HWSW Informatikai Kerekasztal: A Sulinet Expressz sötét oldala - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (26 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

A Sulinet Expressz sötét oldala amit csak sejteni lehet a Sulinetről Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2005. 04. 22. 08:01

Idézet

Sokak szerint az egész Sulinet Expressz programot azon cégek nyomására hívták életre, amelyeknek a nagy államigazgatási megrendeléseik elapadóban voltak: a Sulinet Expressz 2003-ban jött létre, a választási év után, amikor a közbeszerzési értesítők fele olyan vastagok voltak, mint egy évvel korábban. Ezeknek a cégeknek -- amelyek addig az egyszeri fogyasztóval gyakorlatilag soha nem kerültek kapcsolatba -- a további növekedéshez szükségük volt arra, hogy a kiskereskedelemben is "nagyot dobjanak". A végfelhasználói piacon azonban már jól beállt erőviszonyok uralkodtak, ahol az új szereplőknek nem volt hely...


Tovább "A Sulinet Expressz sötét oldala" című cikkre...

#2 Felhasználó inaktív   Jim DiGriz 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 22. 08:25

Jó írás :cool:. Az én személyes kedvenceim még anno a Sulinet I idejéről (2003, főként év vége felé):

- Srác bejön, jónapot, mijük van Sulinetre? Hát, raktáron nem igazán van semmi, egy-két apró szívás (kivont, eladhatatlan termék) után már csak rendelésre dolgoztunk. Miért, mi kellene? Hát, azt nem tudja. De mégis? Alkatrész, gép, nyomtató? Á, van minden, a legjobb, meg fényképezőgép is, csak apja mondta, hogy vegyen má' valamit hatvanért, ne maradjon meg az államnak

- Egy anno piacvezető bank vezetője fél órát próbálta meggyőzni főnökömet arról, hogy a HP 945-ös digitális gépet bontsa már szét négy hatvanezres számlára, hogy rokonok le tudják írni, és akkor ingyen megvolna. Mikor sokadszorra is közöltük vele, hogy ez nem pont így megy, akkor azt tanácsolta, hogy bontsuk úgy szét, hogy az egyik számlán az elektronika, a másikon az optika, a harmadikon a ház és a negyediken a kijelző. A magyar felső tízezer egyik jelentős képviselője, remek.

- A nyugdíjas bácsi, aki egyedül nevelte az egyetemista fiát, természetesen nem vehette igénybe a kedvezményt.

- Akkoriban még csak egy hárombetűs cég konzorciumában voltunk benne, és tök jó volt magyarázni az ügyfeleknek, hogy nem, az 1200 Ft-os hálózatikártya egy hónap alatt még mindig nem jött meg, legyen türelemmel.

Ésatöbbi. Alulról nézve ritka idióta dolog az egész, felülről nézve gondolom jövedelmez rendesen.

#3 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 22. 08:36

Szerintem tok jellemzo ez a program erre az orszagra es a mindenkori vezetesere. Hogyan tegyuk at a milliardokat egyik zsebbol a masikba, ha mar "uvegbol" van az a zseb...

Krinyo
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#4 Felhasználó inaktív   Thrawn 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.004
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 22. 08:44

Így mennek a közbeszerzések is, így működik az egész költségvetés, nincs mit csodálkozni a sulineten. Levajazott pályázatok, a reális ár többszörösének kifizetése, majd ilyen-olyan csatornákon visszacsöpögtetése az ún. "elit" zsebébe. A mi pénzünkből. A sulinet csupán ízelítőt nyújtott ezekből.

Szerk: Krinyo megelőzött :D  :up:

Szerkesztette: Thrawn 2005. 04. 22. 08:45 -kor

S minthogy az egész galaktikában nem találtak értékesebbet, mint az értelem, mindenütt segítették fölvirradni. Ők lettek a csillagmező földművesei; vetettek, s néha arattak is. És néha, egykedvűen, gyomlálni is kényszerültek.

#5 Felhasználó inaktív   Jim DiGriz 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 22. 08:56

Nem akartam aktuálpolitikával terhelni a témát, de pontosan :D

#6 Felhasználó inaktív   hugox 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 211
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 22. 08:59

Engem az bosszant, hogy egyes termékeket a nagyker csak sulintet keretében árul (emelt áron, mert úgyis elmegy) és ezt kell megvenned, ha kell Sulinet, hanem. 

#7 Felhasználó inaktív   Pulsar 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 413
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 22. 08:59

Anno még állami cégnél ugyanez volt mi teszteltünk 3 gépet véleményeztük őket aztán beszerzésnél kaptunk egy 4. fajtát... A nád és a szél esete...
Kezdetben vala sötétség...
...érdekes pedig megesküdtem volna, hogy a közelében se jártam...

#8 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 22. 09:11

Idézet: Jim DiGriz - Dátum: 2005. ápr. 22., péntek - 9:56

Nem akartam aktuálpolitikával terhelni a témát, de pontosan :D

Sajna semmi kizárólagosan 'aktuál' nincs benne :(


Idézet

A honi piacot jól ismerők szerint a napokban kiírt "Sulinet III." pályázat azoknak a szállítóknak kedvez, amelyek az első Sulinet Expresszben is jól szerepeltek, a szigorú előírásokat csak kevesen tudják teljesíteni.

Ezt a mondatot értelmezné valaki a kevemért?

Idézet

Az új kiírás elvárja a szállítóktól például,

Lyájjj...

Idézet

A "Sulinet III". kiírás kötelezően tartalmazza azt a kitételt, hogy a szállítóknak szerződést kell kötniük pénzintézetekkel hitellehetőség nyújtására.

SZVSZ a 'III' esetében elsősorban nem az üzletek, hanem a bankok feltételei voltak az irányadóak.
Elköltöztem :-)

#9 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 22. 10:20

A kozbeszerzesrol lesz meg ennel jobb anyagunk is, avagy milyen atomeromuvekre szornak el az adofizetok penzet, tok feleslegesen... :(

Krinyo
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#10 Felhasználó inaktív   007 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 295
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 22. 10:23

En mar semmin sem csodalkozom...
Ami itt folyik, azt egyetlen normalis orszagban sem lehetne megtenni.

Mindig is amulattal figyeltem, hogy ugyan ma' hogy a fenebe lehet dragabb egy sulinetes cucc, mint a "rendes". Hiszen a tamogatas lenyege az lenne, hogy ugyanannyiba kellene hogy keruljon, csak eppen az allam (a mi adonkbol) kifizeti egy reszet, igy olcsobban tudom megvenni.

Mindig is sutott az egeszrol,  hogy allati nagy bunda az egesz.

#11 Felhasználó inaktív   arty 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 22. 10:24

hát igen, tipikus kormányzati program. sztem nem csak itthon megy ez, maximum az arányok mások.

mit lehetne ellene tenni ?
Gigabyte P31-DS3L[fsb375] / E6400[3000mhz] / GyáriHűtő[1400rpm] / Sapphire4850DualSlot[625/1000] / samsung640g[7200rpm] / 2x2048 KingMax667[cl5/750mhz] / Samsung 32A656[60hz] / Audigy2[48khz] / XBOX360

#12 Felhasználó inaktív   Hasse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.029
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 22. 10:26

Idézet: arty - Dátum: 2005. ápr. 22., péntek - 11:24

hát igen, tipikus kormányzati program. sztem nem csak itthon megy ez, maximum az arányok mások.

mit lehetne ellene tenni ?

Nem igénybevenni.

#13 Felhasználó inaktív   Jim DiGriz 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 22. 10:35

Idézet: Hasse - Dátum: 2005. ápr. 22., péntek - 11:26

Nem igénybevenni.

Én is így harcoltam ellene :D.

#14 Felhasználó inaktív   Jim DiGriz 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 22. 10:36

Idézet: Krinyo - Dátum: 2005. ápr. 22., péntek - 11:20

A kozbeszerzesrol lesz meg ennel jobb anyagunk is, avagy milyen atomeromuvekre szornak el az adofizetok penzet, tok feleslegesen... :(

Krinyo

Abban is benne vagyok, úgyhogy látom :).

#15 Felhasználó inaktív   007 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 295
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 22. 10:37

Idézet: Jim DiGriz - Dátum: 2005. ápr. 22., péntek - 9:35

Én is így harcoltam ellene :D.

Vagyuk igy nehanyan.  :cool:

#16 Felhasználó inaktív   Thrawn 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.004
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 22. 10:48

Idézet: Krinyo - Dátum: 2005. ápr. 22., péntek - 11:20

A kozbeszerzesrol lesz meg ennel jobb anyagunk is, avagy milyen atomeromuvekre szornak el az adofizetok penzet, tok feleslegesen... :(

Krinyo

:up:

No, ez nagyon érdekelne, most olvasom Szabó Benjámin Atomkorkép c. könyvét a paksi erőműről. 1966-1983 közötti időszakot öleli fel a könyv, a szerző irányította az építkezést. Nagyon érdekes korkép (kórkép) arról az időről, ipartörténeti műként is megállja a helyét.
S minthogy az egész galaktikában nem találtak értékesebbet, mint az értelem, mindenütt segítették fölvirradni. Ők lettek a csillagmező földművesei; vetettek, s néha arattak is. És néha, egykedvűen, gyomlálni is kényszerültek.

#17 Felhasználó inaktív   Jim DiGriz 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 22. 11:02

Idézet: Thrawn - Dátum: 2005. ápr. 22., péntek - 11:48

:up:

No, ez nagyon érdekelne, most olvasom Szabó Benjámin Atomkorkép c. könyvét a paksi erőműről. 1966-1983 közötti időszakot öleli fel a könyv, a szerző irányította az építkezést. Nagyon érdekes korkép (kórkép) arról az időről, ipartörténeti műként is megállja a helyét.

Asszem, nem olyan atomerőművekről lesz szó :cool:.

#18 Felhasználó inaktív   Thrawn 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.004
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 04. 22. 11:13

Idézet: Jim DiGriz - Dátum: 2005. ápr. 22., péntek - 12:02

Asszem, nem olyan atomerőművekről lesz szó :cool:.

:omg:  Na ezzel nagyon :lama: voltam. :omg: :nevet: Gondolom feleslegesen vett 3Ghz-es gépekről lesz szó. Pedig az igazi atomerőművesdi is  érdekelt volna, hátha van erre vonatkozó kormányzati "koncepció" is.
S minthogy az egész galaktikában nem találtak értékesebbet, mint az értelem, mindenütt segítették fölvirradni. Ők lettek a csillagmező földművesei; vetettek, s néha arattak is. És néha, egykedvűen, gyomlálni is kényszerültek.

#19 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2005. 04. 22. 11:16

Nem csak hogy elvárás a minimum 3 GHz-es órajel, hanem még az is, hogy legyen L2 és L3 cache is, szóval csak a Xeon meg a Pentium 4 Extreme Edition jöhet szóba... :eek: Feltétel még az 500 wattos (!) táp is. Sorolhatnám még, de felesleges, majd lesz cikk erről is... :)

#20 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2005. 04. 22. 11:17

Ja és mindehhez Windows XP Home operációs rendszert rendeltek.

Téma megosztása:


  • (26 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó