HWSW Informatikai Kerekasztal: Barkács/hibaelhárító központ - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (185 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Barkács/hibaelhárító központ Hordozható szervizközpont, sufniműhely Értékeld a témát: -----

#41 Felhasználó inaktív   witt 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 05. 26. 15:37

Sziasztok.

A problémám idő közben szerencsésen megoldódott.
A gép CSAK TOSHIBA cd-vel hajlandó bootolni rendesen, de legalább elég neki az USB-s is.
A forgalmazó (notebook.hu) nagyon készségesen segített megoldani a problémát. Így még a tegnapi napon el tudtam tőlük hozni egy megfelelő DVD írót, ami még ráadásul olcsóbb is volt az előtte náluk vásároltnál. Szóval még pénzt is kaptam vissza.
A tapasztalatom alapján: Toshiba csak Toshibával...
és a forgalmazó a tőle elvárható maximumot megtette.

Üdv.: Csaba

#42 Felhasználó inaktív   Samuraj 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 05. 26. 20:30

Idézet: Csontika - Dátum: 2005. máj. 18., szerda - 16:42

Amikor leáll a venti egy halk pattanást hallok valami ötlet?

kösz a segítséget! :confused:

Érdemes lenne megnézni másik aksival, bár aksikat elég nehéz szerválni.
Arra gondolok hogy valahol a aksiról jövő tápvezérlővel lehet a gixer.
No meg kéne egypár pontosítás is. Ennek a ventilátornak miköze a jelenséghez. Még azt kéne megnézni: táp nincs rajta, kikapcs, kiveszed az aksit, visszarakod az aksit, rárakod a tápot, bekapcs. Illetve van még egypár variáció. Csak táppal inditani, kikapcs, táp lehuz, aksi rárak (bekapcs). Tölteni tölt rendesen?
A vindóz nem program! Nem lehet memória igénye! Csak egy alaprendszer, amin a programok futhatnak, nekik lehet memória igényük! A vindóz igenis érje be 64Kilobyte-val! Kiváltképp a telepítője!

#43 Felhasználó inaktív   Spyro 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 65
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 01. 19:29

Hello!

Mar inditottam ezzel egy temat, de itt hatha egy valasznal tobbet is kapok.

Van egy regi Mecer 486-os laptopom. A minap valoszinu zarlatos lett az akksi, es mikor radugtam a gepre az adaptert (kulso +19V-os tap), kuthetett benne valamit, mert azota nem mukodik.
Egy billentyukombinaciora bekapcsol, egy pillanatra felvillannak a LED-ek, a PWR-Led folyamatosan vilagit. Masik billentyukombinaciora ki is kapcsol. Sot a NumLock is "mukodik"! De a vinyo nem porog fel. A kepernyo viszont a kulso tap raadasakor rogton elkezd halavanyan derengeni es elegge melegszik az LCD mellett a chip. Az alaplapon is van egy chip (elvileg a PCMCIA vezerlo), ami par perc alatt nagyon felforrosodik, a processzor viszont alig melegszik.

Mi lehet a hiba? Mi szallhatott el benne? En a tappanelre gyanakszom, mert egyedul az van kozvetlen kapcsolatban az akkumulatorral.

Akinek van hasonlo tapasztalata, vagy otlete, kerem segitsen! Szeretnem ismet mukodesre birni.

Sokkal regebben is volt mar egy tema errol, ami sajnos felbe szakadt. Akkor  eddig jutottunk.

Spyro

#44 Felhasználó inaktív   Samuraj 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 07. 21:54

Hello!
Akkor te irhattál nekem levelet. Pár napig most nem voltam igazán gépnél ugyhogy csak most néztem meg, válaszolnék is, de mindig visszahozta a démon. Tehát beugrottam ide.
Úgytűnik ez a tápkör kimenése elég gyakori jelenség... nálam is ez volt, fél napig nem használtam a frissen vett (használt) laptopomat. Egy elmélet szerint nem megfelelő töltö használat okozza mindezt, de már a topic elején futtattam erről egy eszmét, mert szerintem se valszínű egy ilyen műszaki képtelenség.
A gépednek én nem sok jót igérek. Tehát akkor hogy nem működik illetve mivel nem, csak töltővel, csak aksival, töltő+aksival. Azért tűnhet furcsának ilyen kombinációknak a firtatása, mert nálam pont ez volt a helyzet: kikapcsolt állapotban tölti az aksit éjszaka. Reggelre minden sötét (ledek), sehogy se kapcsol be, csak villan egyet és kialszik. Már tudtam, hogy nem fogom többet magammal vinni. Na de a fő érdekesség az a eladónál tett reklamációnál jött. Csak töltőről egyáltalán nem megy (holott előtte ment és egyébként is kéne), az én aksimmal se ment már persze, tölteni se töltötte. Egy másik aksival megnézve viszont arról ment, és eközben ha van töltő, annak a jelenlétét is jelzi. Azt persze nem tudjuk, valóban tölt-e valamit, vagy csak világit. Tehát valahol az alaplapi táp vezérlés kotlott meg. Aztán hogy ne költsek rá mégtöbbet túl sokat, gyorsan szétkaptam és árulom.
ezen a helyen
Elméletileg van ott az az alapkártyám, amiről ha tudnánk hasznositani valamit a te gépedhez akkor esetleg javitható. Bár eléggé gyanús, hogy nálad több lényeges alaktrész is felforrásra adja a fejét, ha előtte nem volt az, mert az azt jelenti, megsült.
A vindóz nem program! Nem lehet memória igénye! Csak egy alaprendszer, amin a programok futhatnak, nekik lehet memória igényük! A vindóz igenis érje be 64Kilobyte-val! Kiváltképp a telepítője!

#45 Felhasználó inaktív   Csontika 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 79
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 17. 09:55

Van egy nc6000-em egyik napról a másikra nem tölti az akksiját.
Valami ötlet mi lehet esetleg ha szétszedem mit nézzek meg?
Van szerelési útmutatóm is:)
Melyik szervizekben nincs bevizsgálásidíj?

#46 Felhasználó inaktív   Balage 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 09. 12:25

Sziasztok!

Tanacsotokat kernem a kovetkezo temaban:
Van egy 2,5-3 eves Compaq evo 1020v-m (2,4 P4, 512 ram). Mukodese mindeddig tokeletes, tehat megszabadulni semmikepp nem szeretnek tole. Par hete elkezdett borzaszto hangot adni a hutoventije, gondolom eljott az ido, es szepen csapagyas lett. Kertem hp markaszerviztol arajanlatot, ez mennyibe van:

291648-001, 15.900,-Ft+Áfa, 1 héten belül beszerezhető.
Munkadíj 13.400,-Ft+Áfa
Tehat az uj, 20%-os afaval is barati 35e Ft (!!!) a venti. Gyorsan utananeztem az alkatresz nem csak a venti, hanem a teljes huto elem, a heat pipe, proci borda, hocserelo borda, es a venti.
Kép

szet is szedtem a masinat, a venti kulon leszedheto, probaltam kis muszerolajjal nyakon onteni, de a venti szetszedese nelkul nem megy, es hat ontott csoda leven, nem vallalkoztam ra. Mit tanacsoltok? a hp ugye kulon nem arul ventit, boltban nem tudok venni ilyet, mert specko felfogatasi helyei es csatlakozoja van. Van olyan bolt, ahol hasznalt cuccokat arulnak notikhoz, vangy mas 5let?
Gondolom mas is elert mar odaig, hogy csapagyas lett a cucc, es nem akart 16+afat kiadni ra.  :rolleyes:
Compaq Evo 1020v

#47 Felhasználó inaktív   Michael-t 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 238
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 09. 17:33

Hello

Segítségre lenne szükségem.
Van egy 3 honapos Acer notebook-om. Valamiért a notebook-ot nem lehetett feltölteni, így elvittem a szervízbe. Ott közölték velem, hogy a tápcsatlakozója le van törve, ez nem garanciális probléma csak az alaplap cseréjével oldható meg ami 68000ft + munkadíj. A notit nem érte semmiféle külső behatás
és mégis letört az a szerencsétlen csatlakozó.Mivel nem érzem magam hibásnak így nem szivesen fizetném ki a javítést. Legjobb tudomásom szerint egy egyszerű forasztással egyszerűen megoldható a dolog. Tudnátok ebben segíteni., hogy kit érdemes keresni vagy milyen cég foglalkozik ilyennel.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.:
Michael-t

#48 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 01. 09. 19:25

Idézet: Michael-t - Dátum: 2006. jan. 9., hétfő - 17:33

Van egy 3 honapos Acer notebook-om. Valamiért a notebook-ot nem lehetett feltölteni, így elvittem a szervízbe. Ott közölték velem, hogy a tápcsatlakozója le van törve, ez nem garanciális probléma csak az alaplap cseréjével oldható meg ami 68000ft + munkadíj. A notit nem érte semmiféle külső behatás

Ha más nyúl hozzá, akkor viszont az egész notira bukhat a garanciád... Bár 68ezer forintos kérdésnél asszem már mindegy. Másrészt ezzel a nem töltős dologgal Acernél már találkoztam párszor, talán topikon is írta valaki, hogy egyből ezzel kezdte az új életét. Érdekes.

Didymant fizesd meg rendesen, szépen meg fogja csinálni.
Make love not Wor.

#49 Felhasználó inaktív   rhapsody 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 134
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 09. 21:51

Hello!

Vettem egy Canyon tipusú külső házat dvd írónak.
USB 2.0 csatlakozás a laptophoz. Az a gondom hogy csak 1.8-as sebességgel (kb 2.5m/s)
ír benne a Pio-109. Íráskor a Nero bufferja csak 10%-ig töltődik fel, a DVD Decrypternek meg csak 2%-ig Olvasni tud rendesen, némely lemeznél akár 11.5x-el is olvas a lemez végén.
A jumper már mindenütt volt az írón, semmi változás.

Ha olvasni tud 16m/s-el akkor miért csak 2.5-el ír?

#50 Felhasználó inaktív   llgyuri 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 43
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 10. 00:41

vmelyik fórumon olvastam régebben, hogy a külső rack-be rakott HDD-k lasabbak USB2-val, mint Firewire-el, de még ezzel is sokkal lassabbak, mint ha belsőként használnák őket. Szerintem ez lehet a DVD írókkal is.

#51 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 01. 10. 12:47

Idézet: llgyuri - Dátum: 2006. jan. 10., kedd - 0:41

vmelyik fórumon olvastam régebben, hogy a külső rack-be rakott HDD-k lasabbak USB2-val, mint Firewire-el, de még ezzel is sokkal lassabbak, mint ha belsőként használnák őket. Szerintem ez lehet a DVD írókkal is.

Nekem az USB2-es külső cuccok simán mentek ezerrel.
Make love not Wor.

#52 Felhasználó inaktív   llgyuri 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 43
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 10. 13:00

milyen külső házat használsz?

#53 Felhasználó inaktív   Scae [Edgar] 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.671
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 10. 14:28

Idézet: Balage - Dátum: 2006. jan. 9., hétfő - 12:25

Sziasztok!

Tanacsotokat kernem a kovetkezo temaban:
Van egy 2,5-3 eves Compaq evo 1020v-m ....

-vegyél bele ugyanakkora ventit amekkora volt benne (írd le ide, esetleg vmi nagyobb fotót rakj be)
-az hogy nem azonos a csatlakozója ne zavarjon (úgyis csak 12v, föld és rpm, multiméterrel kimérhető minden, vagy magát a ventid rakd áram alá átalakítóval és máris kiderül melyik vezetéken mit kap)
-felfogatási helyekre ott a gumiám, ha még nem dolgoztál vele azért előtte gyakorolj :Đ

No para! A 35e-t meg felejtsd el.

Én bezzeg soha nem tudok belefutni ilyen könnyen javítható példányba :D most is ittvan nálam ismerős tftpanel-hibás dellje, erre is mondtak laptopinfónál meg notidoktornál is olyanokat h 20e+munkadíj... Jelenleg 0ft-nál tartok igaz ráment pár órám.  :cool:

#54 Felhasználó inaktív   rhapsody 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 134
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 11. 12:45

Idézet: llgyuri - Dátum: 2006. jan. 10., kedd - 12:00

milyen külső házat használsz?

Canyon CN-CASE525

Érdekes hogy a újraírható dvd-t törlés után a megadott 4x-es sebességgel írta meg.

#55 Felhasználó inaktív   gferenc 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 12. 15:39

Kérlek segítsetek!

Van egy Fujitsu-Siemens E711 notebook, 1,7GHz Mobile P4, 512 MB RAM 80 GB HDD Win XP Prof HU SP2

Vettem bele egy TRANSCEND USBC20 kétportos USB2 PCMCIA kártyát, csak ez megy bele a méretei miatt. Csatlakoztattam egy külső USB2/FireWire tokban lévő LG 16x DVD írót illetve egy külső 80GB HDD-t, ezeket külön-külön használnám.

Ha a belső HDD-ről a külsőre írok, elkezdi 12MB/s sebességgel másolni a 6GB nagyságú állományt és 500MB-ot lemásol durván 10MB/s átlagsebességgel. Amint eléri az 500MB-ot elkezd drasztikusan csökkenni a sebesség és kb. 10 mp-en belül visszaesik 90kB/s és 18 óra lesz a várható idő, majd molyol kb. 5 percet így utána 500 MB-t újra lemásol egy perc alatt 10MB/s-al és megint visszaesik 90kB/s-re.

Ha ugyanerről a HDD-ről olvasok folyamatosan 12MB/s-al megy korlát nélkül.

Ha a DVD-re írok akkor egy 4,4GB DVD-t 65 perc alatt ír ki míg a FireWire porton ugyanarra 16x-an 15 perc alatt.

Ha a belső HDD-ről másolom önmagára a 6GB-s állományt, akkor 12 és 4 MB/s sebességgel de átlagosan 10MB/s-al másol.

Már mindenfélét próbáltam, de nem tudok rájönni a probléma megoldására.

Kérlek ha van ötletetek segítsetek.

Köszönettel gferenc

#56 Felhasználó inaktív   gferenc 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 12. 16:32

Idézet: llgyuri - Dátum: 2006. jan. 10., kedd - 0:41

vmelyik fórumon olvastam régebben, hogy a külső rack-be rakott HDD-k lasabbak USB2-val, mint Firewire-el, de még ezzel is sokkal lassabbak, mint ha belsőként használnák őket. Szerintem ez lehet a DVD írókkal is.

Sziasztok, nekem is hasonló problémáim vannak, ebben e rovatban a 11442 hozzászólásban tettem közzé, nálam csak 500MB fölötti másolásnál jelent gondot, addig semmi baj. Nem találtam sehol megoldást, lehet hogy nincs is csak egy legközelebbi SP, bár a legújabb hotfixet is MS 908673 kipróbáltam de nem segített.

"A remény hal meg utoljára."

#57 Felhasználó inaktív   sanda_banda 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 215
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 13. 18:35

USB külső winchesterek gyorsítása:

Start menü - Beállítások - Vezérlőpult - Rendszer - Hardver - Eszközkezelő - Lemezmeghajtó
Kiválasztod a külső eszközt - Tulajdonságok - Házirendek - Optimalizálás teljesítményre.

#58 Felhasználó inaktív   troger 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 16. 02:56

Sziasztok!

Az lenne a problémám egy Acer Travelmate 2200-as notebookkal, hogy pár napja kikapcsol minden átmenet nélkül, ha 230-ról megy. Próbaképp beraktam az akksit (anélkül használtam eddig), hátha lesz változás. A gép szépen fut az AC-ről, aztán néhány óra múlva a kép sötétedik egy picit (átvált akksira), és utána hiába macerálom a kábelt, nem akar visszaállni 230-ra. Szóval mielőtt lemerül az akksi, újra kell indítanom a gépet, és így megint jó egy darabig. Először melegedésre gondoltam, mivel a kábel a hűtőbordák mögött van, de az ilyen esetek ettől függetlenek voltak.
Tanácstalan vagyok. Kerestem egy olyan progit, ahol lehet állítani win-ben, hogy váltóáramról vagy akkumulátorról működjön a gép, de nem találtam; gondoltam hátha rá lehet erőltetni a gépre azt, amit amúgy nem akar.

Remélem valakinek lesz valami ötlete.

#59 Felhasználó inaktív   -NoVa- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.854
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 16. 11:39

Idézet: witt - Dátum: 2005. máj. 26., csütörtök - 16:37

A tapasztalatom alapján: Toshiba csak Toshibával...
és a forgalmazó a tőle elvárható maximumot megtette.

Én is megküzdöttem a Portegemmel, mire XP került rá. pcmci cdromom van, de úgy telepítve az XP-t még a telepítő betöltésekor kékhalállal száll. 2K felmegy, de lassú, viszont 98 alól már lehet gond nélkül külső  USB meghajtóról telepíteni XP-t. Azóta megy.
...
"Lelkem sötét odvában megdöglött a bagoly."
"Bringa által vész mind, ki bringát ragad."

#60 Felhasználó inaktív   htbwap 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 43
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 16. 13:13

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy a régi IBM Thinkpad 760LD laptopomba honnan vehetnék LCD átvezető kábelt (azt hiszem ez a neve, ez az ami a kilyelző és a gép közötti hajlaton megy át), ugyanis ami benne van már igencsak "kirojtolódott" és emiatt néha vibrál a kijelző illetve kb. mennyibe kerülhet egy ilyen cucc? :think:
Köszi.

Téma megosztása:


  • (185 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó