HWSW Informatikai Kerekasztal: Mindent a GPS navigációról - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (79 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mindent a GPS navigációról (hátha nem csak én küszködök...)

#81 Felhasználó inaktív   GoLAN 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 913
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 26. 03:41

Idézet: TEST11 - Dátum: 2005. nov. 25., péntek - 12:09

Symbian S60-ra tudtok esetleg valami jó programot?

Wayfinder-nél többre ne számíts.

#82 Felhasználó inaktív   theHassan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 176
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 01. 18:12

Elgondolkoztam egy Garmin eTrex Venture megvásárlásán. Azért ezen, mert térkép meg színes kijelző nekem nem kell, feltölthető utak, útpontok, POI viszont igen. A színeket majd elképzelem, a térkép meg olyan kicsi a kijelzőn, hogy a félnégyzetméteres papírtérképekhez szokott lelkem nem fogadja be :) . Kérdéseim:
-van olyan program Linuxhoz, amivel lehet bűvölgetni egy ilyen készüléket? Feltöltés, letöltés kell, nem folyamatos navigáció.
-van bárkinek személyes tapasztalata ezzel a készülékkel?
-van a piacon hasonló árban (50 kHUF) olyan készülék, ami hasonlít ehhez, és megfontolandó?

Válaszokat előre is köszönöm, boldog új évet, sok locsolót és éljen május elseje! :D
Semmit ne higgy el elsőre! Naponta kétszer az az óra is a pontos időt mutatja, amely húsz éve megállt.

#83 Felhasználó inaktív   adamsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 766
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 09. 10:49

Acer PDA-m van
Igo szoftvert vettem hozzá és azt használtam 1-2 honapig, utána gondokoztam hogy jo lenne meghesseni a többi progit is hátha jobbak nála

Hááát

elöször az aeromap-ot tettem fel minden szir-szart feltettem, de nekem picit nagyon fura a kezelése :)
A desti-t még nem sikerült felélesztenem

Az Igo nagyon jo kis szerkezett a fiamnak az tetszik mikor pofázik, hogy tul gyorsan mész:))
Néha a szövegben hülyeséget mond, de a térkép ugy veszem észre szépen követi az utat.
Tehát ugy néz ki hogy hogy az uton rendesen mutatja, de a csajszi hang e akar kanyaritani rola:)) Mondjuk idáig 2 ilyen helyett tudok
Ajánlom ezt a progit mert szerintem nem rosz annak eenére hogy még friss. Kis picsa faluban megmutatta hogy melyik háznál van a cél:))
Azt sajnálom hogy a SD kártya kicsi, igy néha cserélgetnem kell

 

#84 Felhasználó inaktív   TromF 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 676
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 09. 11:53

Idézet: adamsky - Dátum: 2006. jan. 9., hétfő - 10:49

Acer PDA-m van
Igo szoftvert vettem hozzá és azt használtam 1-2 honapig, utána gondokoztam hogy jo lenne meghesseni a többi progit is hátha jobbak nála

Hááát

elöször az aeromap-ot tettem fel minden szir-szart feltettem, de nekem picit nagyon fura a kezelése :)
A desti-t még nem sikerült felélesztenem

Az Igo nagyon jo kis szerkezett a fiamnak az tetszik mikor pofázik, hogy tul gyorsan mész:))
Néha a szövegben hülyeséget mond, de a térkép ugy veszem észre szépen követi az utat.
Tehát ugy néz ki hogy hogy az uton rendesen mutatja, de a csajszi hang e akar kanyaritani rola:)) Mondjuk idáig 2 ilyen helyett tudok
Ajánlom ezt a progit mert szerintem nem rosz annak eenére hogy még friss. Kis picsa faluban megmutatta hogy melyik háznál van a cél:))
Azt sajnálom hogy a SD kártya kicsi, igy néha cserélgetnem kell


Én Destiről áltam át i-gora, nem véletlenül:)
Ha hibákat találsz, akkor a topmap-nál regisztráld magad és a térképükün meg tudod jelölni a helyet és a hiba jellegét.
4 8 15 16 23 42

#85 Felhasználó inaktív   adamsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 766
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 10. 08:32

Idézet: TromF - Dátum: 2006. jan. 9., hétfő - 12:53

Én Destiről áltam át i-gora, nem véletlenül:)
Ha hibákat találsz, akkor a topmap-nál regisztráld magad és a térképükün meg tudod jelölni a helyet és a hiba jellegét.

már megtörtént:))

az egyik legjobban kezelhető progi,
tegnap ujabb apro hiba:)) picsi kis fau és egy 3-as kereszteződést körforgalomnak mondott:))
micsoda hiba:))

#86 Felhasználó inaktív   GoLAN 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 913
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 10. 18:47

Idézet: adamsky - Dátum: 2006. jan. 10., kedd - 8:32

már megtörtént:))

az egyik legjobban kezelhető progi,
tegnap ujabb apro hiba:)) picsi kis fau és egy 3-as kereszteződést körforgalomnak mondott:))
micsoda hiba:))

Lehet, a választásokra már körforgalom lesz.  :)

#87 Felhasználó inaktív   uboat 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.286
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 16. 22:24

Garmin gps-el valaki nem szorakozik?Unit id kéne nekem meghaxolni!Nincs kedvem autó navigácios map-pot 120k-ért megvenni! :rolleyes:
A pénz nem bűzlik persze ha nem mosásnak vetik alá!

#88 Felhasználó inaktív   szeder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.009
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 16. 23:16

Idézet: uboat - Dátum: 2006. jan. 16., hétfő - 22:24

Garmin gps-el valaki nem szorakozik?Unit id kéne nekem meghaxolni!Nincs kedvem autó navigácios map-pot 120k-ért megvenni! :rolleyes:

Akkor ne vedd.  De ne is navigálj.

btw, mi 120k?  MapSource City Select Europe is megvan kb 200-250EUR-ból.  Igaz abban Magyarország pont nincs benne, de ahogy néztem, az is bőven messze van a 120k-tól...

Szerkesztette: szeder 2006. 01. 16. 23:18 -kor


#89 Felhasználó inaktív   bigacsiga74 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 26. 09:57

Helló!

Vásároltam egy Mitac Mio 169 -es gépet és a Destinator-t feltelepítettem de nem tudok térképet váltani (Németorszá), mert mindig egy hibaüzenetet kapok és visszatér az eredeti magyar térképhez.

Van valakinek ötlete a megoldásra?

Kösz

Bigacsiga74

#90 Felhasználó inaktív   Harlequin 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 13. 15:37

Sziasztok!

Most milyen készüléket ajánlotok? Bevallom lusta vagyok végigolvasni. Nincsenek nagy elvárásaim, csak navigációra kell, de külföldön is szeretném használni. Nyáron pl kocsival megyek Görögbe.
Szóval olcsó legyen és megbízhatóan menjen külföldön, mi a kínálat?
"Megmondtam pisztráng és világosan."
www.radioQ.hu

#91 Felhasználó inaktív   Senator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 949
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 13. 22:56

En ma vettem mda3-hoz:

- iGO
- Royaltek BT GPS X-Mini (SiRF Star III)

Pompas trio  :up:
My Config: Apple Mac Pro 3.0 GHz, 6GB Ram, 2TB Hdd, Radeon X1900, 2x Dell DE228WFP

#92 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 03. 13. 23:01

Idézet: Senator - Dátum: 2006. márc. 13., hétfő - 22:56

En ma vettem mda3-hoz:

- iGO

Mi meg szopunk az ígérgetett Aeromapokkal. Faszkivan, múlt héten már részletes EU megjelent a PDA-s boltok kínálatában is. Persze megvenni még nem lehet.
Make love not Wor.

#93 Felhasználó inaktív   Senator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 949
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 13. 23:31

Idézet: Jahno - Dátum: 2006. márc. 13., hétfő - 22:01

Mi meg szopunk az ígérgetett Aeromapokkal. Faszkivan, múlt héten már részletes EU megjelent a PDA-s boltok kínálatában is. Persze megvenni még nem lehet.

Nekem az aeromap nem volt szimpatikus, ezert vettem iGO-t, igaz szerencsem is volt, mert 10k-ert vettem egy fazontol es eredeti.

Szerkesztette: Senator 2006. 03. 13. 23:31 -kor

My Config: Apple Mac Pro 3.0 GHz, 6GB Ram, 2TB Hdd, Radeon X1900, 2x Dell DE228WFP

#94 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 03. 13. 23:38

Idézet: Senator - Dátum: 2006. márc. 13., hétfő - 23:31

Nekem az aeromap nem volt szimpatikus, ezert vettem iGO-t, igaz szerencsem is volt, mert 10k-ert vettem egy fazontol es eredeti.

Nekem ez a bajom, hogy új Aeromap iszonyat gyors, nagyon jó, meg kis helyen tárol jó sok térképet. Kezelését is megszoktam, ezen szempontok alapján igo monnyon le. Csak ha meglesem a térképeket, hogy igoban télleg bent van minden kis pöcs település is utcaszinten, akkor meg ja...
Make love not Wor.

#95 Felhasználó inaktív   Senator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 949
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 13. 23:43

Idézet: Jahno - Dátum: 2006. márc. 13., hétfő - 22:38

Nekem ez a bajom, hogy új Aeromap iszonyat gyors, nagyon jó, meg kis helyen tárol jó sok térképet. Kezelését is megszoktam, ezen szempontok alapján igo monnyon le. Csak ha meglesem a térképeket, hogy igoban télleg bent van minden kis pöcs település is utcaszinten, akkor meg ja...

Ahogy gondolod  :cool:
My Config: Apple Mac Pro 3.0 GHz, 6GB Ram, 2TB Hdd, Radeon X1900, 2x Dell DE228WFP

#96 Felhasználó inaktív   catcat 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 13. 23:51

Sziasztok! Nem tud valaki véletlenül egy linket egy "használható" IGO szoftverhez?
Persze, csak priviben, nehogy kikapjunk :)
Köszi!
Egyébként Destinatort használok 1 éve, jó, csak régi hozzá a térkép. Ha valakinek van tippje ujabb térképre, mint a 3.075, akkor megoszthatná velünk. THX

#97 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 03. 13. 23:57

Idézet: catcat - Dátum: 2006. márc. 13., hétfő - 23:51

Sziasztok! Nem tud valaki véletlenül egy linket egy "használható" IGO szoftverhez?
Persze, csak priviben, nehogy kikapjunk :)
Köszi!
Egyébként Destinatort használok 1 éve, jó, csak régi hozzá a térkép. Ha valakinek van tippje ujabb térképre, mint a 3.075, akkor megoszthatná velünk. THX

igo nem létezik törve, ha arra gondolsz... Amúgy nem érdemes ilyenre utazni, hisz Destinek is ez lett a halála, kikerült a tört verzió, meg lett free program ami létező Desti térképeket tudott kezelni. EU térképek kapcsán elég durva licenszelési módok vannak, aztán szerencsére a GPS-es társaság az már csak ilyen összetartó, mert nem magunk alatt vágjuk a fát.

Iszonyat drága dolog a térképfejlesztés, támogassuk, hogy haladjunk, aztán fejlesztők be tudják fizetni a csekkeket, nekünk meg legyenek új térképeink.

Indexen is alig várom, hogy Aeromapról kapjak számlát, de sajna 2 éve húzódik a dolog meg a mézesmadzag...
Make love not Wor.

#98 Felhasználó inaktív   Harlequin 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 14. 00:23

Idézet: Harlequin - Dátum: 2006. márc. 13., hétfő - 15:37

Sziasztok!

Most milyen készüléket ajánlotok? Bevallom lusta vagyok végigolvasni. Nincsenek nagy elvárásaim, csak navigációra kell, de külföldön is szeretném használni. Nyáron pl kocsival megyek Görögbe.
Szóval olcsó legyen és megbízhatóan menjen külföldön, mi a kínálat?

hmhm? Árat is kérnék!
"Megmondtam pisztráng és világosan."
www.radioQ.hu

#99 Felhasználó inaktív   Yoisten 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.728
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 14. 00:26

Én anno navigáltam az aeromappal a Jahno kocsijában és teljesen jónak tűnt. Kicsit többet pöcsöltem a pda vásárlással, így elcsúszott elég szépen év elejére, de legalább jól jártam mert lett addigra sirf3as gps integrált, wifi, bt pda.
Az egy más dolog, hogy aztán mégis igort vettem az év elején. Előtte mentünk vele és jobban bejött mint anno az aeromap, valamint egy árban is volt, tehát nem sokat gyilkoltam magam.
Kétszer sikerült rajta kifognom eddig. Egyszer úgy számozott egy utcát, hogy az elejéről is elkezdte, meg a végéről is, így elég sok szám kétszer fordult elő és persze a rosszhoz vitt elsőre. De ettől függetlenül simán odataláltam, pedig sose jártam még arra, így teljesen azt csináltam amit a néni mondott. A hibát bejelentettem és már szürke pötty van előtte, tehát kijavították.

Legutóbb meg pár napja alig akart műholdat találni, aztán mikor megtalálta akkor meg minek, mert folyamatosan a Moszkva tér környékére pakolgatott (igaz arra tartottam), de utána megjavult egycsapásra.

Fileokat nem cipelek a pda-n, így a memókártyás dolognak csak a jó oldalát látom.

Állítólag lesz nyárra nyugat- meg keleteu térkép is, baráti áron.

#100 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 03. 14. 00:28

Idézet: Harlequin - Dátum: 2006. márc. 14., kedd - 0:23

hmhm? Árat is kérnék!

Ha nyáron görögbe, akkor várjunk még 2 hónapot, ezeket érdemes az utolsó pillanatban megvenni. Hátha csoda történik, beválik amit csiripelnek a madarak, oszt lesz hátha lesz új Aeromap. De ha csak erre az egy útra kell, akkor érdemesebb bérelni, mert bruttó 42ezresre tájolják EU-s Aeromap komplettet. Jobbat így élből nem tudok, Garmin is ennyi, ahhoz meg egy tervezős vevő sokkal drágább, mint a PDA.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (79 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó