HWSW Informatikai Kerekasztal: Barkács/hibaelhárító központ - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (185 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Barkács/hibaelhárító központ Hordozható szervizközpont, sufniműhely Értékeld a témát: -----

#61 Felhasználó inaktív   xyzabc 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 59
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 16. 19:15

Sziasztok! Az lenne a gondom, hogy sikeresen ráöntöttem egy kis löttyöt a laptop billenyűzetére, és így néhány gomb nem igazán akar működni. Lehet valahogy orvosolni, vagy vigyem szervízbe? Elvileg garanciális, de szerintem ilyen esetre nem vonakozik...

#62 Felhasználó inaktív   Aljas 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 275
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 16. 22:31

Sziasztok, gondoltam itt is felteszem kérdésemet!

A gondom a következő:
Szereztem egy HP omnibook xt1500 -as gépet. Német nyelvű Windows XP Home volt rajta, amit a géphez adtak.
Lecseréltem a windows-t egy magyar XP Pro -ra , s a gép 2 napra rá "meghalt", nem lehet bekapcsolni. Ezt úgy kell elképzelni, hogy megnyomom a bekapcsoló gombot, akkor kigyullad minden LED ami csak van a gépen, s ennyi. Nem pörög fel, nem csinál semmit, s ha elengedem a bekapcsoló gombot akkor kialszik minden vissza. Ha a töltö be van nyomva a gépbe, akkor folyamatosan világít minden LED.
Most erre mindenki azt mondja egyből, hogy hardware hiba biztosan. Viszont anno 2 éve, egy ugyan ilyen gépen cseréltem le egy windows Home -ot egy magyar Windows XP pro -ra, s 2 napra rá bedöglött a gép, ugyan így nem lehetett bekapcsolni. Akkor azt hittük, hogy hardware hiba, s garanciálisan kicserélték  frown.gif

Kérdésem a következő:
Találkozott e már valaki ilyen problémával?
Hogyan tudta megoldani, ha megtudta egyáltalán oldani?
Szerintetek létezik olyan, hogy ha a gyári Windows-t lecserélem akkor a gép automatikusan letiltja magát?


köszi a segítséget.
Ez volt Aljas...

#63 Felhasználó inaktív   gferenc 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 17. 08:05

Sziasztok, segítségeteket kérném, hogy létezik-e PCMCIA toldó, ugyanis a Fujitsu-Siemens E711-be csak lapos kártya megy be, a "nagyfejű" USB rövidebb 1 cm-vel. :((. Köszönettele veszek minden tippet.
gferenc

#64 Felhasználó inaktív   gferenc 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 17. 08:12

Nekem is volt hasonló esetem Fujitsu-Siemenssel, de ott HDD hiba volt, kivéve-visszatéve rendben működött. Próbáld meg HDD nélkül, csak akkuval bekapcsolni, hogy látsz-e boot képernyőt, vagy hallasz-e sípolást. Ha nem akkor valószínűleg hardver hiba. Ha a leírásban nem szerepel, hogy csak az eredeti gyári oprendszerrel lehet használni, és be tudod bizonyítani, esetleg úgy, hogy visszatelepíted a régit és attól megjavul, akkor az óriási botrány lenne.

Üdv gferenc

Szerkesztette: gferenc 2006. 01. 17. 08:18 -kor


#65 Felhasználó inaktív   Aljas 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 275
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 17. 10:28

Sajna próbáltam már úgy is , hogy kivettem belőle mindent, s csak az akksi maradt bent. A helyzet ugyan az.

Várom a további 5leteket!

kösz
Ez volt Aljas...

#66 Felhasználó inaktív   htbwap 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 43
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 17. 18:33

Idézet: htbwap - Dátum: 2006. jan. 16., hétfő - 12:13

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy a régi IBM Thinkpad 760LD laptopomba honnan vehetnék LCD átvezető kábelt (azt hiszem ez a neve, ez az ami a kilyelző és a gép közötti hajlaton megy át), ugyanis ami benne van már igencsak "kirojtolódott" és emiatt néha vibrál a kijelző illetve kb. mennyibe kerülhet egy ilyen cucc? :think:
Köszi.

Vagy ha mondanátok valakit itt a fórumon aki otthon van az ilyen ügyekben annak is örülnék...

#67 Felhasználó inaktív   Templ@r 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 18. 15:28

Idézet: Aljas - Dátum: 2006. jan. 17., kedd - 10:28

Sajna próbáltam már úgy is , hogy kivettem belőle mindent, s csak az akksi maradt bent. A helyzet ugyan az.

Várom a további 5leteket!

kösz

Az egyik barátomnak hasonló tüneteket produkált a vadi új Acer Aspire 5024WLMi laptopja. Menet kozben kikapcsolt (se kep se hang - de nem tulmelegedes miatt). Utana egyszeruen nem lehetett bekapcsolni. Ott az volt a megoldas, hogy halozatrol lehuz, aksi kivesz, egy perc varakozas, aztan aksi vissza, halozati toltore feldug, majd bekapcsol.

#68 Felhasználó inaktív   Templ@r 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 18. 15:31

Nekem pedig a következő lenne a problémám:
Van egy Acer Aspire 5014 WLMi notebook-om, amin BIOS frissitest halytottam vegre (az ACER hivatalos honlapjarol letoltott BIOS-sal). Ezek utan a WLAN szoren szalan eltunt az XP alol (ez szinte biztos, hogy a BIOS frissites kovetkezmenye), a DVD iro pedig meglehetosen erdekes dolgokat kezdett el produkalni (CD-t nem ir, nem olvas, DVD-t igem). Valami ötlet?
Az lenne meg a keresem, ha esetleg valakinek ugyanilyen notebook-ja van akkor a BIOS-at mentse le es kuldje el nekem e-mail-ben.

#69 Felhasználó inaktív   Aljas 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 275
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 18. 18:26

Idézet: Templ@r - Dátum: 2006. jan. 18., szerda - 14:28

Az egyik barátomnak hasonló tüneteket produkált a vadi új Acer Aspire 5024WLMi laptopja. Menet kozben kikapcsolt (se kep se hang - de nem tulmelegedes miatt). Utana egyszeruen nem lehetett bekapcsolni. Ott az volt a megoldas, hogy halozatrol lehuz, aksi kivesz, egy perc varakozas, aztan aksi vissza, halozati toltore feldug, majd bekapcsol.

Már ezt is próbáltam, 1szerűen nem tudom mi lehet a hiba.

Tud valaki ajánlani valami megbízható , s lehetőleg olcsó notebook szervízt?
Ez volt Aljas...

#70 Felhasználó inaktív   Gábor79 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 60
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 21. 16:56

Üdv!

Érdeklődnék kinek mi a tapasztalata az ACER 2413 notebook billentyűzetével kapcsolatban, ugyanis nekem az a bajom, hogy lötyög a billentyűzet. A hibát jeleztem a szervízbe, de szerintük ezzel minden rendben van. Az esetet demonstráló 923Kbyte-os demo film letölthető a http://www.gnet.hu/A...an_keyboard.wmv címről.

#71 Felhasználó inaktív   llgyuri 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 43
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 22. 13:49

Idézet: Gábor79 - Dátum: 2006. jan. 21., szombat - 16:56

Üdv!

Érdeklődnék kinek mi a tapasztalata az ACER 2413 notebook billentyűzetével kapcsolatban, ugyanis nekem az a bajom, hogy lötyög a billentyűzet. A hibát jeleztem a szervízbe, de szerintük ezzel minden rendben van. Az esetet demonstráló 923Kbyte-os demo film letölthető a http://www.gnet.hu/A...an_keyboard.wmv címről.

nem ismereim ezt a tipust, nekem FUSI van, mikor nekem volt vmi a billentyűzettel Én elmentem a Média Mark-ba, meg a Saturnba és végignyomkodtam a kiállított tipusokat.

#72 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2006. 01. 22. 14:01

Idézet: Gábor79 - Dátum: 2006. jan. 21., szombat - 17:56

Üdv!

Érdeklődnék kinek mi a tapasztalata az ACER 2413 notebook billentyűzetével kapcsolatban, ugyanis nekem az a bajom, hogy lötyög a billentyűzet. A hibát jeleztem a szervízbe, de szerintük ezzel minden rendben van. Az esetet demonstráló 923Kbyte-os demo film letölthető a http://www.gnet.hu/A...an_keyboard.wmv címről.

Alapvetően az a gond ezekkel a billenytűzetekkel, hogy középen többnyire nincsenek lefogatva, ezért a konstrukciótól függően "rugózhat" a klaviatúra alaplapja (gondolom erről van szó jelen esetben). Nem igazán márkafüggő, több gyártótól láttam már ilyen jellegű "bakit". Hozzá kell szokni.

Minazonáltal még csak azt sem mondanám, hogy az Acerre ez jellemző; ők egyre több típusba rakják ezt az 5 fokosan hajlított klaviatúrát, van amelyikben lötyög, van amelyikben sziklasziládran áll a helyén.

üdv

R.
Can you hear me, major Tom?

#73 Felhasználó inaktív   Gábor79 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 60
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 22. 15:08

Idézet: Renwick - Dátum: 2006. jan. 22., vasárnap - 14:01

Alapvetően az a gond ezekkel a billenytűzetekkel, hogy középen többnyire nincsenek lefogatva, ezért a konstrukciótól függően "rugózhat" a klaviatúra alaplapja (gondolom erről van szó jelen esetben). Nem igazán márkafüggő, több gyártótól láttam már ilyen jellegű "bakit". Hozzá kell szokni.

Minazonáltal még csak azt sem mondanám, hogy az Acerre ez jellemző; ők egyre több típusba rakják ezt az 5 fokosan hajlított klaviatúrát, van amelyikben lötyög, van amelyikben sziklasziládran áll a helyén.

üdv

R.

nem a billentyűzet alaplapja mozog hanem maga a billentyű. én úgy gondolom ennek nem ilyennek kéne lennie és ez egy gyengébben sikerült széria, mert akik azt mondták, hogy nekik is ilyen, ők is mind december környékén vásároltak.

#74 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 01. 22. 15:14

Idézet: Gábor79 - Dátum: 2006. jan. 22., vasárnap - 16:08

nem a billentyűzet alaplapja mozog hanem maga a billentyű. én úgy gondolom ennek nem ilyennek kéne lennie és ez egy gyengébben sikerült széria, mert akik azt mondták, hogy nekik is ilyen, ők is mind december környékén vásároltak.

Ők ugyanígy TM 2413 tulajok?

üdv

R.
Can you hear me, major Tom?

#75 Felhasználó inaktív   Gábor79 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 60
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 22. 18:09

Idézet: Renwick - Dátum: 2006. jan. 22., vasárnap - 15:14

Ők ugyanígy TM 2413 tulajok?

üdv

R.

jelzett mar 2310 tulaj is. a kozos, a december kornyeki vasarlas. ezert gyujtom az infokat.

#76 Felhasználó inaktív   ProdyGee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 25. 17:15

Sziasztok!
Van egy HP Omnibook 6000 esem.
Ahol rádugom a tápot a gépre, az a kis pöcök, az tönkrement, (angolul power jack a neve)
nem mindíg kap áramot.
Rákerestem neten és elég gyakori HP-k nél. Ebayen lehet is venni hozzá.
A kérdéseim:
Lehet e kapni ilyen izét magyarországon, és hol?
És ha én nekiállok a forrasztópákámmal, nem e teszem tönkre. (nem vagyok műszerész)
Ha inkább ne nyúljak hozzá, akkkor meg tudtok e valami olcsó jó helyet, ahol megcsinálják.
Előrre is köszi a válaszokat!
Gee

#77 Felhasználó inaktív   gxa 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 596
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 25. 17:55

Idézet: ProdyGee - Dátum: 2006. jan. 25., szerda - 18:15

Sziasztok!
Van egy HP Omnibook 6000 esem.
Ahol rádugom a tápot a gépre, az a kis pöcök, az tönkrement, (angolul power jack a neve)
nem mindíg kap áramot.
Rákerestem neten és elég gyakori HP-k nél. Ebayen lehet is venni hozzá.
A kérdéseim:
Lehet e kapni ilyen izét magyarországon, és hol?
És ha én nekiállok a forrasztópákámmal, nem e teszem tönkre. (nem vagyok műszerész)
Ha inkább ne nyúljak hozzá, akkkor meg tudtok e valami olcsó jó helyet, ahol megcsinálják.
Előrre is köszi a válaszokat!
Gee

A konkrét típust nem ismerem, de ha van egy jó forrasztópákád + ónszippantód/ónszívó sodratod + jó kézügyességed, akkor szerintem simán ki tudod szedni. Ha kiszedted, akkor elmész a Lomexbe, és megmutatod, hogy egy ilyet kérek :D . Egy ilyen csati ~200Ft.

#78 Felhasználó inaktív   ProdyGee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 26. 17:42

Idézet: gxa - Dátum: 2006. jan. 25., szerda - 16:55

A konkrét típust nem ismerem, de ha van egy jó forrasztópákád + ónszippantód/ónszívó sodratod + jó kézügyességed, akkor szerintem simán ki tudod szedni. Ha kiszedted, akkor elmész a Lomexbe, és megmutatod, hogy egy ilyet kérek :D . Egy ilyen csati ~200Ft.

Köszi a választ!
Hát sajnos ónszippantóm az nincs.
Meg megakadtam a szétszedéssel is minden csavar kint van,
de valami mégis összetartja, a hátulján a dokkoló port kb felétől nem tudom tovább szétnyitni.

#79 Felhasználó inaktív   Fuser 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 27. 14:01

Sziasztok!
Tud valaki hűtőventilátor fordulat szabályzót Clevo notihoz? D870P-m van és baromira hangos amikor bekapcsol. Ha nem megy, akkor teljesen csöndben van a gép, de jobb megoldás lenne, ha folyamatosan pörögne csak kevessebb zajjal. Ill. ha progival ezt nem lehet megoldani, barkácsolt vki ilyesmit?

#80 Felhasználó inaktív   sydoka 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 378
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 28. 20:51

hali
van egy régebbi hp notebookom, win98, 10mbites pcmcia hálókártyával, és szeretném összekötni az xp-s gépemmel, de nem akar működni. a hálókártyára gyanakszom, lehet azt kellene kicserélni? ha összedugom, nem világít a led a kártyákon. rádugtam az adsl modemet, és az sem világitott hogy lenne lan link. lehet ez vmi config/driver probléma vagy a kártya lesz szerintetek?

Téma megosztása:


  • (185 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

5 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 5 vendég, 0 anonim felhasználó