HWSW Informatikai Kerekasztal: Barkács/hibaelhárító központ - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (185 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 181
  • 182
  • 183
  • 184
  • 185
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Barkács/hibaelhárító központ Hordozható szervizközpont, sufniműhely Értékeld a témát: -----

#3641 Felhasználó inaktív   Illusia 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 15. 09:58

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2015. 03. 14. 21:59

Ha nem új, de működő is megfelel, akkor bontókat, olx-et érdemes megnézni. Va olyan bolt, hogy notebook-alkatreszek.hu, laptop-alkatreszek.hu, ezeket is érdemes megnézni.
Amúgy ebay, aliexpress, stb. is működhet, vagyis valszeg működik is: http://www.ebay.com/...-20624-80c-vw-1
4 dodó.


Köszi, sikerült ebay-ről rendelni. :happy:
És azt nem tudja valaki, hogyan lehetne bekapcsológomb és kábele nélkül bekapcsolni egy laptopot? Vagy erre nincs más mód?

#3642 Felhasználó inaktív   SlyCom 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 19. 10:38

Sziasztok!
Egy HP 655 notebook 2 Gb RAM-mal netezés közben elviselhetetlenül lassú. Tudna-e valaki hasznos tanácsot adni, hogy hogyan lehetne a meglévő memóriával gyorsabb munkára bírni a gépet. Windows 7 fut a gépen, az értékelés szerint a processzor 3,6-os értékelést kapott. Kérdés: lehet ez a lassúság oka, vagy kevés a memória, lehet a processzor sebességét növelni és ha lehet hogyan.
Üdv: Sly

#3643 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 04. 19. 14:23

Üzenet megtekintéseIdézet: SlyCom - Dátum: 2015. 04. 19. 11:38

Sziasztok!
Egy HP 655 notebook 2 Gb RAM-mal netezés közben elviselhetetlenül lassú. Tudna-e valaki hasznos tanácsot adni, hogy hogyan lehetne a meglévő memóriával gyorsabb munkára bírni a gépet. Windows 7 fut a gépen, az értékelés szerint a processzor 3,6-os értékelést kapott. Kérdés: lehet ez a lassúság oka, vagy kevés a memória, lehet a processzor sebességét növelni és ha lehet hogyan.
Üdv: Sly


+2 giga még simán elférne benne és mivel a processzor típusát sem mondtad meg, valószínű ennyit tud a gép és kész...
Make love not Wor.

#3644 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 19. 19:12

Üzenet megtekintéseIdézet: SlyCom - Dátum: 2015. 04. 19. 10:38

Egy HP 655 notebook 2 Gb RAM-mal netezés közben elviselhetetlenül lassú. Tudna-e valaki hasznos tanácsot adni, hogy hogyan lehetne a meglévő memóriával gyorsabb munkára bírni a gépet. Windows 7 fut a gépen, az értékelés szerint a processzor 3,6-os értékelést kapott. Kérdés: lehet ez a lassúság oka, vagy kevés a memória, lehet a processzor sebességét növelni és ha lehet hogyan.

A procit nem kell bántani.
Ami célszerű:
- legyen vírusmentes (és egyéb kártevők), egy jó vírusirtóval
- a 2g ram mellé simán mehet még ennyi (sajnos valszeg 2x1 giga lesz benne)
- procit nem kell bántani
- böngészőhöz abp/ublock, noscript, stb.

#3645 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 19. 19:41

Illetve egy kevéssé erőforrásigényes oprendszer. De inkább vegyél bele még 2 gugát .:)
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#3646 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 14. 18:45

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2015. 04. 19. 20:41

Illetve egy kevéssé erőforrásigényes oprendszer. De inkább vegyél bele még 2 gugát .:)

Vagy inkább SSD-t (hibás, illetve nagyon low-end 2.5" HDD-k kurva lassúak tudnak ám lenni!), vagy telepítsen Win8.1-t.
Bár ha ilyen a gép http://www.arukereso...2ea-p104366431/ (AMD 1.4ghz) akkor veszett fejsze nyele :)

#3647 Felhasználó inaktív   Illusia 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 15. 13:34

Egy lelassult laptoppal mi lehet a probléma? Újratelepítés nem vált be. Acer Aspire 5750ZG és 64bites Win7 van rajta. Mindenre nagyon lassan reagál.

#3648 Felhasználó inaktív   StSanya 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.844
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 15. 16:48

Üzenet megtekintéseIdézet: Illusia - Dátum: 2015. 05. 15. 14:34

Egy lelassult laptoppal mi lehet a probléma? Újratelepítés nem vált be. Acer Aspire 5750ZG és 64bites Win7 van rajta. Mindenre nagyon lassan reagál.


Sok minden. Vacakoló HDD. Rossz hűtés miatt (poros venti és/vagy hőcserélő, esetleg hűtőközeg nélküli hőcsövek) CPU throttling (belassul, nehogy túlmelegedjen). Vacakoló alaplap, chipset. Így elsőre.
"Mindörökké! Enter."
Konfig: MSI 790GX-G65, AMD Phenom II X3 720 @X4 @3000MHz, Crucial Ballistix Tactical LP DDR3 1333MHz CL7 8GB kit, MSI Radeon HD 7770 OC 1GB, Intel X-25M 160GB, Western Digital Caviar Red 1TB, Pioneer DVR-216D, Corsair HX-450 Modular, Cooler Master Hyper TX2 @Chieftec AF-0925PWM, Cooler Master Centurion 534 Black, Dell P2414H, APC Back-UPS ES 700VA, D-Link DSL-321B @DChard, Asus RT-N66U @Shibby, Creative GigaWorks T20 Series II, SteelSeries 4H, Genius KB-G265, Logitech G100s

#3649 Felhasználó inaktív   belagezabela 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Facebook tag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 07. 09. 15:01

Üzenet megtekintéseIdézet: Illusia - Dátum: 2015. 05. 15. 14:34

Egy lelassult laptoppal mi lehet a probléma? Újratelepítés nem vált be. Acer Aspire 5750ZG és 64bites Win7 van rajta. Mindenre nagyon lassan reagál.


win 8.1- el sztem más hogy, jobban menne, de ha az előttem szólók szerint van hiba akkor az se segít. Egyébként meg van mind a 4gb ram benne? nem csak fizikailag, hanem a windows is látja?
esetleg egy teljes hardware teszt lehet dobna vmi infót is.

#3650 Felhasználó inaktív   Levente061 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 07. 26. 09:49

Sziasztok!

Adott egy magánvállalkozás.

GoPro kamerákat lehet kölcsönözni tőlünk, egy átcsúszás erejéig két hegy között.

Amint visszahozzák nekünk a kamerát mi vagy kiírjuk DVD-re, vagy pedig rámásoljuk saját eszközre, illetve felhőtárhelyre töltjük fel.

Leginkább felhő tárhelyet szoktak választani az ügyfelek, és most jön az infós része:

Az irodai gép (ahonnan éjszaka feltöltődnek a felvételek dropboxra 500 méterrel arrébb van), teljesen pontosan a hegy aljában.
Mi eddig úgy csináltuk ezt, hogy este rámásoltuk laptopról sd kártyára a felvételeket, és úgy átmásoltuk az irodai gépre. Viszont ez rengeteg időt vesz igénybe mindig a nap végén.

Arra gondoltunk, hogy mikor már visszahozzák a kamerát, és felhő tárhelyre kérik, mi már távolról elkezdjük átmásolni a lenti irodai gépre a videókat, hogy este ne kelljen tovább maradni.

A kérdésem:
Ezt, hogyan lehetne megoldani? (Minél olcsóbban természetesen)

Illetve még egy kérdés:
A GoPro kamerákról is át szeretnénk másolni a felvételeket mire az ügyfél vissza ér hozzánk. Légvonalban maximum 1,5 km a távolság. Hogyan lehetne a kamerákról lementeni a gépre a videókat, ha mondjuk az ügyfél a másik hegyen van? Wifin keresztül esetleg? Vagy miylen megoldás lenne jó rá?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Üdvözlettel,
Levente061

#3651 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 07. 26. 11:25

Üzenet megtekintéseIdézet: Levente061 - Dátum: 2015. 07. 26. 10:49

A GoPro kamerákról is át szeretnénk másolni a felvételeket mire az ügyfél vissza ér hozzánk. Légvonalban maximum 1,5 km a távolság. Hogyan lehetne a kamerákról lementeni a gépre a videókat, ha mondjuk az ügyfél a másik hegyen van? Wifin keresztül esetleg? Vagy miylen megoldás lenne jó rá?


Helyben olyan laptop kell, amiről meg tudjátok írni. Amúgy mekkora állományokról beszélünk? 1.5 kilométert simán meg tudjuk csinálni wifivel, kérdés mekkora sávszél kell. Ott felhőzni, meg összevissza kavarni elég vad dolog, hogy egyik végén felhőbe fel, másik végén meg le, mikor neten is össze lehetne kötni a két végét, de jobb adirekt kapcsolat. Igaz ha már köteled van, akkor mehetne üvegen is :-D

A minél olcsóbb azért jó pár 10ezer pénz lesz, de működni fog. Kérdés mennyi időd van mennyi adatra.
Make love not Wor.

#3652 Felhasználó inaktív   carr 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 04. 10:13

Azok elvileg FHD működnek, ha így van, akkor lesz adat bőven. :)

#3653 Felhasználó inaktív   Symon_Templar 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 02. 08. 12:57

Kép

Bp-en ki foglalkozik laptop adapter vezetéke kontakthibájának javításával?

Ezt a Teljes Listát végig hívtam és sajnos egyikőjük sem :(
hová érdemes fordulni?

#3654 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 02. 09. 18:46

Üzenet megtekintéseIdézet: Symon_Templar - Dátum: 2016. 02. 08. 13:57

Kép

Bp-en ki foglalkozik laptop adapter vezetéke kontakthibájának javításával?

hová érdemes fordulni?

Szerintem felejtős.
Nekem az egyik töltőm kontakthibás lett, ebay-ről kb. 1500 Ft és pár hét volt, mire megjott a kábel. Ezután a töltőt szét kellett feszegetni, aztán kivágni a rosszat, kiforrasztani a csonkokat, beforrasztani a jót, majd összerakni úgy, hogy ne legyen balesetveszélyes. Mivel ragasztva volt így rendesen összerakni csak ragasztva lehetne (én szigszalaggal tekertem körbe pár helyen).
Szóval én elcsesztem 2-3 órát erre, mert youtube video, óvatos feszegetés, másik youtube, durváb feszegetés, stb., és lett egy nem túl esztétikus végeredmény.

De legyen egy profi szakinak csak fél óra, (minimum nettó 1000 Ft-os órabér, ami 2000 Ft bérköltség +27% áfa), szóval szumma megáll a mutatvány talán 3 ezer alatt, nagyon olcsó szakival.
Na ennyi pénzért már lehet venni használtat, kicsivel többért utángyártottat vagy univerzálist, újat, garanciával. Itt van utángyártott acer töltő 2500-ért, 2 év garral.

Persze kérdés hogy hol szakadt meg, mert nekem közvetlenül a töltőnél, így a kivágom a hibás részt és összeforrasztom játék nem működött.

Szerkesztette: xclusiv 2016. 02. 09. 18:48 -kor


#3655 Felhasználó inaktív   Grass 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 495
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 02. 27. 07:37

Üdv

A probléma a következő:
Adott egy laptop ami egy Dell Inspirion N5110 és egy TV ami egy Samsung 32E310
Összekötöttem őket egy HDMI kábellel de a tv nem ismeri fel a laptopot. A laptop felsimeri elvileg a tv-t:
Kipróbáltam egy másik kábellel azzal sem jó viszont ha másik laptopot dugok a tv-re azzal jó.
Mi lehet a gond? Olyan létezik, hogy elromlott volna a HDMI kimenetem?

#3656 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 02. 27. 20:51

Üzenet megtekintéseIdézet: Grass - Dátum: 2016. 02. 27. 07:37

a tv nem ismeri fel a laptopot.

Mi lehet a gond? Olyan létezik, hogy elromlott volna a HDMI kimenetem?


És ha összedugod, majd utána kapcsolod be a laptopot? Ugye a VGA driver és minden okosság fel van rakva, ami kell hozzá?
Make love not Wor.

#3657 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2016. 03. 07. 21:06

Üzenet megtekintéseIdézet: Grass - Dátum: 2016. 02. 27. 07:37

Üdv

A probléma a következő:
Adott egy laptop ami egy Dell Inspirion N5110 és egy TV ami egy Samsung 32E310
Összekötöttem őket egy HDMI kábellel de a tv nem ismeri fel a laptopot. A laptop felsimeri elvileg a tv-t:
Kipróbáltam egy másik kábellel azzal sem jó viszont ha másik laptopot dugok a tv-re azzal jó.
Mi lehet a gond? Olyan létezik, hogy elromlott volna a HDMI kimenetem?

Milyen hosszú az a kábel, meg milyen minőségű?
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#3658 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 03. 08. 04:55

Üzenet megtekintéseIdézet: didyman - Dátum: 2016. 03. 07. 20:06

brekeke

Beszarok, cicimen idebrekkentett teljes életnagyságban. Semmi hogy vagytok, hiányoztatok, én itt meg ott voltam, jajj de jó újra itt lenni, hanem mindjárt durr bele a közepébe.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#3659 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2016. 03. 08. 06:13

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2016. 03. 08. 04:55

Kaffhörrrmorrhiányoztál :wub:

Te is :wub:
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#3660 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 03. 08. 09:36

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2016. 03. 08. 04:55

Beszarok, cicimen idebrekkentett teljes életnagyságban. Semmi hogy vagytok, hiányoztatok, én itt meg ott voltam, jajj de jó újra itt lenni, hanem mindjárt durr bele a közepébe.


Rövid és határozott, nem?
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (185 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 181
  • 182
  • 183
  • 184
  • 185
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó