HWSW Informatikai Kerekasztal: Barkács/hibaelhárító központ - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (185 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Barkács/hibaelhárító központ Hordozható szervizközpont, sufniműhely Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   JSB 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 29. 12:38

Idézet: yeahsp - Dátum: 2005. ápr. 26., kedd - 12:13

ha kihúzod a tápból, kiszeded az akkut, és nem törsz-zúzol, akkor nem lehet gond az elem kiszedésből / rövidzárból...

a csak elem kiszedés, és 1 nap várás nem mindenhol működik... van egy 5x86 lapom, ami elem nélkül fél év porosodás után sem vesztette el a beállításait... :)

még egy lehetőség, hogy keresel password törő progit, csak előbb derítsd ki, hogy award/phoenix, vagy AMI BIOS van e rajta... belebarmol a checksumba, és tölti az alapértelmezett dolgokat miatta...

Kipróbáltam, 1 napra lehúztam a cmosról a tápkábelt. Kinullázódott, újraindítottam, de nincsen változás sajnos. Passzolok.
:(

Szerkesztette: JSB 2005. 04. 29. 12:38 -kor


#22 Felhasználó inaktív   BBalazs_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 592
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 30. 08:37

JSB: akkor sajna marad a neten valo turkalas, hathat mas is belefutott ilyesmibe. Esetleg nincs valami kis utility program a neten? De en sem tudom elkepzelni, hogy mit es hol irhatna at. Hacsak nincs valami rejtett, elemmel backupolt regisztere a manager chipnek...

Carline: esely mindig van. Mas kerdes, hogy a tipus pontos ismerete nelkul nehez allitani valamit is.
Elegge kozelinek tunik a ket szam 1710 vs. 1730, de ez barmit takarhat.
Nezd meg, hogy azt a tipust, amibol a TFT-t  at szeretned hozni, szereltek-e DSTN-el.
A felbontas es a feszultseg is lenyeges. A BIOS-t mindenkeppen at kell irnod majd.
De en lattam mar ugyanolyan tipuson belul mas kijelzovel szerelt modelleket is. Amihez anno hozzajutottak nagyobb tetelben, fabrikaltak egy masik kiosztasu kabelt es kesz. A feszultsegnek viszont stimmelnie kell modellen belul.
Ha tudsz ellenallast merni, akkor nezd meg a regi es az uj csatlakozo foldjeit. Ha ugyanott vannak, akkor sansz van ra. De mindenkeppen a TFT kabelet hasznald, mert azon a kontrasztfesz nem lesz kivezetve (ha az alaplaprol kapja, mert nehany esetben a hattervili paneljere tervezik ra es vagy a kijelzo mogott kulon vezeteken vagy visszamegy az alaplapra es onnan a kijelzobe ujra).
A regi es az uj kijelzo adatlapja sokat segithet, vagy legalabb a hasonlo tipus kiosztasa.
A lenyeg az, hogy EGYSZER probalhatod meg blindre...szoval inkabb nagyon sokszor merj elotte es csak alapos megfontolas utan dugd ossze. A hattervili az teljesen kulon van, azt kiprobalhatod, az majdnem biztosan tokugyanaz lesz.
Alopecia perniciosa

#23 Felhasználó inaktív   eGroid 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 30. 14:26

hali

nos mucka atiranyitott ide, egy kis segedelemre lenne szuksegem:

kedvesem hasznalja a clevo laptopomat mostanaban, kizarolag szovegszedesre, es a mai napon mikor bekapcsolta bootolas helyett egy hibajelzo hangsort kapott csak

tapot ellenoriztem, jelzi hogy kap szuflat, ventillator is muxik, viszont az LCD sotet marad . . .

mindig rendesen lotte le a gepet
es eddig semmi ilyen gond nem volt . . .

a hangjelzes: . ... ... .

van vmi otletetek mi lehet a problem?

elore is koszi

#24 Felhasználó inaktív   BBalazs_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 592
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 30. 19:47

Nezd meg, milyen BIOS van benne aztan keress ra a neten a 'bios beep error codes' szavakra.
Azt tudni kell, hogy melyik hosszu, melyik rovid, mert a fentiekbol nem derul ki (esetleg mindegyik rovid?)

Igy latatlanban egyebkent memoria erintkezesi gondra gyanakodnek. Ha van benne bovitett, akkor vedd ki, kicsit radirozd meg, aztan mehet vissza, esetleg felcserelni, ha kettos.
Alopecia perniciosa

#25 Felhasználó inaktív   eGroid 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 30. 23:02

Idézet: BBalazs_ - Dátum: 2005. ápr. 30., szombat - 20:47

Nezd meg, milyen BIOS van benne aztan keress ra a neten a 'bios beep error codes' szavakra.
Azt tudni kell, hogy melyik hosszu, melyik rovid, mert a fentiekbol nem derul ki (esetleg mindegyik rovid?)

Igy latatlanban egyebkent memoria erintkezesi gondra gyanakodnek. Ha van benne bovitett, akkor vedd ki, kicsit radirozd meg, aztan mehet vissza, esetleg felcserelni, ha kettos.

tenx

holnap ezzel inditok . . .

#26 Felhasználó inaktív   eGroid 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 05. 01. 10:03

Idézet: BBalazs_ - Dátum: 2005. ápr. 30., szombat - 20:47

Nezd meg, milyen BIOS van benne aztan keress ra a neten a 'bios beep error codes' szavakra.
Azt tudni kell, hogy melyik hosszu, melyik rovid, mert a fentiekbol nem derul ki (esetleg mindegyik rovid?)

Igy latatlanban egyebkent memoria erintkezesi gondra gyanakodnek. Ha van benne bovitett, akkor vedd ki, kicsit radirozd meg, aztan mehet vissza, esetleg felcserelni, ha kettos.

huu koszi

a phoenix bios kod szerint memo zür volt (1-3-3)
kivettem megtisztogattam visszatettem: megy

1000 koszi!

#27 Felhasználó inaktív   carline 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 271
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 05. 01. 20:58

Idézet: BBalazs_ - Dátum: 2005. ápr. 30., szombat - 9:37

Carline: esely mindig van. Mas kerdes, hogy a tipus pontos ismerete nelkul nehez allitani valamit is.
Elegge kozelinek tunik a ket szam 1710 vs. 1730, de ez barmit takarhat.
Nezd meg, hogy azt a tipust, amibol a TFT-t  at szeretned hozni, szereltek-e DSTN-el.
A felbontas es a feszultseg is lenyeges. A BIOS-t mindenkeppen at kell irnod majd.
De en lattam mar ugyanolyan tipuson belul mas kijelzovel szerelt modelleket is. Amihez anno hozzajutottak nagyobb tetelben, fabrikaltak egy masik kiosztasu kabelt es kesz. A feszultsegnek viszont stimmelnie kell modellen belul.
Ha tudsz ellenallast merni, akkor nezd meg a regi es az uj csatlakozo foldjeit. Ha ugyanott vannak, akkor sansz van ra. De mindenkeppen a TFT kabelet hasznald, mert azon a kontrasztfesz nem lesz kivezetve (ha az alaplaprol kapja, mert nehany esetben a hattervili paneljere tervezik ra es vagy a kijelzo mogott kulon vezeteken vagy visszamegy az alaplapra es onnan a kijelzobe ujra).

Elvileg a 1730 a TFT-s a 1710 meg a DSTN verzió.
Bár úgy látom az itt leírtakból, hogy ha nem tetszik a DSTN akkor inkább el kell adnom és venni TFT-s notit.
Egyszerűbb az nekem, mint mérni, fabrikálni. Tudniillik műszaki analfabétagammánaknak az a járhatóbb út.
Azért köszi a választ.

Carline
Lenovo X201s
­

#28 Felhasználó inaktív   BBalazs_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 592
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 05. 02. 10:58

Szerintem ha egyebkent megfelel a gep, akkor felesleges tft-set venni. A DSTN tokeletes munkara, filmet meg gondolom ugysem ezen nezel, reflexjatekot sem itt jatszol...
Uj geoet meg mar csak tft-vel arulnak. Amig regen nagyobb volt az arkulonbozet, addig volt erdekes a dstn/tft kerdes.
Alopecia perniciosa

#29 Felhasználó inaktív   carline 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 271
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 05. 02. 22:04

Idézet: BBalazs_ - Dátum: 2005. máj. 2., hétfő - 11:58

Szerintem ha egyebkent megfelel a gep, akkor felesleges tft-set venni. A DSTN tokeletes munkara, filmet meg gondolom ugysem ezen nezel, reflexjatekot sem itt jatszol...
Uj geoet meg mar csak tft-vel arulnak. Amig regen nagyobb volt az arkulonbozet, addig volt erdekes a dstn/tft kerdes.

Ez előtt a gép előtt egy kis Satellite 430CDT gépem volt, de az TFT-s volt.
Azon olyan szép volt minden. Határozott éles kontrasztok.
Bár netre használom legtöbbet, meg unaloműzésre Heroes3.

Szerinted mennyit érhet a gépem?
(Celeron 600MHz, 288MB RAM, 6GB vinyó, 24x CD, floppy, LAN+modem beépítve, 2db USB, aksi ~90 percet bír)

Carline
Lenovo X201s
­

#30 Felhasználó inaktív   BBalazs_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 592
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 05. 03. 08:33

Amennyit adnak erte. Altalaban 50-60 korul indul a licit, aztan a delikvens vagy rajon, hogy lenyegesen olcsobban kell adnia, vagy inkabb megtartja maganak. A notebookok erteke altalaban gutautott solyom modjara kezd azonnal zuhanni, miutan megvetted :)
Az apronet.hu-n tajekozodhatsz a korulbeluli arakrol, amit az elado remel a cuccaert.
A tiedben tobb a RAM, mint az atlag ilyen gepekben, viszont ezt a dstn kijelzo kompenzalja.
En a helyedben megtartanam vagy ajandekoznam kedvesnek, hugnak, ocsinek, apunak-anyunak, baratnonek - aki meg orul is neki es nem frusztralja a kijelzo, mint teged...

Ha mindenkeppen el akarod adni, akkor esetleg videken celszeru hirdetni, mert itt magasabbak az arak egyelore.
Alopecia perniciosa

#31 Felhasználó inaktív   Samuraj 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 05. 06. 16:00

Vagy szétszeded mint én és megpróbálod részenként. Jóval több pénz van benne, de semmi garancia, hogy rövid idő alatt túladsz rajta. DSTN kijelzőt sokan keresnek, persze hogy csatlakozik-e az máskérdés.
A vindóz nem program! Nem lehet memória igénye! Csak egy alaprendszer, amin a programok futhatnak, nekik lehet memória igényük! A vindóz igenis érje be 64Kilobyte-val! Kiváltképp a telepítője!

#32 Felhasználó inaktív   JSB 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 05. 10. 17:27

Idézet: BBalazs_ - Dátum: 2005. ápr. 30., szombat - 8:37

JSB: akkor sajna marad a neten valo turkalas, hathat mas is belefutott ilyesmibe. Esetleg nincs valami kis utility program a neten? De en sem tudom elkepzelni, hogy mit es hol irhatna at. Hacsak nincs valami rejtett, elemmel backupolt regisztere a manager chipnek...

Új fejlemény van a gépemmel kapcsolatban. A ventillátor amiről én azt hittem, hogy nem kapcsol le, mégis csak leáll, csak eddig nem volt olyan alacsony itthon a hőmérséklet. Most viszont a fűtés nem megy itthon, voltak kis hidegek, és lekapcsolt. A hiba ezek szerint az, hogy ez a hőmérséklet amin lekapcsol (26 fok), és az is amit bekapcsol (40 fok) valahogy túl alacsonyra került. Valami átírta, és nem tudom megváltoztatni.

Szerkesztette: JSB 2005. 05. 10. 17:28 -kor


#33 Felhasználó inaktív   Highlander 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 05. 16. 22:44

Sziasztok!

FSC Amilo 7405 ön találtam a burkolat alatt egy rejtett USB csatlakozót,
nem a szokásos helyen a többi körül körü, hanem a noti alján a vinyo felett.
Próbaképp rádugtam egy egeret, és ment, de csak miután a win felismert /
felinstalált még egy usb portot...

A fedél alatt (ami csavar tart) egyébként kb annyi hely van, hogy egy kisebb
USB kulcs talán elfér benne (tehát az USB kábelek meref feje épphogy),
lehet hogy ez a rendeltetése, de kíváncsi lennéka véleményetekre, vajon mire való...
Highlander

#34 Felhasználó inaktív   Scae [Edgar] 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.671
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 05. 17. 06:05

Lenne itt egy dell cpx noti. Akksija több mint 2 órát bírja,ezzel nem is lenne gond,vizsont amit a windows kiír a rendelkezésreállási időről az őrültség. pl. kiírja h 60%, 5 perc múlva 8%, de utána 1 óra míg lemegy 4%-ra. Szóval meg lehet hibbanva az akksi is. Battery auto learning kéne ide viszont ehhez a notihoz a dell nem csinált. Mit lehetne tenni?  :rolleyes:

#35 Felhasználó inaktív   Scae [Edgar] 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.671
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 05. 18. 05:48

ötlet?

#36 Felhasználó inaktív   bundas 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 472
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 05. 18. 06:32

Idézet: Highlander - Dátum: 2005. máj. 16., hétfő - 23:44

Sziasztok!

FSC Amilo 7405 ön találtam a burkolat alatt egy rejtett USB csatlakozót,
nem a szokásos helyen a többi körül körü, hanem a noti alján a vinyo felett.
Próbaképp rádugtam egy egeret, és ment, de csak miután a win felismert /
felinstalált még egy usb portot...

A fedél alatt (ami csavar tart) egyébként kb annyi hely van, hogy egy kisebb
USB kulcs talán elfér benne (tehát az USB kábelek meref feje épphogy),
lehet hogy ez a rendeltetése, de kíváncsi lennéka véleményetekre, vajon mire való...

Gyárilag ide lehet dugni az USB-bluetooth cumót- Vagy akár szerintem egy kicsi wireless is elfér itt. És akkor nem lóg ki a gép oldalán.

#37 Felhasználó inaktív   Csontika 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 79
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 05. 18. 15:42

Hali!

Lenne egy HPQ nc6000-em ha ki van kapcsolva, s az akkumlátort kiveszem, s berakom, akkor reseteli a cmost. Ha rá van dugva a 220-ra akkor nem. Ha nincs benne az akksi, s ki van húzva hosszabb ideig, akkor sem felejti el a beállításokat. Akkor sem felejt, ha 220 nélkül kiszedem a akksit, s rádugom a tápot. Egyedül akkor, ha 220 nélkül visszadugom az akkumlátort.
Remélem nem fejeztem ki magam bonyolultan.
(Az elemet megmétrem 3V)

Amikor leáll a venti egy halk pattanást hallok valami ötlet?

kösz a segítséget! :confused:

#38 Felhasználó inaktív   Highlander 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 05. 18. 15:46

Idézet: bundas - Dátum: 2005. máj. 18., szerda - 5:32

Gyárilag ide lehet dugni az USB-bluetooth cumót- Vagy akár szerintem egy kicsi wireless is elfér itt. És akkor nem lóg ki a gép oldalán.

Wireless alapból van, de az elgyébként is miniPCI csatlakozoval megy.
Kékfogra én is gondoltam, de akkor meg az a baj, hogy a kis rekesz oldalai árnyékoltak
kivéve persze a levehető "ajtót", az műanyag, de az úgyis az aztal fele néz használat közben...
Highlander

#39 Felhasználó inaktív   JSB 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 05. 18. 20:54

Az egyik fórumon olvastam erről: Modify Fan Control table
Lehetséges ez?
Valószínű az én notimnak ez a hibája?

#40 Felhasználó inaktív   witt 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 05. 24. 20:09

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy vettem egy Toshiba Portege M200-as gépet.
Tényleg nagyon tuti, DE: mikor elhatároztam, hogy újratelepítem a rendszert, szembesültem a ténnyel, hogy a frissen vásárolt USB-s DVD írót meg sem mukkantja bootoláskor. Ezek után beszéltem a márkaszervízzel, és ők azt mondták, hogy ők PCMCI-s olvasót használnak. Ma kerestem egy ilyen kütyüt. Szerencsére kipróbáltuk, de a gyári Recovery DVD továbbra sem bootol.
A dolog érdekessége tehát, hogy ezek szerint csak a márkaszervíz képes különböző trükkök alapján visszaállítani a gyári állapotot???? Kicsit dühítő. Ha valaki találkozott már hasonló problémával, kiváncsian várom, hogy volt-e megoldás rá.

Üdv.: Csaba

Téma megosztása:


  • (185 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó