HWSW Informatikai Kerekasztal: Általános viszonyok a közértben - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (7 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 5
  • 6
  • 7
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Általános viszonyok a közértben Avagy ma voltam vásárolni

#121 Felhasználó inaktív   Brummogo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 44
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 20. 06:29

Idézet: Charles - Dátum: 2005. aug. 17., szerda - 15:32

Meg tudod mondani, mi az a 24h???

Tudtommal nincs ilyen, hisz 23:59:59... után (század ezred stb. mp) 0:00 jön. :)

Lényeg, hogy nem zár be. 24 órán át nyitva, az helyes...

Üdv!

Ez jó. Mert a kvarcórád akkor már 0:00-t mutat akkor az már nem is létezik mi. 24:00 az a nap utolsó pillanata ami egyben a következő nap első pillanata, de ez ne zavarjon....
:reklamacio:  :reklamacio:  :reklamacio:  :reklamacio:

#122 Felhasználó inaktív   Hengerfej 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 158
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 20. 06:51

Idézet

0-24. Baromság, nem?
Ha van 0 és 24 óra is, akkor az már 25 óra. :)

Azér' ugye tetszenek tudni, hogy nulladik óra nincs,  - kivéve az iskolában, ahova elfelejtettek tetszeni járni :) -, csak első óra, amelyik kezdődik 00:00:00:0x-kor és befejeződik 01:00-kor?

#123 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 21. 17:45

Bezárták a szigetszentmiklósi Auchan több részlegét

Idézet

Az áruház ellen megindították a szabálysértési, a minőségvédelmi és a végrehajtási bírságolási eljárást, és mintegy tizenöt kiló lejárt szavatosságú húskészítményt koboztak el
...
ÁNTSZ munkatársai az eladótér húsos pultjában összegyűlt véres vizet találtak, az áruházi polcokon elhelyezett egércsapdából kiszóródott a méreg, a cukrászüzemben pedig szobahőmérsékleten tárolták a sütemények egy részét.
...
hiányzott a kézmosó, a papír kéztörlő, az áruház egyetlen dolgozójának egészségügyi könyvét sem tudták felmutatni.
Talaltak egyaltalan valamit rendben?

Szerkesztette: nyunyu 2005. 08. 21. 17:47 -kor


#124 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 21. 19:09

Idézet: nyunyu - Dátum: 2005. aug. 21., vasárnap - 18:45


Sajna az a baj, hogy nem merték az egészet bezárni!

#125 Felhasználó inaktív   komi28 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.541
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 21. 21:05

Idézet: nyunyu - Dátum: 2005. aug. 21., vasárnap - 18:45


Szerintem a legtöbb ilyen multiban ez a helyzet, sajnos.
Mi lekvár helyett inkább pálinkát főzünk. Kicsit fura vele először a palacsinta, de meg lehet szokni!

#126 Felhasználó inaktív   fasyrt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 113
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 21. 22:09

Hangerfej: jól van na, tudom ám én is! :)
Ezentúl akkor most 1 ideig a szigetszentmiklósi osában fogok vásárolni - ami szar az most be van zárva. Szal nem kell ott annyira aggódni.  :(

#127 Felhasználó inaktív   kroozo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 22. 07:51

Idézet: fasyrt - Dátum: 2005. aug. 21., vasárnap - 23:09

Hangerfej: jól van na, tudom ám én is! :)
Ezentúl akkor most 1 ideig a szigetszentmiklósi osában fogok vásárolni - ami szar az most be van zárva. Szal nem kell ott annyira aggódni.  :(

Dehogy van, szar az egész :D

És ezzel együtt pont olyan, mint bármelyik másik auchan.

Igazából az a baj, hogy majd most lesz egy ejnyebejnye, meg egy pár milló forintos birság. Én azt nem értem, hogy az ilyesmit mért nem büntetik szigorúbban. Én kb úgy csinálnám, hogy büntetési tétel mondjuk az éves bevétel ~5-10%-a, plusz 2 hét lakat az egészre, ha lánc akkor az összesre, és ha 2 éven belül megint gikszer van, akkor roló lehúz... Lenne rend mingyár...
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.


“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

#128 Felhasználó inaktív   Hengerfej 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 158
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 22. 08:55

Idézet: kroozo - Dátum: 2005. aug. 22., hétfő - 8:51

Dehogy van, szar az egész :D

És ezzel együtt pont olyan, mint bármelyik másik auchan.

Igazából az a baj, hogy majd most lesz egy ejnyebejnye, meg egy pár milló forintos birság. Én azt nem értem, hogy az ilyesmit mért nem büntetik szigorúbban. Én kb úgy csinálnám, hogy büntetési tétel mondjuk az éves bevétel ~5-10%-a, plusz 2 hét lakat az egészre, ha lánc akkor az összesre, és ha 2 éven belül megint gikszer van, akkor roló lehúz... Lenne rend mingyár...

Az emberek ugyanazok maradnának, és ugyanaz a rend lenne mingyár'

#129 Felhasználó inaktív   Cilinder 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 499
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 22. 09:20

Sziasztok!

Helyszín: TESCO Zugló

Történet: 2005. augusztus 19 este 20 óra.

Vásároltam tányérokat és egy poharat, kiálltam a 30 perces sort, és amikor rám került a sor, akkor jelezte nekem a pénztáros, hogy a poháron nincs vonalkód, így azt nem tudja így odaadni, hozzak egy másikat. MOndtam, hogy ez az utolsó adarb, így nem tudok hozni másikat, ráadásul ajándékba vittem és ragaszkodok a termékhez. Így keresett az adatbázisban egy terméket, amelyikre azt ki tudta adni. És ekkor jöttek volna a tányérok, de hiába volt rajtuk vonalkód, azok nem voltak a rendszerben.  :omg:

Mivel kitartó voltam, így csak másfél órát töltöttem el a TESCO Zuglóban a vásárlással.

Cilinder

#130 Felhasználó inaktív   kroozo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 22. 09:31

Idézet: Hengerfej - Dátum: 2005. aug. 22., hétfő - 9:55

Az emberek ugyanazok maradnának, és ugyanaz a rend lenne mingyár'

Nem. Tudod, egy átlag, bérből élő akárkit (középvezetőt pl.), nem mozgat, hogy mennyi a proftja a multinak, ahol dolgozik. Csinálja, amit mondanak neki. Ha szalmonellás húst kell eladni, akkor azt, mert különben felkopik az álla.

A céget viszont érdekli. Így, ha gazdaságosabb lesz normálisan üzemelni, akkor azt fogják tenni. Persze, ettől kiborulhat az egérméreg, meg lehetnek problémák, de nem nagyon lesz romlott árú, meg egészségügyi papírok teljes hiánya, mert kézreverés lesz érte.
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.


“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

#131 Felhasználó inaktív   Hengerfej 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 158
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 22. 10:08

Idézet: kroozo - Dátum: 2005. aug. 22., hétfő - 10:31

Nem. Tudod, egy átlag, bérből élő akárkit (középvezetőt pl.), nem mozgat, hogy mennyi a proftja a multinak, ahol dolgozik. Csinálja, amit mondanak neki. Ha szalmonellás húst kell eladni, akkor azt, mert különben felkopik az álla.

Ezért pontosan ugyanazt a rendet fogja neked kialakítani. Bár - minden személyes érzés nélkül - mondhatom, ugyanazt a "rendet" alakítod ki, mert nem érdekel. Téged sem. Csak mutogatsz. Másra. :)

#132 Felhasználó inaktív   kroozo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 22. 11:05

Idézet: Hengerfej - Dátum: 2005. aug. 22., hétfő - 11:08

Ezért pontosan ugyanazt a rendet fogja neked kialakítani. Bár - minden személyes érzés nélkül - mondhatom, ugyanazt a "rendet" alakítod ki, mert nem érdekel. Téged sem. Csak mutogatsz. Másra. :)

Hol mutogatok, meg kire? Meg minek személyeskedünk?

Vagy vmi érvszerűt, vagy hagyjuk....

:omg:
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.


“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

#133 Felhasználó inaktív   tesa 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.030
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 23. 11:06

Nekem az nem tetszik, hogy pl. Tescoban a kenyeres pultnál egynéhány vevő lazán csuklóból végigtapogatja az egyik sor kenyeret, mire megtalálja végül áldozatát. Én mindig, de mindig zacskóval nyúlok a nem csomagol termékekhez, nem értem, hogy mások nem érzik ennek fontosságát :think:

Mondjuk mikor ezt éppen láttam, akkor gördült be egy újabb szállítmány friss kenyér a babahordó szekrényen, és a sütőrészlegen dolgozó az összes kenyeret puszta kézzel pakolta át.  :omg:

Szép volt fiúk... :up: ...  :down:
tesa

#134 Felhasználó inaktív   Turboboszi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.202
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 23. 13:24

Idézet: tesa - Dátum: 2005. aug. 23., kedd - 12:06

Nekem az nem tetszik, hogy pl. Tescoban a kenyeres pultnál egynéhány vevő lazán csuklóból végigtapogatja az egyik sor kenyeret, mire megtalálja végül áldozatát. Én mindig, de mindig zacskóval nyúlok a nem csomagol termékekhez, nem értem, hogy mások nem érzik ennek fontosságát   :think:

Mondjuk mikor ezt éppen láttam, akkor gördült be egy újabb szállítmány friss kenyér a babahordó szekrényen, és a sütőrészlegen dolgozó az összes kenyeret puszta kézzel pakolta át.  :omg:

Szép volt fiúk... :up: ...  :down:

Máshol is. Azaz mindenhol. :rolleyes:
Kesztyű?
A szakiskolában hallanak róla utoljára. Már akinek van, mert a többség ott utálja meg a szakmát egy életre.
Hasonló párbeszédet képzelek el ezek után:

(Eladó)- Főnök! Puszta kézzel kell pakolni, vagy valamit vegyek fel?
("Vezető")- Kész van már? Ráér kedves kollega? Mit szórakozik velem? Kevés a dolga? Unatkozik?

Nekem gyakorlati időm alatt többféle árucikket kellett kipakolnom, és sokszor előfordult, hogy a zöldség vagy a tej után nyúltam a kenyérhez. A ruházat vagy a kesztyű nem számít, mert megjött a pékárú. Ha iparkodsz, talán még kezet tudsz mosni.  :(
El lehet képzelni, hogy a napi szinten mosott fehér köpenyem, hogy nézett ki a munkaidő felénél. Más meg ki sem mosta, csak hetente 1X. Nekem égett a pofám, mert nem volt 3 váltás köpenyem. A vezetőket nem zavarta. Az már nagy szó volt, hogy szereztem egy törlőruhát, amivel a tejeszacskókat letörölhettem. És ezt még ki is mostam, naponta többször. Ez ám a luxus. :mad:
„Megtanultam, hogy egy embernek csak akkor van joga a másikra felülről lenézni, amikor annak talpra állni nyújt segítő kezet.'' Gabriel García Márquez

Téma megosztása:


  • (7 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 5
  • 6
  • 7
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó