HWSW Informatikai Kerekasztal: Mindent a GPS navigációról - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (79 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mindent a GPS navigációról (hátha nem csak én küszködök...)

#21 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 08. 19. 17:29

Mondjuk nálam durvább fogyóeszközök is vannak, vállakozásomban "elfogyott" 2 év alatt egy 250ezer pénzes laptop, meg 1.6milliós autó, szóval ezek mellé 100ezret 2 évente komplett PDAra nevetve ki lehet adni, hisz havi kb. 70-80ezresért "béreltem" az autót+laptopot? Ez már viccesebb...
Make love not Wor.

#22 Felhasználó inaktív   GoLAN 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 913
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 19. 18:42

Kezdünk belebonyolódni, pedig nem szeretnék, mivel szerintem nincsenek egymással szemben álló nézeteink. Csak megjegyezném, hogy nem PDA, hanem táblapc és PC-s verzió.
Sehol nem említettem olyat, hogy naprakészséget várnék el, viszont több évtizede megváltozott adatok nem kerültek még fel a térképre. Ebből csak annyi következik, hogy sajnálom, hogy 50 évnél régebbi alaptérképet próbál "naprakészen" javítgatni a közösség -- sziszifuszi munka, lehetetlen több évtizednyi változást riportokkal javítgatni.
Licence témában, nekem van olyan szoftverem, amihez háromhavonta kötelező frissítést venni, különben megáll... és még lehetne találni extrém példákat, aminek semmi köze a térképekhez. Viszont azzal, hogy az AeroMap notebook helyett, most táblapc-n fut, amiben szeretnék winchestert bővíteni - gyakorlatilag ha megteszem, elfogyott a licencem fél év alatt. Tudom, ez nem általános, ezért is írtam több évet korábban, viszont "ha fejlesztem a hardvert, elbúcsúzhatok a szoftvertől" típusú licence továbbra sem szimpatikus. Gondolom ez PDA-nál nem ilyen éles kérdés, de pc/notebook/táblapc esetében ez elég durva korlát.

#23 Felhasználó inaktív   Burn 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 19. 19:30

Idézet: GoLAN - Dátum: 2005. aug. 19., péntek - 19:42

Kezdünk belebonyolódni, pedig nem szeretnék, mivel szerintem nincsenek egymással szemben álló nézeteink. Csak megjegyezném, hogy nem PDA, hanem táblapc és PC-s verzió.
Sehol nem említettem olyat, hogy naprakészséget várnék el, viszont több évtizede megváltozott adatok nem kerültek még fel a térképre. Ebből csak annyi következik, hogy sajnálom, hogy 50 évnél régebbi alaptérképet próbál "naprakészen" javítgatni a közösség -- sziszifuszi munka, lehetetlen több évtizednyi változást riportokkal javítgatni.
Licence témában, nekem van olyan szoftverem, amihez háromhavonta kötelező frissítést venni, különben megáll... és még lehetne találni extrém példákat, aminek semmi köze a térképekhez. Viszont azzal, hogy az AeroMap notebook helyett, most táblapc-n fut, amiben szeretnék winchestert bővíteni - gyakorlatilag ha megteszem, elfogyott a licencem fél év alatt. Tudom, ez nem általános, ezért is írtam több évet korábban, viszont "ha fejlesztem a hardvert, elbúcsúzhatok a szoftvertől" típusú licence továbbra sem szimpatikus. Gondolom ez PDA-nál nem ilyen éles kérdés, de pc/notebook/táblapc esetében ez elég durva korlát.

A kérdés már csak annyi, hogy megpróbáltad e bővíteni a licenszkulcsaid számát?

Én tuti írnék egy e-mailt, hogy te figyu Gellért adjatok má plíz mégegy kódot, mert most cseréltem ki a vinyót a tabletemben.

Szerkesztette: Burn 2005. 08. 19. 19:30 -kor

Asus Striker Extreme, Core 2 Duo E8500 3,16GHz 6MB, 2 x 2GB CSX , ~4TB HDD, nVidia GTX 280, Sharkoon világítós bill, Logitech MX-1000 Potkány, Samsung 244T

Tools, Brushes, Tapes
Egyedi óra
HuBid ingyenes aukciós portál

#24 Felhasználó inaktív   GoLAN 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 913
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 19. 19:43

Idézet: Burn - Dátum: 2005. aug. 19., péntek - 20:30

A kérdés már csak annyi, hogy megpróbáltad e bővíteni a licenszkulcsaid számát?

Én tuti írnék egy e-mailt, hogy te figyu Gellért adjatok má plíz mégegy kódot, mert most cseréltem ki a vinyót a tabletemben.

Őt még nem, csak a boltot, ahol vettem, de azt a választ kaptam, hogy ez van, ezt kell szeretni. Ennek mindössze annyi lett a következménye, hogy most már nRoute-ot használok, a pár hónapos kalandomat az AeroMap-el pedig karitatív lépésnek tekintem, mellyel egy magyar fejlesztőt támogattam.  :)

#25 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 08. 19. 20:48

Idézet: GoLAN - Dátum: 2005. aug. 19., péntek - 20:43

használok, a pár hónapos kalandomat az AeroMap-el pedig karitatív lépésnek tekintem, mellyel egy magyar fejlesztőt támogattam.  :)

Engem akkor is jobban idegel, hogy Aeromap mögött melót látok, míg az autóhoz a fröccsöntött Brodit tartó toldó is 7ezer pénz, amit kb. annyiba kerülhet előállítani, mint egy kólásüveget...
Make love not Wor.

#26 Felhasználó inaktív   Burn 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 20. 10:47

Idézet: Jahno - Dátum: 2005. aug. 19., péntek - 21:48

Engem akkor is jobban idegel, hogy Aeromap mögött melót látok, míg az autóhoz a fröccsöntött Brodit tartó toldó is 7ezer pénz, amit kb. annyiba kerülhet előállítani, mint egy kólásüveget...

:D

Hehe, ez így van... de nyugi már készül a jó Magyar termék (ha jól tudom)

Amúgy vannak olcsóbb ugyanolyan jó tartók...

szerk: és nem fröccsöntött, hanem egy u profilba marnak különböző méretű vájatokat  ;)

Szerkesztette: Burn 2005. 08. 20. 10:48 -kor

Asus Striker Extreme, Core 2 Duo E8500 3,16GHz 6MB, 2 x 2GB CSX , ~4TB HDD, nVidia GTX 280, Sharkoon világítós bill, Logitech MX-1000 Potkány, Samsung 244T

Tools, Brushes, Tapes
Egyedi óra
HuBid ingyenes aukciós portál

#27 Felhasználó inaktív   Thoty 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.234
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 20. 15:06

Idézet: Burn - Dátum: 2005. aug. 17., szerda - 19:44

Nem mondom meg, hogy honnan, de van egy sor térképem destihez, ha kell :)

ez engem is érdekelne  ;)

#28 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 08. 22. 14:23

Idézet: Burn - Dátum: 2005. aug. 20., szombat - 11:47

Amúgy vannak olcsóbb ugyanolyan jó tartók...

szerk: és nem fröccsöntött, hanem egy u profilba marnak különböző méretű vájatokat  ;)

Húúúú, Te úgyis folyton mondogatod, hogy pdaboltban melóztál. Nem akarol maszekolni egyet? Van egíy Brodit tartóm, első már félig eltörtem, de így sem ment bele az autóspecifikus, fúrásnélküli cucc. akkor fűztem is ott az agyatokat, hogy rakjátok műr befelé, oszt nekem összege tis megérne, csak néztetek hülyén. Ne kelljen már mégegy 7ezer forintos baszást eltörnöm, írj egy emailot az elérhetőségeiddel plíz.
Make love not Wor.

#29 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 08. 22. 14:52

Laptopra van olyan proggi, ami beszél/navigál?
Make love not Wor.

#30 Felhasználó inaktív   Burn 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 23. 07:51

Idézet: Jahno - Dátum: 2005. aug. 22., hétfő - 15:23

Húúúú, Te úgyis folyton mondogatod, hogy pdaboltban melóztál. Nem akarol maszekolni egyet? Van egíy Brodit tartóm, első már félig eltörtem, de így sem ment bele az autóspecifikus, fúrásnélküli cucc. akkor fűztem is ott az agyatokat, hogy rakjátok műr befelé, oszt nekem összege tis megérne, csak néztetek hülyén. Ne kelljen már mégegy 7ezer forintos baszást eltörnöm, írj egy emailot az elérhetőségeiddel plíz.

Nem tudom, mikor volt ez, hogy nem tettük/ték be neked, de ha jól tudom eddig csak egy ember volt a történelemben, akinek sikerült eltörni, és ha te vagy az, akkor tudom is ki vagy :)

Én aztán még életemben nem szereltem be olyat, de szerintem ha akkor mész be a boltba, amikor Sebi is bent van, akkor beteszik neked az autódba. (Amúgy elérhetőségem az adataimnál :D )
Asus Striker Extreme, Core 2 Duo E8500 3,16GHz 6MB, 2 x 2GB CSX , ~4TB HDD, nVidia GTX 280, Sharkoon világítós bill, Logitech MX-1000 Potkány, Samsung 244T

Tools, Brushes, Tapes
Egyedi óra
HuBid ingyenes aukciós portál

#31 Felhasználó inaktív   PET^ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 458
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 24. 10:17

Idézet: Jahno - Dátum: 2005. aug. 22., hétfő - 15:52

Laptopra van olyan proggi, ami beszél/navigál?

Talán ez:

Alturion GPS Professional

#32 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 08. 24. 10:20

Idézet: PET^ - Dátum: 2005. aug. 24., szerda - 11:17


100ezer? Azannya, alig volt több az ipaq szoftverestől/tokvonóstól :-o
Make love not Wor.

#33 Felhasználó inaktív   PET^ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 458
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 24. 14:58

Idézet: Jahno - Dátum: 2005. aug. 24., szerda - 11:20

100ezer? Azannya, alig volt több az ipaq szoftverestől/tokvonóstól :-o

Árat nem kértél...  :D

#34 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 08. 24. 16:56

Idézet: Burn - Dátum: 2005. aug. 23., kedd - 8:51

eddig csak egy ember volt a történelemben, akinek sikerült eltörni, és ha te vagy az, akkor tudom is ki vagy :)

Azt hiszem valahol a VII. kerületben megtaláltam a második embert, akinek sikerült ugyanúgy eltörni. Ránézésre műanyaghoz szakértő kolléga azt mondja, hogy még jó, ha eltörik mert nincs rendesen egybeöntve a cucc. Ergo, 7ezresért valami vackot kaptam. De mivel valami svéd világszínvonalú, nemzetközileg elismert bigyóról van szav, így inkább az a béna, aki berakta... Most ketten vagyunk bénák, nekem meg itt van eltörve 14ezer forintom, pedig anno a berakásért is fizettem volna szívesen, hisz csak 10 perc, magad is meg bírod csinálni.

Asszem írok mailot annak a csoda Sebi gyereknek, minden dolgok tudójának, mert az nem állapot :-D
Make love not Wor.

#35 Felhasználó inaktív   Denniss 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 222
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 24. 21:40

Idézet: Burn - Dátum: 2005. aug. 17., szerda - 18:44

Aeromap horvátba nem irányítja, a usert, csak megmondja hol vagy...

Nem mondom meg, hogy honnan, de van egy sor térképem destihez, ha kell :)

Milyen géped van amúgy?

Igen, kérném szépen  :respect:
Forrás nem érdekel, csak a térkép.
Elsősorban Horvátország-Szlovénia,
Csehország-Szlovákia.
A többi környékre van ahova szükséges.

MDA2-es csodám van.
-Tessék mondani dán gomb van?
-Dán gom nincs.
-És finn gomb van?
-Fingom sincs.

#36 Felhasználó inaktív   Denniss 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 222
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 24. 21:43

Idézet: Burn - Dátum: 2005. aug. 17., szerda - 18:44

Aeromap horvátba nem irányítja, a usert, csak megmondja hol vagy...

Nekem tervez is utat, de kiugrik a térkép ha mozgatom, vagy
zoomolom...
Viszon a horvát térkép eléggé elnagyolt.
-Tessék mondani dán gomb van?
-Dán gom nincs.
-És finn gomb van?
-Fingom sincs.

#37 Felhasználó inaktív   Denniss 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 222
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 24. 21:46

Idézet: Jahno - Dátum: 2005. aug. 18., csütörtök - 17:28

Kampó szöveg, topikon már 1-2 emberkének megmutattam, Neked is meg bírom, ha tényleg komolyan érdekel.

Komolyan érdekel, de pontosan miről is van szó?
Jöhet priviben is.
-Tessék mondani dán gomb van?
-Dán gom nincs.
-És finn gomb van?
-Fingom sincs.

#38 Felhasználó inaktív   Denniss 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 222
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 24. 21:52

Idézet: GoLAN - Dátum: 2005. aug. 19., péntek - 9:46

Akkor mond meg neki, hogy ilyen gyatra térképért pofátlanság pénzt kérni. Van olyan 150 m-es, boltokkal, éttermekkel, céges székhelyekkel ellátott óbudai utca, ami egész egyszerűen nincs a térképen. A körúton ott akart befordítani, ahol öt méteres járda és oszlopok zárják el a mozi zsákutcáját már több évtizede.  :reklamacio:  De nem csak a belvárosban ilyen gyatra, van olyan vidéki város, aminek az egyik, kb. 30 utcából álló településrészét, a szomszéd városhoz tartozó szántóföldként jelöli.  :eek:  Ahogy én ki tudom következtetni, ennek az alaptérképnek 1954 előttinek kell lennie. Eleinte még küldtem be hibajelentéseket, de meguntam. Ezt az őskövület térképet nem lehet riportolással használhatóvá tenni. A háromszori telepítésre szóló limitált licence meg egy vicc. Nekem a legapróbb TotalCommander-em is jogtiszta, de ez esetben tökéletesen megértem, ha valaki babrálja a kulcsokat. Terjessze shareware-ként, én dotálni fogom, de kereskedelmi forgalomba kiadni egy ilyen munkát... ha az AIDA így kezdte volna, sose lett volna belőle Lavalys Ultimate.

Nos, ez a te álláspontod.
Kicsit védeném a programozót is, mivel mások
elégedettsége alapján akartam volna kipróbálni az
AEROMAP-ot, de úgy látszik az én esetemben nem
jött össze. Ettől függetlenül van jónéhány település
amihez csak neki van magyar navigációja, és van
jónéhány ember aki isteníti a progit.
Egyelőre én még tanácstalan vagyok.
-Tessék mondani dán gomb van?
-Dán gom nincs.
-És finn gomb van?
-Fingom sincs.

#39 Felhasználó inaktív   Burn 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 25. 07:28

Idézet: Jahno - Dátum: 2005. aug. 24., szerda - 17:56

Azt hiszem valahol a VII. kerületben megtaláltam a második embert, akinek sikerült ugyanúgy eltörni. Ránézésre műanyaghoz szakértő kolléga azt mondja, hogy még jó, ha eltörik mert nincs rendesen egybeöntve a cucc. Ergo, 7ezresért valami vackot kaptam. De mivel valami svéd világszínvonalú, nemzetközileg elismert bigyóról van szav, így inkább az a béna, aki berakta... Most ketten vagyunk bénák, nekem meg itt van eltörve 14ezer forintom, pedig anno a berakásért is fizettem volna szívesen, hisz csak 10 perc, magad is meg bírod csinálni.

Asszem írok mailot annak a csoda Sebi gyereknek, minden dolgok tudójának, mert az nem állapot :-D

Ha mégegy embernek sikerült eltörni a tartódat, akkor 2 eset lehetséges: vagy az utód nem jó, vagy a tartó nem hozzá való.

Eddig 2 autót láttam, amihez nem gyártottak brodit-ot, és mindbe kivétel nélkül belement, csak a tiédbe nem. Sebit zaklathatod ilyesmivel, de szerintem abszolút felesleges, mert nem tud mit kezdeni ezzel, ha eltörted, akkor nem lehet visszavinni, hogy ez nem jó az autómhoz teccikérteni...
Asus Striker Extreme, Core 2 Duo E8500 3,16GHz 6MB, 2 x 2GB CSX , ~4TB HDD, nVidia GTX 280, Sharkoon világítós bill, Logitech MX-1000 Potkány, Samsung 244T

Tools, Brushes, Tapes
Egyedi óra
HuBid ingyenes aukciós portál

#40 Felhasználó inaktív   Burn 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 25. 07:31

Idézet: Denniss - Dátum: 2005. aug. 24., szerda - 22:40

Igen, kérném szépen  :respect:
Forrás nem érdekel, csak a térkép.
Elsősorban Horvátország-Szlovénia,
Csehország-Szlovákia.
A többi környékre van ahova szükséges.

MDA2-es csodám van.

Csehország van
a többi amit írtál nincs, de kanári szigetek is van pl, inkább menj arrafele :)
Asus Striker Extreme, Core 2 Duo E8500 3,16GHz 6MB, 2 x 2GB CSX , ~4TB HDD, nVidia GTX 280, Sharkoon világítós bill, Logitech MX-1000 Potkány, Samsung 244T

Tools, Brushes, Tapes
Egyedi óra
HuBid ingyenes aukciós portál

Téma megosztása:


  • (79 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó