HWSW Informatikai Kerekasztal: Ismét a quartz játékok! - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (327 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 324
  • 325
  • 326
  • 327
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Ismét a quartz játékok! Ha valakinek volna, készitene fotót ide? Értékeld a témát: ***** 3 szavazás

#6501 Felhasználó inaktív   redbull79 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 425
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 13. 11:51

Üzenet megtekintéseIdézet: spyderico9 - Dátum: 2016. 12. 08. 22:26

Mennyiért nyomták el,miért nem azt linkelted?
Meg mi a neve,meg száma ennek a gémnek?


végre, feléledt...reménykedtem benne, ezért be benéztem ide..és lám, nem áprilisi végre az utolsó bejegyzés...

#6502 Felhasználó inaktív   Pgyuri 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 118
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 13. 12:41

Üdv,

Csak az én emlékeim homályosodnak vagy tényleg túl hamar merülnek le ezek a kínai elemek. Képtelen vagyok elhinni, hogy demo módban 2 hónap alatt alig látható a kijelző, megint cserélhetek elemet. Annak idején az elem hatalmas kincs volt, a végsőkig kijátszottuk belőle az utolsó szuflát is, de szüleim biztos elhűltek volna, ha 2 havonta bejelentettem volna elemigényem. No mindegy, megy a szelektívbe.

Gameboy-hoz: Kb. 5 éve szereztem egyet és végigjátszottam benne Mario-t. A napokban nosza, ismét előkerült, de borzasztó egy kijelzője van. Ez a halványzöld folyadékkristályos, elmosódó paca élvezhetetlen. Még nagyítóm is van hozzá, de attól se lett jobb. Kár, mert szívesen végigjátszottam volna újra.

A fórum-mozgásra ismét végignéztem a karácsonyi hazai kínálatot, de csak egy játék dobogtatott meg (mielőtt spy rámszól, a "Policeman" az), ám ára miatt maradt. Ahogy néztem, kínáltok páran még játékot, vannak vevők vagy már áll a biznisz ?

Pgyuri

#6503 Felhasználó inaktív   spyderico9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.297
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 14. 11:30

Helló Gyurikám!

Hogy reagáljak minden mondatodra,kezdeném az elem kérdéssel.
Mivel órás is vagyok,ezért tudom,hogy a kínainál vett elemek,nem véletlenül merülnek le hamar,márpedig azért,mert olcsó - 60-100Ft - és azért olcsó,mert amit régebben gyártottak mint fél év,azoknak a kapacitása csökken(fesz. nem)Így a gyártók töredéke áron kínálják,és sokan ebből bizniszt is csinálnak.HA frankó jó,és tartós friss elemet akarsz venni,akkor azt meg kell fizetni,pl.:egy elem szakülzeltben.Amennyivel többe kerül,nem biztos,hogy annyival tovább is használod.
Lássunk egy példát.Megveszed a 60Ft-os elemet,és mint írtad,demó módban lemerül két hónap alatt.Az elem szaküzletes,meg kerül 300-tól felfelé,ami ugye minimum 5*-ös ár,de nem biztos ám,hogy játékkal együtt bírja is 5×annyi ideig,bár demóban lehet tudni fogja,játékoknál ezt nem teszteltem,de óráknál az olcsó jó ha egy évig megy, a drágább azért elviekben több év is.
Game Boy : nagy divatja van most megint a GB-nak,én is újra elkezdtem gyűjteni,és igen,játszok is vele,mert rengeteg jó játék van hozzá,talán a legtöbb jó GB-ra jött ki a hasonló handheldek közül.
Van két gyári eredeti dobozosom,meg 3 kis dobozosom,plusz majdnem minden színből(csak a kék nincs meg)is van GB-m,meg az átlátszó kávás,átlátszó tokosbaól is van vagy 3,plusz az átlátszó tokos pocketből is van kettő,de tudod én nagy handheldmániákus vagyok!:)
A játékok meg tényleg döbbenetesek egy-kettő,hogy mennyire játszhatóak és izgalmasak is.
Nem hiszed el,de nekem a kisebbik gyerkőc(Csabika) még nincs 3 éves,de minden nap jön be a szobámba és kéri a "JÁTÉK"-ot.És frankón nyomja is vele.Megy a batmannal,lő ugrik verekedik stb. a nagyobb lányom 5 éves,és abszolút,nem is vágja,Csabika meg szinte magától jött rá.szóval van kézügyessége a kis kópénak.
A policeman szerencsére megvan,igaz nem dobozában,de ha jól emlékszem szép állapotban.Szeretem is,mert ugyan az a játék menete van, - csak más karakterekkel - mint a nagy kedvencemnek,a Hot Rider-nek.
Igen,én most jópár játékot eladtam,és igen,nagyon jól megfizették(vagy fogják) őket.De nem részletezem,láthattad a lejárt játékok között,ha nézted.
Amit tudok még ajánlani neked,vegyél egy pocket game boy-t,sokkal kevesebb elem kell bele és a kiejelzője is jóval fejlettebb/láthatóbb/játszhatóbb,de ha ez sem felelne meg,akkor akár GBA SP,azzal színesben és háttérfénnyel nyomhatod,és persze élvezetesebb is,bár én szeretek a korabeli,saját rendszerére kiadott gépekkel játszani,attól sztem sokkal autentikusabb az élmény.

Szerkesztette: spyderico9 2016. 12. 14. 11:43 -kor


#6504 Felhasználó inaktív   spyderico9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.297
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 14. 11:39

Múltkor nézegettem az ebay-en,az eladott Epoch-okat,és látom,hogy kisembernek 3 Epoch-ja is elkelt,December elején.(ráadásul nagyon olcsón)
Gondolom nem csak ez a három játékja volt,és épp ezért nem is értem,hogy miért nem jelentette be előtte itt,hogy megint felrak párat?!
Szóval FERI!Legközelebb tessék bejelenteni,mint régen,hidd el,lehet jobban felmegy a végső ár,mint ha be sem szállhatunk egy kis licitálásba!

#6505 Felhasználó inaktív   spyderico9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.297
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 14. 11:53

Visszatérve az elemkérdésre:Mi is sokáig nyúztuk az elemet,de emlékszem,én 9V-os elemmel turbóztam a kis gombelemeket,ha már nagyon le akartak merülni.Pozitív a pozitív pólusra,negatív,a negatívra és láss csodát,újabb percekig lehetett vele játszani :laugh:
Sőt,pont rá lehetett tenni úgy,hogy oda fogni sem kellett.Ha nagyon melegedett,akkor azért gyorsan le kellett kapni a 9V-ról.Emlékszem,hogy egyszer fel is robban egy ilyen gombelemem töltés közben :dry:

A másik,ha emlékszel,az elemek,akkor sem kerültek kevés pénzbe,szerintem olyan 80-100Ft már akkor is volt.Ehhez képest a mostani árak 30év elteltével nem is drágák.Ugyan annyi egy kínai elem,mint akkor,igaz vagy 20-30×-os az infláció a 80-as évekhez képest.

#6506 Felhasználó inaktív   _kisember_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 692
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 23. 08:30

Üzenet megtekintéseIdézet: spyderico9 - Dátum: 2016. 12. 14. 12:39

Múltkor nézegettem az ebay-en,az eladott Epoch-okat,és látom,hogy kisembernek 3 Epoch-ja is elkelt,December elején.(ráadásul nagyon olcsón)
Gondolom nem csak ez a három játékja volt,és épp ezért nem is értem,hogy miért nem jelentette be előtte itt,hogy megint felrak párat?!
Szóval FERI!Legközelebb tessék bejelenteni,mint régen,hidd el,lehet jobban felmegy a végső ár,mint ha be sem szállhatunk egy kis licitálásba!

Hát valahogy sosincs időm mostanában semmire. Ezért sem csaptam semmi hírverést. Elég rosszul jött ki ez a legutóbbi ebayes eladás, gondoltam még karácsony előtt megpróbálkozom a felesleg egy részét jóáron elsózni. Az elsózás összejött, a jó ár nem annyira. Majd gyűjtök egy kis erőt, és a következő adag talán már jobban sikerül.

Jó, hogy egy kicsit felélénkült a téma!

#6507 Felhasználó inaktív   csocso2.0 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 149
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 01. 03. 21:31

Üzenet megtekintéseIdézet: spyderico9 - Dátum: 2016. 12. 08. 22:26

Mennyiért nyomták el,miért nem azt linkelted?
Meg mi a neve,meg száma ennek a gémnek?


Sajnos nem emlékszem mennyiért ment el.Talán Krisztián barátunk tudja.De itt van egy másik.

#6508 Felhasználó inaktív   xxxxcia 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 306
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 01. 03. 21:44

Üzenet megtekintéseIdézet: csocso2.0 - Dátum: 2017. 01. 03. 21:31


Sajnos nem emlékszem mennyiért ment el.Talán Krisztián barátunk tudja.De itt van egy másik.


Sajnos én sem emlékszem, de sokszor nézegettem régebben, többször is meghirdette.

Ezt a másikat pont most akartam belinkelni én is Kép

#6509 Felhasználó inaktív   spyderico9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.297
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 01. 07. 19:00

Üzenet megtekintéseIdézet: csocso2.0 - Dátum: 2017. 01. 03. 21:31

Sajnos nem emlékszem mennyiért ment el.Talán Krisztián barátunk tudja.De itt van egy másik.

Köszönöm!

#6510 Felhasználó inaktív   Pgyuri 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 118
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 16. 14:55

Üdv,

No, ezt benéztem megint:

https://www.facebook...?type=3

Bár ahogy máshol olvastam, elég sokan voltak, nemigen lehetett géphez jutni. Szaktársak, valaki volt kint SakmaN-on kívül ?

Pgyuri

#6511 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 16. 16:15

én is nagyon lemaradtam róla , pedig akartam menni :(

Jahno talán volt ott.

Amúgy Gameboy valami fasza játékkal nincs eladó valakinek?
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#6512 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 02. 16. 16:29

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 02. 16. 16:15

én is nagyon lemaradtam róla , pedig akartam menni :(

Jahno talán volt ott.

Amúgy Gameboy valami fasza játékkal nincs eladó valakinek?


Én sem voltam, de május 5 körül lesz valami ReGamEx vagy mi, esetleg megnézhetem és gyúrhatunk. Sakman már az Arcadian is színvonalasra vette, el is mentem gyorsan az Insert Coinos egyesületi gyűlésre és beszámoltam a különbségekről mert én vagyok a köcsög júzer :-p
Make love not Wor.

#6513 Felhasználó inaktív   Pgyuri 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 118
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 15. 14:29

Üdv Kedves Gyűjtőtársak!

Ahogy nézem, véget ért kvarcjáték gyűjtési korszakunk. Lecsengett, elmúlt. Elem nélkül porosodnak játékaink vagy dobozok mélyén korrodálódnak az érintkezők, öregszenek a műanyagok. Már a hirdetési oldalakon is alig található pár értelmes darab - nem számítom a különböző menük mellé szórtakat. Gondolom az ebay-en már minden elment, mi pedig csak ülünk a darabjainkon. Még szerencse, hogy nem szekrénnyi méretűek - szemben a flippergyűjtőkkel - így könnyen elférnek a ruhás szekrényekben is.

Én még naponta csodálom meg csillogó fém előlapjaikat, de játszani már régóta nem vettem elő egyiket se. Időnként el-elgondolkozom, hogy mi legyen velük, de még nem vitt rá a lélek, hogy eladjam őket.

Nálatok mi a helyzet ? Ki mit tud, azaz ki kiről-miről tud valamit ?

Pgyuri

#6514 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 08. 15. 14:59

Hozz egy zsákkal a retróklubba és játszódik rajta. Valami egyszerűbbet lehet én is vennék. Csak azért, hogy legyen.
Make love not Wor.

#6515 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 15. 18:13

Jaja, én is vennék gyereknek valami egyszerűt szívesen.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#6516 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 08. 17. 11:39

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 08. 15. 19:13

Jaja, én is vennék gyereknek valami egyszerűt szívesen.


GameBoyt sem vettél, pedig néha szóltam.
Make love not Wor.

#6517 Felhasználó inaktív   _kisember_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 692
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 20. 09:09

Terjed a hullaszag... :blink:

Már én is alig veszek valamit. Még a gyakaribb játékoknak is horror áruk van, a ritkábbak megtalálására meg nincs időm. Úgy tűnik, hogy a képernyőjük pedig ennyi időt bírt, szinte már nem is találni olyan nintendót, aminek a tükröző fóliája nem öregedett volna el. Szerencsére ezek cserélhetőek, de egy rakás gyártó erre nyomtatta a háttérképet, esetleg még rá is ragasztotta a képernyőre.

Egyik legutóbbi szerzeményem egy majdnem nintendó, érdekes darab: csali választó asszisztens. Tényleg a Nintendo gyártotta, bővebben itt.
Kép
Bassmate computer


#6518 Felhasználó inaktív   Pgyuri 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 118
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 20. 10:47

Ez a csaliválasztó nem semmi :) szó szerint jófogás! Kár, hogy játékot nem tettek bele, de igazán szép és kézbevaló darab.

#6519 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 20. 14:58

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2017. 08. 17. 12:39

GameBoyt sem vettél, pedig néha szóltam.

Mert egyszerű lélek vagyok, olyat vennék amihez van donkey kong vagy ilyesmi.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#6520 Felhasználó inaktív   DarkusMarkus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 93
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 19. 03:51

Hello ,

Hosszu evek utan eloszedtem a Casio Colorinvader jatekom .. csodalatosan mukodik de nincs hang (elveszett??)
Mihez nyuljak eloszor ? Meg szeretnem javitani , koszonet a segitsegert ... :cool2:

Minden tiszta belul a “hanszoro” kor lemez korrodalt .

Szerkesztette: DarkusMarkus 2017. 12. 19. 03:54 -kor

LIVE Gamertag : DarkusMarkus

Téma megosztása:


  • (327 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 324
  • 325
  • 326
  • 327
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó