HWSW Informatikai Kerekasztal: Mindent a GPS navigációról - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (79 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mindent a GPS navigációról (hátha nem csak én küszködök...)

#1521 Felhasználó inaktív   gedi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 250
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 10. 09. 08:07

Sziasztok! Olyan történt tegnap a Gps-emmel, hogy rádugtam a kocsiban az usb-s töltőre és pár másodperc mulva eltűnt minden róla. Be sem lehetett kapcsolni és szinte sütött a Gps( MyGuide). Olyan mintha lefüstölte v leégette volna a töltő a gps-t. Előfordulhat ilyen??? Köszönöm az észrevételeket!

#1522 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 10. 09. 12:31

Üzenet megtekintéseIdézet: gedi - Dátum: 2011. 10. 09. 09:07

Be sem lehetett kapcsolni és szinte sütött a Gps( MyGuide). Olyan mintha lefüstölte v leégette volna a töltő a gps-t. Előfordulhat ilyen??? Köszönöm az észrevételeket!


Mint a mellékelt ábra is mutatja, előfordulhat.
Make love not Wor.

#1523 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 29. 00:03

Elveszett?
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#1524 Felhasználó inaktív   mexel 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.551
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 30. 14:46

Nem tudom hol tegyem fel ezt a kérdést, nem találok választ kimerítően sehol. Nem teljesen GPS, hanem "csak" helymeghatározással kapcsolatos. A lényeg: GPS használata nélkül, 3G-vel mennyire gyorsan és pontosan lehet megállapítani a helyzetünket? Sok írást találtam, egyesek szerint pontatlan, de olvastam tanulmányt amely szerint nagyon pontos olyan helyen is ahol nincs gps.
Ami érdekelne, az hogy okostelefonon vajon egy program meg tudja-e úgy állapítani a pontos helyünket, hogy a gps nincs bekapcsolva? 3g viszont van, kb 1 mp alatt le tudja -e kérdezni egy program a helyünket? ( a program futása közben 2x 1mp-re látom hogy van adatforgalom az adathálózat ikonján, fel és le irányban is)
Nagyon fontos lenne tudnom. Ha tud valaki ezzel kapcsolatban biztosat, akkor köszönöm előre a válaszát :)

#1525 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 01. 30. 14:50

Üzenet megtekintéseIdézet: mexel - Dátum: 2012. 01. 30. 14:46

A lényeg: GPS használata nélkül, 3G-vel mennyire gyorsan és pontosan lehet megállapítani a helyzetünket? Sok írást találtam, egyesek szerint pontatlan, de olvastam tanulmányt amely szerint nagyon pontos olyan helyen is ahol nincs gps.


Cellafüggő, általában négyzetkilométeren belül. Annyi a lényege, hogy tudja melyik toronyhoz csatlakozott a GSM, ezt meg lekérdezi és összepárosítja a kuglimapson. Vannak benne hibák is, engem 1 bizonyos helyen néha 50 kilométerrel odébbtesz.
Make love not Wor.

#1526 Felhasználó inaktív   mexel 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.551
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 30. 14:54

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2012. 01. 30. 14:50

Cellafüggő, általában négyzetkilométeren belül. Annyi a lényege, hogy tudja melyik toronyhoz csatlakozott a GSM, ezt meg lekérdezi és összepárosítja a kuglimapson. Vannak benne hibák is, engem 1 bizonyos helyen néha 50 kilométerrel odébbtesz.

Most mennem kell éppen ez miatt, írok privit ha nem gond.

#1527 Felhasználó inaktív   mexel 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.551
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 30. 16:50

Pl ennek a cikknek az alapján nem hiszem hogy bonyolult lenne megírni egy progit ami kiszedi a pillanatnyi pozíciónkat a cellainfó alapján. Így nem kell gps-t sem használni, ez biztosabbnak tűnik.

#1528 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 01. 30. 16:54

Üzenet megtekintéseIdézet: mexel - Dátum: 2012. 01. 30. 16:50

Pl ennek a cikknek az alapján nem hiszem hogy bonyolult lenne megírni egy progit ami kiszedi a pillanatnyi pozíciónkat a cellainfó alapján. Így nem kell gps-t sem használni, ez biztosabbnak tűnik.


GPS pontosabb és kész, diretk erre van, cellainfók homályosak és a telefon sem tudja megmondani, hogy melyik cellát milyen messzire látja. Miből tudná megmondani a távolságot? Más technológia.
Make love not Wor.

#1529 Felhasználó inaktív   mexel 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.551
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 30. 19:03

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2012. 01. 30. 16:54

GPS pontosabb és kész, diretk erre van, cellainfók homályosak és a telefon sem tudja megmondani, hogy melyik cellát milyen messzire látja. Miből tudná megmondani a távolságot? Más technológia.

Igen, ennyit tudok én is, általánosságokat. Kíváncsi lennék mennyire megvalósítható, és mi az a pontosság amit tud. Milyen gyorsan és hogyan olvassa ki a telefonból, vagy a hálózatból az adatokat a progi, stb. Jelen esetben 500 és 1000m is elfogadható lenne.

#1530 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 01. 30. 20:36

Üzenet megtekintéseIdézet: mexel - Dátum: 2012. 01. 30. 19:03

Igen, ennyit tudok én is, általánosságokat. Kíváncsi lennék mennyire megvalósítható, és mi az a pontosság amit tud. Milyen gyorsan és hogyan olvassa ki a telefonból, vagy a hálózatból az adatokat a progi, stb. Jelen esetben 500 és 1000m is elfogadható lenne.


Olvastam, írni nem tudok. Érdekes a tényállás, GPS az GPS, alagútban nem műxik, de pár méter pontos. Többiről küldök leírást, screenshotot, vagy úgyis szoktam járni az országot, benyomom és meglesem mit lát. Ami opciós még, hogy wireless alapján határoz meg valamit, de ez is olyan, hogy kedvenc kocsmában pont középre tesz, körúton meg mész 200 métert, ott pont nincs/nem lát wifit, addig az előző pozícióban toporog, majd ha talál valamit, akkor ugrik egy nagyot.

GSMest ki tudod próbálni, GPS beállításainál engedélyezed a GSM hálózatos meghatározást, utána google maps mutatja a kör közepét és a kb. lefedettséget.
Make love not Wor.

#1531 Felhasználó inaktív   mexel 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.551
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 30. 22:36

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2012. 01. 30. 20:36

Olvastam, írni nem tudok. Érdekes a tényállás, GPS az GPS, alagútban nem műxik, de pár méter pontos. Többiről küldök leírást, screenshotot, vagy úgyis szoktam járni az országot, benyomom és meglesem mit lát. Ami opciós még, hogy wireless alapján határoz meg valamit, de ez is olyan, hogy kedvenc kocsmában pont középre tesz, körúton meg mész 200 métert, ott pont nincs/nem lát wifit, addig az előző pozícióban toporog, majd ha talál valamit, akkor ugrik egy nagyot.

GSMest ki tudod próbálni, GPS beállításainál engedélyezed a GSM hálózatos meghatározást, utána google maps mutatja a kör közepét és a kb. lefedettséget.

Köszi! Közben lehet hogy változott a hozzáállás ,majd elválik. (a hozzáállás jó szó , 3 betű duplán) :D

#1532 Felhasználó inaktív   redy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 47
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 29. 16:31

Elég új vagyok garmin területen, ezért lehet, hogy a kérdésem túl egyszerű...
Szanaszét gugliztam magam, de valamiért a 2012 térképek nem indulnak garmin XT 5.00 alatt...részletes térképet szeretne....tud valaki erre megoldást?
A gépem windows XP-s, a telefonom meg winmo6.5, mindkettőnél ugyanaz a hiba, bár volt egy 2011-es térkép ami a telefonon megy (5.00.20wp), a gépemen meg nem (5.00.60g).
Lehet nem támogatja az NT mapokat?
Ha jól tudom XT 6-ot nem tudok ezekre telepíteni (legalábbis gugli nem akad ilyenre).
Köszönöm a segítséget!

Szerkesztette: redy 2012. 02. 29. 16:35 -kor


#1533 Felhasználó inaktív   redy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 47
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 29. 17:34

Üzenet megtekintéseIdézet: redy - Dátum: 2012. 02. 29. 16:31

Elég új vagyok garmin területen, ezért lehet, hogy a kérdésem túl egyszerű...
Szanaszét gugliztam magam, de valamiért a 2012 térképek nem indulnak garmin XT 5.00 alatt...részletes térképet szeretne....tud valaki erre megoldást?
A gépem windows XP-s, a telefonom meg winmo6.5, mindkettőnél ugyanaz a hiba, bár volt egy 2011-es térkép ami a telefonon megy (5.00.20wp), a gépemen meg nem (5.00.60g).
Lehet nem támogatja az NT mapokat?
Ha jól tudom XT 6-ot nem tudok ezekre telepíteni (legalábbis gugli nem akad ilyenre).
Köszönöm a segítséget!


Azt hiszem megoldottam, az img méretével lesz a probléma....

#1534 Felhasználó inaktív   redy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 47
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 29. 21:29

Üzenet megtekintéseIdézet: redy - Dátum: 2012. 02. 29. 17:34

Azt hiszem megoldottam, az img méretével lesz a probléma....


Igen, megoldottam...
Felmerült egy újabb probléma. Mapinstall-t használva (mapsource verziós térképet használtam), szépen csináltam 2 img file-t, működnek is egymás mellett, csak az országok neveit nem egy nyelven jeleníti meg (gondolom az ország nyelve szerint).
Ezt hogy lehet megoldani?

#1535 Felhasználó inaktív   fcseh74 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Facebook tag
  • Hozzászólások: 30
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 18. 14:08

Létezik olyan, hogy a Nokia N8-as mobiltelefonon panellakáson belül méter pontossággal megmondja bekapcsolt GPS-el, hogy hol vagy?
Mármint, hogy egyáltalán nem zavarja a vasbeton leárnyékolása...

Tényleg most melyik a legjobb, legérzékenyebb GPS chip?

#1536 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 18. 14:29

Üzenet megtekintéseIdézet: fcseh74 - Dátum: 2012. 05. 18. 15:08

Létezik olyan, hogy a Nokia N8-as mobiltelefonon panellakáson belül méter pontossággal megmondja bekapcsolt GPS-el, hogy hol vagy?
Mármint, hogy egyáltalán nem zavarja a vasbeton leárnyékolása...

Ha elég holdat lát a vasbeton ellenére (ablakok, satöbbi), akkor simán megmondhatja.

#1537 Felhasználó inaktív   zola3 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 22. 14:09

Üzenet megtekintéseIdézet: GoLAN - Dátum: 2005. 08. 17. 11:37

A fenti lehetőséget nem kizárva, azért megjegyezném, hogy az én AeroMap (PC) verzióm jogtisztán is produkált ilyet. Reklamáció azért nem lett belőle, mert a tavaszi térképfrissítések helyrerázták az agyát, legalábbis azóta nincs ilyen hiba. kop. kop.

táblagépet szeretnék vagy igazság szerint nem tudom létezik e ilyen tábla gép amit szeretnék egy laptop utáni űrt szeretnék pótolni de van androidos telom ami viszont nagyon tetszik igazság szerint nettezésre nem nagyon lenne lehetősége és tudom hogy az ilyen gépeket főként nett alatt nyújtják a legjobb felhasználó élményt de én még is amennyire lehetséges film nézésre és játékra úgy hogy nagyon konkrét elképzelésem ezért nincs szeretnék az árral 60000 ezer forint körül maradniés ha lehet ugye a játékok miatt azért 1 gh es porcira gondoltam meg egy 3.0nál vagy frissebb rendszere de igazság szerin nem nagyon volt a kezembe tábla szóval így bátortalanul nézegetem ha valakinek lenne valami tippje hogy mi az ami ere alkalmas a az legyen szíves dobjon tippeket . Na persze nam hanyagolnám el a legjobb térkép tippeket a GPS re.

#1538 Felhasználó inaktív   fender 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 490
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 11. 19:22

Sziasztok, nagyon furcsa kérdésem lenne. Adott egy rossz akkumulátoros gps készülék (kb. 5 percig jó az akku). Ha alkalomszerűen használnom kellene utcán, kézben, nem oldható meg az áramellátása egy elemről? Ráforrasztanám az usb vezeték piros és fekete vezetékét egy 4,5 voltos elem lábaira (a valóságban közel 5 voltot lehet mérni egy ilyen elemen), és arról menne a cucc. Nagyon hülye ötlet ez? Elvileg működnie kellene. Nem végleges, csak ideiglenes megoldásra lenne szükségem (tudom, hogy létezik gyári külső usb akkumulátor, de nem akarok 1-2 alkalom miatt 10 ezres nagyságrendben költeni a pénzt). Meg holnapig meg is kellene oldanom a kérdést .....

#1539 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 11. 20:06

Üzenet megtekintéseIdézet: fender - Dátum: 2012. 07. 11. 20:22

Sziasztok, nagyon furcsa kérdésem lenne. Adott egy rossz akkumulátoros gps készülék (kb. 5 percig jó az akku). Ha alkalomszerűen használnom kellene utcán, kézben, nem oldható meg az áramellátása egy elemről? Ráforrasztanám az usb vezeték piros és fekete vezetékét egy 4,5 voltos elem lábaira (a valóságban közel 5 voltot lehet mérni egy ilyen elemen), és arról menne a cucc. Nagyon hülye ötlet ez? Elvileg működnie kellene. Nem végleges, csak ideiglenes megoldásra lenne szükségem (tudom, hogy létezik gyári külső usb akkumulátor, de nem akarok 1-2 alkalom miatt 10 ezres nagyságrendben költeni a pénzt). Meg holnapig meg is kellene oldanom a kérdést .....


Hát szerintem 1-2 ezres körül lehet venni ehhez hasonló 4 AA/AAA elemmel/akkuval üzemeltethető külső USB-s dobozkát. Én nem barkácsolnék...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#1540 Felhasználó inaktív   fender 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 490
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 11. 20:11

Üzenet megtekintéseIdézet: Szabcsi - Dátum: 2012. 07. 11. 21:06

Hát szerintem 1-2 ezres körül lehet venni ehhez hasonló 4 AA/AAA elemmel/akkuval üzemeltethető külső USB-s dobozkát. Én nem barkácsolnék...

Tudsz valahol ilyet valóságban is?

Téma megosztása:


  • (79 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó