HWSW Informatikai Kerekasztal: Halott, adatvesztett, hibásan működő merevlemez - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

• (146 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Halott, adatvesztett, hibásan működő merevlemez Ide írj, ha baj van! Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   PPeter 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 05. 12. 17:40

Szeretném elejét venni annak, hogy minden egyes esetnek külön topikja legyen, ezért most indul itt egy téma, ahová be lehet írni, ha a merevlemezeddel baj van: tehát ha adatvesztés történt, furcsa hangokat ad, kimondottan hibásan működik, vagy netán elhalálozott. Kérem, hogy egyéb merevlemezes problémákkal (miért nem megy UDMA módban, hogyan kell partícionálni, miképp lehet RAID tömböt készíteni, mit jelentenek a SMART értékek, hogyan lehet kiolvasni ezeket, milyen merevlemezt érdemes venni, melyik hangos/gyors/melegedős/megbízható/drága stb.) NE EZT A TOPIKOT szemeteljük tele, hiszen ezeknek mind-mind van saját helyük, témájuk, hanem tényleg legyen ez egy olyan menedék, ahová a baj esetén érdemes/lehet fordulni, hogy ne kelljen minden esetben új topikban várni reményvesztetten a segítséget.

#2 Felhasználó inaktív   ekezetnelkul 

• Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt

Elküldve: 2005. 05. 13. 09:21

Akkor én kezdeném is :)

Problema:
kép

Hogy szedem le róla az adatokat?
-Valami programot tudtok erre?

Köcc előre is.

Szerkesztette: ekezetnelkul 2005. 05. 13. 09:25 -kor

#3 Felhasználó inaktív   gerdez 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2005. 05. 13. 10:40

Hello mindenkinek!

A baj a kovetkezo:

Egy 80 GB Seagate Barracuda-rol van szo. Az este kilovom a gepet normalisan. Ma reggel bekapcsolom... nem eszleltem semmit... aztan egy fajlt keresgelve nezem, hogy hoppa, nincs meg az egyik HDD. Nezem, nezem... nincs. Gepet ujrainditok, nezem a BIOS-ban, ott sincs. Hat mondom jo, az egesz melo rajta van. :( Megint ujrainditok es meg mindig semmi. Akkor aztan lekapcsoltam a gepet egeszen, vartam, ujrainditottam. Megvan a HDD. Most felek lekapcsolni a gepet. Mi lehet / lehetett? Attol kell feljek, hogy vege lesz a HDD-nek? Az adatokat lementettem, de akkor most a halalara keszul a HDD? Vagy mi tortenhetett? Ilyet soha nem csinalt meg egy HDD sem.

#4 Felhasználó inaktív   bandikaa 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2005. 05. 13. 12:27

Sziasztok mindenki,

Nem kérdezek, ajánlok, mert gyanúm szerint itt rövidesen megjelennek olyan jellegű kérdések, hogy "lecsaptam/elveszett a partíció", avagy "hulye haver :) leformázta gyorsformattal", avagy "adatvesztés, mintha üres lenne a vincsim".

Az ilyen és hasonló esetekben bátran merem ajánlani a Finaldata Enterprise 2.0 nevezetű progit. Hogy honnan szerzed meg, és hogy bírod full működésre, az persze nem az én dolgom :)

A működése egyszerű: fizikailag végigolvassa a vinyót, majd ha lehet visszagyűjti a dolgokat.
Bevált, jónéhány giga "jajelveszett" cucc esetében.
"We are creatures of the Under World.
We can not afford to love."

#5 Felhasználó inaktív   kraftxld 

• Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2005. 05. 13. 12:53

Idézet: ekezetnelkul - Dátum: 2005. máj. 13., péntek - 10:21

Akkor én kezdeném is :)

Problema:
kép

Hogy szedem le róla az adatokat?
-Valami programot tudtok erre?

Köcc előre is.

Jobb gomb a lemezre, és próbáld meg importálni a kötetet. Ha nem megy akkor eressz rá egy getdataback-et filerendszertől függően.
MCSE+M/S, MCITP

#6 Felhasználó inaktív   Macska 

• Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2005. 05. 13. 16:08

Mi lehet a probléma???  :think:

Maxtor 80GB 7200rpm (Azt hiszem Diamond Plus 9, nincs itt, nem az enyém.) Mobil rack-ben egyszerűen (IDE2 slave) képtelen vagyok olvasni, elkezdi az olvasást, és  kattan eggyet, gépem lefagy, a mobil HDD és az én winyóm piros HDD ledje folyamatosan világít. BIOS felismeri gond nélkül, látom a könyvtárakat és adott helyen mindig megáll. Ez azt jelenti, hogy adatokat cserélünk a winyón, mindig más adatok, de több esetben mindig adott helyen kattant a Maxtor,tehát ez a fagyás állandó egy adat csere esetén, azonban mivel változó csere-bere miatt az adat, így nem egy adott helyen áll le a winyó. A lényeg, nem tudok róla olvasni, ha adatot hoznak. Formázni tudom, írni tudom. Az általam írt adatok gond nélkül leolvashatók a "másik fél részéről".
Működött a Maxtor a gépemben korábban. A változás annyi, hogy kezdetben IDE1 Master Samsung 1203N, majd amikor a Maxtor elkezdett "hülyéskedni", akkor már IDE 1 Slave-en is keletkezett egy Samsung 1203N winyó, azaz 2 db lett a Samsungokból. Sajna, nem tudom már pontosan, hogy ekkor kezdődtek e a gondok egyértelműen.
Kipróbáltam azt is, hogy letöröltem az olvashatatlan file-okat,formáztam is, én írtam rá, és azt sem tudtam elolvasni. (!!!!)
Egyszer lefagyott, és újraindításkor kiírta az XP, hogy a H: (mobil) valamilyen adatokat (nem tudom pontosan) nem tudta elmenteni, és ezután viszont olvastam a Maxtor tartalmát. Ez sajna csak egyszer fordult elő a sűrű lefagyások között.

Az adott mobil rackben a 40GB-os IBM (7200 rpm), és a 160GB-os Samsung esetén  gond nélkül megy oda-vissza az adatforgalom. (!!!!!!!!) IDE 1 és IDE 2 80 eres kábelek, mobilrack ATA 100, azaz 80 eres szintén.

Táp??? akkor a 40GB-os IBM, 160GB-os Samsung miért megy gond nélkül??
Mobil rack kontakthiba??? akkor a 40GB-os IBM, 160GB-os Samsung miért megy gond nélkül??

Ui: Érdekesség, hogy 2 db (!!)  teljesen azonos  tipusú Maxtor csinálja ezt a gondot, de különböző a tulajdonosuk.
A fórumon olvastam, hogy valakinek szintén volt hasonló gondja, csak azt hiszem 120-as Maxtorral, de az is Diamond plus 9-es volt.
Konfigom az adataimnál.
Adatcsere egyenlőre a 40GB-os IBM-n történik, 80GB-os Maxtorok "kilőve". :D
Mobilrack nélkül nem próbáltam a Maxtorokat, azaz kábellel , mert macerás szétszedni a gépem, nagyon "be van falazva", és a "harci ideg is elkapott", még jó, hogy a Maxtorok egyben maradtak. :reklamacio:
Többször voltak nálam a Maxtor winyók, de sajna "ma már" olvashatatlanok a számomra, mindkettő.
Mindkét winyó NTFS.

Szerkesztette: Macska 2005. 05. 13. 16:33 -kor

P3 Versus K7 ; p4 Versus K8 :) :)
Rögös a macskaköves út....

#7 Felhasználó inaktív   bigalexander 

• Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag

Elküldve: 2005. 05. 13. 23:43

Idézet: Macska - Dátum: 2005. máj. 13., péntek - 16:08

Mi lehet a probléma???  :think:

Maxtor 80GB 7200rpm (Azt hiszem Diamond Plus 9, nincs itt, nem az enyém.) Mobil rack-ben egyszerűen (IDE2 slave) képtelen vagyok olvasni, elkezdi az olvasást, és  kattan eggyet, gépem lefagy, a mobil HDD és az én winyóm piros HDD ledje folyamatosan világít. BIOS felismeri gond nélkül, látom a könyvtárakat és adott helyen mindig megáll. Ez azt jelenti, hogy adatokat cserélünk a winyón, mindig más adatok, de több esetben mindig adott helyen kattant a Maxtor,tehát ez a fagyás állandó egy adat csere esetén, azonban mivel változó csere-bere miatt az adat, így nem egy adott helyen áll le a winyó. A lényeg, nem tudok róla olvasni, ha adatot hoznak. Formázni tudom, írni tudom. Az általam írt adatok gond nélkül leolvashatók a "másik fél részéről".
Működött a Maxtor a gépemben korábban. A változás annyi, hogy kezdetben IDE1 Master Samsung 1203N, majd amikor a Maxtor elkezdett "hülyéskedni", akkor már IDE 1 Slave-en is keletkezett egy Samsung 1203N winyó, azaz 2 db lett a Samsungokból. Sajna, nem tudom már pontosan, hogy ekkor kezdődtek e a gondok egyértelműen.
Kipróbáltam azt is, hogy letöröltem az olvashatatlan file-okat,formáztam is, én írtam rá, és azt sem tudtam elolvasni. (!!!!)
Egyszer lefagyott, és újraindításkor kiírta az XP, hogy a H: (mobil) valamilyen adatokat (nem tudom pontosan) nem tudta elmenteni, és ezután viszont olvastam a Maxtor tartalmát. Ez sajna csak egyszer fordult elő a sűrű lefagyások között.

Az adott mobil rackben a 40GB-os IBM (7200 rpm), és a 160GB-os Samsung esetén  gond nélkül megy oda-vissza az adatforgalom. (!!!!!!!!) IDE 1 és IDE 2 80 eres kábelek, mobilrack ATA 100, azaz 80 eres szintén.

Táp??? akkor a 40GB-os IBM, 160GB-os Samsung miért megy gond nélkül??
Mobil rack kontakthiba??? akkor a 40GB-os IBM, 160GB-os Samsung miért megy gond nélkül??

Ui: Érdekesség, hogy 2 db (!!)  teljesen azonos  tipusú Maxtor csinálja ezt a gondot, de különböző a tulajdonosuk.
A fórumon olvastam, hogy valakinek szintén volt hasonló gondja, csak azt hiszem 120-as Maxtorral, de az is Diamond plus 9-es volt.
Konfigom az adataimnál.
Adatcsere egyenlőre a 40GB-os IBM-n történik, 80GB-os Maxtorok "kilőve". :D
Mobilrack nélkül nem próbáltam a Maxtorokat, azaz kábellel , mert macerás szétszedni a gépem, nagyon "be van falazva", és a "harci ideg is elkapott", még jó, hogy a Maxtorok egyben maradtak. :reklamacio:
Többször voltak nálam a Maxtor winyók, de sajna "ma már" olvashatatlanok a számomra, mindkettő.
Mindkét winyó NTFS.

sziasztok.

Ha jol értelmezem valami hasonlo problémám volt nekem is de hamar megoldottam egy
külsö usb2 kerettel ugyhogy azota is abban van és müködik.Nekem még nyekkent is
idöközönként.

Üdv

#8 Felhasználó inaktív   ekezetnelkul 

• Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt

Elküldve: 2005. 05. 14. 22:22

Köszönöm a segítséget.

A GetDatBack tényleg jó progi, megoldotta a problémámat.
Leszedtem az adatokat.
Aztán a Windows-zal - ami nem látta a partíciót, csak annyit tudott kinyögni,
hogy olvashatatlan - megformáztam.

Mégegyszer köszi, ajánlom én is ezt a progit, ha valakinek ilyesmi problémája van.

Üdv.

#9 Felhasználó inaktív   Samuraj 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2005. 05. 17. 11:53

Kíváncsi vagyok, valaki tudná-e a választ... elég érdekes.

Van egy régi seagate medalist 4 giga vinyó. A pontos típust majd megnézem ha kell. Ez a következő képp ment tönkre. Minden merevlemezen vannak ugye jumperek: master, slave, stb. Van olyan jumper pár is ami jelzetlen, fentartott. Némelyik típusnál láttam olyat is hogy jumper félrerakási tüskepár. Vagyis hogy ne kallódjon el a jumper ha épp semmire se kötöm, van rá parkoló. Voltam olyan ütődött ezt kipróbálni a medalistnál is és ráraktam egy jelzetlenre a jumpert. Ez után pár percig ment a meghajtó bekapcs után, op rendszerben, aztán megsavanyodott. Kikapcs, bekapcs, innen már akármit lehetett csinálni, jumperelni összevissza, annyit csinált, hogy dobálta a fejet megveszekedettűl egyik végéből a másikba. Olyannyira, hogy kézbefogva szinte táncolt a meghajtó. A korongok persze pörögtek. Még mindig ilyen lenne, ha türelmesebb lettem volna és nem vágtam volna rá egy baromi nagyot, amitől a legfelső oldalon kanyon méretű barázdát vágott a fej. Már csak odáig fut el a fej és visszugrik parkoló sávra. Talán ha le lehetne polírozni újra a felszínét... vagy majd átrakok bele korongot egy másikból.

Szóval a dilemma az, hogy ettől a jumpereléstől halt-e meg, vagyis ez egy önmegsemmisítő beállítás-e. Írtam levelet a seagatosoknak, de csak tettették a hülyét. A kürtnél meg alapból több tízezret fizet az ember a bevizsgálásért.

Szerkesztette: Samuraj 2005. 05. 17. 11:55 -kor

A vindóz nem program! Nem lehet memória igénye! Csak egy alaprendszer, amin a programok futhatnak, nekik lehet memória igényük! A vindóz igenis érje be 64Kilobyte-val! Kiváltképp a telepítője!

#10 Felhasználó inaktív   Meridabigyó 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2005. 05. 17. 15:27

Idézet: Samuraj - Dátum: 2005. máj. 17., kedd - 12:53

Talán ha le lehetne polírozni újra a felszínét... vagy majd átrakok bele korongot egy másikból.

Ugye ezt nem mondtad komolyan??  :) Ha barázda van a felületen (gondolom megbontottad a mechanikát) nyugodtan dobd a kukába a HDD-t. Azon Te már nem fogsz semmit biztonságosan (meg valszeg máshogy sem) tárolni...

#11 Felhasználó inaktív   bandikaa 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2005. 05. 18. 08:41

Kíváncsi vagyok, valaki tudná-e a választ... elég érdekes.

Van egy régi seagate medalist 4 giga vinyó. A pontos típust majd megnézem ha kell. Ez a következő képp ment tönkre. Minden merevlemezen vannak ugye jumperek: master, slave, stb. Van olyan jumper pár is ami jelzetlen, fentartott. Némelyik típusnál láttam olyat is hogy jumper félrerakási tüskepár. Vagyis hogy ne kallódjon el a jumper ha épp semmire se kötöm, van rá parkoló. Voltam olyan ütődött ezt kipróbálni a medalistnál is és ráraktam egy jelzetlenre a jumpert. Ez után pár percig ment a meghajtó bekapcs után, op rendszerben, aztán megsavanyodott. Kikapcs, bekapcs, innen már akármit lehetett csinálni, jumperelni összevissza, annyit csinált, hogy dobálta a fejet megveszekedettűl egyik végéből a másikba. Olyannyira, hogy kézbefogva szinte táncolt a meghajtó. A korongok persze pörögtek. Még mindig ilyen lenne, ha türelmesebb lettem volna és nem vágtam volna rá egy baromi nagyot, amitől a legfelső oldalon kanyon méretű barázdát vágott a fej. Már csak odáig fut el a fej és visszugrik parkoló sávra. Talán ha le lehetne polírozni újra a felszínét... vagy majd átrakok bele korongot egy másikból.

Szóval a dilemma az, hogy ettől a jumpereléstől halt-e meg, vagyis ez egy önmegsemmisítő beállítás-e. Írtam levelet a seagatosoknak, de csak tettették a hülyét. A kürtnél meg alapból több tízezret fizet az ember a bevizsgálásért.

Csatlakozom Meridabigyóhoz.... már bocs, de aki hülye, haljon+!

Alapból, ha nem tudom, hogy mire való a jumper, inkább nem kezdek el játszani vele... Az meg triviális, hogy az ütlegelést nem szeretik a vinyók. :D

Feltéve, hogy nem csak egy rossz vicc a hsz....
"We are creatures of the Under World.
We can not afford to love."

#12 Felhasználó inaktív   PPeter 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 05. 18. 17:31

Erre nem is lehet mit mondani Samuraj. Adod a nagy SCSI expert fant az egyik topikban, a másikban cd/dvd témában hinted a vaskos butaságot, utána meg meg beírod ide ezt a... nem is mondom mit.  :(

#13 Felhasználó inaktív   XC-biker 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2005. 05. 19. 06:27

Idézet: Samuraj - Dátum: 2005. máj. 17., kedd - 14:27

Talán ha le lehetne polírozni újra a felszínét... vagy majd átrakok bele korongot egy másikból.

:omg:

Szerkesztette: XC-biker 2005. 05. 19. 06:32 -kor

Adatmentés Fizikailag és Logikailag Sérült Merevlemezekről. Bevizsgálási Díj Nincs! Veszek Rossz HDD-ket is.- Notebook, PC és PDA Javítás. MSN, Mail: adatmentes@hotmail.com

#14 Felhasználó inaktív   didyman 

• Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag

Elküldve: 2005. 05. 20. 22:32

A fenét! Ahol barázda van, oda track születik! :Đ
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#15 Felhasználó inaktív   2-More 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2005. 05. 22. 10:44

Tedd át gramafonba, tuti jó lesz :D Azt mondjuk nem is csodálom, hogy a Seagate nem válaszolt. Erre tényleg nincs mit. Egy vinyónál a bontás már a legutolsó után megoldás szokott lenni.
Fentebb látható tanult fórumtársak mint Meridabigyó vagy XC-biker alkalom adtán gondolom tudnának egypár oldalt regélni arról, hogy wie viel kostet eine pormentes kutyaól, és más egyéb vinyóbontáshoz szükségeges apróságok, nem gondolván itt a pajszerre, csapszegvágóra és 10 kilós Mr Samuel-the-big-hammerre.

#16 Felhasználó inaktív   worxland 

• Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2005. 05. 22. 15:10

Írtam levelet a seagatosoknak, de csak tettették a hülyét.

Tévedés, a hülyét olvasták.

Tisztázzuk: rossz helyre raktál egy jumpert, rávágtál a bekapcsolt vinyóra és lekaptad a fedelet (különben honnan is tudnál a barázdáról). Sajnos, ennél :bolond: jobb smiley-t nem találtam, pedig a tetteidre csak eufémisztikus jelzőként illik.

Polírozd le. Azzal felteszed a koronát.
 aláírás
Spoiler

#17 Felhasználó inaktív   Asker 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2005. 05. 24. 17:05

Havernek van egy 40 gigás Maxtorja, és akármilyen hülyén hangzik, de igaz , hogy a Winfos kénye kedve szerint változtatja a szabad területet, akár egy restart után is teljesen más jön ki. A rendszervisszaállító ki van kapcsolva.
O.S: Winfo$ XP SP2 EN
MIt lehet ez ellen tenni?

Vírust nem találtunk, sztem semmiköze nincs ahoz ,hogy Maxtor vagy nem.
Hogy lehet "megjavítani", hogy mindig helyesen lássa a dolgokat?  :confused:
Előre is THX for the helping.

Szerkesztette: Asker 2005. 05. 24. 17:06 -kor

"I was a Marine in the invasion of Iraq. It was 2 years before I could watch any type of violent movie. War truly is hell. Killing, bleeding, dying and crying are terrible, and great. If you fight for glory and power you are evil and will die in vain. I and every other warrior fought for each other. For family, for friends, for the US, for Sparta."

#18 Felhasználó inaktív   evela 

• Újonc
  • Pipa

Elküldve: 2005. 05. 25. 08:57

Hello!

Szeretnék segítséget kérni az alábbi problémára:
van egy 160GB-os Maxtor hdd-m és xp pro hun alatt másoláskor gyakran kiírja az alábbi hibaüzenetet:
" késleltetett írás hiba". Majd a másolás nem hajtható végre. Ez a jelenség általában nagyméretű (min. 500mb) fájloknál jelentkezik. Alaplapi IDE vezérlővel és Raid vezérlővel egyaránt fennáll a jelenség.

Várom segítségeteket!

Üdv.
Evela :o

#19 Felhasználó inaktív   kraftxld 

• Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2005. 05. 25. 08:59

Idézet: evela - Dátum: 2005. máj. 25., szerda - 9:57

Hello!

Szeretnék segítséget kérni az alábbi problémára:
van egy 160GB-os Maxtor hdd-m és xp pro hun alatt másoláskor gyakran kiírja az alábbi hibaüzenetet:
" késleltetett írás hiba". Majd a másolás nem hajtható végre. Ez a jelenség általában nagyméretű (min. 500mb) fájloknál jelentkezik. Alaplapi IDE vezérlővel és Raid vezérlővel egyaránt fennáll a jelenség.

Várom segítségeteket!

Üdv.
Evela :o

IDE kábel vagy mobil rack cseréje.
MCSE+M/S, MCITP

#20 Felhasználó inaktív   evela 

• Újonc
  • Pipa

Elküldve: 2005. 05. 25. 09:07

Idézet: kraftxld - Dátum: 2005. máj. 25., szerda - 9:59

IDE kábel vagy mobil rack cseréje.

Több gépben hasonló probléma van, akár mobil rack-ben, akár IDE vezérlőre csatlakoztatva

Téma megosztása:

• (146 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó