HWSW Informatikai Kerekasztal: Windows-os táblagépek - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Windows-os táblagépek minden ami belefér Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 09. 18. 20:03

Végre hozzájutottam egy Toshiba TAB Encore2 WT10-A-102 táblagéphez.

Óriási csalódás.
Már az első benyomás igen rossz.
Mondjuk mindig is idegenkedtem általában a táblagéptől, mint kategóriától: telefonnak túl nagy, használható számítógépnek kicsi, nagyjából arra jó, hogy egy gyerek nyomkodja rajta az AngryBirds-öt, oszt' annyi.
(Tök mindegy, hogy iOS, Android vagy Windows.)

Kezdődött azzal, hogy az a buzi NARRÁTOR alapértelmezetten be volt kapcsolva, remek módon angol nyelvű van rajta, a magyar szövegeket angolul kezdte felolvasni, majd lefagyasztotta a gépet az első bekapcsolás után úgy, hogy kikapcsolni sem(!!!) lehetett.
N+1 hard reset és vezérlőpulton kikapcsolás után kegyeskedett a buzi Narrátor kikapcsolódni - ki a faszom talál ki ilyen fosokat?

Ez egyik (és fő) ok, amiért vettem, hogy majd az Amazon Kindle for Win8 alkalmazással olvasgatni fogom a színes e-dokumentumaimat.
Na, ez az alkalmazás egy használhatatlan hulladék:
- elkezdi letölteni a felhőből a könyvet, de azt nem fejezi be,
- a felhőből olvasás esetén viszont a lapozás akár 6-8 másodpercig(!!!) is eltart, addig egy körbe-körbe-karikára futó bitkolbászt bámulhatok - épületes dolog olvasás közben,
- egyébként a letöltés se érne semmit (ha működne), mert ha az alkalmazásból(!!!) kilépek, az eszközre letöltött könyveket törli(???),
- a képek nem nagyíthatóak, itt ez a tetves 10' kijelző, de a kép széles, fehér szegéllyel középre be van baszva nagyíthatatlanul.

(Hozzáteszem, ugyanezen wifi kapcsolaton a könyvolvasóra pár másodperc alatt probléma nélkül letöltődnek ugyanezen könyvek...)

Arra sem jöttem rá, hogy az egyes alkalmazásokból, hogy lehet kilépni, egyelőre marad a
kezdő képernyő-->asztal-->feladatkezelő
és a feladatkezelőből lelövés, ami eléggé barbár módszer.

Lófasz az egész táblagép.

Egyébként mintha az MS és a Windows 8.x-re alkalmazásokat írók direkt mindent megtennének azért, hogy az olyan barmokat, mint én, akik valamiért még mindig MS cuccokat használnak, azokat is elrettentsék ettől.

Próbálgatom még, aztán ha nagyon felbosszant szétverem, ha kicsit, akkor eladom.

Szerkesztette: scaurus 2015. 09. 18. 20:04 -kor

"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#2 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 09. 19. 10:24

Biztos morci római mellszobor koma azt hitte, hogy a táblagép arra való, hogy kőkalapáccsal és vésővel beragadt kheepsz laakos, szóközök nélküli latin szöveget véssen rá, azért tábla. Aztán rá kellett jönnie, hogy megetették a marketgatyások, mert a táblagép nem olyan teljes értékű gép, mint egy (szub)noteszes gép.ó :-D
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#3 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 09. 19. 10:58

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2015. 09. 19. 11:24

..., mert a táblagép nem olyan teljes értékű gép, mint egy (szub)noteszes gép.ó :-D

A morci mellszobor nem hitte, hogy teljes értékű gép.
A morci mellszobornak, miután nagy nehezen a buzi narrátort sikerült kikapcsolnia, nem az op. rendszerrel van baja, hanem a Windows 8 alkalmazásokkal.

A morci mellszobor ott baszta el, hogy nem nézett annak utána, hogy az Amazon Kindle for PC és az Amazon Kindle for Windows 8 alkalmazások HASZNÁLHATATLAN szarok, továbbá, hogy a Comixology a Windows 8 alkalmazását időközben megszüntette.
Alapvetően ezt a kettőt használta volna a morci mellszobor, aki egyrészt legális forrásból próbálja meg beszerezni az e-olvasnivalót, másrészt még nem mondott le (teljesen) a Windows környezetről.
(A táblagéppel ellentétben, a Lumia 800, majd a Lumia 930 pozitív csalódás volt.)

Plusz, ott baszta el, hogy nem gondolta végig, hogy ez egy Windows 8 op. rendszeres táblagép, lehet frissítgetni, vírusirtani (gyárilag valami szar McAfee van rjat - mindig rühelltem).

Ja, a marketing dumából annak dőlt be, hogy MS Office is jár hozzá.
Igen jár, de nem egy OEM MS Office csomag (amit addig használok, amíg a vas ki nem rohad alóla), hanem egy 1 éves Office 365 előfizetés.

Lehet, Kindle Fire kellett volna e helyett.
Most, ahogy a hírekben olvasható, zacskós kiszerelésben 6db-ot adnak 250$-ért.
(Az 1db Toshibáért ennél többet fizettem, ugye...)

Szerkesztette: scaurus 2015. 09. 19. 11:03 -kor

"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#4 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 09. 19. 21:17

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2015. 09. 18. 21:03

Végre hozzájutottam egy Toshiba TAB Encore2 WT10-A-102 táblagéphez.

Óriási csalódás.
Már az első benyomás igen rossz.
Mondjuk mindig is idegenkedtem általában a táblagéptől, mint kategóriától: telefonnak túl nagy, használható számítógépnek kicsi, nagyjából arra jó, hogy egy gyerek nyomkodja rajta az AngryBirds-öt, oszt' annyi.
(Tök mindegy, hogy iOS, Android vagy Windows.)

Kezdődött azzal, hogy az a buzi NARRÁTOR alapértelmezetten be volt kapcsolva, remek módon angol nyelvű van rajta, a magyar szövegeket angolul kezdte felolvasni, majd lefagyasztotta a gépet az első bekapcsolás után úgy, hogy kikapcsolni sem(!!!) lehetett.
N+1 hard reset és vezérlőpulton kikapcsolás után kegyeskedett a buzi Narrátor kikapcsolódni - ki a faszom talál ki ilyen fosokat?

Ez egyik (és fő) ok, amiért vettem, hogy majd az Amazon Kindle for Win8 alkalmazással olvasgatni fogom a színes e-dokumentumaimat.
Na, ez az alkalmazás egy használhatatlan hulladék:
- elkezdi letölteni a felhőből a könyvet, de azt nem fejezi be,
- a felhőből olvasás esetén viszont a lapozás akár 6-8 másodpercig(!!!) is eltart, addig egy körbe-körbe-karikára futó bitkolbászt bámulhatok - épületes dolog olvasás közben,
- egyébként a letöltés se érne semmit (ha működne), mert ha az alkalmazásból(!!!) kilépek, az eszközre letöltött könyveket törli(???),
- a képek nem nagyíthatóak, itt ez a tetves 10' kijelző, de a kép széles, fehér szegéllyel középre be van baszva nagyíthatatlanul.

(Hozzáteszem, ugyanezen wifi kapcsolaton a könyvolvasóra pár másodperc alatt probléma nélkül letöltődnek ugyanezen könyvek...)

Arra sem jöttem rá, hogy az egyes alkalmazásokból, hogy lehet kilépni, egyelőre marad a
kezdő képernyő-->asztal-->feladatkezelő
és a feladatkezelőből lelövés, ami eléggé barbár módszer.

Lófasz az egész táblagép.

Egyébként mintha az MS és a Windows 8.x-re alkalmazásokat írók direkt mindent megtennének azért, hogy az olyan barmokat, mint én, akik valamiért még mindig MS cuccokat használnak, azokat is elrettentsék ettől.

Próbálgatom még, aztán ha nagyon felbosszant szétverem, ha kicsit, akkor eladom.

Már az első bekezdés sem igaz, teljesen kiváltotta családban a laptopot, több éve.
Persze nem valami kínai 7es.

Kindle miatt meg vegyél kindle eszközt, olvasásra az való!

Szerintem nem gondoltad át a vásárlást, mit veszel, mire.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#5 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 09. 19. 21:31

Van könyvolvasóm.
A táblagép színes könyvek, képregények, magazinok olvasására lett volna jó
Ha pl a Kindle for Windows 8 NEM lenne használhatatlan, szemben állítólag az androidossal és a macossal - nemcsak én mondom, keress rá a netes véleményekre.

A comixology app visszavonása viszont tényleg meglepett.

Szerkesztette: scaurus 2015. 09. 19. 21:32 -kor

"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#6 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 09. 20. 05:57

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2015. 09. 19. 22:31

Van könyvolvasóm.
A táblagép színes könyvek, képregények, magazinok olvasására lett volna jó
Ha pl a Kindle for Windows 8 NEM lenne használhatatlan, szemben állítólag az androidossal és a macossal - nemcsak én mondom, keress rá a netes véleményekre.

A comixology app visszavonása viszont tényleg meglepett.

Ugyanolyan, ipadost próbáltam.
Amúgy képregényt is feltettem kindlere (kázmér és huba), macerás volt, de megy :)
Akkor pdf-ekkel szenvedsz?
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#7 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 09. 20. 10:07

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2015. 09. 20. 06:57

Ugyanolyan, ipadost próbáltam.
Amúgy képregényt is feltettem kindlere (kázmér és huba), macerás volt, de megy :)
Akkor pdf-ekkel szenvedsz?

A Kindle for Windows 8-cal szenvedek.
Ha felhőből (on cloud) olvasnék, lapozás közben 6-8 mp eltelik két oldal megnyitása között.
Az eszközre (on device) meg egyszerűen NEM tölti le a dokumentumokat (a bitkolbász elindul, de nem fejeződik be).

A táblagépen a net "hasít", a böngészés villámgyors.
Magával a nettel sincs probléma, ugyanaz a könyv/képregény e-könyvolvasóra másodpercek alatt letöltődik.
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#8 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 09. 21. 15:17

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2015. 09. 20. 11:07

A Kindle for Windows 8-cal szenvedek.
Ha felhőből (on cloud) olvasnék, lapozás közben 6-8 mp eltelik két oldal megnyitása között.
Az eszközre (on device) meg egyszerűen NEM tölti le a dokumentumokat (a bitkolbász elindul, de nem fejeződik be).

A táblagépen a net "hasít", a böngészés villámgyors.
Magával a nettel sincs probléma, ugyanaz a könyv/képregény e-könyvolvasóra másodpercek alatt letöltődik.

Szerintem nem kellett volna ilyet venned, erre :D
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#9 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 09. 21. 16:25

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2015. 09. 21. 16:17

Szerintem nem kellett volna ilyet venned, erre :D

Szerintem se. ;)
Cserélem egy Kindle Fire-re.
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#10 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 11. 21. 17:44

Akartam én is Windowsos tablettát, mert iPad2 már öreg, meg jó a Win10.

Ennyi volt az igényem:
Normális proci (valami friss 4core Atom)
4gb RAM
FullHD kijelző
64GB diszk
3G kapcsolat (SIM kártya hely)
Lehetőleg normális anyagminőség

Na hát ilyen nincs, vagy 300e felett (kb. Surface Pro 3 - Lenovo, Acer és egyéb műanyag szarokat felejtsük el).
Akkor a következő, hogy legalább azt tudja mint egy iPad Air 2, hasonló áron. Olyan sincs.

Úgyhogy lett egy iPad Air 2. Hát evvan.

Szerkesztette: Dr. Evil 2015. 11. 21. 17:44 -kor


#11 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 07. 24. 19:54

Rajtam maradt a témaindító hozzászólásban írt táblagép, mert féláron se tudtam elpasszolni (nem kellett senkinek).

Közeleg július 29-e, de nem sok kedvem van az asztali gépet Win10-re frissíteni.
Gondoltam, a táblagép erre jó lesz, hogy megnézzem, milyen is (ismeretségi körömben sem használ senki Win10-t).

A frissítés, meglepő módon, problémamentes, a next-next-finish működött - azzal, hogy mintegy 7 órát (!) elszuttyogott vele.

A rendszer működik, de irgalmatlan lassú.
Az Edge böngészőnek másodpercekig tart megjeleníteni egy honlapot, ami a szerényebb paraméterekkel rendelkező Kindle Fire HD 10-nek azonnal megjelenik.
(A Firefoxban nem lehet folyamatosan görgetni le-föl egy weboldalt, mert "szaggat a kép".
Biztos nem internetkapcsolat probléma, mert ugyanazon a wifi hálózaton használom őket.)

Ha asztali üzemmódban használom, az ikonra kattintásnál is eltelik egy kis idő, mire hajlandó a programot megnyitni.
Táblagép üzemmódban egy fokkal jobb a helyzet.
A pasziánsz viszont remekül fut...

Szóval, ráérős böngészésre, youtube video nézésre elmegy, de ezzel a táblagéppel kapcsolatos csalódás maradt.

A Kindle Fire HD 10 műszaki paraméterei már a megjelenésekor soványak voltak, különös tekintettel a kijelzőre, de mégis flottul működik.
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#12 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 10. 07. 15:38

A témaindító hozzászólásban említett Toshiba TAB Encore2 WT10-A-102 táblagép a 12 hónap bolti garancia lejárta után épp 2 héttel megadta magát a teremtőnek.

Összesen nem működött 20 órát...

Van még +12 (illetve már csak 11,5) hónap gyártói garancia.
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#13 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 10. 09. 01:10

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2016. 10. 07. 15:38

A témaindító hozzászólásban említett Toshiba TAB Encore2 WT10-A-102 táblagép a 12 hónap bolti garancia lejárta után épp 2 héttel megadta magát a teremtőnek.

Összesen nem működött 20 órát...

Van még +12 (illetve már csak 11,5) hónap gyártói garancia.

Egyem a szíved, mit össze nem szenvedtél ezzel a szarral, mint pata a napon. Szerintem neked volt már megváltás, hogy megadta magát. Mondjuk eleve nem értem a táblagépek létjogosultságát sem. Amire nem elég egy okostelefon, arra úgyis minimum szubnotesz vagy noteszgép kell, vagy desktop gép. Esetleg még a könyvolvasókra mondom azt, hogy van valami értelme, hiszen aki szemkímélően akar sokat olvasni, annak hasznos, na de táblagép? Pont csak a hátrányokat ötvözi minden eszközkategóriából, ráadásul a windowsos táblák meg a táblák között is a legszarabbak. A MS sem normális, hogy ezért a szarért tönkretette a Metro/ModernUI-val a desktop OS-ét is (amit még így a Win10-re sem tudtak egészen helyrehozni), mert hogy egységes megjelenés, egységes alkalmazások, meg bla-bla. Eleve tudni lehetett, hogy bukó lesz az egész. A Win7 óta a MS vergődik nagyon keményen, nem tudnak mit kínjukban kitalálni. Ami volt azóta fejlesztés (UEFI támogatás továbbfejlődése, fastboot, secureboot - igaz ez már nem megbízható a kulcsok kiszivárgásával, virtuális lemezről bootolás), az belefért volna egy Win7 SP2-be, csak hát akkor nem lehetett volna az emberekkel új Windowst vetetni.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#14 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 10. 09. 11:23

Én se értem teljesen
DE
Színes dokumentumok, újság, képregény olvasására azért egy 10' táblagép jobb mint egy mobil.
(Pl. a VOX mozimagazint elektronikusan fizetem elő.)

Egyébként meg azért kicsit gáz, hogy egy közel 100.000,-Ft-os cucc minimális használat mellett alig 1 évet bír.
Szóval a gyártó villantson valamit a +12 hónap garanciával.
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#15 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 10. 27. 20:32

Utánajártam, hogy melyik a garanciális szerviz.

Ami pozitív: a futár ingyen hozza-viszi a cuccot.

Egyelőre ott tartunk, hogy az kiderült, hogy alaplap döglött meg.
(Azt sem tartom kizártnak, hogy már kezdettől fogva hibás volt.)
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#16 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 10. 31. 02:34

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2016. 10. 27. 19:32

Utánajártam, hogy melyik a garanciális szerviz.

Ami pozitív: a futár ingyen hozza-viszi a cuccot.

Egyelőre ott tartunk, hogy az kiderült, hogy alaplap döglött meg.
(Azt sem tartom kizártnak, hogy már kezdettől fogva hibás volt.)

Á, látom pattansz is vissza a szopórollerre, biztos hiányzik. Vagy mellszobor koma még reménykedik, hogy egyszer majd tudja farigcsálni az ókori Win10-es kőtábláját.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#17 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 10. 31. 06:43

Ha épp más nem szívatja az embert, akkor megszívatja saját magát...

Ha javítás/csere után is azt a teljesítményt nyújtja mint eddig, akkor kuka.
De ez azért vicces egy majdnem 100.000,-Ft-os táblagép esetében - tulajdonképpen ez bosszant igazán.
Mert ha egy 20.000,-Ft-os noname kínai cuccról lenne szó, nem is csodálkoznék.

Szerkesztette: scaurus 2016. 10. 31. 06:47 -kor

"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#18 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 01. 14:43

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2016. 10. 31. 05:43

Ha épp más nem szívatja az embert, akkor megszívatja saját magát...

Ha javítás/csere után is azt a teljesítményt nyújtja mint eddig, akkor kuka.
De ez azért vicces egy majdnem 100.000,-Ft-os táblagép esetében - tulajdonképpen ez bosszant igazán.
Mert ha egy 20.000,-Ft-os noname kínai cuccról lenne szó, nem is csodálkoznék.

Azért az durva, hogy 100 rugóért vettél egy ilyet szart. Annyiból kijött volna egy jobb netbook vagy valami normális androidos táblagép, meg egy ebookreader pluszban, és nem szívnál.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#19 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 16. 20:13

Na, 2 hét alatt visszakaptam.
Futár ingyen vitte-hozta.
A papírok szerint alaplapot cseréltek.

Első benyomások: normálisan és megfelelő sebességgel működik.

Ami nem tetszik:

- visszatették az eredeti Win 8.1-t (hogyan fogom legálisan és ingyen Win10-re frissíteni?),

- jelentkezik az a remek hiba-halom, hogy az Áruházból semmit nem tudok telepíteni, mert az ismert "az internet kapcsolat túl lassú" (ami nem igaz, a táblagépen a böngészőből futtatott speed-o-meter 30Mbit-t mondott/hazudott) hibaüzenetet kapom, ami állítólag akkor jelentkezik, ha nincs naprakészre frissítve a Windows, a frissítés viszont nem megy, az a szintén ismert hiba jelentkezik, hogy a frissítések keresése végtelen ciklusba kerül (konkrétan éjszakára úgy hagytam, 11 óra elteltével is csak keresgél - illetve csak úgy csinál), az asztali gépeknél is kínlódtunk ezzel.
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#20 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 19. 14:57

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2016. 11. 16. 20:13

Na, 2 hét alatt visszakaptam.
Futár ingyen vitte-hozta.
A papírok szerint alaplapot cseréltek.

Első benyomások: normálisan és megfelelő sebességgel működik.

Ami nem tetszik:

- visszatették az eredeti Win 8.1-t (hogyan fogom legálisan és ingyen Win10-re frissíteni?),

- jelentkezik az a remek hiba-halom, hogy az Áruházból semmit nem tudok telepíteni, mert az ismert "az internet kapcsolat túl lassú" (ami nem igaz, a táblagépen a böngészőből futtatott speed-o-meter 30Mbit-t mondott/hazudott) hibaüzenetet kapom, ami állítólag akkor jelentkezik, ha nincs naprakészre frissítve a Windows, a frissítés viszont nem megy, az a szintén ismert hiba jelentkezik, hogy a frissítések keresése végtelen ciklusba kerül (konkrétan éjszakára úgy hagytam, 11 óra elteltével is csak keresgél - illetve csak úgy csinál), az asztali gépeknél is kínlódtunk ezzel.


Minden MS híreszteléssel ellentétben mind a mai napig megy az update. Én ma telepítettem újra egy gyárilag win8-as gépet egy win10-es telepítővel és aktiválta magát.
Sőt, egy hete még win7-es kulccsal telepített win10 is aktiválódott...
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó