HWSW Informatikai Kerekasztal: Barkács/hibaelhárító központ - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (185 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 183
  • 184
  • 185
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Barkács/hibaelhárító központ Hordozható szervizközpont, sufniműhely Értékeld a témát: -----

#3681 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 07. 14:26

Üzenet megtekintéseIdézet: Milvus - Dátum: 2016. 09. 07. 11:09

Üdv mindenkinek!


Mi lehet az oka hogy kék halált kap a gép játékok indításakor?

A szóban forgó eszköz egy Acer laptop kb 1 éves és a kezdetektől fogva az a gond, hogy ha játékot indítok el rajta kék halál lesz az eredménye, de ami a legfurcsább, hogy ha elindítom újra, van hogy elindul a játék és tökéletesen fut. Van, hogy 3x kell van, hogy 12x kell újra megnyitni a játékot, de olyan is van, hogy a 12 alakalom után is kék halállal kidob. Ez a probléma a legtöbb játéknál fenn áll, 10-ből kb kilencnél, legyen az új vagy régi tökmindegy.

Azt gondoltam a windowsal lehet valami, ezért újraraktam a 7-et (ez is volt rajta), de a probléma megmaradt.

Itt van a kék halál: http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg

Ja és ez után magától újraindul a gép szinte még lefotózni is nehéz volt mert csak végigpörgeti egy pillanat alatt és már indul is újra a laptop.


tegyél fel másik nvidia drivert
vagy dobd ki, acer :-D
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#3682 Felhasználó inaktív   Milvus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 09. 19:34

Üzenet megtekintéseIdézet: Sonyk - Dátum: 2016. 09. 07. 10:48

Videókártyád hibás. Próbálj letölteni hozzá másik drivert, de valószínűleg kuka lesz.


Én csak azt nem értem, hogy ha kuka a videó kártya akkor miért vannak olyan játékok amik pöccre mennek pl.: a Total war: Medieval 2, Total war: Rome2, Fifa 14... (ez a 3 jut hirtelen eszembe ami sose okozott kék halált) és azt sem, hogy azok a játékok amik kék halált okoznak miért indulnak olykor harmadszori indításra és mennek órákon át gond nélkül egészen addig míg ki nem kapcsolom a laptopot. Ja és kék halálkor a videókártya nem hinném hogy nagyon aktivizálná magát mivel nincs is rá ideje ugyanis amikor megtörténik az "esemény" az egyből az indítás után következik be (a parancsikonra kattintás után másodpercekkel) nem lép be a játék menüjébe vagy valami hanem kidob.

#3683 Felhasználó inaktív   Milvus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 09. 19:37

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2016. 09. 07. 14:26

tegyél fel másik nvidia drivert
vagy dobd ki, acer :-D


Bocsi de sajnos nem mindenki teheti, meg hogy az épphogy 1 éves laptopját csak úgy kidobja... még a javításra se futná xD
Azért köszi a választ.

#3684 Felhasználó inaktív   attyspocak 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 34
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 10. 15. 18:03

Hali! Asus Transformers Book készülékem úgy lefagyott, hogy semmire sme reagál! A képernyő, az összes gomb és kezelőfelület freeze. :( A ki-bekapcsoló gombot is ide értve. Ilyenkor hogy a .... lehet újraindítani? Dobjam le a nyolcadikról? :(
--

attys aki pocak

#3685 Felhasználó inaktív   peterteszary 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 02. 11:25

Sziasztok!

Van egy ősrégi DPS Dream 9 tabletem. Már csak böngészésre és esetleg Youtube videók nézésére használjuk, de nemrégiben megadta magát. Nem szeretném kihajítani, mert erre legalább jó. Az van, hogy bekapcsol, megjelenik a kis Android figura, aztán az Android felirat, és ez a kép marad addig, amíg meg nem unom és ki nem kapcsolom. A logon a fényjáték végig fut, szóval valami van, de se a hard resetre, se semmi másra nem reagál. Tud e ebben valaki nekem segíteni, hogy mi lehet a megoldás?

Előre is köszönöm!

Péter

#3686 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 11. 02. 15:30

Üzenet megtekintéseIdézet: peterteszary - Dátum: 2016. 11. 02. 11:25

Van egy ősrégi DPS Dream 9 tabletem.

megjelenik a kis Android figura, aztán az Android felirat, és ez a kép marad addig, amíg meg nem unom és ki nem kapcsolom.


Műszaki hibás, kuglizd ki, hogy van-e recovery módja vagy nyomd meg kombinációkban a fizikai gombajit, amivel esetleg a gyári OS-t is újra bírja telepíteni.
Make love not Wor.

#3687 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 02. 18:32

Általában a hangerőgomb és a bekapcsológomb sokáig tartó lenyomása. De ennél többet átlag felkészültséggel nem nagyon lehet tenni.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#3688 Felhasználó inaktív   Micuir 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 16. 10:06

Sziasztok!

Van egy Lenovo Thinkpad X230i-m, majdnem 4 éves. Két hónapja azt csinálja, hogy teljesen váratlanul elveszíti a wifi-kapcsolatot és letiltja a vezeték nélküli adaptert. Ha újraindítom, akkor sincs wifi, de a hibajavításra kattintva megszünteti az adapter letiltását és utána működik tovább.

Ha bedugok egy kábelt, akkor azon megy a tovább a net ugyanazzal a kapcsolattal.

WIN7 van rajta, teljesen újra lett telepítve, akkor kb. két hétig nem csinálta ezt, de most újra kezdte.

Lehet, hogy a router hibás? Vagy inkább a Win-ben keressem a hibát?

Szerintetek mit lehet tenni?

Szerkesztette: Micuir 2016. 11. 16. 10:07 -kor


#3689 Felhasználó inaktív   Joki04 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 19. 08:29

Sziasztok!

Vettem egy Asus X540L laptopot amire win 7 64bitet raknék. Amikor behozza a telepítőt az egeret nem ismeri fel. Az usb2.0 és 3.0 csatlakozóban sem. A touchpad sem reagál. Ugyan ezzel a telepítővel az az asztali gépem egyből behozza az egeret. Fel tudtam tenni a op rendszert de azóta sem tudom az egeret sem a touchpadot használni. Mi a véleményetek mi lehet a baj? Esetleg le tudnátok írni, hogy ezt a fajta laptopot, hogy telepítsem mit mi után stb.
Előre is köszönöm a választ.
Joci

#3690 Felhasználó inaktív   Thrawn 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.004
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 11. 04. 12:30

Sziasztok!

Van egy Lenovo laptopom (Ideapad 310-15). Windows 10 megy rajta, tegnap elindult egy nagy frissítés (hosszából ítélve a Creators Update). Egy óra alatt kb. a feléig jutott, közben volt újraindítás, minden rendben levőnek tűnt. Ekkor el kellett mennem otthonról, a gépet tápra dugva otthagytam. Hazaérve a gép nem éledt. Bekapcsológombra elindul, hallom a ventilátor felpörgését, a vinyó is hallatszik, zúg, fejet bepozicionálja parkoló állásból. Teljesen sötétben nézve sem látszik a háttérvilágítás. A funkcióbillentyűkön is végigpróbáltam, amit lehet: fényerő fől, LCD lock ki-be, képernyő átkapcsolás külsőre/vissza. Külső monitort rádugva (D-SUB) sem reagál. A Lenovo furcsasága a "NOVO" gomb sem segített, gondoltam, akkor indulna alapbeállításokkal, legalább a BIOS. Sajnos ennél a típusnál az akksit csak teljes szétbombázással lehet kivenni, így sajnos csak tápról nem tudtam kipróbálni. Találkoztatok hasonlóval? A gép garis, futárral megy az ügyintézés oda-vissza. Érdekelne egyrészt valami ötlet, tipp, illetve ha szervizre fanyalodok, a szervizzel kapcsolatos tapasztalat.

Üdv: Thrawn
S minthogy az egész galaktikában nem találtak értékesebbet, mint az értelem, mindenütt segítették fölvirradni. Ők lettek a csillagmező földművesei; vetettek, s néha arattak is. És néha, egykedvűen, gyomlálni is kényszerültek.

#3691 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 06. 16:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Thrawn - Dátum: 2017. 11. 04. 11:30

Van egy Lenovo laptopom (Ideapad 310-15). Windows 10 megy rajta, tegnap elindult egy nagy frissítés (hosszából ítélve a Creators Update). Egy óra alatt kb. a feléig jutott, közben volt újraindítás, minden rendben levőnek tűnt. Ekkor el kellett mennem otthonról, a gépet tápra dugva otthagytam. Hazaérve a gép nem éledt. Bekapcsológombra elindul, hallom a ventilátor felpörgését, a vinyó is hallatszik, zúg, fejet bepozicionálja parkoló állásból. Teljesen sötétben nézve sem látszik a háttérvilágítás. A funkcióbillentyűkön is végigpróbáltam, amit lehet: fényerő fől, LCD lock ki-be, képernyő átkapcsolás külsőre/vissza. Külső monitort rádugva (D-SUB) sem reagál. A Lenovo furcsasága a "NOVO" gomb sem segített, gondoltam, akkor indulna alapbeállításokkal, legalább a BIOS. Sajnos ennél a típusnál az akksit csak teljes szétbombázással lehet kivenni, így sajnos csak tápról nem tudtam kipróbálni. Találkoztatok hasonlóval? A gép garis, futárral megy az ügyintézés oda-vissza. Érdekelne egyrészt valami ötlet, tipp, illetve ha szervizre fanyalodok, a szervizzel kapcsolatos tapasztalat.

Részvétem, ha tényleg Lenovo-gariszervizbe kell visszaküldeni, azt nagyon meg fogod szívni, mivel csak egy Kft. javít a Lenovonak az egész országban, hetekig, hónapokig ott áll állítólag a cucc, sokszor visszaküldik javítatlanul, úgy hogy szerintük megcsinálták vagy nem volt baja.

Bekapcsológombot 5 másodpercig próbáld nyomva tartani, úgy kikapcsolni, majd be. Esetleg hagyd aksiról futni, hiába nem kapcsol be, várd meg, míg táp nélkül lemerül az aksi. Esetleg valami Live Linuxszal próbálj róla bootolni, törölni a HDD-ről a rendszert (vagy ha nem kell szétkapni, akkor egy másik HDD-t, SSD-t tenni bele átmenetileg és arra telepíteni valamit, hogy a gép elinduljon legalább).
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#3692 Felhasználó inaktív   Thrawn 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.004
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 21. 17:04

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 12. 06. 16:19

Részvétem, ha tényleg Lenovo-gariszervizbe kell visszaküldeni, azt nagyon meg fogod szívni, mivel csak egy Kft. javít a Lenovonak az egész országban, hetekig, hónapokig ott áll állítólag a cucc, sokszor visszaküldik javítatlanul, úgy hogy szerintük megcsinálták vagy nem volt baja.

Bekapcsológombot 5 másodpercig próbáld nyomva tartani, úgy kikapcsolni, majd be. Esetleg hagyd aksiról futni, hiába nem kapcsol be, várd meg, míg táp nélkül lemerül az aksi. Esetleg valami Live Linuxszal próbálj róla bootolni, törölni a HDD-ről a rendszert (vagy ha nem kell szétkapni, akkor egy másik HDD-t, SSD-t tenni bele átmenetileg és arra telepíteni valamit, hogy a gép elinduljon legalább).


Köszönöm, megoldódott a probléma, a NOVO gombbal egyszer csak visszajött a háttérvilágítás, indult a menü. Azóta még kétszer fordult elő a hiba, az általad javasolt bekapcsoló gomb nyomva tartás, majd NOVO mindkétszer orvosolta. Érdekes és talán nem véletlen, hogy mindhárom esetben Win update után. Folyamatok közt letiltottam a Windows Update futását, még mindig jobb, mint a kínlódás, de hogy így hazavágja a gépet, hogy a háttérvilágítás sem kapcsol be, az nem semmi.
S minthogy az egész galaktikában nem találtak értékesebbet, mint az értelem, mindenütt segítették fölvirradni. Ők lettek a csillagmező földművesei; vetettek, s néha arattak is. És néha, egykedvűen, gyomlálni is kényszerültek.

#3693 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 24. 04:39

Üzenet megtekintéseIdézet: Thrawn - Dátum: 2017. 12. 21. 16:04

Köszönöm, megoldódott a probléma, a NOVO gombbal egyszer csak visszajött a háttérvilágítás, indult a menü. Azóta még kétszer fordult elő a hiba, az általad javasolt bekapcsoló gomb nyomva tartás, majd NOVO mindkétszer orvosolta. Érdekes és talán nem véletlen, hogy mindhárom esetben Win update után. Folyamatok közt letiltottam a Windows Update futását, még mindig jobb, mint a kínlódás, de hogy így hazavágja a gépet, hogy a háttérvilágítás sem kapcsol be, az nem semmi.

Talán még úgy el tudnád kerülni ezt a hibajelenséget, hogy kikapcsolod a Windowban a fast bootot, vagy nem is tudom mi a magyar Windowsban a neve. Ha ez be van kapcsolva, akkor kikapcsoláskor csak félhibernálást csinál, és azért bootol vissza gyorsabban. Vagy ha ezt nem akarod kikapcsolni, akkor Windows-frissítés után mindjárt kézzel nyomj restartot. Akár Windows Update előtt. Le is lehet tiltani a WU-t, csak az a baj, hogy a letiltós módszerek nem sokáig működnek, mert a következő frissítéssel a MS kiiktatja, és új tiltómódszer után kell nézni.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#3694 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2018. 01. 04. 14:33

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 12. 24. 04:39

Le is lehet tiltani a WU-t, csak az a baj, hogy a letiltós módszerek nem sokáig működnek, mert a következő frissítéssel a MS kiiktatja, és új tiltómódszer után kell nézni.


Dehogy, ahova kapcsolod ott marad.
Make love not Wor.

#3695 Felhasználó inaktív   carr 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 04. 18. 17:09

pörög a topik. :D

Téma megosztása:


  • (185 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 183
  • 184
  • 185
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó