HWSW Informatikai Kerekasztal: Horgásszunk! - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (30 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Horgásszunk! Tippek, trükkök, történetek... Értékeld a témát: -----

#41 Felhasználó inaktív   Sniper 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.918
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 08. 16:28

Szebbnel szebbek... ejjjj alig varom mar azt a bizonyos bevasarlokorutat :D
"Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!"

Date of Birth : 1980.06.05 5:00am
GPG Fingerprint : CB92 F781 84F4 4701 987B  3B82 791E 7F92 A6F6 A67E

#42 Felhasználó inaktív   mizsepizse22 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.695
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 08. 18:20

Idézet: Dzsano - Dátum: 2005. ápr. 8., péntek - 11:30

Hi!

Nagy autó van-e?
Mert ha nincs, vagy csóri gyaloghorgász vagy (mint én :-) ), akkor - szvsz - a következőket ajánlom:

2 db egyforma teleszkópos "pontyozó-fenekező" allround célokra, ezekkel partról nyugodtan lehet horgászni később rablóra is pl: Shimano Hyperloop AX TE360 40-80G carbon 7950.-/db
2 db nyeletőfékes orsó 50" pl: SPRO HArdliner LCS450 8000.-Ft/db
1 db 4-4,5m körüli Telematch bot pl: SPRO Predator 40 9900.-Ft
1 db a telematch botra való orsó, pl: SPRO Agressive XLS730M 8.500.-Ft
1 db 5-v 6m spiccbot,

Így lesz 3 garnitúra készséged, amelyből ha főleg pontyozol, akkor úgyis a két egyforma pontyozó botot fogod 80%-ban használni. A telematch bottal is simán ki lehet venni egy 5-6kg-os pontyot (kellő tapasztalattal, szerencsével még nagyobbat is) Elég finom szerelék rakható rá.

Kell még kegalább 6 db bottartó ágas, amilyet akarsz, 1 db nagyméretű, de összehalytható merítő, egy db normális bottáska, apróságok, zsinór, horog, stb. ---
+ 1 db engedély  :D

Ha van kocsi, akkor a 2db teleszkópos pontyozó helyett 2 db 3lb-s 3,6m vagy 3,9m Boilie-s bot, amelyre jó lesz a nyeletőféles orsó, és felszerelheted simán végólómmal, kosárral, vagy amivel akarod, nem kell a boilie-t misztifikálni, de ha telik rá...
Ekkor a Telematch helyett rendes 3 részes matchbotot vegyél.

A Feederbotot szvsz nem ajánlom, mert nem mindig tudsz elhelyezkedni rendesen, és akkor nem jó, és viharos időben egy 80-100G-s ólommal még tudsz a fenekezővel horgászni, amikor a feedert már elfújta a szél. De az autós összeállításba belefér, akkor az is kell egy, rá nyeletőfékes ~40-es orsó. A féderrel a bedobást is jobban gyakorolni kell, és néha nem is megy be annyira, amennyire kellene. (amúgy nekem is van de akkor inkább egy Wincklepickert veszek elő, (C20g), és azzal lehet finoman fenéken horgászni...)

Utoljára: nem kell a márkákat és a drága cuccot annyira erőltetni először, mert bevásárolsz, és rájüssz, hogy nem tetszik, rossza afogása, nem ezt akartad, nem akarsz horgászni, akkkor a nyakadon marad. Persze ha telik, akkor vedd meg amelyiket akarod, :cool: a célnak feleljen meg, amire használni akarod, nem a szomszéd horgásznak (tolvajnak) veszed. Persze van egy minőségi minimum követelmény, de úgy érzem, hogy már a legfelső "pénztárcakímélő" összeállítástervem is megüti a jó minőséget, és kb 60.000.- forintból megvan a kezdőkészlet.  ;)

Görbüljön!

Üdv!

Korrekt leírás köszönöm szépen! Nem nagy autó van hanem kis corsam. De befér ebbe minden! Majd elmesélem hogy mit sikerült vennem/összeszednem! OK? Kösz mindenkinek! :D

#43 Felhasználó inaktív   mizsepizse22 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.695
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 08. 18:22

Sniper: te leírásod is profi! Kösz, egyébként én úgy nevezném magam hogy hobbi horgász, havi 2x-3x-i horgászatra bár lesz ebből több is! :D Thx

#44 Felhasználó inaktív   Dzsano 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.417
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 08. 18:47

Hi!

Vigyázz, azért írtam nagy autót mert e 2 részes Boilies botok kb. 2 méteresek vagy hosszabbak, szállítási hosszban!

Bár vehetsz 3 részest is.

Szvsz ha 3 részest veszel, akkor már inkább egy minőségibb telebotot, azt kevesebbet kell szerelni... beteheted előre felszerelve is.  (megköveztek)  :cool:

Van erre valami: Top Mix Xtasy 360 TM3 telecarp 10500.-/db, hogy jó-e?

Ugyancsak szvsz nekem a 2 részes Boilies bot azért kellett, mert az egyébként megfelelő teleszkópos botomról a rugalmasság hiánya miatt sok ha lemaradt a fárasztás utolsó fázisában, hiába van kinyitva a fék, az aránylag kicsi horogról le tudja tépni magát a ponty, ha nem tud a boton még tovább görbíteni.
Én mindig botból fárasztok, tehát görbüljön, ami természetesen NEM azt jelenti, hogy a fék tökig van húzva, hanem a kb. 45 fokos szögben felfelé tartott botot nem engedem lejebb, csak amikor már alatta van a halnak a merítőhálóháló. Pl. a vinklivel/féderrel/match-csel is azért fogsz többet, mert azokat is tudja hajlítgatni a hal, nem tud szakítani, mert a bot utánna görbül a húzásnak, és persze amikor a hal már fárad, ami hamar megvan, ha a partig helyesen fárasztottad, akkor a bot egyenesedik ki, rendesen emeli, folyamatosan dolgoztatja a halat.
Egy hosszú botnál, és ugye partra pontyozni kb a 3.6m-es kell, az azt jelenti, hogy egy jó bot 2-2,5 métert is hajolhat a hírtelen kitörésre, húzásra válaszul- görbülhet - na erre találták ki pl. a 2 részes boilies botokat. Ezeken a bot anyaga csak egy ponton törik meg, oldalról lehet látni, hogy egyenletes parabola ívben hajlik a bot.
A három része már kevésbé rugalmas, gondolom, de hát fejlődik, a teleszkópos meg még több ponton törik, merevebb.
Remélem elég érthető voltam.  :)
Még egy: a rugalmasság (egyenletes ívben való rugalmasság) NEM egyenlő a puha, lógó fejű bottal! Attól isten ments, nem tudsz dogni, nem tudod a halat irányítani.

Üdv!

ui: Bocs a helyesírási hibákért.
Asztalravissza!

#45 Felhasználó inaktív   Tinca 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 766
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 08. 18:54

Idézet: Sniper - Dátum: 2005. ápr. 8., péntek - 9:33

+ melle a kellekek mar nem nagy tetel...

Nana! Álljunk meg egy-két szóra. Én is így gondolkodtam valamikor. Én nem túl nagy csomaggal járok horgászni, lássuk mi van benne, aztán vki árazza be. Tehát bot, orsó megvan, legyen az egyik feeder, a másik úszós.

A botokat (legalábbis egy részét) bottartóban viszem.
Az orsóra damyl kell, ha alátétet raksz, a két orsóra rögtön kell 300 m.  Ha ki szeretnéd használni a felszerelésben levő potenciált a tartalékdob(ok)ra is kell 300m.
A feederhez nem ártana erőgumi, ütköző, különböző fajtájú etetőkosarak.
Az úszósra úszó.
Tartalékúszók. Nálam most 10 van, kezdetnek elég, de még csak év eleje van  :D
Az úszót ütköztetni, vagy rögzíteni kell. (Jó, erre vannak egyszerű módszerek, nem kell megvenni feltétlen a gyárit.
Ólomkészletek, mondjuk egy sörét, egy csepp, esetleg egy styl.
Az apróságokat érdemes egy jó horgászobozban vinni, ha láda nincs is.
A ládában kellene legyen min.: tartalékdamyl, előkezsinórok (mondjuk 0,12 ; 0,14 ; 0,16 ; 0,20), horgok (kezdetnek mondjuk 4-4 féle, akkor nagyon keveset számoltam), horogszabadító, fogó, forgók, a már említett ólmok, egyebek.
A botokat alá lehet támasztani vödörrel, faággal, akármivel, de nem árt az ágas.
Valamivel ki is kell meríteni a halat, ha jól járunk el :)
Ha nem az azonnali C&R-t gyakoruljuk, haltartó is szükséges, mondjuk min. egy keretes.

Tessék számolgatni.

Nem szeretnék senkit elriasztani, sőt, csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy nincs azzal kész, hogy bot, orsó megvan, oszt mehetünk. Nem beszéltem csalikról, etetőanyagról. Nálam itthon kb. 15 eFt értékben van itthon etetőanyag és aromák (por- és folyékony) de nem érzem magam különösebben felkészültnek. Ezt nem viszem mind magammal, de egy év alatt elfogy.

Üdv
Tinca tinca: Szerényen háttérbe szorul ... holott előnyös tulajdonságai miatt  a mainál nagyobb megbecsülést érdemelne. (Pénzes - Tölg)

#46 Felhasználó inaktív   Dzsano 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.417
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 08. 19:03

Hi!

Egy tavalyi balatoni kép kedvcsinálónak. Nem én vagyok rajta, és a tihanyi kikötőben van.

Persze Tinca, igazad van. Amit úgy kapásból összeírtam a kezdő felszerelésnek az most ahogy nagyjából számolom 48500.- 3 bot, 3 orsó. a Spiccbot később is johet, a match is tud kishalat fogni. :D
+ kb 10.000.-, de tényleg inkább 15000.-Ft a kellékek ára.  Az akkor kábé 60.000.-Ft. Utánna lehet bővíteni. Az etetőanyagot, csontit nem számolom, az olyan mint a cigi, alkohol. Úgyis megveszed. :cool: 

Csatolt fájl:


Asztalravissza!

#47 Felhasználó inaktív   mizsepizse22 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.695
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 08. 19:07

Hát ja 100ezer kell hozzá minimum ha nulláról kezded. Mondjuk én apumtól kérek botokat ezer féle van neki! A többit majd összenézem mit hol és hogy mennyiért! :D

#48 Felhasználó inaktív   Tinca 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 766
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 08. 19:09

Idézet: Dzsano - Dátum: 2005. ápr. 8., péntek - 11:30

2 db egyforma teleszkópos "pontyozó-fenekező" allround célokra, ezekkel partról nyugodtan lehet horgászni később rablóra is pl: Shimano Hyperloop AX TE360 40-80G carbon 7950.-/db
2 db nyeletőfékes orsó 50" pl: SPRO HArdliner LCS450 8000.-Ft/db
1 db 4-4,5m körüli Telematch bot pl: SPRO Predator 40 9900.-Ft
1 db a telematch botra való orsó, pl: SPRO Agressive XLS730M 8.500.-Ft
1 db 5-v 6m spiccbot,

Kell feltétlen két egyforma cucc, kezdésnek  :confused:

Nincs személyes tapasztalatom, de a SPRO orsókat nem sokan dícsérik. Kivéve persze, amit a Ryobi gyárt nekik. Az  :cool:

Idézet

nem kell a boilie-t misztifikálni, de ha telik rá...


Ebben igazad van. Minek egyáltalán bojlis bot. Úgy értem, hosszú (surf) nyéllel. Az is igaz, kevés a normális kétrészes, mondjuk parafaborításos bot, azok inkább pergetőbotok.  Maga az, hogy kétrészes, persze nagyon jó, ég és föld a legjobb teléhez viszonyítva is, de ezt a nyéldolgot nem vagyok képes felfogni :confused:  A háromrészesek már érezhetően rosszabbak.

Görbüljön  ;)
Tinca tinca: Szerényen háttérbe szorul ... holott előnyös tulajdonságai miatt  a mainál nagyobb megbecsülést érdemelne. (Pénzes - Tölg)

#49 Felhasználó inaktív   Sniper 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.918
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 08. 20:22

Idézet: Tinca - Dátum: 2005. ápr. 8., péntek - 19:54

Nem szeretnék senkit elriasztani, sőt, csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy nincs azzal kész, hogy bot, orsó megvan, oszt mehetünk...

Termeszetesen igaz amit irsz, en arra celoztam, hogy ha elkoltesz 50-60ezret botra/orsora,  akkor mar a fennmarado cuccok nem tesznek ki szamottevo erteket (imho +10-15K-bol total fel tudsz fegyverkezni... az elso probautra meg kevesebbol is)
"Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!"

Date of Birth : 1980.06.05 5:00am
GPG Fingerprint : CB92 F781 84F4 4701 987B  3B82 791E 7F92 A6F6 A67E

#50 Felhasználó inaktív   Grillo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.631
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 04. 08. 20:58

Vásárlás előtt gondold végig, hogy milyen horgészatot fogsz űzni, mert felesleges pergetőbotot venni, ha úgysem használod, vagy másra fogod be.

A spiccbotot nagyon szerettem, amint melegedett, mentem sekélyesbe gumicsizmában, aztán 3 méteressel játszadoztam. Jó volt, mert bejáratta a reflexeket, meg jó szórakozás. A ragadozósok meg örültek a kishalnak. Az az 1grammos úszó.... :D
KomposztWC

#51 Felhasználó inaktív   Dzsano 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.417
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 09. 12:50

Hi!

Tinca: azért jó a boilies bot és NEM a boilie mint csali mert: tegnapi hozzászólásom második része, talán kevéssé érthető, szóval összefoglalva: 1x nagyobbat tudsz dobni, (ha megtanultál  ;) ) 2x igen jól hajlik terhelés alatt, ami több kifogott halat eredményez.
A boilie mint csali nekem magas, akinek van pénze rá, az próbálgasa, (2x próbáltam de etetés ~10-20.000.-Ft?! és nagy halak nélkül nem ér semmit) én a boilies botokkal "rendes" pontyozó módra horgászom. 

Személyes tapasztalat, hogy jó az egyformat 2 db bot+orsó pontyra, és más ülős módszerekre. egyszerre két bottal horgászhatsz úgy, hogy nincs eltérő (érdemben eltérő :D ) külömbség a botjaid, félkjeid hajlása, ereje, stb. között. Kényelmesebb.

Ha szertnél "igazán" horgászni, akkor - majd - esetleg ősszel egy - akár kölcsön - pergető + egy marék műcsli + csukás víz = álom.
De ne azzal kezd. Amúcgy a pergetés is marhadrága.  :reklamacio:

Grillo: szvsz minimum 4 méteres a spiccbot ami kell, mert ha 4 fokos a víz, vagy a patrról rögtön 3 m. mély, körbenőtt náddal, akkor hogy mész gumicsizmában?
Amúgy a Balaton déli partján tényleg. :respect:

Ma fogtam halacska fotó, a kvóta vége, nem nagy de megvan. Asszem rajtam kívül csak egy hölcs fogott ~3-as pontyot.

Üdv!

Csatolt fájl:


Asztalravissza!

#52 Felhasználó inaktív   Tinca 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 766
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 09. 13:26

Idézet: Dzsano - Dátum: 2005. ápr. 9., szombat - 13:50

Tinca: azért jó a boilies bot és NEM a boilie mint csali mert: tegnapi hozzászólásom második része, talán kevéssé érthető, szóval összefoglalva: 1x nagyobbat tudsz dobni, (ha megtanultál  ;) ) 2x igen jól hajlik terhelés alatt, ami több kifogott halat eredményez.

Akkor talán Te nem értetted, amit írtam. Jók azok a botok szerintem is, mert kétrészesek, valóban rugalmasak...de a nyelük, az minek olyan, amilyen  :think:  Amit írtam:

Idézet

Minek egyáltalán bojlis bot. Úgy értem, hosszú (surf) nyéllel.

abban a nyél a lényeges kérdés. A nagy dobás nálam nem játszik, hálisten, nem járok olyan helyekre, de gondolom nem azért hiányzik a végéről a borítás.

Hopsz, szerkesztés: érdemes volna valami előnyösebb beállítást találni a halaknak, ne legyen olyan mészárospult jellege, meg ne bántódj  ;)

Szerkesztette: Tinca 2005. 04. 09. 13:28 -kor

Tinca tinca: Szerényen háttérbe szorul ... holott előnyös tulajdonságai miatt  a mainál nagyobb megbecsülést érdemelne. (Pénzes - Tölg)

#53 Felhasználó inaktív   Grillo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.631
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 04. 09. 15:01

Tisztában vagyok vele, hogy rövid a 3 méteres spiccbot, de nem az enyém volt, hanem kishugomnak lett véve (volt vagy 4-5 éves, és akart ő is horgászni). Aztán végül én használtam főleg, ha nem volt kapás nagyboton, akkor szórakozni jó volt a partközelben.  :D
KomposztWC

#54 Felhasználó inaktív   Dzsano 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.417
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 09. 15:09

Hi!

Nincs harag, szóval a surfnyél zavar. Tényleg kicsit szokatlan, de azután ok, a hosszabb fogás dobásnál - megszokás után - nagy segítség.

A halakat bátyám fényképezte le, és nem akartam olyat feltenni, amelyiken a kezemben vannak, hogy ne látszódjon a liter szilva. :D

Üdv!
Asztalravissza!

#55 Felhasználó inaktív   Dzsano 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.417
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 09. 15:16

EZ a mészárszék. Mondjuk már kicsit régen a hűtőben volt, de az íze még rendben volt.

Csatolt fájl:


Asztalravissza!

#56 Felhasználó inaktív   Dzsano 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.417
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 10. 09:16

Hi!

Miután ehgy hete munkanélküli lettem, rá fogok érni, :D  kellene egy aránylag (nagyon) olcsó harcsás szerelés, partra, inkább éjszakai horgászatra, valószínűleg nyeletőféles orsóval.
Nem vagyok harcsában otthon, bár fogtam éjszakai pontyozás közben egy-kettőt (=2  :D )
Szóval egy fenekező harcsás bot + orsó összeállításhoz szóljatok hozzá.
Asztalravissza!

#57 Felhasználó inaktív   Sniper 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.918
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 11. 18:43

Csak ismetelni tudom magam :) Botnak egy 2.4m-es izmosabb 500gr-os A,B akcios... Orsonak meg minimum 60ast, valami massziv vazzal... Miert pont nyeletofekes egyebkent? Ez pl nagyon jo, harcsaztam mar ilyennel (igaz nem fogtam csak nadtorzsat :D ) ... az ara sajna eleg borsos...

Okuma Longbow LB80

Kép

Szerkesztette: Sniper 2005. 04. 11. 18:44 -kor

"Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!"

Date of Birth : 1980.06.05 5:00am
GPG Fingerprint : CB92 F781 84F4 4701 987B  3B82 791E 7F92 A6F6 A67E

#58 Felhasználó inaktív   Sniper 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.918
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 11. 18:49

Esetleg meg ez :cool:

SPRO Offshore 4300

Kép

Szerkesztette: Sniper 2005. 04. 11. 18:49 -kor

"Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!"

Date of Birth : 1980.06.05 5:00am
GPG Fingerprint : CB92 F781 84F4 4701 987B  3B82 791E 7F92 A6F6 A67E

#59 Felhasználó inaktív   Sniper 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.918
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 04. 12. 09:20

  :omg:  nemreg volt az egyik nagybatyam lanya horgaszvizsgat tenni, kerdeztek tole, mit tud a kárászrol? Nemi gondolkodas utan ravagta, hogy jaaaa az az a kis izeltlabu, amire nagyon jon a kecsege Nagykoribe az elo tiszan...  :D  Nagy csend, aztan magasC kornyeken felkialt az egyik AZ A KÉRÉSZ!!!!!!!! :nevet2: (mellesleg ugye vagy 2eve is 30repara buntettek ha kiastad a kereszt az iszapbol... nemtom iden mar mennyi... mindenesetre a lany csak poenkodott :) van humorerzeke :up: )
"Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!"

Date of Birth : 1980.06.05 5:00am
GPG Fingerprint : CB92 F781 84F4 4701 987B  3B82 791E 7F92 A6F6 A67E

#60 Felhasználó inaktív   Dzsano 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.417
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 13. 12:51

Hi!

Nyeletőfékes azért volna jó, mert ide-oda mászkálok, és éjszaka akár el is szundíthatok a bot mellett, nem kell félni, hogy elviszi a hal.
A Pontyozóimon is nyeletősök vannak és most már a telematch botomon is, mert azzal is mult évben 3x megtépett valami dög, valószínűleg amúr, a parttol kb 2 méterre horgásztam a mádas elé, és mire felkaptam volna a botot már rántotta is le, és szakított. Ezért vetteem az úszósra is nyeletőst. Tudom, ki lehet nyitni a dobot, meg ilyesmik, de nem tökéletes megoldás. Szeretem a nyeletőfékest, nekem rengeteget segít.

Holnap megint megyek horgászni. Kedden is voltam egy retur volt csak, és szembeszél...

Üdv!
Asztalravissza!

Téma megosztása:


  • (30 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó