kézzel is kiválóan érezhető azaz a ház elején érezni, hogy szívja be a levegőt. A fenti konfig még a tavaly nyári kánikulában se melegedett túl. És ami a legfontosabb csendes azaz még aludni is lehet mellette  :D  Persze a két hátsó ventillátor nem kommersz PC-s venti hanem jó minőségű csendes típusok.

#3 Felhasználó inaktív   c0ke 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.816
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 11:11

nekem eddig ugy ment a gepem, hogy hatul 12cm, fent 8, elol 12cm venti, intel stock cooler a procin, es inno6600gt a sikito hutessel. vmi elb*szottul hangos volt.. akkor lett ra viz, de meg csak a procin van, tobbi ventit meg lehuztam egy teszt kedveert, es ugyanolyan hangos :( hamar rajottem, h biza fel kell tolnom a vga blokkot is, mert a csondhoz kepest sikit a kartya. szoval 1 rossz venti is tonkreteheti az egesz egyensulyt!

leghutesnel meg procira halk huto kell, a vga esetleg passziv, vagy szinten vmi halk huto (zalman?), jol szellozo hazat kell venni, es markas (draga...) ventikkel telepakolni. maximalistaknak esetleg szigetelni is lehet :D
what the fuck is WTF?

#4 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 11:13

A ház hátuljában, a táp fölött elhelyezett venti általában nem sokat ér a levegő áramlása szempontjából... A táp alá már érdemesebb becuppantani egy ventit, ami kiszív a házból. :omg:

Szerkesztette: Etele 2005. 03. 19. 11:15 -kor


#5 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 11:14

Idézet: c0ke - Dátum: 2005. márc. 19., szombat - 11:11

...
leghutesnel meg procira halk huto kell, a vga esetleg passziv, vagy szinten vmi halk huto (zalman?), jol szellozo hazat kell venni, es markas (draga...) ventikkel telepakolni. maximalistaknak esetleg szigetelni is lehet :D

És íme, ennyi pénzből akár már vízhűtést is vehettél volna. :D

#6 Felhasználó inaktív   wpepi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.825
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 11:16

Idézet: Etele - Dátum: 2005. márc. 19., szombat - 11:13

A ház hátuljában, a táp fölött elhelyezett venti általában nem sokat ér. A táp alá már érdemesebb becuppantani egy ventit, ami kiszív a házból. :omg:

Ezt meg honnan veszed és mire alapozod?
A nagy tornyoknál nem véletlenül van a táp felett a 12cm-es ventillátorhely  :D

#7 Felhasználó inaktív   wpepi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.825
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 11:20

Idézet: c0ke - Dátum: 2005. márc. 19., szombat - 11:11

...ventikkel telepakolni ....

Felesleges telepakolni. Pusztán a ház mérete, szellőzése és a benne lévő alkatrészek hőtermelése alapján kell kiválasztani a megfelelő légáramlást biztosító 1, 2 max.3db ventillátort  :D

#8 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 11:54

Idézet: wpepi - Dátum: 2005. márc. 19., szombat - 11:16

Ezt meg honnan veszed és mire alapozod?
A nagy tornyoknál nem véletlenül van a táp felett a 12cm-es ventillátorhely  :D

Annak csak annyi a szerepe, hogy a meghajtók (optikai drive-ok, DAT, HDD) által termelt hőt kihúzza a házból. A táp és a meghajtóöblök általában komoly akadályt képeznek a levegő útjában, ezért nem érnek sokat a táp fölötti ventik a processzor és a VGA által termelt hő eltávolításában. Márpedig a fő hőtermelő ez a két egység (meg a NB).

Azért az érdekelne, hogy szerinted miért nem kell befelé fújó venti? A HDD-ket (főleg ha zsúfoltan vannak) hűteni ajánlatos. Spéci HDD-hűtő helyett egy 80 - 120 mm-es venti is megteszi saját tapasztalatom szerint ( Maxtor 7200-es HDD-im HDD hűtővel 20-21°C-osak, elölről fújó ventivel 28-29°C-osak, hűtés nélkül 45-48°C-osak). Ezenkívül nálam van egy oldalról befújó venti is: ennek a beépítése 5°C csökkenést jelentett a procinál, továbbá friss levegőt fúj az R9800Pro-m, a memóriák és a NB környékére is.
... a trip back in time is all I need ...

#9 Felhasználó inaktív   wpepi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.825
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 12:38

Idézet: Telcontar - Dátum: 2005. márc. 19., szombat - 11:54

Annak csak annyi a szerepe, hogy a meghajtók (optikai drive-ok, DAT, HDD) által termelt hőt kihúzza a házból. A táp és a meghajtóöblök általában komoly akadályt képeznek a levegő útjában, ezért nem érnek sokat a táp fölötti ventik a processzor és a VGA által termelt hő eltávolításában. Márpedig a fő hőtermelő ez a két egység (meg a NB).

Azért az érdekelne, hogy szerinted miért nem kell befelé fújó venti? A HDD-ket (főleg ha zsúfoltan vannak) hűteni ajánlatos. Spéci HDD-hűtő helyett egy 80 - 120 mm-es venti is megteszi saját tapasztalatom szerint ( Maxtor 7200-es HDD-im HDD hűtővel 20-21°C-osak, elölről fújó ventivel 28-29°C-osak, hűtés nélkül 45-48°C-osak). Ezenkívül nálam van egy oldalról befújó venti is: ennek a beépítése 5°C csökkenést jelentett a procinál, továbbá friss levegőt fúj az R9800Pro-m, a memóriák és a NB környékére is.

Először is azt elfelejtetted, hogy a meleg levegő mindig felfelé törekszik (főleg ha alul meg beáramlik a hűvösebb)  :D  Továbbá nagytoronyról volt szó aminél a táp nem sok vizet zavar a ház belső méreteihez képest  :D  És amit szintén nem vettél figyelembe az, hogy kellően nagyteljesítményű ventillátorról volt szó ill. a proci magasságában is említettem ventillátort melynek a levegőszállítási teljesítményét célszerű a ház mérete és az alkatrészek hőtermelésének nagyságának figyelembevételével megválasztani

"Azért az érdekelne, hogy szerinted miért nem kell befelé fújó venti?""

Nem azt írtam, hogy nem kell hanem azt, hogy ha szükséges akkor az elülső ventillátor teljesítménye (légszállítása) sokkal kisebb kell, hogy legyen mint a hátsó ventillátoroké (ha szükséges előre akkor ezt legegyszerűbben és a legjobb hatásfok biztosítása érdekében úgy lehet megoldani, hogy a ház elején alulra teszünk egy 8cm-s ventillátort melyet 5V-on hajtunk). Azért fontos, hogy az elülső ventillátor kevesebb levegőt nyomjon be mint amennyit a hátsó kiszív mert csak így biztosítható a normál légáramlás. Abban az esetben ha ugyanannyi vagy több az elöl beáramló friss levegő akkor azzal csak azt érjük el, hogy a házon belül nemkívánatos örvények keletkeznek és a meleg levegő tovább melegíti az alkatrészeket.

"A HDD-ket (főleg ha zsúfoltan vannak) hűteni ajánlatos. Spéci HDD-hűtő helyett egy 80 - 120 mm-es venti is megteszi "

Először is ha igazán jó hatásfokot szeretnénk elérni akkor legfontosabb, hogy a HDD-ket nem zsúfoltan rakjuk be azaz eleve olyan házat választunk amibe a HDD-ket egymástól legalább 4-5cm távolságra tudjuk beszerelni. Ez egy alapvető szabály. Ha a házban elérjük a kellő nagyságú levegőáramlást akkor a HDD-ket külön nem kell hűteni. Legjobb légáramlás alatt azt értem, hogy ha az ember a gép elé teszi a kezét akkor érzi a beszívott friss levegő áramlását az ujjai között. A HDD-k közötti kellő távolságtartás még inkább szükséges ha különösen melegedő típust használunk (pld. maxtor). Viszont nem zártam ki a HDD hűtő használatát de teljesen feleslegesnek tartom az indokolatlan használatát (főleg ha a HDD hűtő légáramlása nem illeszkedik a ház légáramlásához).

A példámban lévő konfigomnál a HDD fiókban lévő Quantum HDD még 36 órás folyamatos üzem mellett se lesz a kézmelegnél melegebb. Ha a fiókba 7200-os maxtor HDD-t teszek akkor az se melegszik vészesen hosszabb üzem után (simán kézzel ki lehet venni a fiókból). Persze ha kikapcsolom, a két hátsó ventit akkor a maxtor HDD-t már nem lehet azonnal kivenni a fiókból anélkül, hogy azt az ember meg ne érezné  :D

Szóval az egész hűtés mizéria pusztán a megfelelő ház kiválasztásán ill. az alkatrészek optimális elhelyezésén múlik.  (szervizesként láttam pár olyan összeállítást amit inkább lehetett kályhának nevezni mint normál PC-nek  :D )

Szerkesztette: wpepi 2005. 03. 19. 12:49 -kor


#10 Felhasználó inaktív   PeppeR 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.339
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 03. 19. 13:12

Idézet

Ki milyen hangtompítót ajánl?


Kezdesnek megteszi...
Egyszer valaki megpróbált elmondani Jack Bauernek egy „kip-kopp, ki kopog?” viccet. Jack megtudta ki az, kinek dolgozik, és hogy hol van a bomba...

#11 Felhasználó inaktív   Laslie 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 585
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 13:29

:D
ASRock K7S8X R3.01 | AMD Duron 1600 MHz | Spire WhisperRock III | 512 MB DDR SDRAM | Abit 9550 CDT 128MB 128bit | Seagate Barracuda 7002.7 80 GB | WD WD200EB 20 GB | Samsung 52/32/52 CR-RW | LG GSA-4040B | UltraPower AT-T460 460W | Codegen 6012-1 ház

#12 Felhasználó inaktív   c0ke 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.816
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 13:42

Idézet: Etele - Dátum: 2005. márc. 19., szombat - 12:14

És íme, ennyi pénzből akár már vízhűtést is vehettél volna. :D

igyvala  :up:  :respect:

szoval up a viznek! :D
what the fuck is WTF?

#13 Felhasználó inaktív   PeppeR 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.339
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 17:49

Idézet: c0ke - Dátum: 2005. márc. 19., szombat - 13:42

szoval up a viznek! :D

Reszemrol up:

- heat-pipe hutok
- ys-tech ventilatorok (cpu hutonek, hazhutonek)
Egyszer valaki megpróbált elmondani Jack Bauernek egy „kip-kopp, ki kopog?” viccet. Jack megtudta ki az, kinek dolgozik, és hogy hol van a bomba...

#14 Felhasználó inaktív   Gabesz 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.337
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 18:24

Idézet: PeppeR - Dátum: 2005. márc. 19., szombat - 17:49

Reszemrol up:

- heat-pipe hutok
- ys-tech ventilatorok (cpu hutonek, hazhutonek)

Ys-tech tényleg jó  :)  :up: Nekem kettő 8cm-es van a házban, meg van még 3db 9cm-es Coolink, állítólag azok is nagyon halkak, most összesen 8db ventilátor van a gépben, tápegységgel együtt, de messziről hallom, hogy a táp zúg nagyon, az lesz cserélve aztán akkor csak halk susogás lesz. :)
Ja, meg nem árt egy szabályzó sem ha már több ventilátor van.
ThinkPad X61
XBOX360


TopGearHungary

#15 Felhasználó inaktív   ^Sunrise^ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 19:03

Bar ez egy regebbi kep, de en ilyet hasznalok:

Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]
÷ Gigabyte N650SLI-DS4 ÷ Intel C2D E2140 1.6@3Ghz ÷ Kingmax 4GB DDR2-800 ÷ Sapphire X1950XT 256MB ÷ Western Digital 250GB + Hitachi 500GB ÷ LG-H42L/LG-4163B ÷ Enermax Noisetaker 475W ÷ Lian Li PC-V1200B ÷ Samsung 40" LE40R72B ÷

Passzív vízhűtés lépésenként, képekben

#16 Felhasználó inaktív   lorenzo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 19:23

Idézet: Hz-7 - Dátum: 2005. márc. 19., szombat - 8:42

Házat, nem akarok most cserélni!!

Akinek van valamilyen jó ötlete, az írjon!!!  Köszi 

Javaslom, mézd meg ezt az oldalt:
Házcsendesítés by Kropacsek
Lehet háztájiban is készíteni zajcsökkentést, sőt olcsóbban, mint a gyári.
KONFIG: GA-MA78GM-S2H A62X2_6000+ 4GBDDR2_800 HD4850_512+AC_S1 Antec_Sonata Corsair_HX450 BENQ_E2200HD

#17 Felhasználó inaktív   ^Sunrise^ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 19:27

Idézet: lorenzo - Dátum: 2005. márc. 19., szombat - 20:23

Javaslom, mézd meg ezt az oldalt:
Házcsendesítés by Kropacsek
Lehet háztájiban is készíteni zajcsökkentést, sőt olcsóbban, mint a gyári.

Ez az a fajta szivacs amibe pl. sztech cuccokat pakolnak?
Hogyha errol van szo, nekem a szemelyes tapasztalatom, hogy sokat nem hasznal hangszigetelesre. :(
÷ Gigabyte N650SLI-DS4 ÷ Intel C2D E2140 1.6@3Ghz ÷ Kingmax 4GB DDR2-800 ÷ Sapphire X1950XT 256MB ÷ Western Digital 250GB + Hitachi 500GB ÷ LG-H42L/LG-4163B ÷ Enermax Noisetaker 475W ÷ Lian Li PC-V1200B ÷ Samsung 40" LE40R72B ÷

Passzív vízhűtés lépésenként, képekben

#18 Felhasználó inaktív   lorenzo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 19:51

Idézet: ^Sunrise^ - Dátum: 2005. márc. 19., szombat - 18:27

Ez az a fajta szivacs amibe pl. sztech cuccokat pakolnak?
Hogyha errol van szo, nekem a szemelyes tapasztalatom, hogy sokat nem hasznal hangszigetelesre. :(

Azt nem tudom, mert nem én gyártottam azt a hangszigetelést.
Ebben a topicban egyébként elolvashatod a leírást róla
Házépítés rejtelmei

De én is egy ilyet fogok összeállítani parafa + hangelnyelő szivacs (direkt a hangfalakba való).
Úgy számoltam, hogy így 4000-ből kijön és jut mindenhova :)

Szerkesztette: lorenzo 2005. 03. 19. 19:55 -kor

KONFIG: GA-MA78GM-S2H A62X2_6000+ 4GBDDR2_800 HD4850_512+AC_S1 Antec_Sonata Corsair_HX450 BENQ_E2200HD

#19 Felhasználó inaktív   ^Sunrise^ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 19:53

Idézet: lorenzo - Dátum: 2005. márc. 19., szombat - 20:51

Azt nem tudom, mert nem én gyártottam azt a hangszigetelést.
De én is egy ilyet fogok összeállítani parafa + hangelnyelő szivacs (direkt a hangfalakba való).
Úgy számoltam, hogy így 4000-ből kijön és jut mindenhova :)

Az csak jobb lehet, mert ezek a szteches szivacsok nagyon vekonyak es szellosek. :(

Nalam a gyarinak az alja katrany, rajta egy eleg massziv szivacsreteg.
÷ Gigabyte N650SLI-DS4 ÷ Intel C2D E2140 1.6@3Ghz ÷ Kingmax 4GB DDR2-800 ÷ Sapphire X1950XT 256MB ÷ Western Digital 250GB + Hitachi 500GB ÷ LG-H42L/LG-4163B ÷ Enermax Noisetaker 475W ÷ Lian Li PC-V1200B ÷ Samsung 40" LE40R72B ÷

Passzív vízhűtés lépésenként, képekben

#20 Felhasználó inaktív   Vizi naplopó 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.017
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 19:57

Idézet: lorenzo - Dátum: 2005. márc. 19., szombat - 19:51

De én is egy ilyet fogok összeállítani parafa + hangelnyelő szivacs (direkt a hangfalakba való).

Az a hangelnyelő anyag is sima szivacs, csak a kialakítás miatt nyeli el a hangot. Inkább valami tömör gumis vagy szilikonos szivacs kellene. Kárpítos boltban nézz szét.
SPM fokozat pajti!!!

Téma megosztása:


  • (19 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó