HWSW Informatikai Kerekasztal: Barkács/hibaelhárító központ - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (185 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Barkács/hibaelhárító központ Hordozható szervizközpont, sufniműhely Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Samuraj 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 21. 21:48

Üdvözlök minden kedves érdeklődőt. Nem találtam hasonlót, pedig nekem is szükségem lenne rá. Ha a gazdák szemét szúrja, úgyis bezárják, de remélem szép pályafutása lesz. A címben a lényeg. Tehát mi nem új gépet szeretnénk venni, hanem egy meglévőt megtartani, javítani. Bár néha az új gazdaságosabb, mert egy alkatrész kerül ötszámjegybe.
A vindóz nem program! Nem lehet memória igénye! Csak egy alaprendszer, amin a programok futhatnak, nekik lehet memória igényük! A vindóz igenis érje be 64Kilobyte-val! Kiváltképp a telepítője!

#2 Felhasználó inaktív   Samuraj 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 21. 21:51

Mindjárt itt egy felvetés.

Tönkre tehet-e egy laptopot, amire 3 amper felvétel van ráírva, ha 6 amperes (120w-os) táppal töltöm. Mert nálam volt egy ilyen eset, de ez teljesen ellentmond Ohm törvényének (is). De inkább csak az szivatott akitől vettem és hulladékot kaptam.
A vindóz nem program! Nem lehet memória igénye! Csak egy alaprendszer, amin a programok futhatnak, nekik lehet memória igényük! A vindóz igenis érje be 64Kilobyte-val! Kiváltképp a telepítője!

#3 Felhasználó inaktív   Samuraj 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 21. 21:54

Itt egy másik.

Csereszabatos-e a DSTN kijelző az (aktív) TFT-vel. Elméletileg igen, mert csati ugyanaz, hasonló a felépítés. De ha mégse. Illetve hogyan kéne megoldani a különböző gyártók csatlakozóinak összeköthetőségét.
A vindóz nem program! Nem lehet memória igénye! Csak egy alaprendszer, amin a programok futhatnak, nekik lehet memória igényük! A vindóz igenis érje be 64Kilobyte-val! Kiváltképp a telepítője!

#4 Felhasználó inaktív   BBalazs_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 592
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 23. 11:18

Nem tehet tonkre. A rairt aramfelvetel az az elmeleti maxmimum, amit a tap le tud adni. A szabalyzo altalaban a notebookban van, hogy mekkora arammal tolti az akkut. Az eredeti tapja altalaban ugy van tervezve, hogy elbirja a notebook full hasznalat plusz a csontra meritett akku tolteset. Ez a kapcsitapra igaz, ha valami nagy, lemezvasmagos trafos dolgot kotottel hozza, akkor barmi lehetett...

A DSTN es a TFT _NEM!!!!!_ csereszabatos. Az alaplapi csatija szokott ugyanolyan lenni, ugyanis a notebook feloli csati mondjuk a TFT-nel nem hasznalja ki a kontrasztfesz-szabalyozast, ott egyszeruen vagy nem kotik be vagy ures csatilab van. Az alaplapi csati azert ugyanolyan, mert a video chip altalaban tudja mindket modot, es a notikat REGEN lehetett mindkettovel rendelni, ugyanis akkor a dstn olcsobb volt joval. De pl. a video BIOS-uk eleve kulonbozik.

Az osszekotes nem remenytelen, de nagyon nehez. Egyes dstn-ek pl. 30V koruli kontrasztfeszt igenyelnek, ami a tft-nel nem kell. Azon kivul a pixel szinkepzese is mas. Az egy orajelre kivitt pixelek szama is mas. stb,stb. En mar csinaltam ilyet, de nem leanyalom. Vigyazni kell meg a felbontasra, a feszultsegre es a szinkronjelekre (nem minden tipus mukodik a vsync/hsync-al, egyesek csak M-et /DE-t/ hasznalnak, masok meg mindharmat).
Elengedhetetlenul fontos a regi es az uj kijelzo adatlapja, kiosztasa. Anelkul hozza se fogj.
Alopecia perniciosa

#5 Felhasználó inaktív   Samuraj 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 23. 13:20

Köszi, ez nem kis segítség.

Tehát a kijelzőhöz forrasztgatni is kell az alaplapon? Vagy mondjuk egy bios frissités? vagyis átirás.

Viszont miért baj a lemezvasmagos izé? Trust 200NS-t nyomtam egy toshiba 4000cdt-nek.
http://www.trust.com...spx?artnr=14130

A gépbe biztos hogy belenyultak már, úgy vettem, mikor szétszedtem, a kijelzőt már csak a lélek tartotta, az összes csavarja lötyögött egy ki is volt esve. Ebből kiindulva akár már forraszthattak is az alapján valamit, ami nálam megint kimúlt. Jó volna teljes egyértelmű bizonyítékot szerezni, hogy odadörgölhessem az embernek. - akitől vettem. De látszott is rajta, hogy érzi a veszélyt, és úgy akart átpalizni, hogy előszedett egy kis kézi analógót és mért nekem ~30voltot (váltót) a tápomon üresben a 15volt egyen mellett, én is megmértem a magamét itthon, érdekes módon nem volt semmi (az egyenen kivül). Már csodálkozni se akartam, de ha kiderül, trágyát kaptam, lesz nemulass!

Szerkesztette: Samuraj 2005. 04. 23. 13:25 -kor

A vindóz nem program! Nem lehet memória igénye! Csak egy alaprendszer, amin a programok futhatnak, nekik lehet memória igényük! A vindóz igenis érje be 64Kilobyte-val! Kiváltképp a telepítője!

#6 Felhasználó inaktív   JSB 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 24. 10:50

Üdv! Másik témakörben is feldobtam a kérdést, de itt is leírom, ki tudja,hátha valaki tud segíteni.
Egy rosszul sikerült bios frissítés után, mivel rossz biost írtam a gépemre, elszállt a képernyőm. Véletlenül egy rosz internetes link miatt a Clevo D400K-s notimra a D470K-s biost tettem fel. Végül is sikerült visszatenni az eredetit Clevo D400K-s eredeti biost, minden helyreállt, egy dolgot kivéve, és ez elég zavaró. A gép elindítása után jó 15-20 percig csendes, de a ventillátorok első elindítása után, miután a gép lehült, nem állítja le a ventiket, hanem állandó alacsony fordulaton járatja őket. Pedig tuti nincs melege, mert ha egy pillanatra elaltatom, majd felébresztem a gépet, jó negyed óráig megint csendes, de aztán ugyanaz történik. Én gondolom, hogy a dolog orvosolható, kérdés, hogy hogyan. Mit írhatott át a másik bios, amit az eredeti nem állít vissza?

#7 Felhasználó inaktív   BBalazs_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 592
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 24. 11:08

samurai:
Alaplapon nem kell forrasztani, a kabel masik vege szokott lenni kulonbozo. Egyszeruen nem kotik be a nem hasznalt vonalakat. De a BIOS-t mindenkeppen at kell irni, illetve ha megelegszel a vak (pontosabban ugralo ferde szines csikokkal tarkitott) bejelentkezo kepernyovel, akkor irhatsz egy kis utilt, ami mindjart betoltodik autoexec-bol es helyreallitja.
A trust NEM lemezvasmagos, hanem siman allithato kapcsitap.
Szerintem felejtsd el, soha be nem bizonyitod, hogy nem te voltal ketbalkezes.
A lotyogo kijelzonel csak a szakado vezetek lehet problematikus.
De most tulajdonkeppen mi is a hibatunet?


jsb:
Atirhatta pl. a CMOS-t. Setup-ban tudod esetleg visszavenni, altalaban a power saving resznel.
Alopecia perniciosa

#8 Felhasználó inaktív   JSB 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 24. 11:17

Idézet: BBalazs_ - Dátum: 2005. ápr. 24., vasárnap - 11:08

samurai:
Alaplapon nem kell forrasztani, a kabel masik vege szokott lenni kulonbozo. Egyszeruen nem kotik be a nem hasznalt vonalakat. De a BIOS-t mindenkeppen at kell irni, illetve ha megelegszel a vak (pontosabban ugralo ferde szines csikokkal tarkitott) bejelentkezo kepernyovel, akkor irhatsz egy kis utilt, ami mindjart betoltodik autoexec-bol es helyreallitja.
A trust NEM lemezvasmagos, hanem siman allithato kapcsitap.
Szerintem felejtsd el, soha be nem bizonyitod, hogy nem te voltal ketbalkezes.
A lotyogo kijelzonel csak a szakado vezetek lehet problematikus.
De most tulajdonkeppen mi is a hibatunet?


jsb:
Atirhatta pl. a CMOS-t. Setup-ban tudod esetleg visszavenni, altalaban a power saving resznel.

Az a baj hogy ez egy laptop, és a bios olyan egyszerű, hogy szinte semmit nem lehet állítani.

#9 Felhasználó inaktív   BBalazs_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 592
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 25. 08:52

jsb:
Akkor esetleg a cmost kisutni (elotte az ertekeket felirni azert) vagy hibas checksumot irni bele (fejbol nem tudom, melyik cimen van), akkor ujra beallitja magat valoszinuleg bios-bol.
Ha kiserletezo kedvu vagy, akkor meg lehet keresgelni, hogy melyik cimen van a venti szabalyzasa (ha ertesz az assemblyhez). Nem lesz konnyu. Esetleg hardware megoldas is szoba johet, ventiket jaratni 12V-rol es kis tranyoval kapcsolni ugy, hogy az alacsony fesz meg ne kapcsolja be, csak a rendes. Potival allithato a feszosztas, hogy mi legyen a kapcsolasi pont.

Szerviz nem mond semmit? Mert az lenne a legegyszerubb...
Alopecia perniciosa

#10 Felhasználó inaktív   JSB 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 25. 21:30

Idézet: BBalazs_ - Dátum: 2005. ápr. 25., hétfő - 8:52

jsb:
Akkor esetleg a cmost kisutni (elotte az ertekeket felirni azert) vagy hibas checksumot irni bele (fejbol nem tudom, melyik cimen van), akkor ujra beallitja magat valoszinuleg bios-bol.
Ha kiserletezo kedvu vagy, akkor meg lehet keresgelni, hogy melyik cimen van a venti szabalyzasa (ha ertesz az assemblyhez). Nem lesz konnyu. Esetleg hardware megoldas is szoba johet, ventiket jaratni 12V-rol es kis tranyoval kapcsolni ugy, hogy az alacsony fesz meg ne kapcsolja be, csak a rendes. Potival allithato a feszosztas, hogy mi legyen a kapcsolasi pont.

Szerviz nem mond semmit? Mert az lenne a legegyszerubb...

Szerviz azt mondja, hogy bios frissités miatt gari nem érvényes, én csesztem el. Néhány tízezerért mecsinálják pár nap alatt. Én meg kanizsai vagyok, használom is rendesen, felutazni pestre gázos. Assembly nem az én műfajom, de a cmos kisütés érdekes lehet. A harveres barkácsolától óckodom kissé, 5 hónapos a gép.

#11 Felhasználó inaktív   JSB 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 25. 21:31

Egyébként (lehet amatőr a kérdés) hogyan tudom a cmos-t kisütni?

#12 Felhasználó inaktív   BBalazs_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 592
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 26. 11:01

Nem amator, en haromfele modot ismerek.
1. Lehet az alaplapon erre jumper (notinal ritka) 3 tuske, az egyik szelso allasban kisut. Oda van irva.
2. Alaplapi gombelem kiszedese, egy napot varsz, aztan vissza.
3. Alaplapi gombelem kiszed, a ket polust rovidre zar es igy bekapcsol, aztan a rovidzarat megszunteted egy rovid ido utan (par masodperc).
4. ugyan nem kisutes, de van valami out cim a nullaslapon (valahol 30H korul), ahova irva a checksumot rontod el, igy ugrik a setupra egybol.
Alopecia perniciosa

#13 Felhasználó inaktív   2-More 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 26. 11:30

És van olyan is amikor semmi sem segit, mert a BIOS adatait EEPROMba süti a gépezet. Pl delleknél a bios passwordot.

#14 Felhasználó inaktív   yeahsp 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.804
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 04. 26. 11:48

az integrált hálókártya MAC címe is hajlamos így elveszni...
MB: ASKA KT-133E * CPU: Athlon 650@500 * RAM: 512MB PC133 ADLAS * HDD: Seagate 10/5400/512K * VGA: MSI MX440 lowprofile * PSU: DIY * Case: Skoda Octavia :)

#15 Felhasználó inaktív   JSB 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 26. 12:02

Idézet: BBalazs_ - Dátum: 2005. ápr. 26., kedd - 11:01

Nem amator, en haromfele modot ismerek.
1. Lehet az alaplapon erre jumper (notinal ritka) 3 tuske, az egyik szelso allasban kisut. Oda van irva.
2. Alaplapi gombelem kiszedese, egy napot varsz, aztan vissza.
3. Alaplapi gombelem kiszed, a ket polust rovidre zar es igy bekapcsol, aztan a rovidzarat megszunteted egy rovid ido utan (par masodperc).
4. ugyan nem kisutes, de van valami out cim a nullaslapon (valahol 30H korul), ahova irva a checksumot rontod el, igy ugrik a setupra egybol.

Ezeknél eggyiknél sem lehet semmi probléma?
Mármint nem rontok a cuccon semmit ugye?

#16 Felhasználó inaktív   bundas 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 472
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 26. 12:12

Idézet: BBalazs_ - Dátum: 2005. ápr. 26., kedd - 12:01

Nem amator, en haromfele modot ismerek.
1. Lehet az alaplapon erre jumper (notinal ritka) 3 tuske, az egyik szelso allasban kisut. Oda van irva.
2. Alaplapi gombelem kiszedese, egy napot varsz, aztan vissza.
3. Alaplapi gombelem kiszed, a ket polust rovidre zar es igy bekapcsol, aztan a rovidzarat megszunteted egy rovid ido utan (par masodperc).
4. ugyan nem kisutes, de van valami out cim a nullaslapon (valahol 30H korul), ahova irva a checksumot rontod el, igy ugrik a setupra egybol.

IBM gepeknel nem működik egyik se. Külön eepromban vannak benne a kiegészítő adatok (szériaszám, tulajdonos neve, jelszó stb). Ha annak elromlik a checksuma, akkor az IBM csak alaplapcserére hajlandó. Persze ki lehet javíttatni ezt a checksumot, csak baromi drágán mérik.  (7..15kHUF)

#17 Felhasználó inaktív   yeahsp 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.804
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 04. 26. 12:13

Idézet: JSB - Dátum: 2005. ápr. 26., kedd - 13:02

Ezeknél eggyiknél sem lehet semmi probléma?
Mármint nem rontok a cuccon semmit ugye?

ha kihúzod a tápból, kiszeded az akkut, és nem törsz-zúzol, akkor nem lehet gond az elem kiszedésből / rövidzárból...

a csak elem kiszedés, és 1 nap várás nem mindenhol működik... van egy 5x86 lapom, ami elem nélkül fél év porosodás után sem vesztette el a beállításait... :)

még egy lehetőség, hogy keresel password törő progit, csak előbb derítsd ki, hogy award/phoenix, vagy AMI BIOS van e rajta... belebarmol a checksumba, és tölti az alapértelmezett dolgokat miatta...

Szerkesztette: yeahsp 2005. 04. 26. 12:14 -kor

MB: ASKA KT-133E * CPU: Athlon 650@500 * RAM: 512MB PC133 ADLAS * HDD: Seagate 10/5400/512K * VGA: MSI MX440 lowprofile * PSU: DIY * Case: Skoda Octavia :)

#18 Felhasználó inaktív   ZXer 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 298
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 27. 13:34

Hali,

adott egy jópár éves laptop, ami akkuról kb. 10-15 percig hajlandó működni. Ez még önmagában nem érdekes, az már annál inkább, hogy az akku (Li-Ion) névleges feszültsége 10.8V, és amikor egy ilyen "lemerítés" után kiszedem, 12V-ot mérek rajta. Ez szerintem messze nem a kimerült kategória...
és bírja is a terhelést, 50 Ohmos ellenálláson szépen átnyomja a 240mA-t. Létezik, hogy a feszültségszint-ellenörzője rossz a gépnek?
További kérdésem, hogy neten keresgélve, több helyen olvastam, hogy túlmerítés (over-discharge) is ártalmas a Li-Ion akkukra. Ez pontosan mit jelent? Jelen esetben (10.8V) ez mekkora kapocsefeszültséget jelent?

thx

#19 Felhasználó inaktív   Samuraj 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 29. 08:50

Gondolom ez a 10.8/12 voltos probléma abból eredhet, hogy terhelés nélkül méred a kapcsain. Tudod, bármilyen lemerült ceruza elemen is mérsz 1.5 voltot, mert a műszered ellenállása majdnem végtelen, mindenestre jóval nagyobb mint a lemerült telep belső ellenállása. Hogy meddig bírja az aksi, az attól függ mennyi töltést tárol. hiába nyom ki 240mA-t, az a kérdés meddig. Egy 3000mAh-s aksi egy órán keresztül képes nyomni 3A-t, és ha a laptop átlagosan 2-3 óráig megy egy feltöltéssel, ez óránként 1-1.5A felvételnek felel meg.
A jelenséged hasonlít a mobiltelefonokéhoz, ott is hamar elerőtlenedik az aksi. Hogy ezt mér csinálja, azt nem tudom, de valószínű a töltés Ah-jával van összefüggésben. A normális NiMH ceruza aksikat kb 10 óráig töltöd szabályosan, vagyis a maximálisan leadott Ahnak a tizedével szabadna, de egy telefont pár óra alatt töltesz fel, és egy laptop se vár fél napot. Úgyhogy talán ez a gyors töltés lehet a ludas, persze nem ismerem a különböző Li-ion és többi aksik fizikáját, de az 1/10-es töltés szerintem náluk is megállja a helyét, de még így se bírják végnélkül.
A vindóz nem program! Nem lehet memória igénye! Csak egy alaprendszer, amin a programok futhatnak, nekik lehet memória igényük! A vindóz igenis érje be 64Kilobyte-val! Kiváltképp a telepítője!

#20 Felhasználó inaktív   carline 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 271
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 29. 08:58

Olvastam, hogy a DSTN és a TFT nem cserekompatibilis, de:

Van egy Toshiba Satellite 1710CDS laptopom 12.1" DSTN kijelzővel.
Szerinted lehet rá esélyem, hogy egy 12.1" TFT-t tegyek hozzá?
Van a Satellite 1730CDT modell, amit 12.1" TFT-vel adnak és szerinted lenne rá esélyem, hogy az ahhoz való kijelző együttműködne az enyémmel?
Mindkét tipust ATI Mobility-C 4MB-os videovezérlővel szerelték.

Az én lcd-m csatlakozója 43 pólusó trapéz alakú.
Ilyen ni:
Kép

Carline
Lenovo X201s
­

Téma megosztása:


  • (185 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

4 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 4 vendég, 0 anonim felhasználó