HWSW Informatikai Kerekasztal: SMCWBR14-G ADSL hiba - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (10 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 8
  • 9
  • 10
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

SMCWBR14-G ADSL hiba ADSL hiba

#181 Felhasználó inaktív   Gerzsonka12 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 24
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 09. 10. 10:46

Sziasztok!

Látom a WBR14-G2 nem egy népszerű modell, ahogy olvasom a posztokat. hehe... én is befürödtem vele...a mumus neve: TvNeTWoRk...mikrohullám, PPPoE, és a router mit csinál? Check status lenyomása után folytonosan marad DISCONNECT. Minden be van állítva, lett már próbálva fix IP-vel, DHCP-vel, felhasználónevet és jelszót engedi beírni, minden beállítást el is ment korrektül, firmware már 1.09 (ahol a historyban elvileg leírják, hogy "fixed the problems for PPPoE" vagy vmi hasonló...) Szóval nem tudom h mit tegyek, és olvastam már olyat is h csak a szolgáltató tudja megoldani! De sajna akkora k*cs*g a helpdesk h volt már több olyan bajom is amihez hozzá se tudtak szólni...KÉRLEK HELP!...a helyzet az h nem is nekem kellene beszerelni hanem egy ismerősnek, aki már nagyon rágja a fülem! Előrei s köszönöm! Bye

#182 Felhasználó inaktív   Bélféreg 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 02. 12:40

Helló!

Nem olvastam végig a teljes topikot, szal bocs, ha már volt hasonló kérdés... A helyzet a következő: nemrég váltottunk át T-Comos előfizetésről Pantelre (de ha jól tudom, az is az Invitelhez tartozik most már). Van egy SMC WBR14-G routerem, amivel az istennek se akar menni a megosztás. (Amikor még T-Comosok voltunk, minden további nélkül ment a net.) A pantelesek azt mondták, hogy vagy várjak 6 órát, utána kössem össze a routerrel, vagy pedig a MAC-címet klónozzam. Kipróbáltam mindkettőt: nem ment. A pantel FAQ a következőket írja:

"A router megfelel beállítása annak típusától, valamint a helyi hálózat felépítésétl is
függ, de az alábbi tipikus beállítások elvégzésével az esetek dönt többségében a
hálózat m2ködképes: IP címet dinamikus kérésre kell állítani.
- Nem kell PPPOE kapcsolatot beállítani. Elegend a DHCP alapú automatikus
kapcsolat.
- A legtöbb routeren a „Cable Modem” beállítás a megfelel.
- DNS szerver beállítása: 212.24.164.1 és 212.24.160.1
Amennyiben a fenti beállítások mellett az Internet kapcsolat nem a kívánt módon
m2ködik, úgy kérjük, olvassa el a routerhez mellékelt részletes használati útmutatást, és
aszerint járjon el a beállításnál."


Sajna ezekkel a beállításokkal sem akar menni. Nincs vkinek vmi használható ötlete?

#183 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 11. 02. 12:44

Idézet: Bélféreg - Dátum: 2007. nov. 2., péntek - 12:40

A helyzet a következő: nemrég váltottunk át T-Comos előfizetésről Pantelre (de ha jól tudom, az is az

Sajna ezekkel a beállításokkal sem akar menni. Nincs vkinek vmi használható ötlete?

De ugye PCről megy a net?
Make love not Wor.

#184 Felhasználó inaktív   Bélféreg 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 02. 14:46

Idézet: Jahno - Dátum: 2007. nov. 2., péntek - 12:44

De ugye PCről megy a net?

Igen, most is úgy netezek, hogy közvetlenül a PC-re dugtam rá a kábelt.

#185 Felhasználó inaktív   ifjmj 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 71
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 02. 22:33

Csatlakozom az elégetlenek közé.
Ugy 1,5éve van egy dana routerem semmigond nem volt most pár hete elkezdett vacokolni szakad fagy.Gondoltam router gond kicseréltem pont egy ugyanolyanra azzal is gond gond. Reset ujraconfig nemsegitett, hoztam egy smc routert és azota simán megy.
Jelenség: simán csak pc-k router adsl nincs bedugva minden oké elérem a routert mihelyt bedugom az adsl-t jelzi hogy a kabel nincs bedugva de nem folyamatosan hanem szaggat mintha ki-be dugdosnánk.
A router meg mint a karácsonyfa villog. Most ezzel az SMC-vel semmi gond. Ötlete van valakinek?
Thomson (alcatel) adsl. Hungarotel (vagyis pantel) adsl előfizetés.
Na nem hagy nyugodni a dolog igy azt csináltam hogy az SMC router után bekötöttem a Danat ami nem kart rendesen menni .Lön csoda semmi gond.
Tippen hogy összeveszik az adsl a routerel de akkor eddig miért nem............
Mjani

#186 Felhasználó inaktív   kandras 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 24. 22:47

Sziasztok, kis sgítséget szeretnék kérni Guruinktól.
vettem egy SMC WBR14-G2 router-t, lóg rajta egy szobacucc (PC), és egy lapitopi. bármit állítok a router setup-ban, a:
- strong DC nem tud letölteni, a serverek ledobálnak sorban
- torrent (U) tölt le- és fel rendesen (!!)
- MSN-t ledobálja, szaggatja lefelé, akkor is ha egyik, akkor is, ha mindkét gép lóg a net-en és az MSN-en.
Nézegettem és kaptam címeket, ahol mindenféle smc beállítást írnak, de nem tudtam jól setup-olni sajna. (ill ezt a típust még nem találtam topic-ban) (pl.portforwrd,PCword segély,http://www.dcinfo.org/router/#14,
http://portforward.com/english/routers/por...rent.htm...stb)
nagyon megköszönném, csak kezdegető vagyok.
üdv

#187 Felhasználó inaktív   profirobi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 07. 13:47

Sziasztok.
Legyen szíves segíteni valaki.
Inviteles netem van Thomson Speedtouch 360i modemmel, USBvel rákötve a PCre és SMC routerem hálózati kábellel.
Össze kellene hangolni valahogyan a kettőt, hogy menjen a wifi a laptopon.
Valaki aki csinált már ilyet rámklikkelhetne msn-en(djprofessional@freemail.hu), ígérem nem fogom más ügyben zaklatni, csak segítsen összehangolni őket mert már egy napja kész vagyok.
Annyi, hogy a PCn nincs hálókártya, nemtudom ez számít-e valamit összekötés szempontjából.
Köszönöm szépen!

#188 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2008. 12. 07. 13:56

Idézet: profirobi - Dátum: 2008. dec. 7., vasárnap - 13:47

Inviteles netem van Thomson Speedtouch 360i modemmel, USBvel rákötve a PCre és SMC routerem hálózati kábellel.
Össze kellene hangolni valahogyan a kettőt, hogy menjen a wifi a laptopon.

Kábellel érdmes felkonfigni, de lásd leírása, gyorsmenüje, meg itt a routeres topikok. Csak ilyenekről beszélünk.
Make love not Wor.

#189 Felhasználó inaktív   Öregszem 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.002
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 07. 14:39

Idézet: profirobi - Dátum: 2008. dec. 7., vasárnap - 13:47

Annyi, hogy a PCn nincs hálókártya, nemtudom ez számít-e valamit összekötés szempontjából.

Semmit nem számít, ha szeretsz dugdosni.

Legyen benne hálókártya!
Szép volt, jó volt,
Köszönöm. Ennyi!

#190 Felhasználó inaktív   ypszilon 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 15. 19:41

én totál nem értek a pc-hez de vettem egy lap topot meg egy SMCWBR14-G2 routert  és nem tudom hogy a laptoppal hogy tudok hozzá csalakozni. kell még vennem velamit? wifi-s alaptopom

#191 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 01. 15. 19:49

Idézet: ypszilon - Dátum: 2009. jan. 15., csütörtök - 19:41

én totál nem értek a pc-hez de vettem egy lap topot meg egy SMCWBR14-G2 routert  és nem tudom hogy a laptoppal hogy tudok hozzá csalakozni. kell még vennem velamit? wifi-s alaptopom

Leírása alapján beállogatod a routert. SMCről sok topikban le van írva, van varázslója is. Internet paramétereit beállítod, vezeték nélküli hálózat nevét, jelszavát, utána laptoppal lehet hozzá csatlakozni.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (10 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 8
  • 9
  • 10
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó